Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Natt Västmanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Natt Västmanland
Arrangörsorganisation: OK Hedströmmen
Datum: fredag 7 september 2012

D21

6 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia EinarssonVästerås SOK1:12:1010:58
Eva Maj JohanssonSurahammars SOKej godkänd

H21

8 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus EekKöping-Kolsva OK1:05:568:04
2Andreas ErikssonVästerås SOK1:07:59+2:038:19
3Karl-Johan BjörkmanArboga OK1:12:44+6:488:54
4Johan SundénVästerås SOK1:14:15+8:199:05
5Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK1:21:57+16:0110:02
6Gustav AnderssonAvesta OK1:35:12+29:1611:40
Jonas VikströmKöping-Kolsva OKdiskvalificerad
Robin ErnebySurahammars SOKej godkänd
Thomas EekKöping-Kolsva OKej godkänd
Magnus ThornellSurahammars SOKej start

D20

5 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina HedlundKöping-Kolsva OK1:15:5714:38

D18

5 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna LarssonKöping-Kolsva OK53:0310:13
2Teresa StafströmVästerås SOK1:05:31+12:2812:37
3Erika MickelsonAvesta OK1:08:48+15:4513:15
4Sara AnderssonNorbergs OK1:10:31+17:2813:35
5Åsa RambergHallstahammars OK1:14:33+21:3014:21
6Nina AnderssonKöping-Kolsva OK1:26:25+33:2216:39

H18

5 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl NäslundVästerås SOK41:547:50
2Kasper WestmanVästerås SOK43:12+1:188:05
3Niclas LarssonKöping-Kolsva OK58:41+16:4710:59

D16

3 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny LindbergVandrarringen37:439:35
2Emma HelmerssonVandrarringen38:06+0:239:41
3Magdalena MosslindVandrarringen42:57+5:1410:55
4Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK43:00+5:1710:56
5Lovisa JonssonNorbergs OK45:53+8:1011:40
Sara HamreforsVästerås SOKej godkänd
Sandra NäslundVästerås SOKej start

H16

4 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MikaelssonVästerås SOK35:367:51
2Martin NorrbomSala OK41:01+5:259:03
3Samuel HedlundKöping-Kolsva OK41:22+5:469:07
4Andreas SundströmVästerås SOK43:00+7:249:29
5John GunnarssonSurahammars SOK46:55+11:1910:21
6Jacob TorstenssonVästerås SOK49:56+14:2011:01
Isak SöderströmSala OKej start

D14

2 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mirjam DalénSala OK19:508:09
2Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK20:08+0:188:17
3Emma-Karin RehnmanVandrarringen23:38+3:489:43
4Maja MosslindVandrarringen23:53+4:039:49

H14

2 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred LönnVästerås SOK17:077:02
2Anton KällströmSala OK18:18+1:117:31
3Rasmus MöllerArboga OK18:34+1:277:38
4Håkan RambergHallstahammars OK18:57+1:507:47
5Henrik HamreforsVästerås SOK23:49+6:429:48
6John NorrbomSala OK28:30+11:2311:43
Isak WadmanVästerås SOKej start

D12

1 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes KällströmSala OK11:447:11
2Iris van LoenhoutOK Hedströmmen12:34+0:507:42
3Julia WannerAvesta OK12:54+1:107:54
4Nora RolénOK Hedströmmen14:49+3:059:05
5Katja DalénSala OK15:19+3:359:23
6Maja HaverinenOK Hedströmmen32:41+20:5720:03
Shanti SöderströmSala OKej start

H12

1 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik HamreforsVästerås SOK9:405:55
2Sixten TörnqvistVästerås SOK9:45+0:055:58
3Andreas NäslundVästerås SOK10:42+1:026:33
4Pontus LindgrenVästerås SOK12:55+3:157:55
5Samuel JonssonHallstahammars OK13:41+4:018:23

D10

1 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HelmerssonVandrarringen15:4310:28
2Jonna SandbergKöping-Kolsva OK15:49+0:0610:32
3Kristina LindgrenVästerås SOK18:23+2:4012:15
4Elin LindbergVandrarringen25:47+10:0417:11

H10

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AhlströmVästerås SOK8:315:40
2Theodor MeijerVästerås SOK19:40+11:0913:06

D40

4 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malena AhlströmVästerås SOK49:4510:35
2Marie BerggrenFagersta OK55:15+5:3011:45
3Anna NorrbomSala OK1:10:34+20:4915:00

H40

6 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PalmVästerås SOK52:048:11
2Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK58:43+6:399:14
3Jan EhnbergOK Norden1:10:46+18:4211:08
4Christer LinderborgKöping-Kolsva OK1:23:04+31:0013:04
Joakim SandbergKöping-Kolsva OKej godkänd
Ola CarlssonStora Tuna OKej start

D45

4 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit WetterArboga OK1:00:5713:18
2Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:03:57+3:0013:57 Ladda ner rutt i gpx-format
Elisabet ElmertoftNorbergs OKej godkänd
Karin Swärd LindbergVandrarringenej godkänd
Eva WadmanVästerås SOKej start

H45

5 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten KällströmSala OK49:169:13
2Anders BrinkmanVandrarringen51:34+2:189:39
3Per SundströmVästerås SOK54:00+4:4410:06
4Ola TorstenssonVästerås SOK54:42+5:2610:14
5Johan LibersonVästerås SOK59:18+10:0211:06
6Mikael DavidssonVästerås SOK1:12:09+22:5313:30
7Jörgen DalénSala OK1:12:11+22:5513:31
8Inge AnderssonRembo IK1:18:19+29:0314:39
Peter ThornellVästerås SOKej start
Carl BymanVästerås SOKej start

D50

4 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie LarssonKöping-Kolsva OK1:14:2918:20
Annika LarssonArboga OKej godkänd
Karin ProforsKöping-Kolsva OKej godkänd
Annika DavidssonVästerås SOKej godkänd

H50

5 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL48:159:17
2Jan-Olov BergmanVästerås SOK49:37+1:229:33
3Arne HäggArboga OK51:08+2:539:51
4Lars-Åke AnderssonArboga OK56:12+7:5710:49
5Mats BirkestålKöping-Kolsva OK1:03:33+15:1812:14
Per-Olov SjöströmVästerås SOKej start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D55

4 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK59:2814:38
2Marianne EinarssonFagersta OK1:00:11+0:4314:49

H55

4 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SilvervretArboga OK44:539:32
2Mats LandqvistKöping-Kolsva OK55:56+11:0311:54
3Jan GrannArboga OK56:07+11:1411:56
4Pelle HöökKöping-Kolsva OK57:49+12:5612:18
5Anders GunnarssonSurahammars SOK1:05:09+20:1613:51
6Lars FogelbergKöping-Kolsva OK1:44:52+59:5922:18
Kenneth LarssonKöping-Kolsva OKej godkänd

H60

4 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar MunkteliusSurahammars SOK45:5210:00
2Sten-Åke HolmbergSala OK47:07+1:1510:17
3Sven-Olov WiklundArboga OK47:14+1:2210:18
4Johan KällmanNorbergs OK48:59+3:0710:41
5Olle GranathSurahammars SOK57:12+11:2012:29
6Göran LarssonSala OK59:56+14:0413:05

D65

3 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gurli BackFagersta OK53:1317:33
2Eva KjellmanVandrarringen1:09:09+15:5622:49
Siv FrodinKöping-Kolsva OKej start

H65

4 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ivar MöllbergArboga OK45:2310:01
2Sören JohanssonOK Norden58:50+13:2712:59
3Rune VikmanVästerås SOK1:06:05+20:4214:35
4Göran WiigHallstahammars OK1:09:14+23:5115:16
5Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK1:09:53+24:3015:25
6Per JacobssonArboga OK1:15:38+30:1516:41

H70

4 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell MjöbergHallstahammars OK50:4312:29
2Kuno ÖsterlundVästerås SOK53:19+2:3613:07
3Lars-Erik RaskVästerås SOK1:07:40+16:5716:40
Lars KjellmanVandrarringenej godkänd
Ronnie GustavssonRembo IKej godkänd
Tore KangasVästerås SOKej start

H75

3 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergHallstahammars OK48:4813:24
2Åke SundbergFagersta OK1:18:04+29:1621:26
3Signar PalmHallstahammars OK1:18:08+29:2021:27
4Bo LöwegrenVästerås SOK1:19:10+30:2221:44

H80

3 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK1:13:2924:15

Öppen motion 1

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AhlströmVästerås SOK15:3210:21

Öppen motion 5

2 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonArboga OK24:3010:04
2Stefan TörnqvistVästerås SOK26:46+2:1611:00
3Johan WannerAvesta OK29:42+5:1212:13
4Magnus LindbergVandrarringen38:17+13:4715:45

Öppen motion 7

3 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar KarlssonNorbergs OK32:458:59
2Lennart MyrehedVandrarringen36:18+3:339:58
3Tomas KobayashiSurahammars SOK42:43+9:5811:44
4Lars MosslindVandrarringen52:50+20:0514:30

Öppen motion 8

4 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus WestmanVästerås SOK51:4211:00
2Anders GalinSurahammars SOK1:10:46+19:0415:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser