Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Götalandsmästerskap, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Götalandsmästerskap, stafett
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: söndag 18 augusti 2013

GM Stafett

49 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Småland 11:56:39
1. Oliwer Lundberg (vacant)23:574+0:1123:574
1. Gabriella Bergander (vacant)26:3428+2:4826:345
2. Isac Ericsson (vacant)25:576+3:0652:3140
2. Isa Envall (vacant)28:4426+5:5355:182-3
3. Linnéa Golsäter (vacant)31:3611:24:171-3
4. Lucas Sundblad (vacant)32:228+3:441:56:3910
2Västergötland 22:00:56
1. Johanna Hagström25:1315+1:2725:1315
1. Eric Jansson25:2417+1:3825:241
2. Emil Karlsson26:5612+4:0552:201-14
2. Natalie Larsson32:1452+9:2357:388+7
3. Line Cederberg34:144+2:381:31:415+4
4. Filip Karlsson29:152+0:372:00:562-3
3Östergötland 1 Argalifår2:02:06
1. Emil Ljungemyr23:46123:461
1. Lova Eveborn28:3838+4:5228:3811
2. August Mollén23:513+1:0052:293+2
2. Lisa Berggren34:0259+11:111:02:409-2
3. Emma Bränneby33:493+2:131:31:374+1
4. Ville Johansson30:295+1:512:02:063-1
4Småland 42:04:55
1. Adam Persson23:492+0:0323:492
1. Sanna Fasth26:0725+2:2126:073
2. Victor Hansson26:318+3:4052:386+4
2. Ella Palm29:5234+7:0155:594+1
3. Annie Önsten38:4818+7:121:32:2960
4. Edvin Andersson32:269+3:482:04:554-2
5Skåne 12:05:49
1. Isak Prellner24:2910+0:4324:2910
1. Jenny Bredfelt26:3428+2:4826:345
2. Klara Andersson29:1931+6:2855:5312+2
2. Simon Harden28:5427+6:0355:286+1
3. Matilda Arborelius38:0017+6:241:33:287-5
4. Johan Lenning32:217+3:432:05:495-2
6Göteborg 12:07:07
1. Otto Stuhlhofer23:553+0:0923:553
1. Klara Djerf26:2926+2:4326:294
2. Jonatan Wedberg-Kilnäs29:4633+6:5556:1516+13
2. Alva Sellgren32:3455+9:4359:037+3
3. Kerstin Wadman34:306+2:541:30:593-13
4. Mattis Hallberg36:0819+7:302:07:076+3
7Västergötland 12:07:09
1. Vilma Blennow (vacant)25:1013+1:2425:1013
1. Victor Helgesson (vacant)26:5233+3:0626:527
2. Felix Axelsson (vacant)25:345+2:4352:262-11
2. Klara Axelsson (vacant)27:2918+4:3854:211-6
3. Sara Kindlund (vacant)35:029+3:261:27:4120
4. Samuel Plumppu (vacant)39:2827+10:502:07:097+5
8Östergötland 2 Mufflonfår2:07:13
1. Johan Wehlin25:3019+1:4425:3018
1. Emma Pettersson28:3537+4:4928:3510
2. Hugo Lillieström24:044+1:1352:397-11
2. Sarah Magnusson28:1324+5:2256:485-5
3. Elin Johansson43:4829+12:121:37:319+2
4. Albin Lillieström29:423+1:042:07:138-1
9Småland 32:09:45
1. Eric Rosjö25:2417+1:3825:2417
1. Elin Granstedt25:3120+1:4525:312
2. Andreas Gustafsson (vacant)27:0514+4:1452:365-12
2. Fanny Sundblad (vacant)27:4321+4:5253:143+1
3. Elin Lundqvist (vacant)44:1230+12:361:37:198+3
4. Arvid Nord (vacant)32:269+3:482:09:459+1
10Västergötland 32:10:49
1. Rickard Olsson23:596+0:1323:596
1. Agnes Berglund30:5945+7:1330:5914
2. Ida Kristiansson29:0230+6:111:00:018+2
2. Eskil Tryggö27:3019+4:3958:2910-4
3. Elvira Björklund39:1320+7:371:37:4210+2
4. Ludvig Holmberg33:0712+4:292:10:49100
11Östergötland 5 Fåret Shaun2:13:41
1. Gustav Engman32:0958+8:2332:0938
1. Tora Westerberg32:4670+9:0032:4628
2. Johanna Gustås28:0423+5:131:00:5027-11
2. Joel Karnehed30:1135+7:201:02:5719-9
3. Frida Johansson39:2421+7:481:42:2116-11
4. Alexander Wiklund31:206+2:422:13:4111-5
12Västergötland 62:13:45
1. Johan Höög (vacant)31:2646+7:4031:2632
1. Lina Lundberg (vacant)32:3666+8:5032:3624
2. Sofia Klasson (vacant)28:3125+5:401:01:0724-8
2. Albin Alsiö (vacant)30:1636+7:251:02:5217-7
3. Agnes Westerberg (vacant)37:1815+5:421:40:1014-10
4. Carl Strandby (vacant)33:3513+4:572:13:4512-2
13Göteborg 22:14:02
1. Elvira Sellgren26:3227+2:4626:3223
1. Anders Magnusson28:2135+4:3528:219
2. Axel Blom30:2638+7:3558:4719-4
2. Isabella Lago36:3269+13:411:04:5321+12
3. Hanna Åberg34:497+3:131:37:5311-8
4. Rasmus Arfwedson36:0920+7:312:14:0213+2
14Halland 12:15:16
1. Olle Josarp23:585+0:1223:585
1. Jonna Halonen32:0757+8:2132:0719
2. Elvira Wildheim38:0574+15:141:10:1230+25
2. Tim Johansson30:4841+7:571:02:5518-1
3. Helena Hagström35:0910+3:331:38:0412-18
4. Simon Wikström37:1221+8:342:15:1614+2
15Blekinge 12:17:34
1. Henrik Johannesson24:007+0:1424:007
1. Vilma Persson32:4368+8:5732:4326
2. Oscar Johansson22:51155:3414+7
2. Kajsa Andersson35:5867+13:071:08:4111-15
3. Myrra Carlsson44:3831+13:021:44:3617+3
4. Johan Wennermark32:5811+4:202:17:3415-2
16Östergötland 3 Snöfår2:20:04
1. Gustav Malmström32:0656+8:2032:0637
1. Emilia Östlund32:1660+8:3032:1620
2. Oscar Prytz26:5411+4:0359:1021-16
2. Victoria Asketun30:2537+7:341:02:4115-5
3. Stina Gustås36:4112+5:051:39:1213-8
4. Lukas Eveborn40:5231+12:142:20:0416+3
17Östergötland 6 Fåret Frank2:24:30
1. Sarah Persson25:3221+1:4625:3219
1. Eric Jehrlander32:0255+8:1632:0218
2. Rasmus Jonsson23:192+0:2855:2113-6
2. Emma S Johansson37:3172+14:401:09:3320+2
3. Emma Lindell46:1734+14:411:49:2022+9
4. Olle Hansson35:1018+6:322:24:3017-5
18Småland 52:24:32
1. Sophia Björnlinger25:3522+1:4925:3520
1. Isac Johansson30:1542+6:2930:1512
2. Isak Hertin26:137+3:2256:2817-3
2. Elin Svensson34:4461+11:531:04:59120
3. Sara Freyland46:5237+15:161:47:1121+4
4. Simon Runefors37:2122+8:432:24:3218-3
19Småland 62:24:39
1. Victor Thörnkvist24:3912+0:5324:3912
1. Amanda Rangert31:3149+7:4531:3115
2. Lovisa Nord (vacant)29:0129+6:101:00:3211-1
2. Lukas Granstedt (vacant)31:0543+8:141:02:3616+1
3. Kajsa Johansson (vacant)38:4919+7:131:41:2515+4
4. Philip Edvardsson (vacant)43:1437+14:362:24:3919+4
20Blekinge 22:25:07
1. Melker Johansson25:5523+2:0925:5521
1. Ellen Wahlbom32:2264+8:3632:2223
2. Emil Pettersson27:4922+4:581:00:1126+5
2. Ellen Andersson35:4166+12:501:08:0314-9
3. Linnea Dagsberg53:1144+21:351:54:47260
4. Ola Andersson30:204+1:422:25:0720-6
21Småland 82:28:24
1. Ebba Envall29:1139+5:2529:1128
1. Filip Rosjö30:3844+6:5230:3813
2. Viktor Ossiansson29:3532+6:441:00:1327-1
2. Julia Arvidsson32:1953+9:281:02:57130
3. Lovisa Torstensson45:3233+13:561:47:0220-7
4. Emil Auselius41:2233+12:442:28:2421+1
22Halland 22:31:52
1. Fredrik Johansson (vacant)24:028+0:1624:028
1. Moa M-Henningsson (vacant)32:1660+8:3032:1620
2. Emelie Svensson (vacant)34:0057+11:091:06:1618+10
2. Viktor Carlsson (vacant)31:4749+8:561:04:0324+4
3. Linnea Kjellsson (vacant)53:5445+22:181:57:5730+12
4. Loke Agmarken (vacant)33:5514+5:172:31:5222-8
23Bohuslän-Dal 12:32:42
1. Axel Halvarsson31:5253+8:0631:5235
1. Maria Ericson32:2062+8:3432:2022
2. Johanna Källvik-Leufvén27:2317+4:3259:4323-12
2. Elias Olsson30:5842+8:071:03:18220
3. Klara Wassenius42:0926+10:331:45:2718-5
4. Tim Olsson47:1539+18:372:32:4223+5
24Västergötland 82:33:57
1. Carl Holmberg (vacant)32:1059+8:2432:1039
1. Hedvig Reisen (vacant)32:4569+8:5932:4527
2. Elsa Lindeblom (vacant)31:0543+8:141:03:5033-6
2. Gustav Nyman (vacant)40:5479+18:031:13:39270
3. Sara Hägnander (vacant)40:5224+9:161:54:3125-8
4. Adam Johansson (vacant)39:2626+10:482:33:5724-1
25Göteborg 52:34:06
1. Jonatan Larsson (vacant)31:2947+7:4331:2933
1. Agnes Spånér (vacant)32:3767+8:5132:3725
2. Martin Lamm (vacant)31:1545+8:241:03:5235+2
2. Selma Moqvist (vacant)35:2265+12:311:07:5926+1
3. Emma Himmelmann (vacant)46:4436+15:081:53:3524-11
4. Joel Leander (vacant)40:3129+11:532:34:0625+1
26Småland 72:35:38
1. Elsa Andersson33:0472+9:1833:0442
1. Emil Johansson37:1778+13:3137:1732
2. Adam Löfström26:5310+4:021:04:1036-6
2. Alice Svensson Finndahl43:2084+20:291:20:3731-1
3. Elin Posch45:0232+13:262:01:2632-4
4. Nils Wärnsberg34:1215+5:342:35:3826-6
27Göteborg 42:35:50
1. Moa Kuhlin26:3830+2:5226:3824
1. Martin Jellvert Börjesson31:3550+7:4931:3516
2. Elias Ljungqvist27:3820+4:4759:1322-2
2. Emelie Karlsson39:2177+16:301:10:5625+9
3. Emma Djerf40:1923+8:431:46:1819-3
4. Albin Claesson49:3241+20:542:35:5027+8
28Västergötland 102:38:03
1. Olle Sörqvist30:1341+6:2730:1330
1. Matilda Tengström44:2090+20:3444:2041
2. Julia Elverlind32:3254+9:411:16:5232+2
2. Oscar Stomberg36:4271+13:511:21:0236-5
3. Svea Hagrydh37:3016+5:541:58:3231-1
4. Gustav Johansson39:3128+10:532:38:0328-3
29Gotland 12:39:39
1. Tuva Nikolausson33:4373+9:5733:4343
1. David Levin46:4094+22:5446:4045
2. Edvin Johnsson27:0514+4:141:13:4540-3
2. Tilda Nikolausson57:3690+34:451:44:1639-6
3. Tove Rönnbäck33:162+1:402:04:3535-5
4. Amadeus Hansson35:0417+6:262:39:3929-6
30Skåne 52:43:53
1. Kevin Mattsson30:1542+6:2930:1531
1. Astrid Einarsson40:2583+16:3940:2535
2. Sofie Persson35:0263+12:111:15:2737+6
2. Anton Håkansson38:2075+15:291:18:4533-2
3. Cecilia Spångberg42:5227+11:162:01:3733-4
4. Hampus Larsson42:1635+13:382:43:5330-3
31Västergötland 52:44:36
1. Alice Axelsson26:4932+3:0326:4926
1. Linus Andersson40:0780+16:2140:0734
2. Hampus Nyström32:0050+9:091:12:0720-6
2. Maja Kindlund41:0882+18:171:21:1537+3
3. Hanna Lindström34:568+3:201:56:1128+8
4. Jesper Eriksson48:2540+19:472:44:3631+3
32Skåne 42:45:27
1. Jakob Höst30:0440+6:1830:0429
1. Nellie Henriksson31:5052+8:0431:5017
2. Emmy Helmersson31:3347+8:421:03:23290
2. Ludvig Hallabro31:4348+8:521:03:3323+6
3. Madelene Axelsson59:0947+27:332:02:4234+5
4. Elias Möller42:4536+14:072:45:2732-2
33Göteborg 32:46:48
1. Johan Lamm24:059+0:1924:059
1. Kajsa Jungbjer43:0085+19:1443:0037
2. Elin Hermansson32:0951+9:181:15:0915+6
2. Edvin Ljungberg36:3370+13:421:19:3334-3
3. Ella Wallinder48:4740+17:112:08:2038+23
4. Johan Olson38:2824+9:502:46:4833-5
34Göteborg 62:46:52
1. Hjalmar Ljungberg31:2947+7:4331:2933
1. Clara Cox34:3174+10:4534:3129
2. Sara Forsberg34:2960+11:381:09:0038+5
2. Axel Forsman40:5780+18:061:15:2828-1
3. Sara Almehed49:2041+17:442:04:4836-2
4. Douglas Fransson Lee42:0434+13:262:46:5234-2
35Västergötland 92:47:19
1. Simon Wiklund25:5624+2:1025:5622
1. Lina Sundqvist37:1277+13:2637:1231
2. Hanna Mårtensson27:0616+4:151:04:189-13
2. Erik Lindström38:4476+15:531:15:5629-2
3. Lina Landergren36:5613+5:201:52:5223+14
4. Markus Pettersson54:2744+25:492:47:1935+12
36Västergötland 72:47:23
1. Erik Svensson (vacant)26:4431+2:5826:4425
1. Johanna Strandberg (vacant)44:2090+20:3444:2041
2. Alice Södervall (vacant)33:1756+10:261:17:37250
2. Filip Johansson (vacant)50:0388+27:121:34:2340-1
3. Hanna Karlsson (vacant)34:215+2:452:08:4439+14
4. Simon Olausson (vacant)38:3925+10:012:47:2336-3
37Skåne 22:49:19
1. Fritjof Axelsson24:3811+0:5224:3811
1. Malin Thorneman38:2279+14:3638:2233
2. Elin Wihlborg28:5628+6:051:07:1810-1
2. Erik Winbladh37:4773+14:561:16:0930-3
3. Linnea Gustafsson39:4822+8:121:55:5727+17
4. Jesper Ågren53:2243+24:442:49:1937+10
38Halland 33:10:32
1. Martin Skyggeson (vacant)31:5854+8:1231:5836
1. Amanda Carlsson (vacant)43:1687+19:3043:1638
2. Johanna Rundqvist (vacant)30:4040+7:491:13:5631-5
2. Filip Bengtsson (vacant)41:2583+18:341:24:41380
3. Tove Lind (vacant)1:07:5048+36:142:32:3141+10
4. Daniel Andersson (vacant)38:0123+9:233:10:3238-3
39Göteborg 73:22:18
1. Emelie Roos (vacant)32:4971+9:0332:4941
1. Gabriel Sturesson (vacant)36:5475+13:0836:5430
2. Jonas Lauri (vacant)26:479+3:561:03:4134-7
2. Hanna Boquist (vacant)44:5386+22:021:21:4732+2
3. Julia Blom (vacant)50:3242+18:562:08:1437+3
4. Fanny Andersson (vacant)1:14:0446+45:263:22:1839+2
40Mixlag 33:27:08
1. Irmalinn Nilsson40:2382+16:3740:2345
1. Vilma Svantesson1:07:0195+43:151:07:0146
2. Ellen Rosenkvist48:4687+25:551:55:4742-3
2. Wilma Markholm40:5078+17:591:47:5142-4
3. Filippa Andersson51:1343+19:372:36:04420
4. Carl Ekbring51:0442+22:263:27:0840-2
41Mixlag 1 Småland/Skåne3:30:09
1. Emil Börjesson32:3065+8:4432:3040
1. Louise Drenth45:2992+21:4345:2943
2. Moa Erlandsson (vacant)34:0057+11:091:19:2939-1
2. Erik Jönsson (vacant)56:3389+33:421:42:0241-2
3. Lisa Lindkvist (vacant)47:4139+16:052:29:4340+1
4. Joel Gunnarsson (vacant)1:00:2645+31:483:30:0941+1
Blekinge 3ej godkänd
1. Albin Henrysson37:1076+13:24ej godkänd
1. Johanna Wilhelmssonej godkändej godkänd
2. Hampus Järnboej godkändej godkänd
2. Tova Ericssonej godkändej godkänd
3. Louise Lagerkvist1:11:1949+39:43ej godkänd
4. ej startej start
Bohuslän-Dal 2ej godkänd
1. Martin Lundej godkändej godkänd
1. Matilda Johansson32:2062+8:34ej godkänd
2. Erika Källvik-Leufvén27:0113+4:10ej godkänd
2. Erik Lund58:3991+35:48ej godkänd
3. Signe Steindahl43:1928+11:43ej godkänd
4. Anton Berneving41:1932+12:41ej godkänd
Göteborg 8ej godkänd
1. Felix Falk43:1086+19:2443:1046
1. Maja Gunnarsson43:2388+19:3743:2339
2. Alice Barreforsej godkändej godkänd
2. Oliver Fransson Lee1:04:0692+41:15ej godkänd
3. Emelie Lorén54:4146+23:05ej godkänd
4. ej startej start
Östergötland 4 Fåret Dollyej godkänd
1. Johan Lindman28:3236+4:4628:3227
1. Klara Ljunggren43:3089+19:4443:3040
2. Hannele Möllerej godkändej godkänd
2. Jesper Karlsson40:5881+18:07ej godkänd
3. Julia Eriksson47:1238+15:36ej godkänd
4. Johan Stenström45:0838+16:30ej godkänd
Skåne 3ej godkänd
1. Adam Segerslättej godkändej godkänd
1. Ebba Söderlund31:4251+7:56ej godkänd
2. Tova Hermodsson31:1946+8:28ej godkänd
2. Oscar Modig43:2185+20:30ej godkänd
3. Erica Eriksson46:3835+15:02ej godkänd
4. Jonas Hammarskiöld34:3616+5:58ej godkänd
Småland 2ej godkänd
1. Lukas Lundgren25:1214+1:2625:1214
1. Moa Hansson42:5784+19:1142:5736
2. Sara Granstedtej godkändej godkänd
2. Filip Trofast36:3068+13:39ej godkänd
3. Gabriella Gustafsson36:5814+5:22ej godkänd
4. Oskar Lind28:381ej godkänd
Västergötland 4ej godkänd
1. Ola Löseth25:1416+1:2825:1416
1. Lisa Johansson27:4934+4:0327:498
2. Klara Askej godkändej godkänd
2. Olle Hedman30:3939+7:48ej godkänd
3. Emma Nilsson40:5925+9:23ej godkänd
4. William Johnsson40:4230+12:04ej godkänd
Västergötland 11 - utom tävlanutgått
1. Linnea Larsson40:1581+16:2940:1544
1. Julia Markendahl45:4893+22:0245:4844
2. Sofia Österman (vacant)34:4762+11:561:20:3541-3
2. Emma Kindbom (vacant)35:1264+12:211:21:0035-9
3. Alva Abrahamsson (vacant)35:2011+3:441:56:2029-12
4. ej startej start
Mixlag 2 Göteborg/Smålandej start
1. Selma Moqvistej startej start
1. Johan Gunnarssonej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
Småland 9ej start
1. Louise Denthej startej start
1. Victor Thörnkvistej startej start
2. Elin Svensson (vacant)ej startej start
2. Benjamin Sturek (vacant)ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser