Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OBS-tävling Evertsberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OBS-tävling Evertsberg
Arrangörsorganisation: Svenska Orienteringsförbundet
Datum: lördag 17 december 2011

Alfta-Ösa OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonD21 (11)15:595:30
2Erik RostH21 (21)16:10+0:144:37
4Josefine EngströmD21 (11)17:12+1:135:55
6Bente RostD21 (11)18:10+2:116:15
8Joel SjölanderH21 (21)17:54+1:585:06

Asker Skiklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ove SætraH21 (21)17:37+1:415:02

Bergnäsets AIK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonas LarsonH17-20 (30)18:49+0:445:22
3Ulrik NordbergH17-20 (30)19:19+1:145:31
5JOAR SVARTHOLMH17-20 (30)19:39+1:345:36

CSU

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Greg WalkerH21 (21)28:18+12:228:05

Domnarvets GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Melina CarlssonD17-20 (18)29:21+11:2810:07
22Emil AnderssonH17-20 (30)23:16+5:116:38

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Erik PerssonH17-20 (30)22:37+4:326:27

Fossum IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Emil AhlbäckH17-20 (30)21:42+3:376:12
17Johannes Hov HøydalH17-20 (30)22:15+4:106:21

Garphyttans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Marcus JanssonH17-20 (30)22:12+4:076:20
16Adam KarlssonH21 (21)20:05+4:095:44

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Gustav NordströmH21 (21)24:48+8:527:05

Hadeland OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans Jørgen KvåleH21 (21)15:564:33
5Öyvind WatterdalH21 (21)17:18+1:224:56

Hamar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Dag LofthusH17-20 (30)19:44+1:395:38

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Sonja PalmD17-20 (18)22:54+5:017:53

IF Hallby SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kajsa RichardssonD21 (11)17:00+1:015:51
3Peter ArnessonH21 (21)17:03+1:074:52
9Johan GranathH21 (21)18:17+2:215:13

IFK Moras OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linus RappH17-20 (30)18:055:10
4Sara WadmanD17-20 (18)20:05+2:126:55
5Hanna ErikssonD17-20 (18)20:20+2:277:00
7Erik FrostH17-20 (30)20:22+2:175:49
7Cajsa GrapeD21 (11)18:32+2:336:23
9Frida PerssonD17-20 (18)21:46+3:537:30
9Carl MagnussonH21 (21)18:17+2:215:13
10Sara RappD21 (11)20:51+4:527:11
11Laura FenyvesiD21 (11)28:37+12:389:52
13Jonatan HöjlindH17-20 (30)21:40+3:356:11
13Klaus CsucsH21 (21)18:42+2:465:20
15Anna GunnarsD17-20 (18)23:42+5:498:10
17Simon HodlerH21 (21)22:53+6:576:32
18Per FrostH21 (21)23:34+7:386:44
20Mattias JohanssonH21 (21)25:17+9:217:13
25Niklas OlssonH17-20 (30)25:05+7:007:10
27Måns KarlssonH17-20 (30)25:31+7:267:17
Frida LövgrenD17-20 (18)diskvalificerad
Daniel DuhlboH17-20 (30)diskvalificerad

IK Jarl Rättvik

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Linda LindkvistD17-20 (18)18:12+0:196:16
17Agnes ElfvingD17-20 (18)32:10+14:1711:05

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Gabriella GustafssonD17-20 (18)22:25+4:327:43

Kvarnsvedens GOIF OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Erik MalmbergH17-20 (30)21:21+3:166:06
10Simon ForsH17-20 (30)21:21+3:166:06
26Filip BergströmH17-20 (30)25:19+7:147:14
28Martin BergströmH17-20 (30)26:27+8:227:33

Leksands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Ellen SarenmarkD17-20 (18)22:02+4:097:35

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Maria BoisD21 (11)18:42+2:436:26

Nydalens SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jørgen MadslienH17-20 (30)19:38+1:335:36
8Jonas Madslien BakkenH17-20 (30)20:37+2:325:53

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Åsa Zetterberg-ErikssonD21 (11)19:44+3:456:48

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Emil GranqvistH17-20 (30)29:51+11:468:31

OK Renen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Ida SundströmD17-20 (18)21:33+3:407:25
9Markus LundholmH17-20 (30)21:00+2:556:00
12Filip SalénH17-20 (30)21:27+3:226:07

OK Vargen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Emma BergströmD17-20 (18)19:20+1:276:40
6Helena LundkvistD17-20 (18)20:57+3:047:13

OL Tønsberg og Omegn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Marta UlvensøenD17-20 (18)21:25+3:327:23
12Anna UlvensøenD17-20 (18)22:43+4:507:50

Stora Tuna IK SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Anton SjökvistH21 (21)18:31+2:355:17
14Martin BlomgrenH17-20 (30)21:42+3:376:12
24Fredrik WallinH17-20 (30)24:28+6:236:59

Sundsvalls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Martin HammarbergH21 (21)19:08+3:125:28
21Anders VedinH17-20 (30)22:43+4:386:29

Säterbygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Frida SandbergD17-20 (18)17:536:10
14Kristin OlovssonD17-20 (18)23:23+5:308:03
19Oskar SandbergH17-20 (30)22:33+4:286:26

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Jens RönnolsH17-20 (30)23:42+5:376:46

Umeå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Christian SpoerryH21 (21)17:36+1:405:01
15Erik BlomgrenH21 (21)19:33+3:375:35

Valkeakosken Haka

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Tiia TallilaD21 (11)17:12+1:135:55

Wing OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Marte ReenaasD21 (11)16:52+0:535:48
4Lars Hol MoholdtH21 (21)17:06+1:104:53
11Christian HohlH21 (21)18:21+2:255:14

ÖSeT SkidO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Filip JacobssonH17-20 (30)22:25+4:206:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser