Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dalaoffensiven vintercup light

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dalaoffensiven vintercup light
Arrangörsorganisation: Domnarvets GOIF
Datum: torsdag 15 december 2011

KortaH

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas GustafssonOK Kåre45:3413:48
2Hans KruskopfKorsnäs IF OK50:31+4:5715:18
Mats JönssonKorsnäs IF OKej start

KortaD

3 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna BerglundOK Kåre57:0717:18
2Mia GustafssonOK Kåre57:32+0:2517:26
3Jonna RamsellLeksands OK1:03:31+6:2419:14
4Kristin RamsellLeksands OK1:03:33+6:2619:15
5Hanna GustafssonOK Kåre1:04:48+7:4119:38
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKej start

MellanH

5 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn Orientering47:479:22
2Lars MattssonOK Kåre1:01:19+13:3212:01
3Bengt HameliusSäterbygdens OK1:03:55+16:0812:31

MellanD

5 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa EngströmOK Kåre57:0611:11
2Johanna LindbergDomnarvets GOIF1:00:37+3:3111:53
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OKutgått
Susanna MårtenssonStora Tuna OKutgått

LångaH

6 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna51:087:44
2Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna51:09+0:017:45
3Jerker LysellRehns BK51:13+0:057:45
4Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna51:24+0:167:47
5Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna51:35+0:277:48
6Jesper LysellRehns BK56:38+5:308:34
7Fredrik MattssonOK Kåre56:39+5:318:35
8Ola SvahnIFK Moras OK56:52+5:448:36
9Pelle EngstrandStora Tuna OK59:28+8:209:00
10Per HolmIFK Moras OK1:05:29+14:219:55
Mattias MårtsStora Tuna OKutgått

LångaD

6 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:00:539:13
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:17:08+16:1511:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser