Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-rounden, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-rounden, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Hedströmmen
Datum: lördag 17 augusti 2013

Västerås SOK

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Smilla AndertoftU1 (13)18:258:17
1Åke SvenssonH90 (2)53:4826:06
1Maja HolmgrenD12 Kort (2)15:286:45
1Klara Åkerman SjöströmD10 (15)12:425:37
1Sandra NäslundD16 (13)26:218:47
1Pernilla MeijerÖppen motion 1 (6)19:098:28
1Inger GunnarssonD45 (17)27:508:14
2Tage JohanssonH90 (2)56:20+2:3227:20
2Carl BomanH18 (10)29:29+0:236:40
3Jens AndertoftH40 (8)37:54+2:348:34
3Rickard PerssonÖppen motion 5 (21)42:06+4:3111:59
3Adam BrangefältH10 (9)15:38+1:126:55
3Kalle Åkerman SjöströmH12 (11)17:08+1:336:20
3Carl NäslundH18 (10)30:16+1:106:50
4Per HaepplingH70 (17)37:17+2:2311:26
4Maja AhlströmD10 (15)16:22+3:407:14
4Anna LindgrenD40 (11)37:57+8:149:46
4Annika DavidssonD50 (18)38:26+5:4611:30
4Emil AhlströmH12 (11)19:31+3:567:13
4Per-Olov SjöströmH55 (18)32:27+1:488:21
4August MikaelssonH18 (10)31:16+2:107:04
5Fredrik HamreforsH14 (10)33:53+6:599:39
5Stig GuråsH80 (10)36:31+5:3516:26
5Emilia BrangefältD12 (13)22:25+6:248:18
5Andreas NäslundH12 (11)20:24+4:497:33
5Anders ÖsterlundH21 (28)32:30+2:436:10
5Henrik HamreforsH16 (9)36:22+13:2510:51
6Sara HamreforsD18 (7)41:09+10:4712:19
6Hans-Erik SkalbergH60 (11)35:37+3:3910:07
6Anna ZetterbergD21 (21)39:51+6:308:42
6Tommy BomanÖppen motion 7 (36)40:40+9:1412:28
6Simon ÖsterlundH16 (9)38:37+15:4011:31
7Kristina LindgrenD10 (15)20:49+8:079:12
7Victoria BymanD18 (7)42:56+12:3412:51
7Catharina EkmanD55 (7)55:57+22:5316:45
7Gunilla BomanÖppen motion 8 (10)1:00:06+22:2412:53
7Carl BymanH50 (22)34:08+5:068:26Ladda ner rutt i gpx-format
7Ludvig LarsendahlH16 (9)40:16+17:1912:01
8David LindgrenH40 (8)1:09:17+33:5715:40
8Per SundströmH50 (22)37:10+8:089:11
8Lennart ÖbergH80 (10)37:52+6:5617:03
8Karin ÅkermanÖppen motion 5 (21)47:33+9:5813:32
8Andreas SundströmH18 (10)41:36+12:309:24
8Pontus LindgrenH12 (11)23:39+8:048:45
8Anders TåqvistH55 (18)35:50+5:119:14
9Sofie ThornellD10 (15)24:04+11:2210:38
9Lars-Erik RaskH70 (17)42:38+7:4413:04
9Ola TorstenssonH45 (21)37:28+7:118:28
9Max SuderbysH21 (28)34:39+4:526:34
10Joakim AhlströmH45 (21)38:07+7:508:37
10Theodor MeijerH12 (11)25:54+10:199:35
11Lotta BrangefältD40 (11)56:58+27:1514:40
11Markus ÖsterlundH12 (11)26:07+10:329:40
12Gustav BromanÖppen motion 5 (21)53:46+16:1115:19
12Tore KangasH70 (17)46:07+11:1314:08
13Alice ThornellD12 (13)38:38+22:3714:18
13Lovisa LarsendahlD16 (13)52:43+26:2217:34
13Elin NallgårdD14 (16)49:58+21:2514:14
14Ulf HamreforsH50 (22)41:25+12:2310:15
14Johan SundénH21 (28)38:34+8:477:19
14Kurt ElvénH70 (17)49:24+14:3015:09
14Mikael DavidssonH45 (21)43:41+13:249:52
15Göran LarsendahlH50 (22)42:49+13:4710:35
15Niclas AhlströmH45 (21)45:02+14:4510:11
17Maria IvermarkD21 (21)54:41+21:2011:56
19Rune VikmanH65 (21)46:31+17:5613:45
19Tore NallgårdH45 (21)50:35+20:1811:26
Jacob TorstenssonH16 (9)ej godkänd
Dan ÖsterlundH16 (9)ej godkänd
Ulf BolinderH75 (10)ej start
Cecilia EinarssonD21 (21)ej start
Gertrud AsplundD70 (6)ej start
Erik NallgårdH16 (9)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser