Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skigo Cup Kiruna, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skigo Cup Kiruna
Arrangörsorganisation: IFK Kiruna
Datum: lördag 14 januari 2012 - söndag 15 januari 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

6 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara RensgardOK Renen1:03:159:14

H21

7 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik NordbergBergnäsets AIK47:286:02
2Markus LundholmOK Renen56:44+9:167:13
3Carl HolmgrenBergnäsets AIK1:11:44+24:169:07
4Tage NordbergBergnäsets AIK1:31:58+44:3011:42
JOAR SVARTHOLMBergnäsets AIKej godkänd

D17-20

5 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina WickbomSävast Ski Team IF58:099:46
2Agnes Leffler-RosendahlOK Renen1:14:10+16:0112:27
Lisa SundströmOK Renenej godkänd

H17-20

6 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LarsonBergnäsets AIK47:396:57
2Filip SalénOK Renen48:34+0:557:05
3Victor HenrikssonSeskarö IF1:06:09+18:309:39

D16

3 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin HållHJS-Vansbro OK37:319:34
2Isabel SalénOK Renen38:22+0:519:47
3Ida NordlundPiteå IF38:56+1:259:55
4Sigrid HolmgrenOK Renen42:24+4:5310:48
5Emelie GranbergPiteå IF53:00+15:2913:31
6Linnéa NordbergBergnäsets AIK1:01:47+24:1615:45
7Signe Leffler-RosendahlOK Renen1:05:41+28:1016:45
Elin BergströmOK Vargenej godkänd
Susanne NilssonOK Renenej godkänd

H16

5 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle HenrikssonGammelstads IF45:067:34
2Nils HenrikssonSeskarö IF46:43+1:377:51
3Oscar ÖqvistBergnäsets AIK1:03:00+17:5410:35

D14

3 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina TholerudÖvertorneå IF44:5012:50
2Elin NordlundPiteå IF45:37+0:4713:04
3Johanna LundkvistOK Vargen50:10+5:2014:22
4Elin HållHJS-Vansbro OK53:22+8:3215:17
5Rebecca FahlgrenVittjärvs IK1:04:28+19:3818:28

H14

3 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin SalénOK Renen38:479:53
2Martin GranbergPiteå IF43:02+4:1510:58
3Truls LindholmIFK Kiruna43:06+4:1910:59
4Rasmus WickbomSävast Ski Team IF45:08+6:2111:30
5Filip HietalaÖvertorneå IF1:38:27+59:4025:06
Erik TuuriÄlvsby IF OKej godkänd

H12

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl TuuriÄlvsby IF OK31:5612:31
2Gabriel LarssonGammelstads IF32:59+1:0312:56

D35

5 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica HållHJS-Vansbro OK1:12:0512:06

D45

3 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann EnmanGammelstads IF34:438:51
2Kirsi KihlströmHankasalen hanka37:59+3:169:41
3Karin NordbergBergnäsets AIK40:27+5:4410:19
4Birgit LundkvistOK Vargen56:28+21:4514:24
5Maria BergströmOK Vargen1:10:56+36:1318:05

H45

5 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats DruggeVittjärvs IK1:09:0411:36
2Matti TuuriÄlvsby IF OK1:11:36+2:3212:02
3Kjell HenrikssonSeskarö IF1:12:05+3:0112:06
4Håkan TholerudÖvertorneå IF1:12:11+3:0712:07
Lars Olof NordbergBergnäsets AIKej godkänd

H55

5 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Esko UddHämennlinnan suunistajat43:407:20
2Kjell SandströmBodens BK55:28+11:489:19
3Eje AnderssonBodens BK1:04:24+20:4410:49
4Robert SvartholmGammelstads IF1:13:28+29:4812:20

H65

3 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell MörtbergBodens BK46:1911:48

H75

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Erik SjöbergÄlvsby IF OK1:10:2427:36

Öppen 1

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland LarssonGammelstads IF44:1617:21

Öppen 3

3 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HietalaÖvertorneå IF1:37:2124:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser