Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Götalandsmästerskapen individuellt + nationell långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götalandsmästerskapen individuellt + nationell långdistans
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: lördag 17 augusti 2013

Klasser: Visa alla | D21GM | H21GM | D20GM | H20GM | D18GM | H18GM | D16GM | H16GM | D15GM | H15GM | D14GM | H14GM | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

D21 GM

10 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese KlintbergEksjö SOK1:27:008:26
2Frida AnderssonFalkenbergs OK1:34:25+7:259:09
3Linnéa BäckströmHestra IF1:40:02+13:029:42
4Sara JonssonLinköpings OK1:41:42+14:429:51
5Maja PetterssonOK Kolmården1:42:28+15:289:56
6Caroline LennartssonOK Skogsstjärnan1:42:52+15:529:58
7Maria Krafft-HelgessonHestra IF1:52:49+25:4910:56
8Susanne KarlssonOK Denseln2:07:42+40:4212:23
9Anna HåkanssonLinköpings OK2:11:38+44:3812:46
Sofie SöderblomFalkenbergs OKej godkänd

H21 GM

14 110 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik PetterssonOK Denseln1:31:556:30
2Måns SandgrenOK Orion1:36:32+4:376:50
3Mikael AnderssonLinköpings OK1:42:27+10:327:15
4Viktor AntonssonEksjö SOK1:58:28+26:338:23
5Brent GodmanGotlands Bro OK1:58:58+27:038:25
6Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:59:51+27:568:29
7Björn KarlssonOK Denseln2:05:19+33:248:52
8Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna2:07:36+35:419:02
9Andreas BjärkmarHalmstad OK2:08:33+36:389:06
10Jonatan LarssonUddevalla OK2:11:58+40:039:21
11Jonatan AnderssonFalkenbergs OK2:14:57+43:029:33
Emil SvenssonHjärnarps GH OLej godkänd
Mattias WestfältGotlands Bro OKej godkänd

D20 GM

7 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa HolmqvistHagaby GOIF1:10:259:26
2Elin HögstrandMarkbygdens OK1:11:35+1:109:35
3Johanna SkogumMarkbygdens OK1:15:46+5:2110:09
4Julia OhlssonUddevalla OK1:16:24+5:5910:14
5Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:21:07+10:4210:52
6Amanda ThellsénOK Linné1:22:06+11:4111:00
7Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:24:28+14:0311:19
8Johanna HenrikssonFalkenbergs OK1:25:57+15:3211:31
9Lisa WallinHestra IF1:27:56+17:3111:47
10Therese EnengeHestra IF1:28:16+17:5111:49
11Linnea GustafssonUddevalla OK1:30:29+20:0412:07
12Ida WenkloKungälvs OK1:52:19+41:5415:03
Agnes AdolfssonEksjö SOKej godkänd
Amilia BjörklundSävedalens AIKej start

H20 GM

10 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:16:597:20
2Karl DannbringSkåneslättens OL1:17:01+0:027:20
3Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:17:10+0:117:21
4Oscar BjörckOK Älme1:17:37+0:387:23
5Victor FlingmarkUddevalla OK1:19:52+2:537:36
6Pontus JanssonKungälvs OK1:23:17+6:187:56
7Anton OddmoOK Pan-Kristianstad1:30:57+13:588:40
8Anton BlomGöteborg-Majorna OK1:47:33+30:3410:15
Anders OhlssonUddevalla OKej godkänd

D18 GM

6 220 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa GustafssonUddevalla OK55:248:54
2Moa PetterssonOK Dacke57:31+2:079:14
3Josefine KristianssonTrollhättans SOK58:00+2:369:19
4Mikaela RönnbäckVisborgs OK59:35+4:119:34
5Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:00:11+4:479:40
6Linnéa AnderssonBredaryds SOK1:01:32+6:089:53
7Klara PålssonKungälvs OK1:01:37+6:139:54
8Filippa JohanssonJönköpings OK1:02:22+6:5810:01
9Junia BirgerssonVisborgs OK1:02:26+7:0210:02
10Malin WidénUddevalla OK1:03:00+7:3610:07
11Tilda KarlssonOK Alehof1:03:43+8:1910:14
12Pim HedbergOK Skogsfalken1:05:26+10:0210:31
13Lisa WassénVänersborgs SK1:07:22+11:5810:49
14Patricia EdgarssonOK Skogsfalken1:07:30+12:0610:51
15Fanny AsketunOK Roxen1:08:22+12:5810:59
16Amanda JohanssonOK Dacke1:10:48+15:2411:22
17Stina LarssonIF Hagen1:14:54+19:3012:02
18Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:14:56+19:3212:02
19Ellinor VejlensVisborgs OK1:17:12+21:4812:24
20Agnes CarlssonVisborgs OK1:20:39+25:1512:57
21Malin ReichenbergIdefjordens SK1:23:35+28:1113:26
22Märta BerggrenOK Kolmården1:24:05+28:4113:31
Petra OlejnikSOK Viljanej godkänd
Emelie AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Linn MöllerVisborgs OKej godkänd

H18 GM

7 740 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LundqvistOK Orion54:377:03
2Filip GrahnHestra IF55:39+1:027:11
3Oskar LeinonenOK Kolmården1:01:03+6:267:53
4Mattias JohanssonStångenäs AIS1:02:00+7:238:00
5Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:05:47+11:108:29
6Per LindmanFinspångs SOK1:05:53+11:168:30
7Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:07:05+12:288:40
8Erik WidmarkIF Hagen1:08:44+14:078:52
9August KollbergEksjö SOK1:09:30+14:538:58
10Philip PerssonOK Orion1:09:51+15:149:01
11Gustav BoquistIK Uven1:10:59+16:229:10
12Filip SödervallIK Gandvik1:11:14+16:379:12
13Sven EngströmLinköpings OK1:12:08+17:319:19
14Linus LandergrenHestra IF1:16:22+21:459:51
15Emil ThellsénOK Roxen1:18:08+23:3110:05
16Anders KallingsVisborgs OK1:31:23+36:4611:48
17Axel LindbergSvaide Roma SOK2:11:06+1:16:2916:56
Theodor WahlbomOK Orionej godkänd
Oscar RenbergSävedalens AIKej godkänd
Frej HeggSvaide Roma SOKej godkänd
Richard NorlinKungälvs OKej godkänd

D16 GM

5 180 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterSmålands OF39:067:32
2Tove RönnbäckGotlands OF39:48+0:427:41
3Elvira BjörklundVästergötlands OF40:15+1:097:46
4Sara KindlundVästergötlands OF42:03+2:578:07
5Emma NilssonVästergötlands OF43:06+4:008:19
6Line CederbergVästergötlands OF43:07+4:018:19
7Hanna LindströmVästergötlands OF43:30+4:248:23
8Gabriella GustafssonSmålands OF43:32+4:268:24
9Emma BrännebyÖstergötlands OF44:10+5:048:31
10Elin JohanssonÖstergötlands OF44:32+5:268:35
11Hanna ÅbergGöteborgs OF44:48+5:428:38
12Ella WallinderGöteborgs OF45:29+6:238:46
13Emma HimmelmannGöteborgs OF45:34+6:288:47
14Agnes WesterbergVästergötlands OF45:39+6:338:48
15Sara HägnanderVästergötlands OF45:44+6:388:49
16Lina LandergrenVästergötlands OF47:13+8:079:06
17Svea HagrydhVästergötlands OF47:29+8:239:10
18Hanna KarlssonVästergötlands OF47:44+8:389:12
19Elin LundqvistSmålands OF47:45+8:399:13
20Stina GuståsÖstergötlands OF48:04+8:589:16
21Julia ErikssonÖstergötlands OF48:10+9:049:17
22Alva AbrahamssonVästergötlands OF49:33+10:279:33
23Linnea GustafssonSkånes OF50:21+11:159:43
23Matilda ArboreliusSkånes OF50:21+11:159:43
25Annie ÖnstenSmålands OF51:22+12:169:54
26Emma KindbomVästergötlands OF52:33+13:2710:08
27Kajsa JohanssonSmålands OF52:46+13:4010:11
28Madelene AxelssonSkånes OF52:57+13:5110:13
29Linnea LarssonVästergötlands OF53:24+14:1810:18
30Frida JohanssonÖstergötlands OF54:25+15:1910:30
31Sara FreylandSmålands OF55:03+15:5710:37
32Tove LångVästergötlands OF55:16+16:1010:40
33Olivia NymanVästergötlands OF55:46+16:4010:45
34Tyra MellinGotlands OF56:05+16:5910:49
35Sara AlmehedGöteborgs OF56:59+17:5311:00
36Cecilia SpångbergSkånes OF58:22+19:1611:16
37Filippa AnderssonVästergötlands OF59:29+20:2311:28
38Erica ErikssonSkånes OF1:00:59+21:5311:46
39Helena HagströmHallands OF1:01:10+22:0411:48
39Emma LindellÖstergötlands OF1:01:10+22:0411:48
41Linnea KjellssonHallands OF1:01:38+22:3211:53
42Julia BlomGöteborgs OF1:05:42+26:3612:41
43Anna KristianssonVästergötlands OF1:20:49+41:4315:36
44Elvira OlssonBohuslän-Dals OF1:23:40+44:3416:09
45Elin JohnssonGotlands OF1:25:04+45:5816:25
Moa HedegårdÖstergötlands OFej start

H16 GM

6 190 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WennermarkBlekinges OF44:447:13
2Johan LenningSkånes OF46:57+2:137:35
3Ville JohanssonÖstergötlands OF50:24+5:408:08
4Mattis HallbergGöteborgs OF51:15+6:318:16
5Ivar SörqvistVästergötlands OF51:29+6:458:19
6Ola AnderssonBlekinges OF52:06+7:228:25
7Edvin AnderssonSmålands OF52:26+7:428:28
8Ludvig HolmbergVästergötlands OF52:37+7:538:30
9Simon WikströmHallands OF53:40+8:568:40
10Filip KarlssonVästergötlands OF55:38+10:548:59
11William JohnssonVästergötlands OF55:59+11:159:02
12Rasmus ArfwedsonGöteborgs OF56:05+11:219:03
13Loke AgmarkenHallands OF56:11+11:279:04
14Simon RuneforsSmålands OF56:19+11:359:05
15Lukas EvebornÖstergötlands OF56:33+11:499:08
16Albin LillieströmÖstergötlands OF56:41+11:579:09
17Daniel AnderssonHallands OF56:48+12:049:10
18Olle HanssonÖstergötlands OF56:50+12:069:10
19Alexander WiklundÖstergötlands OF57:56+13:129:21
20Amadeus HanssonGotlands OF58:07+13:239:23
21Oskar LindSmålands OF58:17+13:339:24
22Nils WärnsbergSmålands OF58:46+14:029:29
22Jesper LindströmVästergötlands OF58:46+14:029:29
24Lucas SundbladSmålands OF59:34+14:509:37
25Philip EdvardssonSmålands OF1:00:20+15:369:44
26Arvid NordSmålands OF1:01:03+16:199:51
27Carl StrandbyVästergötlands OF1:01:44+17:009:58
28Jesper ÅgrenSkånes OF1:02:04+17:2010:01
29Johan StenströmÖstergötlands OF1:04:02+19:1810:20
30Simon OlaussonVästergötlands OF1:04:31+19:4710:25
31Erik Barr ZeilonSkånes OF1:06:19+21:3510:42
32Samuel PlumppuVästergötlands OF1:07:03+22:1910:49
33Elias MöllerSkånes OF1:07:56+23:1210:58
34Anton BernevingBohuslän-Dals OF1:10:02+25:1811:18
35Adam JohanssonVästergötlands OF1:10:15+25:3111:20
36Jonas HammarskiöldSkånes OF1:14:30+29:4612:02
37Emil JohanssonVästergötlands OF1:19:41+34:5712:52
38Markus PetterssonVästergötlands OF1:20:02+35:1812:55
39Hampus LarssonSkånes OF1:20:28+35:4412:59
40Anton BobergHallands OF1:21:13+36:2913:07
41August BengtssonHallands OF1:23:26+38:4213:28
42Vidar FunkquistGotlands OF1:25:34+40:5013:49
43Anton HanssonSkånes OF1:47:04+1:02:2017:17
44Oscar PhilipssonSmålands OF1:59:38+1:14:5419:19
Joakim HandinHallands OFej godkänd
Gustav JohanssonVästergötlands OFej godkänd
Ludwig JohanssonVästergötlands OFej start

D15 GM

4 700 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella BerganderSmålands OF38:348:12
2Moa HanssonSmålands OF38:37+0:038:12
3Vilma BlennowVästergötlands OF39:48+1:148:28
4Johanna HagströmVästergötlands OF40:56+2:228:42
5Elvira SellgrenGöteborgs OF42:04+3:308:57
6Klara DjerfGöteborgs OF42:32+3:589:02
7Myrra CarlssonBlekinges OF43:15+4:419:12
8Agnes BerglundVästergötlands OF43:19+4:459:12
9Amelia SkalbergSmålands OF43:56+5:229:20
10Ebba EnvallSmålands OF43:57+5:239:21
11Lova EvebornÖstergötlands OF44:54+6:209:33
12Elsa AnderssonSmålands OF45:01+6:279:34
13Jenny BredfeltSkånes OF45:07+6:339:35
14Moa KuhlinGöteborgs OF45:27+6:539:40
15Amanda RangertSmålands OF45:41+7:079:43
16Kajsa JungbjerGöteborgs OF46:27+7:539:52
17Emma DjerfGöteborgs OF46:50+8:169:57
18Alice AxelssonVästergötlands OF47:22+8:4810:04
19Elin GranstedtSmålands OF47:44+9:1010:09
20Vilma PerssonBlekinges OF47:50+9:1610:10
21Agnes SpånérGöteborgs OF48:04+9:3010:13
22Sophia BjörnlingerSmålands OF48:19+9:4510:16
23Sanna FasthSmålands OF49:38+11:0410:33
24Kerstin WadmanGöteborgs OF50:56+12:2210:50
25Emma PetterssonÖstergötlands OF51:46+13:1211:00
26Malin ThornemanSkånes OF53:10+14:3611:18
27Moa M-HenningssonHallands OF53:24+14:5011:21
28Lina LundbergVästergötlands OF54:31+15:5711:35
29Elin PoschSmålands OF54:56+16:2211:41
30Emilia ÖstlundÖstergötlands OF55:01+16:2711:42
31Clara CoxGöteborgs OF55:09+16:3511:44
32Maria ErikssonBohuslän-Dals OF55:54+17:2011:53
33Emelie RoosGöteborgs OF56:11+17:3711:57
34Nellie HenrikssonSkånes OF56:28+17:5412:00
35Lisa JohanssonVästergötlands OF56:38+18:0412:02
36Jonna HalonenHallands OF56:39+18:0512:03
37Lovisa TorstenssonSmålands OF57:40+19:0612:16
38Sarah PerssonÖstergötlands OF58:51+20:1712:31
39Astrid EinarssonSkånes OF59:00+20:2612:33
40Klara WasseniusBohuslän-Dals OF1:01:54+23:2013:10
41Tora WesterbergÖstergötlands OF1:02:43+24:0913:20
42Linn SanderGöteborgs OF1:04:20+25:4613:41
43Klara LjunggrenÖstergötlands OF1:04:58+26:2413:49
44Signe SteindahlBohuslän-Dals OF1:05:40+27:0613:58
45Lisa LindkvistSmålands OF1:06:08+27:3414:04
46Johanna StrandbergVästergötlands OF1:06:47+28:1314:12
47Hedvig ReisenVästergötlands OF1:10:50+32:1615:04
48Tove LindHallands OF1:11:37+33:0315:14
48Louise DrenthSkånes OF1:11:37+33:0315:14
50Fanny AnderssonGöteborgs OF1:12:08+33:3415:20
51Henrietta MöllerÖstergötlands OF1:38:49+1:00:1521:01
52Clara HenningssonHallands OF1:46:03+1:07:2922:33
Felicia CarlssonHallands OFej godkänd
Lina SundqvistVästergötlands OFej godkänd
Ebba SöderlundSkånes OFej godkänd
Matilda TengströmVästergötlands OFej godkänd

H15 GM

5 380 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonBlekinges OF35:326:36
2Emil LjungemyrÖstergötlands OF35:54+0:226:40
3Victor HelgessonVästergötlands OF36:09+0:376:43
4Isak PrellnerSkånes OF37:12+1:406:54
5Eric JanssonVästergötlands OF37:35+2:036:59
6Johan WehlinÖstergötlands OF37:43+2:117:00
7Oliwer LundbergSmålands OF38:07+2:357:05
8Rickard OlssonVästergötlands OF41:23+5:517:41
9Lukas LundgrenSmålands OF41:52+6:207:46
10Gustav MalmströmÖstergötlands OF42:53+7:217:58
11Ola LösethVästergötlands OF43:51+8:198:09
12Fritjof AxelssonSkånes OF44:06+8:348:11
13Olle JosarpHallands OF44:43+9:118:18
14Adam SegerslättSkånes OF45:04+9:328:22
15Jonatan LarssonGöteborgs OF45:30+9:588:27
16Jakob HöstSkånes OF45:45+10:138:30
17Fredrik JohanssonHallands OF47:33+12:018:50
18Joel LeanderGöteborgs OF47:35+12:038:50
19Otto StuhlhoferGöteborgs OF48:01+12:298:55
20Eric RosjöSmålands OF48:16+12:448:58
21Linus AnderssonVästergötlands OF49:48+14:169:15
22Rasmus LundbergSmålands OF50:13+14:419:20
23Isac JohanssonSmålands OF50:44+15:129:25
24Anders MagnussonGöteborgs OF51:05+15:339:29
25Martin Jellvert BörjesonGöteborgs OF51:35+16:039:35
26Melker JohanssonBlekinges OF51:40+16:089:36
27Johan OlsonGöteborgs OF51:50+16:189:38
28Albin HenryssonBlekinges OF53:39+18:079:58
29Gustav EngmanÖstergötlands OF54:39+19:0710:09
30David LevinGotlands OF56:55+21:2310:34
31Johan LammGöteborgs OF57:20+21:4810:39
32Adam PerssonSmålands OF57:31+21:5910:41
33Albin ClaessonGöteborgs OF58:02+22:3010:47
34Martin SkyggesonHallands OF58:04+22:3210:47
35Adam BrobergHallands OF1:01:45+26:1311:28
36Douglas Fransson LeeGöteborgs OF1:01:50+26:1811:29
37Victor ThörnkvistSmålands OF1:03:52+28:2011:52
38Eric JehrlanderÖstergötlands OF1:05:32+30:0012:10
39Tim OlssonBohuslän-Dals OF1:08:18+32:4612:41
40Martin LundBohuslän-Dals OF1:13:13+37:4113:36
41Hjalmar LjungbergGöteborgs OF1:13:16+37:4413:37
42Emil JohanssonSmålands OF1:24:03+48:3115:37
43Erik SvenssonVästergötlands OF1:31:29+55:5717:00
Elias Bäcklund-EkvallVästergötlands OFej godkänd
Johan HöögVästergötlands OFej godkänd
Karl PalmGöteborgs OFej godkänd
Viktor WassénVästergötlands OFej godkänd
Kevin MattssonSkånes OFej godkänd
Albin LagerSmålands OFej start
Pontus LindblomÖstergötlands OFej start

D14 GM

4 230 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallSmålands OF34:178:06
2Lisa BerggrenÖstergötlands OF35:16+0:598:20
3Sara GranstedtSmålands OF35:40+1:238:25
4Alva SellgrenGöteborgs OF35:52+1:358:28
5Klara AxelssonVästergötlands OF36:33+2:168:38
6Erika Källvik-LeufvénBohuslän-Dals OF36:59+2:428:44
7Kajsa AnderssonBlekinges OF37:05+2:488:46
8Natalie LarssonVästergötlands OF37:53+3:368:57
9Linnea DagsbergBlekinges OF39:15+4:589:16
10Matilda JohanssonBohuslän-Dals OF39:34+5:179:21
11Elin HermanssonGöteborgs OF39:50+5:339:25
12Fanny SundbladSmålands OF40:12+5:559:30
13Ida KristianssonVästergötlands OF40:16+5:599:31
14Elvira WildheimHallands OF40:20+6:039:32
15Selma MoqvistGöteborgs OF40:52+6:359:39
16Klara AnderssonSkånes OF41:05+6:489:42
16Klara AskVästergötlands OF41:05+6:489:42
18Sarah MagnussonÖstergötlands OF41:06+6:499:42
19Isabella LagoGöteborgs OF41:09+6:529:43
20Maja KindlundVästergötlands OF41:45+7:289:52
21Sofia KlassonVästergötlands OF42:37+8:2010:04
22Emma KarlssonGöteborgs OF42:38+8:2110:04
23Emelie SvenssonHallands OF42:44+8:2710:06
24Victoria AsketunÖstergötlands OF42:54+8:3710:08
25Tova HermodssonSkånes OF43:22+9:0510:15
26Alice SödervallVästergötlands OF43:42+9:2510:19
27Elsa LindeblomVästergötlands OF43:50+9:3310:21
28Ella PalmSmålands OF44:04+9:4710:25
29Elin SvenssonSmålands OF44:38+10:2110:33
30Sofie PerssonSkånes OF44:45+10:2810:34
31Lovisa NordSmålands OF45:47+11:3010:49
32Hanna MårtenssonVästergötlands OF45:57+11:4010:51
33Julia ArvidssonSmålands OF46:12+11:5510:55
34Emmy HelmerssonSkånes OF46:20+12:0310:57
35Emma S JohanssonÖstergötlands OF46:29+12:1210:59
36Elin WihlborgSkånes OF46:55+12:3811:05
37Julia ElverlindVästergötlands OF46:58+12:4111:06
38Moa ErlandssonSmålands OF47:17+13:0011:10
39Ellen WahlbomBlekinges OF47:19+13:0211:11
40Julia MarkendahlVästergötlands OF47:29+13:1211:13
41Sofia JohanssonBohuslän-Dals OF47:41+13:2411:16
42Alice BarreforsGöteborgs OF47:49+13:3211:18
43Johanna GuståsÖstergötlands OF48:32+14:1511:28
44Emelie KarlssonGöteborgs OF49:04+14:4711:35
45Sofia ÖstermanVästergötlands OF49:06+14:4911:36
46Emelie LorénGöteborgs OF49:10+14:5311:37
47Amanda CarlssonHallands OF49:15+14:5811:38
48Vilma SvantessonSkånes OF49:16+14:5911:38
49Sara ForsbergGöteborgs OF50:12+15:5511:52
50Johanna RundqvistHallands OF50:38+16:2111:58
51Hannele MöllerÖstergötlands OF51:06+16:4912:04
52Felizia Wikner ZienkiewiczHallands OF51:16+16:5912:07
53Johanna Källvik-LeufvénBohuslän-Dals OF51:19+17:0212:07
54Ellen AnderssonBlekinges OF51:24+17:0712:09
55Lovisa RingHallands OF51:30+17:1312:10
56Tuva NikolaussonGotlands OF51:54+17:3712:16
57Emma NordbergVästergötlands OF52:02+17:4512:18
58Irmalinn NilssonSkånes OF52:10+17:5312:19
59Alice Svensson FinndahlSmålands OF52:55+18:3812:30
60Hanna BoquistGöteborgs OF53:19+19:0212:36
61Kajsa RaskGöteborgs OF54:10+19:5312:48
62Wilma MarkholmSkånes OF55:23+21:0613:05
63Paulina JägstedtHallands OF58:09+23:5213:44
64Louise LagerkvistBlekinges OF58:28+24:1113:49
65Ellen RosenkvistSkånes OF59:11+24:5413:59
66Agnes TönsethGotlands OF1:01:20+27:0314:29
67Maja GunnarssonGöteborgs OF1:01:25+27:0814:31
68Alice HultinHallands OF1:01:43+27:2614:35
69Lina ErdeliusHallands OF1:05:24+31:0715:27
70Tova EricssonBlekinges OF1:08:56+34:3916:17
71Johanna WilhelmssonBlekinges OF1:24:21+50:0419:56
Maja HultbergÖstergötlands OFej godkänd
Tilda NikolaussonGotlands OFej godkänd
Moa Segerdahl-WahlbyGotlands OFej godkänd
Stina JohanssonSmålands OFej start

H14 GM

4 640 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonBlekinges OF30:096:29
2Isac EricssonSmålands OF31:31+1:226:47
3Emil KarlssonVästergötlands OF31:34+1:256:48
4Filip TrofastSmålands OF32:02+1:536:54
5August MollénÖstergötlands OF32:14+2:056:56
6Felix AxelssonVästergötlands OF32:17+2:086:57
7Emil PetterssonBlekinges OF32:21+2:126:58
8Eskil TryggöVästergötlands OF34:27+4:187:25
9Andreas GustafssonSmålands OF34:52+4:437:30
10Oscar PrytzÖstergötlands OF35:14+5:057:35
11Victor HanssonSmålands OF35:24+5:157:37
12Simon HardenSkånes OF35:43+5:347:41
13Olle HedmanVästergötlands OF35:44+5:357:42
14Adam LöfströmSmålands OF36:39+6:307:53
15Lukas GranstedtSmålands OF37:03+6:547:59
16Hampus NyströmVästergötlands OF37:09+7:008:00
17Isak HertinSmålands OF37:16+7:078:01
18Hugo LillieströmÖstergötlands OF37:30+7:218:04
19Albin AlsiöVästergötlands OF38:03+7:548:12
20Andreas JonssonBlekinges OF40:19+10:108:41
21Filip JohanssonVästergötlands OF40:47+10:388:47
22Jonatan Wedberg-KilnäsGöteborgs OF41:06+10:578:51
23Emil BjörnlingerSmålands OF41:51+11:429:01
24Jonas LauriGöteborgs OF41:52+11:439:01
25Edvin LjungbergGöteborgs OF42:00+11:519:03
26Axel BlomGöteborgs OF42:32+12:239:10
27Filip RosjöSmålands OF43:37+13:289:24
28Carl EkbringSmålands OF43:57+13:489:28
29Emil AuseliusSmålands OF44:11+14:029:31
30Oscar ModigSkånes OF44:17+14:089:32
31Erik WinbladhSkånes OF44:27+14:189:34
32Tim JohanssonHallands OF44:40+14:319:37
33Carl HolmbergVästergötlands OF44:59+14:509:41
34Joel PlumppuVästergötlands OF45:14+15:059:44
35Erik LindströmVästergötlands OF45:27+15:189:47
36Simon WiklundVästergötlands OF45:33+15:249:49
37Olle SörqvistVästergötlands OF45:41+15:329:50
38Viktor OssianssonSmålands OF45:51+15:429:52
39Elias OlssonBohuslän-Dals OF45:52+15:439:53
40Elias LjungqvistGöteborgs OF46:40+16:3110:03
41Martin LammGöteborgs OF47:26+17:1710:13
42Jesper KarlssonÖstergötlands OF47:47+17:3810:17
43Ludvig HallabroSkånes OF47:50+17:4110:18
44Viktor CarlssonHallands OF47:59+17:5010:20
45Axel HalvarssonBohuslän-Dals OF48:01+17:5210:20
46Joel KarnehedÖstergötlands OF48:02+17:5310:21
47Axel ForsmanGöteborgs OF48:17+18:0810:24
48Anton HåkanssonSkånes OF49:14+19:0510:36
49Oscar StombergVästergötlands OF49:19+19:1010:37
50Rasmus JonssonÖstergötlands OF52:14+22:0511:15
51Filip BengtssonHallands OF52:25+22:1611:17
52Felix FalkGöteborgs OF53:20+23:1111:29
53Erik JönssonSkånes OF53:25+23:1611:30
54Johan LindmanÖstergötlands OF55:46+25:3712:01
55Ludvig WaktelGotlands OF56:47+26:3812:14
56Gabriel SturessonGöteborgs OF57:50+27:4112:27
57Niklas WestbergGotlands OF1:00:11+30:0212:58
58Edvin JohnssonGotlands OF1:00:38+30:2913:04
59Filip SvenssonHallands OF1:01:16+31:0713:12
60Hampus JärnboBlekinges OF1:02:46+32:3713:31
61David JohanssonSmålands OF1:02:48+32:3913:32
62Erik LundBohuslän-Dals OF1:07:30+37:2114:32
63Joakim BjörkegrenGotlands OF1:20:31+50:2217:21
Oliver Fransson LeeGöteborgs OFej godkänd
Gustav NymanVästergötlands OFej godkänd
Benjamin SturekSmålands OFej start

H21

10 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri1:12:317:03
2Björn KarlssonSvaide Roma SOK1:28:30+15:598:36
3Claes AnderssonFalkenbergs OK1:31:33+19:028:54
4Olof PerssonSvaide Roma SOK1:37:45+25:149:30 Ladda ner rutt i gpx-format
5Simon KappelOK Södertörn1:49:33+37:0210:39
6Mattias HenrikssonCentrum OK1:58:47+46:1611:33
7Mattias ÅgrenCentrum OK2:44:47+1:32:1616:01

D21 Kort

5 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joosefiina KukkonenAngelniemen Ankkuri1:03:4212:27

D18

4 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Maria LundStenungsunds OKej godkänd

D17-20 Kort

4 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DolkJönköpings OK54:5111:40
2Elin KjellssonFalkenbergs OK1:22:37+27:4617:34
3Evelina LindeblomIK Omega1:37:04+42:1320:39
4Lisa ViktorssonEds SK1:46:38+51:4722:41

H16

5 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel GunnarssonEmmaboda Verda OK1:21:2815:03

D14

3 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Beata PetterssonGotlands Bro OK1:00:5415:51

H14

3 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Calle NilssonJärfälla OK46:4412:10
Jonathan LindOK Lindénaej godkänd

H14 Kort

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil NilssonJärfälla OK20:237:16

D12

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa AlsiöFalköpings AIK OK18:026:26
2Linnea SöderqvistOK Ravinen20:45+2:437:24
3Lisa HallgrenBjursås OK21:27+3:257:39
4Wilma BerganderEksjö SOK21:54+3:527:49
5Elin CarlssonIK Trenne Ullared22:50+4:488:09
6Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK26:02+8:009:17
7Olivia AsketunOK Roxen26:07+8:059:19
8Bente WenderWissenschaft Quedlinburg30:02+12:0010:43
9Matilda DrottenmyrVisborgs OK32:22+14:2011:33
10Tuva LövdahlSOK Viljan34:48+16:4612:25

H12

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LundbergOK Bävern16:075:45
2Jacob ÖstermanVänersborgs SK19:15+3:086:52
3Albin Rieem LindgrenVisborgs OK19:20+3:136:54
4Samuel ErikssonEds SK19:39+3:327:01
5Hampus AnderssonLidköpings VSK20:21+4:147:16
6William WasseniusUddevalla OK21:50+5:437:47
7Oscar KjellssonFalkenbergs OK21:54+5:477:49
8Mattias LevinSvaide Roma SOK22:48+6:418:08
9Mattias LauriFK Herkules23:01+6:548:13
10Oskar NilssonJärfälla OK29:58+13:5110:42
11Zebastian ArfwedsonFrölunda OL31:38+15:3111:17
Felix BäckstädeVisborgs OKej start

D10

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK22:189:44
2Elsa SödervallIK Gandvik28:20+6:0212:22

H10

2 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BjörckOK Älme15:006:33
2Theo LövdahlSOK Viljan18:01+3:017:52
3Oscar Wångberg-AnelandOK Ravinen18:46+3:468:11
4Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK24:48+9:4810:49
5Viktor LundqvistNybro OK25:24+10:2411:05
6Edvard PetterssonGotlands Bro OK28:12+13:1212:18
7Johan LundStenungsunds OK37:55+22:5516:33

H35

8 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LarssonEds SK1:44:4412:30

D40

5 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan40:327:54
2Annika AsketunOK Roxen45:06+4:348:47
3Anna SvenssonSOK Viljan49:34+9:029:39
4Lotta J-SundbladEksjö SOK51:48+11:1610:05
5Maria ModigFK Göingarna57:20+16:4811:10
6Jessica BjörckOK Älme1:01:38+21:0612:00
7Helena SödervallIK Gandvik1:08:29+27:5713:20
8Ingeborg NilssonOK Denseln1:11:01+30:2913:50
9Eva EngmanOK Denseln1:15:32+35:0014:43
Malin HallgrenBjursås OKej godkänd
Britta KjellssonFalkenbergs OKej godkänd

H40

7 920 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tony LövdahlSOK Viljan1:04:108:06
2Magnus GadeforsVäsby OK1:04:16+0:068:06
3Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:07:17+3:078:29
4Anders ArfwedsonFrölunda OL1:11:30+7:209:01
5Peter TudénIK Hakarpspojkarna1:15:00+10:509:28
6Erik LauriFK Herkules1:16:03+11:539:36
7Peter BrämersonTibro OK1:17:19+13:099:45
8Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve1:17:26+13:169:46
9Lars BjörckOK Älme1:18:54+14:449:57
10Anders EklundSvaide Roma SOK1:22:44+18:3410:26
11Pär-Magnus BjurekTibro OK1:25:10+21:0010:45
12Johan LindeblomIK Omega1:28:24+24:1411:09 Ladda ner rutt i gpx-format
13Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:44:14+40:0413:09
14Patrik LundqvistNybro OK1:51:46+47:3614:06
15Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:56:11+52:0114:40

D45

4 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christin SöderqvistOK Ravinen44:569:24
2Eva PetterssonOK Dacke47:31+2:359:56
3Eva HägnanderLidköpings VSK53:49+8:5311:15
4Anna JohanssonJönköpings OK56:31+11:3511:49
5Eva ElisdotterSvaide Roma SOK58:57+14:0112:19
6Charlotte ÖstermanVänersborgs SK1:00:24+15:2812:38
7Annelie JohanssonOK Skärmen1:01:55+16:5912:57
8Åsa AlsiöFalköpings AIK OK1:05:46+20:5013:45
9Carina BerganderEksjö SOK1:13:15+28:1915:19
10Lena MarkendahlOK Klyftamo1:25:17+40:2117:50

H45

6 850 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GustafssonUddevalla OK52:297:39
2Johan HallgrenBjursås OK53:36+1:077:49
3Håkan MattssonGotlands Bro OK55:15+2:468:03
4Håkan SöderqvistOK Ravinen57:13+4:448:21
5Fredrik EngmanOK Denseln57:30+5:018:23
6Per KällvikÅmåls OK58:52+6:238:35
7Tommy JohanssonStångenäs AIS1:00:36+8:078:50
8Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:01:42+9:139:00
9Ulf NilssonGotlands Bro OK1:03:39+11:109:17
10Johan HanssonJönköpings OK1:04:01+11:329:20
11Lars NordgrenEksjö SOK1:05:24+12:559:32
12Jan AsketunOK Roxen1:09:58+17:2910:12
13Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg1:10:13+17:4410:15
14Göran WedlerWissenschaft Quedlinburg1:11:17+18:4810:24
15Johan PalmgrenTäby OK1:14:16+21:4710:50
16Magnus SödervallIK Gandvik1:14:50+22:2110:55
17Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:16:37+24:0811:11
18Claus JohanssonJönköpings OK1:17:15+24:4611:16
19Per B NilssonJärfälla OK1:18:47+26:1811:30
20Ulf DanielssonÅmåls OK1:18:54+26:2511:31
21Dag JehrlanderGOIF Tjalve1:20:47+28:1811:47
22Anders LevinSvaide Roma SOK1:24:16+31:4712:18
23Mats G AnderssonOK Skogshjortarna1:27:19+34:5012:44
24Olof BarrSkåneslättens OL1:28:27+35:5812:54
25Johan JacobssonOK Orion1:34:42+42:1313:49
Christer JohanssonEksjö SOKej godkänd
Magnus IhreskogGotlands Bro OKej start
Ronny LiljegrenGotlands Bro OKej start

D50

4 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK41:599:52
2Anna DolkJönköpings OK48:49+6:5011:29
3Ulrika BerglundUlriksbergs IK56:12+14:1313:13
4Ellinor GustafssonUddevalla OK56:46+14:4713:21
5Ann-Britt LevinGarda IK58:04+16:0513:39
6Christina SegerslättSkåneslättens OL1:00:19+18:2014:11
7Eva SvanbergJärfälla OK1:01:09+19:1014:23
8Carin GustafssonJönköpings OK1:04:49+22:5015:15
Eva CarlssonJönköpings OKej start

H50

6 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WasseniusUddevalla OK1:00:059:50
2Hans OlsénSundbybergs IK1:01:17+1:1210:01
3Mats EnglundSvaide Roma SOK1:16:21+16:1612:29
4Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF1:27:35+27:3014:20
5Bertil CarlssonJönköpings OK1:53:00+52:5518:29
Christer SvenssonRonneby OKej start

D55

4 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK55:5912:33
2Eva KarlssonUddevalla OK1:10:27+14:2815:47
3Kerstin Haugen-LundStenungsunds OK2:15:53+1:19:5430:28

H55

5 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK46:457:53
2Lasse JohanssonEds SK47:51+1:068:04
3Anders BjörklundSävedalens AIK49:51+3:068:25
4Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna50:42+3:578:33
5Arne KlintbergEksjö SOK56:20+9:359:30
6Göran HanssonTäby OK58:50+12:059:56
7Karl MollénOK Denseln1:01:00+14:1510:18
8Bror WidenUddevalla OK1:01:32+14:4710:23
9Gunnar SvanbergJärfälla OK1:04:03+17:1810:49 Ladda ner rutt i gpx-format
10Arne LundStenungsunds OK1:23:50+37:0514:09
Manfred OlejnikSOK Viljanej godkänd
Carl-Göran StrutzEds SKej start

D60

3 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie BackIFK Hedemora OK51:5714:13
2Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg1:03:01+11:0417:15
3Yvonne GalborgenEds SK1:27:50+35:5324:03

H60

5 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran SvensonSOK Viljan47:388:58
2Gert LundquistGotlands Bro OK48:19+0:419:05
3Arvid GalborgenEds SK53:10+5:3210:00
4Kjell SkalbergGotlands Bro OK55:12+7:3410:23
5Anders WidénOLG Säuliamt1:01:36+13:5811:36
6Per LindskogGotlands Bro OK1:09:56+22:1813:10
7Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg1:19:44+32:0615:00
1Eric JohanssonIF Hansa-Hoburgej godkänd

D65

3 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK57:0115:12
2Eva LindgrenLinköpings OK1:08:06+11:0518:09

H65

4 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henry DjurbäckMarkbygdens OK50:0410:31
2Roland NilssonSOK Viljan58:06+8:0212:12
3Ulf AhlqvistIF Hansa-Hoburg1:00:12+10:0812:38
4Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg1:04:31+14:2713:33
5Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna1:05:06+15:0213:40
6Lennart AlmströmIK Stern1:14:14+24:1015:35
7Johnny KarlssonUddevalla OK1:27:23+37:1918:21

D70

3 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla NilssonSOK Viljan1:24:2925:40

H70

4 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svein BakkenStigsökarna1:16:4617:22
Allan OlofssonSvaide Roma SOKej godkänd

D75

3 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro BlomFrölunda OL55:2917:40
2Gro BakkenStigsökarna59:21+3:5218:54

H80

3 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan HåkanssonSOK Viljan35:4011:04
2Berndt BergGarda IK52:19+16:3916:14
3Jörgen AxelssonUpsala SIF56:56+21:1617:40
4Sauli JacobssonGotlands Bro OK1:05:14+29:3420:15
Rolf BlomFrölunda OLej start

Inskolning

1 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emelie SchymanÅmåls OKfullföljt
Mika WendlerWissenscaft Quedlinburgfullföljt
Kira ÖhmanVisborgs OKfullföljt

U1

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen24:0210:58
2Kasper UllbergSvaide Roma SOK28:11+4:0912:52
3Elias LauriFK Herkules40:05+16:0318:18
4Jack WildemanOK Rynninge48:53+24:5122:19
5Alva WildemanOK Rynninge53:26+29:2424:23

U2

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv MattssonGotlands Bro OK24:379:48
2Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg24:48+0:119:52
3Olof LevinSvaide Roma SOK35:50+11:1314:16
4Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK36:56+12:1914:42
5Philip LarssonEds SK40:21+15:4416:04
Alma PetterssonGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 1

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils-Göran KarlssonStigsökarnaej godkänd
SOFIA FlingmarkUddevalla ISej godkänd

Öppen motion 2

3 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus HermanssonIF Hansa-Hoburg44:4812:37
2Helena  Algulander Svaide Roma SOK59:59+15:1116:53

Öppen motion 3

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara NormanLeksands OK21:347:42
2Gullvi WidenUddevalla IS22:48+1:148:08
3Eija LauriFK Herkules23:14+1:408:17
4Birgitta SvanbäckSOK Viljan31:18+9:4411:10
5Margareta KarlssonStigsökarna32:09+10:3511:28
6Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK32:45+11:1111:41
7Bibbi GustavssonOK Gipen36:59+15:2513:12
8Lars-Åke HolmLinköpings AIK38:13+16:3913:38
9Charlotta PorsöOK Linné38:50+17:1613:52
10Börje NilssonJärfälla OK48:11+26:3717:12

Öppen motion 4

4 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonGotlands Bro OK45:2510:39
2Jenny AnderssonGotlands Bro OK45:35+0:1010:42
3Alice HägnanderLidköpings VSK46:43+1:1810:57
4Erik KarlssonUddevalla OK57:06+11:4113:24
5Jessika ArvidssonFrölunda OL1:05:20+19:5515:20

Öppen motion 5

3 840 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke KappelGotlands Bro OK40:3710:34
2Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared46:32+5:5512:07
3Ingerlise EriksenEds SK47:28+6:5112:21
4Amele PeterssonHässleholms OK48:05+7:2812:31
5Jessika ElmerssonOK Bävern50:08+9:3113:03
6Eva KappelGotlands Bro OK51:14+10:3713:20
7Emma RenbergSävedalens AIK53:43+13:0613:59
8Maria LenningSkåneslättens OL56:03+15:2614:35
9Bo SandahlGotlands Bro OK56:47+16:1014:47
10Peter KjellssonFalkenbergs OK58:10+17:3315:08
11Kerstin LundqvistNybro OK58:30+17:5315:14
12Joakim EriksenEds SK59:56+19:1915:36
13Katarina JohanssonStångenäs AIS1:00:34+19:5715:46
14Marianne WasseniusUddevalla OK1:10:34+29:5718:22
Åke RosanderEskilstuna OLej godkänd

Öppen motion 6

5 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus TrofastBredaryds SOK55:149:52
2Tomas PeterssonSOK Viljan1:30:24+35:1016:10

Öppen motion 7

3 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LammFrölunda OL36:2210:41
2Lars FinbomOK Landehof36:48+0:2610:49
3Christina HalvarssonOK Kroppefjäll41:47+5:2512:17
4Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg42:42+6:2012:33
5Elin TudénIK Hakarpspojkarna42:55+6:3312:37
6Susanne CoxLerums SOK43:12+6:5012:42
7Louse PerlerothOK Landehof43:27+7:0512:46
8Helena ErikssonEds SK43:56+7:3412:55
9Gunnel SvenssonOK Tranan46:31+10:0913:40
10Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK47:01+10:3913:49
11Christina AnelandOK Ravinen47:11+10:4913:52
12Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK47:52+11:3014:04
13Nilsson AndersGotlands Bro OK48:54+12:3214:22
14Pe4rnilla MellinSvaide Roma SOK49:48+13:2614:38
15Lukas GranlundHammarby IF OF50:43+14:2114:55
16Stefan CarlssonFalköpings AIK OK50:50+14:2814:57
17Frank kretzschmarOLV Weimar52:55+16:3315:33
18Maria HellmanssonHässleholms OK54:20+17:5815:58
19Karin KarlssonUddevalla OK55:11+18:4916:13
20Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK57:25+21:0316:53
21Jonas PetterssonGotlands Bro OK59:52+23:3017:36
22Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:02:11+25:4918:17
23Clas GräggNyköpings OK1:05:34+29:1219:17
24Ute  KretzschmarOLV Weimar1:07:14+30:5219:46
25AnnA IndeblomIK Omega1:07:26+31:0419:50
26Karl-Eric WannbergIK Omega1:08:08+31:4620:02
27Birgitta ParknerOK Landehof1:19:13+42:5123:17
Kristin RamsellLeksands OKej godkänd
Agneta Hallberg-HanssonJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 8

5 310 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan TörnrothHjobygdens OK39:517:30
2Niklas HermanssonIF Fanta51:17+11:269:39
3Erik HanssonBredareds IF54:32+14:4110:16
4Elin TörnrothHjobygdens OK56:14+16:2310:35
5Bob KolmodinSvaide Roma SOK57:10+17:1910:45
6Jesper LiderudLidköpings VSK57:12+17:2110:46
7Ulf JohanssonOK Dacke58:26+18:3511:00
8LiSA AnderssonRyda SK1:05:54+26:0312:24
9Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:07:33+27:4212:43
10Sofia SchollerVisborgs OK1:08:21+28:3012:52
11Tomas NormanLeksands OK1:08:50+28:5912:57
12Tove UddMarkbygdens OK1:11:36+31:4513:29
13Stefan WångbergOK Ravinen1:17:04+37:1314:30
14Anders LavforsCentrum OK1:36:28+56:3718:10
Eva AdolfssonVimmerby OKej godkänd

Öppen motion 9

7 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna1:05:138:13
2Jonas LindellStigsökarna1:07:13+2:008:28
Ingela KlintbergEksjö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser