Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 6
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: torsdag 1 december 2011

Lång

9 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:09:287:14
2Audun WeltzienIFK Göteborg1:10:01+0:337:17
3Christian ChristensenIFK Göteborg1:11:02+1:347:23
4Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK1:14:09+4:417:43
5Henrik LaasIFK Göteborg1:15:08+5:407:49
6Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:15:52+6:247:54
7Per-Anders EggertsenIFK Göteborg1:17:25+7:578:03
8Magnus HomannOK Orinto1:52:33+43:0511:43
Stefan LundOK Orintodiskvalificerad
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Fredrik PerssonIFK Göteborgdiskvalificerad
Erik EngstrandIFK Göteborgej start
Patrik MartnerIFK Göteborgej start
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKej start

Mellan

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin PetrénGöteborg-Majorna OK52:09
2Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb53:24+1:15
3Laila B HöglundFK Herkules58:50+6:41
4Stefan SjöblomFrölunda OL58:54+6:45
5Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK59:04+6:55
6Bengt GrewinFrölunda OL1:02:48+10:39
7Anders ArfwedsonFrölunda OL1:04:14+12:05
8Pierre KarlssonOK Alehof1:07:56+15:47
9Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb1:09:12+17:03
Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Anders BjörnbergFrölunda OLdiskvalificerad

Kort

3 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn EriksenSWE43:1611:05
2Göran StuhlhoferOK Landehof43:31+0:1511:09
3Rasmus ArfwedsonFrölunda OL44:13+0:5711:20
4Otto StuhlhoferOK Landehof1:05:30+22:1416:47
5Lennart VamlingFrölunda OL1:05:51+22:3516:53
6Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:19:59+36:4320:30
7Totte HolmMarkbygdens OK1:45:10+1:01:5426:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser