Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions OL Björkvallen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions OL Björkvallen
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 10 juni 2021

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Korta S | Korta L

Långa

4 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK34:267:49
2Johan PetriKristinehamns OK39:33+5:078:59
3Mats WelanderOK Djerf40:36+6:109:13
4Jonas LarssonKristinehamns OK41:45+7:199:29
5Maja WelanderOK Djerf41:48+7:229:30
6Elin LindbladOK Djerf46:04+11:3810:28
7Daniel ThörnKristinehamns OK46:39+12:1310:36
8Jan KarlssonKristinehamns OK46:51+12:2510:38
9Ann-Sofi WelanderOK Djerf51:41+17:1511:44
10Lars LönnbergKristinehamns OK1:06:12+31:4615:02
Mikael HjeltmanKristinehamns OKej start

Mellan

3 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GunnarssonKristinehamns OK34:0610:39
2Cecilia WinqvistOK Djerf37:01+2:5511:34
3Mats HaglundOK Djerf38:02+3:5611:53
4Patrik NyströmKristinehamns OK38:08+4:0211:55
5Sven-Erik BrodinKristinehamns OK38:45+4:3912:06
6Lina PerssonOK Djerf40:13+6:0712:34
7Anders NybergKristinehamns OK41:10+7:0412:51
8Heléne SvenssonKristinehamns OK41:19+7:1312:54
9Marie SandgrenKristinehamns OK41:48+7:4213:03
10Kjell ErikssonOK Djerf44:02+9:5613:45
11Christer NälemarkOK Djerf44:47+10:4113:59
12Rolf SteinerKristinehamns OK44:59+10:5314:03
13Lillemor NybergKristinehamns OK46:17+12:1114:27
14Ulf NordzellOK Djerf46:48+12:4214:37
15Ulf ErikssonDegerfors OK55:05+20:5917:12
16Kjell-Åke RyenKroppa IF56:47+22:4117:44
17Jonathan HjeltmanKristinehamns OK58:05+23:5918:09
18Natalie HjeltmanKristinehamns OK58:18+24:1218:13
19Bo WinqvistOK Djerf1:06:15+32:0920:42
Åke GustavssonOK Älgenej start
Bertil JohanssonKristinehamns OKej start

Korta svår

2 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ElofssonOK Djerf29:3812:20
2Gunnel GillenäsKristinehamns OK34:12+4:3414:15
3Anita LarssonKristinehamns OK38:25+8:4716:00
4Leif LarssonKristinehamns OK38:26+8:4816:00
5Lennart MikaelssonKristinehamns OK38:32+8:5416:03
6Lars AlexanderssonKristinehamns OK38:41+9:0316:07
7Britt GunnarssonKristinehamns OK39:13+9:3516:20
8Nils GrannKristinehamns OK41:18+11:4017:12
9Sune AnderssonKristinehamns OK42:31+12:5317:42
10Tommy HoltbringOK Amne42:34+12:5617:44
11Stig VahlbergKristinehamns OK42:53+13:1517:52
12Lennart JohanssonKristinehamns OK46:26+16:4819:20
13Yngve JohanssonKristinehamns OK46:29+16:5119:22
14Johanna ForslundKristinehamns OK47:05+17:2719:37
15Lisbeth CelanderKristinehamns OK47:10+17:3219:39
16Siv AnderssonKristinehamns OK48:07+18:2920:02
17Viveca JernstedtKristinehamns OK57:29+27:5123:57
18Åsa HjeltmanKristinehamns OK59:02+29:2424:35
Roger AnderssonKristinehamns OKej godkänd
John-Åke ErikssonKristinehamns OKutgått
Joline PetriKristinehamns OKej start
Kalle WickströmKristinehamns OKej start

Korta lätt

1 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils DåverhögKristinehamns OK23:1212:53
2Roland ÖmanKristinehamns OK26:31+3:1914:43
3Samuel ErikssonOK Letstigen26:45+3:3314:51
3Signe AnderssonKristinehamns OK26:45+3:3314:51
5Ingegerd EkelundOK Letstigen28:20+5:0815:44
6Sture HögsellKristinehamns OK28:58+5:4616:05
7Sofia ForslundKristinehamns OK40:32+17:2022:31
8Lena GustafssonKristinehamns OK43:41+20:2924:16
8Balkis RimmlinKristinehamns OK43:41+20:2924:16
10Jan SpångbergKristinehamns OK45:38+22:2625:21
11Albin BjörndahlKristinehamns OK50:55+27:4328:17
12Viggo BjörndahlKristinehamns OK52:57+29:4529:25
Börje MüllerKristinehamns OKej godkänd
Lena GustafssonKristinehamns OKej start
Ingela SchagerbergKristinehamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr