Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT 2
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: tisdag 15 maj 2012

D20

1 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LarssonKöping-Kolsva OK12:196:52
2Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK14:11+1:527:55
3Sara HamreforsVästerås SOK14:23+2:048:02
4Åsa RambergHallstahammars OK14:32+2:138:07
5Amanda ElmertoftNorbergs OK16:43+4:249:20
6Klara ÖstergrenSurahammars SOK18:42+6:2310:26
7Ida StödemanSurahammars SOK19:00+6:4110:36
8Sabina HedlundKöping-Kolsva OK19:20+7:0110:48
9Sofia PerssonKöping-Kolsva OK29:31+17:1216:29
Martina KarlssonNorbergs OKej start

H20

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ElmertoftNorbergs OK10:414:54
2David TorstenssonVästerås SOK12:53+2:125:54
3Niclas LarssonKöping-Kolsva OK13:51+3:106:21
Jacob AhlströmVästerås SOKej start
Oskar KarlssonNorbergs OKej start
Carl NäslundVästerås SOKej start

D16

1 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victoria BymanVästerås SOK11:216:31
2Emma HelmerssonVandrarringen11:55+0:346:50
3Jenny LindbergVandrarringen12:12+0:517:00
4Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK12:36+1:157:14
5Sandra NäslundVästerås SOK12:43+1:227:18
6Lovisa JonssonNorbergs OK12:47+1:267:20
7Magdalena MosslindVandrarringen17:01+5:409:46
8Linnea LindelöfSala OK18:13+6:5210:28

H16

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel HedlundKöping-Kolsva OK10:395:36
2Andreas SundströmVästerås SOK11:36+0:576:06
3Isak SöderströmSala OK12:20+1:416:29
4Simon ÖsterlundVästerås SOK13:10+2:316:55
5Martin NorrbomSala OK13:22+2:437:02
6Oscar BjörneklettVästerås SOK14:11+3:327:27
Axel LimbäckVästerås SOKej godkänd
Jacob TorstenssonVästerås SOKej godkänd
Erik NallgårdVästerås SOKej start
August MikaelssonVästerås SOKej start
Benjamin SahlinArboga OKej start
Ludvig LarsendahlVästerås SOKej start
John GunnarssonSurahammars SOKej start

D14

1 420 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mirjam DalénSala OK9:046:23
2Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK9:57+0:537:00
3Maja MosslindVandrarringen9:58+0:547:01
4Lovisa BymanVästerås SOK10:01+0:577:03
5Rebecka StafströmKöping-Kolsva OK11:19+2:157:58
6Emma-Karin RehnmanVandrarringen12:06+3:028:31
7Hanna SundströmVästerås SOK12:07+3:038:31
8Alva LimbäckVästerås SOK13:51+4:479:45
9Alice NordströmVandrarringen13:59+4:559:50
10Therese JohanssonVästerås SOK14:02+4:589:52
11Elin NallgårdVästerås SOK14:07+5:039:56
12Linnéa RosénSala OK14:17+5:1310:03
13Lovisa LarsendahlVästerås SOK16:18+7:1411:28
14Alva LamprechtKöping-Kolsva OK17:46+8:4212:30
15Filippa LövingVandrarringen19:34+10:3013:46
16Elin DahlinKöping-Kolsva OK22:51+13:4716:05

H14

1 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred LönnVästerås SOK9:366:11
2Rasmus MöllerArboga OK9:59+0:236:26
3Anton KällströmSala OK10:13+0:376:35
4Dan ÖsterlundVästerås SOK11:42+2:067:32
5Håkan RambergHallstahammars OK12:26+2:508:01
6Isak WadmanVästerås SOK13:16+3:408:33
7Rens van LoenhoutOK Hedströmmen13:58+4:229:00
8John NorrbomSala OK14:56+5:209:38
9Robin BergstrandNorbergs OK15:39+6:0310:05
10Tobias PeterssonVästerås SOK19:22+9:4612:29
11Stan SpieringsOK Hedströmmen21:56+12:2014:09
12Gustav BromanVästerås SOK23:26+13:5015:07
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Johan AnderssonOK Hedströmmenej start

D12

1 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bianca WiljebrandVästerås SOK10:128:05
2Katja DalénSala OK13:09+2:5710:26
3Elsa LimbäckVästerås SOK13:34+3:2210:46
4Nora RolénOK Hedströmmen13:52+3:4011:00
5Molly LöfströmSurahammars SOK14:23+4:1111:24
6Iris van LoenhoutOK Hedströmmen14:37+4:2511:36
7Agnes KällströmSala OK14:57+4:4511:51
8Sara MouazzenVästerås SOK15:09+4:5712:01
9Ida ErikssonSurahammars SOK16:19+6:0712:56
10Anna StrandArboga OK17:37+7:2513:58
11Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK17:45+7:3314:05
12Emelie JohanssonVästerås SOK18:47+8:3514:54
13Elsa RosénSala OK18:57+8:4515:02
14Ida HolmströmOK Hedströmmen21:12+11:0016:49
Ida PetterssonSurahammars SOKej godkänd
Shanti SöderströmSala OKej godkänd
Emilia WindahlKöping-Kolsva OKej start
Wilma WidénOK Hedströmmenej start

H12

1 270 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NäslundVästerås SOK9:447:39
2Fredrik HamreforsVästerås SOK10:20+0:368:08
3Markus ÖsterlundVästerås SOK10:50+1:068:31
4Noa SjöstrandVästerås SOK11:53+2:099:21
5Pontus LindgrenVästerås SOK12:23+2:399:45
6Richard MårtenssonKöping-Kolsva OK13:08+3:2410:20
7Samuel JonssonHallstahammars OK13:35+3:5110:41
8Casper VånsjöArboga OK13:57+4:1310:59
9Viktor WallströmVästerås SOK14:37+4:5311:30
10Oscar ThornellSurahammars SOK14:50+5:0611:40
11Kalle KjellbergVästerås SOK15:45+6:0112:24
12Noel WiljebrandVästerås SOK16:04+6:2012:39
13Pontus NordströmVandrarringen16:50+7:0613:15
Adam AnderssonSala OKej start

D10

950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda HallVästerås SOK6:467:07
2Alice ThornellVästerås SOK7:06+0:207:28
3Kristina LindgrenVästerås SOK7:39+0:538:03
4Sabina JohanssonVästerås SOK7:54+1:088:18
5Emilia BrangefältVästerås SOK8:12+1:268:37
6Jonna SandbergKöping-Kolsva OK9:10+2:249:38
7Märta ÖhrnArboga OK9:15+2:299:44
8Elin LindbergVandrarringen9:34+2:4810:04
9My VelanderSurahammars SOK11:37+4:5112:13
10Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK12:32+5:4613:11
11Wilma ThornellSurahammars SOK12:47+6:0113:27
12Elsa KärnsundSala OK13:56+7:1014:40
13Sofie EhnbergSala OK14:18+7:3215:03
14Rebecka HaslerSurahammars SOK14:36+7:5015:22
15Frida GunérusSurahammars SOK15:05+8:1915:52
16Elsa VangboSala OK16:07+9:2116:57
17Ebba VikströmSurahammars SOK18:37+11:5119:35
Linnea ZetterljungArboga OKej start
Sofie ThornellVästerås SOKej start
Alice HelmerssonVandrarringenej start

H10

950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AhlströmVästerås SOK5:456:03
2Simon JacobssonArboga OK6:31+0:466:51
3Gustav GöranssonArboga OK6:53+1:087:14
4Tobias LindqvistVästerås SOK7:19+1:347:42
5Eskil LundqvistArboga OK7:35+1:507:58
6Eric PetterssonSurahammars SOK8:25+2:408:51
7Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK8:33+2:489:00
8Theodor MeijerVästerås SOK8:52+3:079:20
9Martin SandqvistVästerås SOK9:24+3:399:53
10Gustav JonssonHallstahammars OK10:07+4:2210:38
11Stefan FjellanderSala OK11:00+5:1511:34
12Hugo FriskVästerås SOK12:09+6:2412:47
13Arin BärjArboga OK12:11+6:2612:49
14Adam LoréVästerås SOK15:15+9:3016:03
Filip NorrbomSala OKej start

Inskolning

910 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tim AhlqvistSurahammars SOKfullföljt
Albin AhlströmVästerås SOKfullföljt
Lucas AhlströmVästerås SOKfullföljt
Maja AhlströmVästerås SOKfullföljt
Dennis AspVästerås SOKfullföljt
Tindra BedoireSala OKfullföljt
Tyrone BedoireSala OKfullföljt
Isabelle BergmanSala OKfullföljt
Dennis BjurstedtSurahammars SOKfullföljt
Asplund EdvinSurahammars SOKfullföljt
Linnea EhnbergSala OKfullföljt
Lukas ErikssonSurahammars SOKfullföljt
Benjamin FjellanderSala OKfullföljt
Filip GalinSurahammars SOKfullföljt
Adrian GawellVästerås SOKfullföljt
Ebba HallgrenSurahammars SOKfullföljt
Ludvig HaslerSurahammars SOKfullföljt
Elvira HedvallSala OKfullföljt
Isak HildingstamVästerås SOKfullföljt
Maja HolmgrenSala OKfullföljt
Agnes JohanssonSurahammars SOKfullföljt
Tilde JohanssonSurahammars SOKfullföljt
Linnea KarlssonSurahammars SOKfullföljt
Matilda KjellbergSurahammars SOKfullföljt
Josua KärnsundSala OKfullföljt
Elsa LindSala OKfullföljt
Arvid LundqvistArboga OKfullföljt
Jasper NesterholmSurahammars SOKfullföljt
Ellen OlssonSurahammars SOKfullföljt
Ester RehnmanVandrarringenfullföljt
Clara SvenssonSurahammars SOKfullföljt
Sofie ThornellVästerås SOKfullföljt
Jasmine TindervikSurahammars SOKfullföljt
Novalie TindervikSurahammars SOKfullföljt
Lucas TrollvadSurahammars SOKfullföljt
Wilma TrollvadSurahammars SOKfullföljt
Saga VangboSala OKfullföljt
Anton WelanderSurahammars SOKfullföljt
Nea WesterholmSurahammars SOKfullföljt
Alva WickströmArboga OKfullföljt
Erik VikströmSurahammars SOKfullföljt
Arvid ZettergrenSurahammars SOKfullföljt
Klara Åkerman-SjöströmVästerås SOKfullföljt
Ida ÖgrenSurahammars SOKfullföljt
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOKfullföljt
Alfred ÖstergrenSurahammars SOKfullföljt
Edwin ÖströmSurahammars SOKfullföljt
Erik ChaichanakasikamSurahammars SOKej start
Robin ErikssonOK Hedströmmenej start
Maja HaverinenOK Hedströmmenej start
Vidar NettelmarkSurahammars SOKej start
Emilia WidénOK Hedströmmenej start

Prova på

1 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena PölderSala OK11:2611:26
2Louise StödemanSurahammars SOK17:41+6:1517:41
Amanda LundhSurahammars SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser