Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ringsjö OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ringsjö OK
Arrangörsorganisation: Ringsjö OK
Datum: måndag 1 april 2013

D21

6 790 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna50:527:29
2Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK50:57+0:057:30
3Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:01:07+10:159:00
4Sara Snogerup LinseLunds OK1:01:43+10:519:05
5Josefin BengtssonLånghundra IF1:01:54+11:029:06
6Maria MickelåkerAndrarums IF1:08:38+17:4610:06
7Matilda OlssonIFK Lidingös Skid o OK1:12:57+22:0510:44
8Helén PerssonFinspångs SOK1:13:37+22:4510:50
9Hanna ModinLunds OK1:13:54+23:0210:53
10Hanna MellbyEslövs FK1:14:14+23:2210:55
11Josefine NilssonHelsingborgs SOK1:15:59+25:0711:11
12Jenny BjörkLunds OK1:18:38+27:4611:34
13Anja MinörLunds OK1:21:31+30:3912:00
Anna HellnerLunds OKej godkänd

H21

9 740 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:02:016:22
2Fredrik PerssonIFK Göteborg1:03:31+1:306:31
3Erik ModigOK Pan-Kristianstad1:04:29+2:286:37
4Andreas FermFK Göingarna1:06:51+4:506:51
5Ola NybergOK Orion1:10:46+8:457:15
6Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK1:10:52+8:517:16
7Per LenanderVäxjö OK1:11:46+9:457:22
8Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna1:14:22+12:217:38
9Rickard EkmanOK Roslagen1:16:07+14:067:48
10Henrik ModigFK Göingarna1:17:04+15:037:54
11Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad1:17:27+15:267:57
12Jacob WesterbergFinspångs SOK1:19:18+17:178:08
13Niklas OlssonSkåneslättens OL1:19:46+17:458:11
14Andreas NilssonMarkaryds FK1:20:34+18:338:16
15Mikael PihlLunds OK1:20:58+18:578:18
16Mattias JohanssonIFK Moras OK1:22:26+20:258:27
17Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:24:05+22:048:37
18Magnus JönssonOK Kontinent1:36:21+34:209:53
19Rickard NilssonFK Finn1:37:54+35:5310:03
20Robin WestessonOK Kontinent1:39:30+37:2910:12
21Mattias VainionpääI 19 IF1:46:59+44:5810:59
22Björn HellrupHelsingborgs SOK2:18:17+1:16:1614:11
Jonathan GunnarssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej start

D21 Kort

4 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK44:499:21
2Anna BrodinOK Kontinent52:58+8:0911:03
3Anna BredfeltLunds OK57:14+12:2511:56
4Evelina EkelundMalmö OK1:29:26+44:3718:40
Maria HelmerssonHässleholms OKej godkänd
Sofie HavängMalmö OKej start

H21 Kort

7 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LinseLunds OK1:42:0013:42

D20

5 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida HedinHjärnarps GH OL52:029:43
2Moa OlssonHelsingborgs SOK1:15:26+23:2414:05
3Elinor LindelöwHärlövs IF1:34:25+42:2317:38

H20

7 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SvenssonSkåneslättens OL1:04:488:42
2Niclas DelinFK Göingarna1:44:18+39:3014:01

D18

4 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HedinHjärnarps GH OL43:279:04
2Jessica NilssonOK Torfinn44:45+1:189:20
3Louise LundgrenVäxjö OK46:25+2:589:41
4Felicia FeursteinTormestorps IF46:28+3:019:42
5Pim HedbergLunds OK48:06+4:3910:02
6Nelly CarlssonTormestorps IF48:59+5:3210:13
7Anika GassnerLånghundra IF50:40+7:1310:34
8Elin CarlssonTormestorps IF52:06+8:3910:52
9Caroline LindelöwHärlövs IF53:27+10:0011:09
10Patricia EdgarssonAndrarums IF55:54+12:2711:40
11Malin HeydenLunds OK1:11:35+28:0814:56

H18

6 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning OttmerTormestorps IF51:417:36
2Joel EinarssonTormestorps IF55:31+3:508:10
3Harald OttmerTormestorps IF55:35+3:548:11
4David SvenssonSkåneslättens OL57:39+5:588:29
5Carl RämmalLunds OK1:00:22+8:418:53
6Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:05:28+13:479:38
7Robin LarssonFK Göingarna1:06:52+15:119:50
8Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:14:33+22:5210:58
Hannes WelanderOK Djerfej godkänd
Mattis ErnstssonFK Göingarnaej start

D16

4 410 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica EdmanKorsnäs IF OK37:488:34
2Gabriella BerganderEksjö SOK40:53+3:059:16
3Jenny BredfeltLunds OK41:23+3:359:23
4Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL41:27+3:399:23
5Hanna HänströmTäby OK46:25+8:3710:31
6Sanna FasthEksjö SOK47:03+9:1510:40
7Erica ErikssonHjärnarps GH OL52:54+15:0611:59
8Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad55:05+17:1712:29
9Cecilia SpångbergLunds OK56:16+18:2812:45
10Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK58:13+20:2513:12
11Madelene AxelssonHärlövs IF58:23+20:3513:14
12Linnea GustafssonOK Gynge59:38+21:5013:31
13Astrid EinarssonTormestorps IF1:02:11+24:2314:06
14Cecilia RämmalLunds OK1:04:31+26:4314:37
15Malin ThornemanHelsingborgs SOK1:05:23+27:3514:49
16Louise DrenthHelsingborgs SOK1:05:51+28:0314:55
17Nellie HenrikssonTormestorps IF1:13:26+35:3816:39
18Lovisa NilssonFK Göingarna1:57:55+1:20:0726:44
Karin HagwallLunds OKej godkänd
Johanna MöllerYstads OKej godkänd
Linnéa SjölanderOK Gyngeej start

H16

5 350 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rafael DobnikEksjö SOK36:376:50
2Jonas HammarskiöldLunds OK43:37+7:008:09
3Lukas LundgrenVäxjö OK45:54+9:178:34
4Fritjof AxelssonFK Göingarna46:51+10:148:45
5Adam SegerslättSkåneslättens OL47:24+10:478:51
6Jakob HöstHjärnarps GH OL49:41+13:049:17
7Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL50:30+13:539:26
8Hampus LarssonFK Göingarna51:47+15:109:40
9Joakim SkärlénHaninge SOK54:43+18:0610:13
10Hugo DahlbergHaninge SOK57:21+20:4410:43
11Ludvig SandahlIFK Enskede1:00:21+23:4411:16
12Wiktor RydlundHässleholms OK1:04:41+28:0412:05
13Anton HanssonLunds OK1:06:34+29:5712:26
14Jesper ÅgrenLunds OK1:08:25+31:4812:47
15Oscar PhilipssonMarkaryds FK1:15:03+38:2614:01
16Gustav NilssonHelsingborgs SOK1:25:15+48:3815:56
17Hjalmar WihlborgMalmö OK1:27:19+50:4216:19
Rasmus AnderssonYstads OKej godkänd
Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FKej godkänd
Elias MöllerSkåneslättens OLej godkänd
Adam PerssonEksjö SOKej godkänd
Philip EdvardssonEksjö SOKej start

D16 Kort

4 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova WennemoLunds OK1:17:0018:57

H16 Kort

4 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred WennemoLunds OK50:2512:25
2Emil PerssonSkåneslättens OL1:06:09+15:4416:17

D14

3 820 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy HelmerssonHässleholms OK44:0211:31
2Klara AnderssonFK Göingarna45:01+0:5911:47
3Sofie PerssonHärlövs IF45:41+1:3911:57
4Irmalinn NilssonHärlövs IF46:15+2:1312:06
5Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL46:22+2:2012:08
6Tova HermodssonLunds OK46:40+2:3812:12
7Maja WelanderOK Djerf47:34+3:3212:27
8Vilma SvantessonHjärnarps GH OL48:04+4:0212:34
9Elin WihlborgOK Gynge48:41+4:3912:44
10Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK48:44+4:4212:45
11Wilma MarkholmSkåneslättens OL1:00:18+16:1615:47
12Emelie FeursteinTormestorps IF1:01:00+16:5815:58
13Elinor DelinFK Åsen1:01:16+17:1416:02
14Astrid EricssonLunds OK1:01:20+17:1816:03
15Ebba JensenSkåneslättens OL1:01:55+17:5316:12
16Elina AnderssonOK Tyringe1:10:17+26:1518:23
17Kajsa NilssonHärlövs IF1:30:25+46:2323:40
Elin GustafssonOK Gyngeej start

H14

3 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken32:068:20
2Algot NajvikFK Göingarna34:53+2:479:03
3Erik WinbladhLunds OK35:36+3:309:14
4Anton HåkanssonLunds OK40:52+8:4610:36
5Oscar ModigFK Göingarna41:28+9:2210:46
6Erik JönssonLunds OK46:50+14:4412:09
7Oscar NilssonAlvesta SOK1:05:13+33:0716:56
8Jonatan ÖsterbladFK Boken1:08:02+35:5617:40
9Oscar EhrnbornAndrarums IF1:17:23+45:1720:05
10Jakob NilssonYstads OK1:23:19+51:1321:38
11Julius PukeYstads OK1:24:08+52:0221:51
12Axel NilssonOK Pan-Kristianstad1:51:04+1:18:5828:50
13Fabian KellerssonAndrarums IF2:13:11+1:41:0534:35
Anton AnderssonYstads OKej godkänd
Ludvig HallabroHässleholms OKej godkänd

D14 Kort

2 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna NorrestamHelsingborgs SOK36:4113:20
2Linn NordhEslövs FK39:43+3:0214:26
3Sara SjöstrandOK Kontinent51:18+14:3718:39
4Julia RietzOK Gynge59:04+22:2321:28

H14 Kort

2 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HellbergLunds OK33:0812:02
2Oliver SchmidtOK Kontinent52:44+19:3619:10
Eskil EllmanHässleholms OKej start

D12

2 880 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda AxelssonFK Göingarna26:599:22
2Nellie RydlundHässleholms OK27:21+0:229:29
3Wilma BerganderEksjö SOK29:07+2:0810:06
4Alicia LundgrenVäxjö OK30:54+3:5510:43
5Carolin GradinAndrarums IF32:38+5:3911:19
6Maja TenghagenHärlövs IF32:47+5:4811:22
7Tea MarkholmSkåneslättens OL35:28+8:2912:18
8Tilda HenrikssonTormestorps IF36:24+9:2512:38
9Anna BukorLunds OK37:05+10:0612:52
10Rebecca HardenFK Boken38:56+11:5713:31
11Tuva FalkSundbybergs IK43:03+16:0414:56
12Hanna RothLinköpings OK44:15+17:1615:21
13Alma LeijonHärlövs IF44:42+17:4315:31
14Clara EhrnbornAndrarums IF46:08+19:0916:01
15Stina MöllerSkåneslättens OL55:12+28:1319:10
16Anna AronssonHässleholms OK1:00:42+33:4321:04
17Sofia RämmalLunds OK1:02:16+35:1721:37
18Elin HugossonLunds OK1:03:00+36:0121:52
19Agnes KnutssonÖrkelljunga FK1:35:14+1:08:1533:04
Emma NilssonAlvesta SOKej godkänd
Linnea PerssonFK Bokenej start
Frida BjörkÖrkelljunga FKej start
Cornelia LydinOK Kontinentej start

H12

2 700 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin KronkvistÖrkelljunga FK22:118:12
2Hugo AnderssonHjärnarps GH OL24:42+2:319:08
3Melker AnderssonFK Göingarna25:41+3:309:30
4Erik ThoressonAndrarums IF26:41+4:309:52
5Allan HedbergLunds OK29:12+7:0110:48
6Melvin NilssonHärlövs IF30:24+8:1311:15
7Johan WinbladhLunds OK31:24+9:1311:37
8Povel HedbergLunds OK32:36+10:2512:04
9Goliat OlofssonFK Boken32:51+10:4012:09
10Anton SvenssonHässleholms OK33:07+10:5612:15
11William OlofssonFK Boken33:39+11:2812:27
12Carl ÅsAndrarums IF34:05+11:5412:37
13Axel OrrhedeHelsingborgs SOK34:26+12:1512:45
14Elliot CrispinOK Denseln34:34+12:2312:48
15Fabian AnderssonAndrarums IF36:11+14:0013:24
16Pontus ErikssonHjärnarps GH OL41:05+18:5415:12
17Andreas OttossonÖrkelljunga FK42:00+19:4915:33
18Måns PerssonAndrarums IF43:27+21:1616:05
19Karl PalmqvistOK Kontinent43:45+21:3416:12
20Pontus ThuressonSkåneslättens OL52:44+30:3319:31
21Brian AhlmAndrarums IF58:15+36:0421:34
22Arvid EinarssonTormestorps IF1:00:03+37:5222:14
23Alfred ÖstergrenAlvesta SOK1:05:31+43:2024:15
Nils PalmqvistOK Kontinentej start

D12 Kort

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia PalmFK Boken30:0013:16
2Astrid RuskOK Kontinent33:38+3:3814:52

H12 Kort

2 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor MarkenFK Göingarna30:2813:43
2Emil OlssonOK Kontinent35:19+4:5115:54

D10

2 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HeydenLunds OK28:3512:38
2Thea BökmanHelsingborgs SOK31:58+3:2314:08
3Linnea LeijonHärlövs IF32:07+3:3214:12
4Cornelia MöllerOK Kontinent35:09+6:3415:33
5Linnea RydlundHässleholms OK37:49+9:1416:43
6Elsa EricssonLunds OK54:11+25:3623:58
Maria Müllern-AspegrenHässleholms OKej godkänd
Julia SörensenOK Kontinentej start

H10

2 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK18:368:22
2Loke HedbergLunds OK20:55+2:199:25
3Klas LjungqvistLunds OK22:07+3:319:57
4Gustav AnderssonFK Göingarna22:08+3:329:58
5Victor ModigFK Göingarna24:59+6:2311:15
6Noah PernetunHässleholms OK25:15+6:3911:22
7Oscar JensenSkåneslättens OL26:51+8:1512:05
8Hugo CedervallÖrkelljunga FK27:02+8:2612:10
9Erik NilssonOK Pan-Kristianstad27:11+8:3512:14
10Ludwig AnderssonAndrarums IF27:23+8:4712:20
11Carl PernetunHässleholms OK31:39+13:0314:15
12Alfred JohanssonOK Alehof38:46+20:1017:27
13Stellan GradinAndrarums IF46:04+27:2820:45
14David OlanderLunds OK57:00+38:2425:40
Lucas TreldalOK Kontinentej start
Ivar HelmerssonHässleholms OKej start
Edvin SelinFK Göingarnaej start

H35

7 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper HåkanssonFK Göingarna1:01:297:42
2Fredrik StåhlHjärnarps GH OL1:12:51+11:229:08
3Johan SanderSkåneslättens OL1:14:55+13:269:23
4Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:16:13+14:449:33
5Stefan AdolfssonEslövs FK1:24:17+22:4810:34
6Linus MalmstenMalmö OK1:32:14+30:4511:34
Mikael PerssonFK Göingarnaej godkänd
Mårten NiklassonEslövs FKej start

D40

4 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK42:528:56
2Carina RydlundHässleholms OK44:51+1:599:21
3Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad46:11+3:199:38
4Louise AxelssonFK Göingarna47:36+4:449:56
5Anna LjungqvistLunds OK49:55+7:0310:25
6Maria ModigFK Göingarna50:58+8:0610:38
7Åsa EricssonLunds OK54:52+12:0011:27
8Malin MalmbergMalmö OK57:41+14:4912:02
9Christina OlssonSkåneslättens OL1:00:39+17:4712:39
10Liselott RothLinköpings OK1:14:23+31:3115:31
Ellinor JohanssonOK Alehofej godkänd
Sara HenrikssonTormestorps IFej start
Jenny WinbladhLunds OKej start

H40

7 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad53:477:16
2Anders SelinFK Göingarna55:01+1:147:26
3Håkan PalmFK Boken57:03+3:167:42
4Heide PerssonAndrarums IF57:04+3:177:42
5Jan-Ove WikingIstrums SK59:29+5:428:02
6Pontus GustafssonOK Kontinent1:00:21+6:348:09
7Fredrik HugossonLunds OK1:01:49+8:028:21
8Magnus GranqvistFK Göingarna1:02:17+8:308:25
9Magnus WihlborgOK Gynge1:05:20+11:338:49
10Ronny FalkSundbybergs IK1:06:32+12:458:59
11Niklas JönssonLunds OK1:07:23+13:369:06
12Björn NilssonHärlövs IF1:11:27+17:409:39
13Malte LennerstedtLunds OK1:18:01+24:1410:32
14Urban SchmidtOK Kontinent1:21:43+27:5611:02
15Anders HeydenLunds OK1:24:41+30:5411:26
16Nils HelmerssonHässleholms OK1:31:38+37:5112:22
17Björn Fredriksson MöllerOK Kontinent1:37:12+43:2513:08
18Ola MarkholmSkåneslättens OL1:39:23+45:3613:25
19Ola NilssonAlvesta SOK1:58:25+1:04:3816:00
20Per PalmqvistOK Kontinent2:09:53+1:16:0617:33
Fabian LjungquistLunds OKej godkänd
Magnus JonassonMalmö OKej start
Jalle JosefssonLunds OKej start
Jonas HöstHjärnarps GH OLej start

D45

4 410 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina GustafssonOK Gynge40:099:06
2Hanne FoghOK Sorø40:48+0:399:15
3Marie OlssonÖrkelljunga FK41:09+1:009:19
4Ingela ThoressonAndrarums IF44:14+4:0510:01
5Helena KristianssonHässleholms OK53:57+13:4812:14
6Kristina SpångbergLunds OK56:57+16:4812:54
7Carina BerganderEksjö SOK57:13+17:0412:58
8Ingrid JensenOK Kontinent58:57+18:4813:22
9Ingrid JohanssonLaholms IF OK59:47+19:3813:33
10Ann-Sofi WelanderOK Djerf1:01:15+21:0613:53
11Carolina LandinMalmö OK1:02:12+22:0314:06
12Anne SvantessonHjärnarps GH OL1:02:47+22:3814:14
13Anette ThoressonAndrarums IF1:03:44+23:3514:27
Åsa HedinHjärnarps GH OLej godkänd
Eva RämmalLunds OKej start

H45

6 370 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LarssonFK Göingarna43:246:48
2Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad43:28+0:046:49
3Henrik LarssonFK Göingarna45:38+2:147:09
4Peter EdmanKorsnäs IF OK46:14+2:507:15
5Raul HindovLunds OK46:41+3:177:19
6Mats NilssonHelsingborgs SOK47:28+4:047:27
7Niklas EdvardssonHästveda OK47:57+4:337:31
8Magnus LarsenFK Boken48:03+4:397:32
9Per-Olof AnderssonOK Tyringe48:23+4:597:35
10Håkan AxelssonFK Göingarna48:32+5:087:37
11Thord AnderssonAndrarums IF51:07+7:438:01
12Mattias JohanssonAndrarums IF53:55+10:318:27
13Håkan GrubbMalmö OK54:00+10:368:28
14Jonas RothLinköpings OK54:02+10:388:28
15Harald PerssonAndrarums IF56:44+13:208:54
16Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:01:04+17:409:35
17Anders EricssonLunds OK1:03:58+20:3410:02
18Kenneth NilssonYstads OK1:08:58+25:3410:49
19Olof BarrSkåneslättens OL1:16:19+32:5511:58
20Stephan ÖstergrenAlvesta SOK1:20:15+36:5112:35
Svante LennerstedtLunds OKej start

D50

3 930 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann NilssonMarkaryds FK43:4811:08
2Ewa RoosHelsingborgs SOK44:33+0:4511:20
3Katarina BengtssonLånghundra IF45:34+1:4611:35
4Kerstin PerssonFK Göingarna47:10+3:2212:00
5Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK47:12+3:2412:00
6Lena OlssonSkåneslättens OL47:48+4:0012:09
7Christina SegerslättSkåneslättens OL47:52+4:0412:10
8Agneta ErforsOK Torfinn48:31+4:4312:20
9Monica JohanssonHjärnarps GH OL49:05+5:1712:29
10Marita PhilipssonMarkaryds FK50:30+6:4212:50
11Gun EricssonSkåneslättens OL56:11+12:2314:17
12Kati NémethStigmännen Karlshamns OK57:43+13:5514:41
13Gudrun NilssonAndrarums IF1:02:04+18:1615:47
14Tina HagårdRävetofta OK1:04:58+21:1016:31
15Lotta HanssonOK Kontinent1:11:43+27:5518:14
16Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:19:42+35:5420:16
17Christel NilssonHaninge SOK1:28:26+44:3822:30
Ann-Louise Ehn-WestessonOK Kontinentej godkänd
Wiveka ErnstssonFK Göingarnaej godkänd

H50

5 950 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna44:217:27
2Ulf JungstrandMalmö OK44:43+0:227:30
3Lars SvantessonHjärnarps GH OL44:51+0:307:32
4Jan NilssonAndrarums IF47:36+3:158:00
5Mats BrorssonTockarps IK49:00+4:398:14
6Bengt OlssonEslövs FK50:25+6:048:28
7Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK52:11+7:508:46
8Mats BredfeltLunds OK57:40+13:199:41
9Lars HallabroHässleholms OK1:00:13+15:5210:07 Ladda ner rutt i gpx-format
10Gert PetterssonLunds OK1:02:20+17:5910:28
11Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:04:44+20:2310:52
12Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:04:59+20:3810:55
13Jan DahlbergHaninge SOK1:05:47+21:2611:03
14Stefan DahlIS Kullen1:08:13+23:5211:27
15Ingemar NilssonAndrarums IF1:14:59+30:3812:36
16Christer NilssonLunds OK1:16:05+31:4412:47
17Ulf MinörLunds OK1:16:08+31:4712:47
18Håkan JönssonOK Kontinent1:18:00+33:3913:06
19Lars ErikssonHjärnarps GH OL1:21:27+37:0613:41
Anders JohanssonLunds OKej start
Benjamin ViebkeMalmö OKej start
Bengt GrewinFrölunda OLej start

D55

3 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva WildmarkAndrarums IF58:1214:48
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:07:51+9:3917:15
3Märit GustafssonEds SK1:12:06+13:5418:20
Kerstin NilssonMalmö OKej godkänd
Ingrid SvantesdotterFK Göingarnaej start

H55

5 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK42:187:46
2Ulf PalmérUlricehamns OK43:59+1:418:05
3Bengt LarssonFK Göingarna46:32+4:148:33
4Mats WelanderOK Djerf51:37+9:199:29
5Sten SegerslättSkåneslättens OL55:58+13:4010:17
6Yngve ErnstssonFK Göingarna56:04+13:4610:18
7Per WarfvingeLunds OK1:00:04+17:4611:02
8Leif CarlssonOK Kontinent1:00:24+18:0611:06
9Alf WestessonOK Kontinent1:02:00+19:4211:23
10Torgny OttossonOK Torfinn1:03:04+20:4611:35 Ladda ner rutt i gpx-format
11Anders YngveOK Kontinent1:15:26+33:0813:51
12Stefan NilssonOK Kontinent1:56:17+1:13:5921:22
Leif LindauOK Torfinnej start
Kyrre ThalbergLunds OKej start

D60

3 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonRävetofta OK36:1010:40
2Gudrun NilssonLunds OK43:31+7:2112:50
3Inger GlansOK Torfinn45:05+8:5513:17
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK46:11+10:0113:37
5Åsa StåhlHjärnarps GH OL47:35+11:2514:02
6Lena AlshedenIFK Enskede57:46+21:3617:02
Ingrid MårtenssonOK Kolmårdenej godkänd
Karin LarssonOK Kompassenej start

H60

4 940 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen42:018:30
2Lars LindborgTormestorps IF44:43+2:429:03
3Kent KardellLjungskile FK49:04+7:039:55
4Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK51:11+9:1010:21
5Kenth SundgrenSkåneslättens OL54:27+12:2611:01
6Jan Olof FermFK Göingarna59:08+17:0711:58
7Lars JohanssonMalmö OK1:02:00+19:5912:33
8Jan JönssonMalmö OK1:02:08+20:0712:34
9Stig JohanssonHelsingborgs SOK1:05:10+23:0913:11
10Roland DahlmanMalmö OK1:07:09+25:0813:35
11Bo Anders NilssonLunds OK1:07:15+25:1413:36
12Stefan NilssonYstads OK1:08:58+26:5713:57
13Kim FolanderOK Sorø1:13:37+31:3614:54
14Kaare HanssonMalmö OK1:20:25+38:2416:16
Sven-Inge SvenssonHässleholms OKej start

D65

3 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit SchannongMalmö OK49:2214:33
2Gull SvenssonTockarps IK49:36+0:1414:37
3Maj-Britt ByströmRävetofta OK49:46+0:2414:40
4Britt Forsell PirozziLunds OK49:56+0:3414:43
5Torill SvendsenLunds OK55:08+5:4616:15
6Karin PerssonOK Tyringe55:40+6:1816:25
7Bodil RutherOK Älme1:07:12+17:5019:49
8Margareta SjöbergLunds OK1:07:26+18:0419:53
9Britt ÅkessonHässleholms OK1:09:37+20:1520:32
10Karin BengtssonOK Kompassen1:10:08+20:4620:41
11Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:15:54+26:3222:23
Gunnel NilssonMalmö OKej godkänd
Susanne IngemanssonYstads OKej godkänd

H65

4 440 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK39:248:52
2Agne BengtssonOK Kompassen40:00+0:369:00
3Anders GärderudIFK Lidingös Skid o OK42:58+3:349:40
4Erland MartinssonOK Tyringe47:37+8:1310:43
5Åke PerssonHjärnarps GH OL48:04+8:4010:49
6Håkan NilssonMalmö OK48:38+9:1410:57
7Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS50:21+10:5711:20
8Tommy OlssonOK Dacke50:30+11:0611:22
9Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL52:01+12:3711:42
10Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK53:03+13:3911:56
11Gert OlssonSkåneslättens OL54:52+15:2812:21
12Leif AlfredssonVäxjö AIS55:01+15:3712:23
13Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK56:14+16:5012:39
14Leif KarlssonFrosta OK58:23+18:5913:08
15Christer JönssonLunds OK58:56+19:3213:16
16Bengt StåhlHjärnarps GH OL59:05+19:4113:18
17Christer GrönbladHärlövs IF59:18+19:5413:21
18Sven RutherOK Älme59:52+20:2813:29
19Mats HåkanssonMalmö OK1:02:01+22:3713:58
20Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:03:01+23:3714:11
21Börje ÅkessonFrosta OK1:07:14+27:5015:08
22Nils-Erik BondessonFrosta OK1:07:51+28:2715:16
23Macke SelanderHelsingborgs SOK1:09:41+30:1715:41
24Sven ThelanderssonLunds OK1:16:39+37:1517:15
25Jan FalkSundbybergs IK1:17:37+38:1317:28
Benkt AndersonLunds OKej godkänd
Ingvar PerssonFK Åsenej start
Connie RoslundHässleholms OKej start
Jan HanssonLunds OKej start
Kent BornlinderHelsingborgs SOKej start
Jan PerssonYstads OKej start
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OKej start
Peeter-Jaan KaskLunds OKej start

D70

2 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK32:1211:42
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK44:58+12:4616:21
3Karin JakobssonEslövs FK47:51+15:3917:24
4Gunnel WesterÖrkelljunga FK52:35+20:2319:07
5Birgit PalmFK Boken52:48+20:3619:12
6Gunilla GrönbladHärlövs IF1:06:52+34:4024:18
Eva ÅbergFrosta OKej godkänd

H70

3 980 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge PerssonFK Boken42:2710:39
2Ingemar SvenssonLunds OK49:39+7:1212:28
3Kjell LindauOK Kompassen51:38+9:1112:58
4Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad54:41+12:1413:44
5Bertil OlofssonAndrarums IF57:56+15:2914:33
6Ewert NilssonOK Kompassen1:01:19+18:5215:24
7Gunnar PerssonTormestorps IF1:01:31+19:0415:27
8Håkan BrostMalmö OK1:01:55+19:2815:33
9Erling LarssonHässleholms OK1:02:09+19:4215:36
10Sune BackanEslövs FK1:02:22+19:5515:40
11Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad1:04:02+21:3516:05
12Bo SvenssonTockarps IK1:05:46+23:1916:31
13Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:05:50+23:2316:32
14Gert OlssonMalmö OK1:10:50+28:2317:47
15Hubert HugossonOK Gynge1:12:39+30:1218:15
16Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL1:15:17+32:5018:54
17Lennart NilssonMalmö OK1:21:00+38:3320:21
18Folke SjöbergLunds OK1:36:30+54:0324:14
Nils-Åke NilssonHärlövs IFej godkänd
Sven-Erik ForsellLunds OKej godkänd
Roland OffrellFrosta OKej start
Paul SchannongMalmö OKej start

D75

2 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK48:5117:45
2Kerstin GranstedtOK Pan-Kristianstad52:08+3:1718:57
3Barbro HugossonLunds OK53:14+4:2319:21
4Clarie EkOK Pan-Kristianstad53:23+4:3219:24

H75

3 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo UllmanOK Pan-Kristianstad50:5715:01
2Klas TykessonRävetofta OK55:15+4:1816:17
3Arne GustafssonMalmö OK1:04:19+13:2218:58
4Kjell OlofssonEslövs FK1:06:49+15:5219:42
5Gunnar FribergOK Kompassen1:18:24+27:2723:07
Bengt ÅbergFrosta OKej godkänd
Einar SjöströmRävetofta OKej start

H80

2 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF38:3014:00
2Torsten HannrupOK Kompassen46:38+8:0816:57
3Leo ÅkessonHärlövs IF50:03+11:3318:12
4Owe ÅkessonHärlövs IF1:15:28+36:5827:26
Nils-Åke NilssonAndrarums IFej godkänd
Ingvar PeterssonHässleholms OKej start

H85

2 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK46:5017:01
2Åke DahlströmFK Snapphanarna1:02:31+15:4122:44

Inskolning

1 430 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alexander BjärbyFrosta OKfullföljt
Linnéa BjärbyFrosta OKfullföljt
Gustaf EhrnbornAndrarums IFfullföljt
Alma GieseKlubblösfullföljt
Hanna Jonsson NordinSkåneslättens OLfullföljt
Oskar LindahlKlubblösfullföljt
Ylva LindebergLinköpings OKfullföljt
Nellie LundgrenKlubblösfullföljt
Gustav NilssonAlvesta SOKfullföljt
Moa NilssonEslövs FKfullföljt
Alicia OlssonHässleholms OKfullföljt
Ebba RosénHästveda OKfullföljt
Elliot RosénHästveda OKfullföljt
Wilma SvenssonEslövs FKfullföljt
Hugo ThoressonAndrarums IFfullföljt
Linn ThuressonSkåneslättens OLfullföljt
Alex TimnerKlubblösfullföljt
Mille TimnerKlubblösfullföljt
Amanda WibergHässleholms OKfullföljt
Erik WihlborgOK Gyngefullföljt
Jon WikströmHästveda OKfullföljt

U1D

1 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina ÅsAndrarums IF16:279:14
2Rebecca AdlercreutzLunds OK18:30+2:0310:23
3Ida HusbySkåneslättens OL19:01+2:3410:41
4Elsa LindahlKlubblös21:17+4:5011:57
5Maja LagnanderKlubblös22:19+5:5212:32
6Clara SvenssonHässleholms OK27:35+11:0815:29
7Elsa TerménLunds OK29:24+12:5716:31
8Klara MöllerOK Kontinent31:34+15:0717:44
9Nea EngmanOK Kontinent32:29+16:0218:14
10Smilla ThomassonFK Göingarna33:13+16:4618:39
11Alice JohanssonFK Boken37:38+21:1121:08
Maja SörensenOK Kontinentej start

U1H

1 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LagnanderKlubblös15:318:43
2Lucas JacobssonSimrishamns OK15:54+0:238:55
3Albin AnderssonYstads OK16:40+1:099:21
4Simon LydinOK Kontinent17:28+1:579:48
5Tim HjalmarssonHjärnarps GH OL17:29+1:589:49
6Axel TenghagenHärlövs IF18:03+2:3210:08
7Moltas ÖstergrenAlvesta SOK20:21+4:5011:25
8David SjöstrandOK Kontinent20:32+5:0111:32
9Arvid RothLinköpings OK20:46+5:1511:40
10Jakob FerménLunds OK25:05+9:3414:05
11Ossian ÖstergrenAlvesta SOK28:16+12:4515:52
12Felix JohanssonOK Alehof32:25+16:5418:12
13Theo GelknerSkåneslättens OL38:09+22:3821:25

U2D

2 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda SjunnessonHelsingborgs SOK25:3211:30
2Emmy PalmFK Boken30:56+5:2413:56
3Elna OpperudFK Göingarna35:55+10:2316:10
4Maja FalkSundbybergs IK36:28+10:5616:25
5Maja GelknerSkåneslättens OL38:13+12:4117:12
6Saga SchmidtOK Kontinent38:51+13:1917:30
7Ebba CrispinOK Denseln49:17+23:4522:11
8Lilly JohnssonOK Gynge49:30+23:5822:17
9Ellen AnderssonFK Göingarna1:00:05+34:3327:03
10Linda RingdahlSkåneslättens OL1:17:22+51:5034:50
Tuva SelinFK Göingarnaej start

U2H

2 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel NilssonYstads OK26:2111:52
2Felix GustafssonLunds OK26:52+0:3112:06
3Svante SelinFK Göingarna27:01+0:4012:10
4Max PörsckeLunds OK28:36+2:1512:52
5Jakob NilssonYstads OK29:17+2:5613:11
6Simon BjörckTormestorps IF29:29+3:0813:16
7Wilmer SelinFK Göingarna29:57+3:3613:29
8Hjalmar AxelssonFK Göingarna29:59+3:3813:30
9Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK30:08+3:4713:34
10Melker HesselbomOK Tyringe33:15+6:5414:58
11Erik JohanssonFK Boken33:54+7:3315:16
12Albin HugossonLunds OK35:04+8:4315:47
13Edvin OpperudFK Göingarna35:13+8:5215:51
14Olle RuskOK Kontinent39:44+13:2317:53
15Robin WibergHässleholms OK45:13+18:5220:22
16Felix ThomassonFK Göingarna46:21+20:0020:52
17Marcus OlssonOK Kontinent46:39+20:1821:00
18Joel Jonsson NordinSkåneslättens OL49:10+22:4922:08
19Viktor HugossonHelsingborgs SOK55:15+28:5424:53
20Gustav FribergHelsingborgs SOK55:17+28:5624:54
Jack NordströmHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 1

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SjöstrandOK Kontinent24:4810:58
2Kerstin JönssonVäxjö AIS38:20+13:3216:57
3Magdalena NordinOK Silva41:10+16:2218:12
4Patrik  OlssonOK Kontinent46:42+21:5420:39
5Elin OlanderLunds OK50:36+25:4822:23
6Erik WicktorEslövs FK54:39+29:5124:10
7Elina AblerKlubblös1:06:12+41:2429:17
8Mari WicktorKlubblös1:10:44+45:5631:17

Öppen motion 2

3 620 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina DahlbergHaninge SOK22:126:07
2Nils SwedenborgLunds OK26:00+3:487:10
3Benn PörsckeLunds OK26:45+4:337:23
4Therèse HarryssonTockarps IK31:07+8:558:35
5Helene ArboreliusIS Kullen31:20+9:088:39
6Ellen BurwallFrosta Multisport33:19+11:079:12
7Erik BurwallFrosta Multisport40:15+18:0311:07
8Oscar LiljaFrosta Multisport40:16+18:0411:07
9Veronica DahlbomHelsingborgs SOK43:31+21:1912:01
10Smilla LiljaFrosta Multisport48:50+26:3813:29
11Carl IsgrenKlubblös58:41+36:2916:12

Öppen motion 3

2 750 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max AronssonHässleholms OK25:429:20
2Carina AronssonHässleholms OK28:24+2:4210:19
3Amelie NordhEslövs FK34:09+8:2712:25
4Malte LindebergLinköpings OK35:19+9:3712:50
5Ingela AdolfssonEslövs FK35:48+10:0613:01
6Elin WulffOK Kompassen35:52+10:1013:02
7Eva  HagwallLunds OK36:16+10:3413:11
8Samuel LåstbomHärlövs IF37:01+11:1913:27
9Malin NygrenFK Boken38:23+12:4113:57
10Astrid JohannessonHelsingborgs SOK40:20+14:3814:40
11Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad40:50+15:0814:50
12Eva RolanderOK Pan-Kristianstad40:58+15:1614:53
13Madeleine HellquistOK Kontinent41:10+15:2814:58
14Pontus RosénHästveda OK41:34+15:5215:06
15Caroline PerssonAndrarums IF41:35+15:5315:07
16Gunilla PerssonAndrarums IF41:47+16:0515:11
17Jennie RosénHästveda OK41:54+16:1215:14
18Ebba AlrikssonNybro OK44:03+18:2116:01
19Diana SvenssonFK Åsen46:46+21:0417:00
20Ulla KarlssonTormestorps IF49:17+23:3517:55
21Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna49:53+24:1118:08
22Helena JönssonLunds OK50:29+24:4718:21
23Per SjöstrandOK Kontinent51:40+25:5818:47
24Lennart MagnussonLaholms IF OK54:29+28:4719:48
25Marie LarsenMalmö OK56:17+30:3520:28
26Josefin CarlssonTormestorps IF56:59+31:1720:43
27Elsa MalmerTormestorps IF57:00+31:1820:43
28Nils WicktorEslövs FK58:37+32:5521:18
29Siri EinarssonTormestorps IF1:00:03+34:2121:50
30Bertil AhlbergOK Gynge1:05:44+40:0223:54
31Elis LundkvistOK Gynge1:05:45+40:0323:54
32Lars-Erik LarssonKlubblös1:10:33+44:5125:39
33Erik AlrikssonNybro OK1:10:35+44:5325:40
34Lisbeth PerssonAndrarums IF1:19:29+53:4728:54
Stefan RosénHästveda OKej godkänd

Öppen motion 4

4 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LindmarkLunds OK44:539:09
2Helene NybergOK Kontinent47:03+2:109:36
3Annika NilssonEslövs FK52:30+7:3710:42
4Mia ÅbergEslövs FK53:04+8:1110:49
5Patrik AnderssonKlubblös54:10+9:1711:03
6Karolina WidellKlubblös1:11:21+26:2814:33
7Linnea WidellKlubblös1:42:39+57:4620:56
8Lina SamuelssonKlubblös1:46:31+1:01:3821:44

Öppen motion 5

4 060 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ÅsAndrarums IF30:067:24
2Enar MagnussonIS Skanne45:43+15:3711:15
3Susanne LundgrenVäxjö OK45:56+15:5011:18
4Johan LindgårdFK Göingarna46:41+16:3511:29
5Peter HeldRävetofta OK46:42+16:3611:30
6Johanna HärwellEslövs FK48:16+18:1011:53
7Mattias KovacicFrosta OK50:23+20:1712:24
8Rickard HugossonHelsingborgs SOK51:00+20:5412:33
9Roger SvenssonHässleholms OK52:20+22:1412:53
10Kerstin JensenSkåneslättens OL53:03+22:5713:03
11Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK53:25+23:1913:09
12Leif MalmMarkaryds FK53:49+23:4313:15
13Anna ÅsAndrarums IF55:59+25:5313:47
14Gert BerggrenVäxjö AIS56:19+26:1313:52
15Jan GradinAndrarums IF56:56+26:5014:01
16Peter RuskOK Kontinent57:26+27:2014:08
17Katinka JohanssonKlubblös59:35+29:2914:40
18Erik KristianssonHässleholms OK59:36+29:3014:40
19Aina JeppssonLunds OK1:00:40+30:3414:56
20Jenny GustafssonLunds OK1:00:47+30:4114:58
21Johan MarkenFK Göingarna1:01:27+31:2115:08
22Gösta SvenssonMalmö OK1:01:36+31:3015:10
23Magnus JärvholmVäxjö OK1:01:48+31:4215:13
24Magnus BjörkÖrkelljunga FK1:01:57+31:5115:15
25Cecilia SvenssonHässleholms OK1:02:09+32:0315:18
26Dan OlssonSkåneslättens OL1:02:40+32:3415:26
27Linda JacobssonSimrishamns OK1:03:29+33:2315:38
28Göran RosenkvistHelsingborgs SOK1:03:48+33:4215:42
29Mia HallabroHässleholms OK1:05:06+35:0016:02
30Måns RanåkerFrosta OK1:05:23+35:1716:06
31Jonas OlssonÖrkelljunga FK1:05:45+35:3916:11
32Eva TullbergIS Kullen1:05:52+35:4616:13
33Håkan MalmgrenMalmö OK1:06:51+36:4516:27
34Gregel IngemanssonYstads OK1:08:35+38:2916:53
35Rakel WenneboLunds OK1:11:14+41:0817:32
36Maria JohanssonLunds OK1:13:53+43:4718:11
37Linda TufvessonFrosta OK1:13:57+43:5118:12
38Gun-Britt KribladHjärnarps GH OL1:14:34+44:2818:21
39Kristian KribladHjärnarps GH OL1:14:36+44:3018:22
40Ingrid KarlssonIK Hakarpspojkarna1:14:51+44:4518:26
41Sara TerménLunds OK1:17:06+47:0018:59
42Dan NilssonRävetofta OK1:17:09+47:0319:00
43Conny WennemoLunds OK1:17:30+47:2419:05
44Jörgen BritseHärlövs IF1:18:03+47:5719:13
45Bo GlantzAndrarums IF1:18:29+48:2319:19
46Siw BerggrenVäxjö AIS1:19:04+48:5819:28
47Kerstin GlantzAndrarums IF1:20:24+50:1819:48
48Christina NilssonAndrarums IF1:20:38+50:3219:51
49Rolf NilssonAndrarums IF1:25:14+55:0820:59
50Malin KarlssonMalmö OK1:25:31+55:2521:03
51Ann-Kristin OlssonSkåneslättens OL1:27:06+57:0021:27
Susanne GöranssonFrosta OKej godkänd
Kristina PerssonHärlövs IFej godkänd
Anna MöllerOK Kontinentej godkänd
Mikael FribergHelsingborgs SOKej godkänd
Adrian HardenFK Bokenej godkänd

Öppen motion 6

5 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Erik BengtssonLunds OK46:137:54
2Magnus RydlundHässleholms OK55:55+9:429:34
3Magnus NilssonAndrarums IF1:01:17+15:0410:29
4Johan JensenSkåneslättens OL1:03:35+17:2210:53
5Per HallgrenUmeå OK1:04:15+18:0211:00
6Axel MatssonHjärnarps GH OL1:05:40+19:2711:14
7Erik SvenssonKlubblös1:08:24+22:1111:42
8Torbjörn AnderssonTetra Pak IF1:10:17+24:0412:02
9Magnus NilssonHärlövs IF1:16:29+30:1613:05
10Jens TerménLunds OK1:20:05+33:5213:42
Markus KarlssonSimlångsdalens IFej godkänd

Öppen motion 7

2 940 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin BondessonFrosta OK27:599:31
2Agne KarlssonSimlångsdalens IF31:47+3:4810:48
3Anna Thorell-JönssonOK Kontinent35:01+7:0211:54
4Lotta EkbergÖrkelljunga FK35:41+7:4212:08
5Lina HidåsOK Kontinent37:19+9:2012:41
6Annika EngelHässleholms OK37:32+9:3312:45
7Catarina HardenFK Boken38:17+10:1813:01
8Peter HeldFK Åsen38:31+10:3213:06
9Carl Axel NilssonOK Tyringe38:58+10:5913:15
10Stina JeppssonLunds OK39:16+11:1713:21
11Ewa EdmanKorsnäs IF OK39:23+11:2413:23
12Peter HussFK Boken39:33+11:3413:27
13Anneli WihlborgOK Gynge40:51+12:5213:53
14Emelie MalmbergMalmö OK41:04+13:0513:58
15Ing-Britt SwedenborgLunds OK41:17+13:1814:02
16Annie LennartssonSkåneslättens OL41:53+13:5414:14
17Pia-Maria BondessonFrosta OK42:33+14:3414:28
18Annica HänströmTäby OK46:11+18:1215:42
18Anna BjärbyFrosta OK46:11+18:1215:42
20Krister LindebergMalmö OK47:17+19:1816:04
21Claes LinseforsLunds OK47:23+19:2416:07
22Yvonne AnderssonHässleholms OK48:01+20:0216:19
23Monika LydinOK Kontinent48:45+20:4616:34
24Tommy HeldFK Åsen48:50+20:5116:36
25Ingvar PerssonOK Tyringe48:57+20:5816:38
26Anita OlssonSkåneslättens OL49:08+21:0916:42
27Stina AlrikssonNybro OK49:23+21:2416:47
28Carina ErikssonHjärnarps GH OL51:05+23:0617:22
29Johanna LindebergLinköpings OK51:24+23:2517:28
30Helen NilssonHärlövs IF52:10+24:1117:44
31Ann-Mari NilssonYstads OK53:11+25:1218:05
32Mona EnforsTockarps IK53:55+25:5618:20
33John OlanderssonÖrkelljunga FK54:17+26:1818:27
34Göte KarlssonTormestorps IF55:58+27:5919:02
35Mats RosénHästveda OK56:38+28:3919:15
36Lisbeth LindebergMalmö OK57:34+29:3519:34
37Tommy BengtssonHässleholms OK58:13+30:1419:48
38Ingrid OlofssonFK Snapphanarna58:47+30:4819:59
39Lisa NilssonOK Torfinn58:50+30:5120:00
40Lennart ÖstergrenVäxjö OK59:37+31:3820:16
41Mikael NilssonFrosta OK1:00:15+32:1620:29
42Gunnel LindahlFK Boken1:00:28+32:2920:34
43Thomas WinbladhLunds OK1:00:34+32:3520:36
44Stig OlssonLunds OK1:00:40+32:4120:38
45Carina GöranssonYstads OK1:03:59+36:0021:45
46Frida JönssonLunds OK1:12:22+44:2324:36
47Gustaf SchejaFrosta OK1:14:12+46:1325:14
48Burne NilssonOK Torfinn1:17:37+49:3826:24
49Tobias HagelbornHässleholms OK1:44:39+1:16:4035:35
Laila PerssonIS Skanneej godkänd
Nils MårtenssonAndrarums IFej godkänd
Kjell NybergIS Kullenej godkänd
Olle NyströmIS Kullenej godkänd
Martin NilssonHässleholms OKej godkänd

Öppen motion 8

4 420 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AspegrenOK Kontinent38:148:39
2Annica CrispinOK Denseln39:25+1:118:55
3Lars NordgrenEksjö SOK40:43+2:299:12
4Johan BökmanHelsingborgs SOK42:19+4:059:34
5Malin LeijonHärlövs IF44:15+6:0110:00
6Stellan MartinssonOK Tyringe44:19+6:0510:01
7Lotta LinseforsLunds OK45:04+6:5010:11
8Pål BengtssonIS Kullen45:30+7:1610:17
9Sven OlssonSkåneslättens OL45:55+7:4110:23
10Patrick AdlercreutzLunds OK46:38+8:2410:33
11Olle WindeliusFrosta OK46:43+8:2910:34
12Anders ÅbergSkåneslättens OL47:00+8:4610:38
13Anders StåhlHjärnarps GH OL47:50+9:3610:49 Ladda ner rutt i gpx-format
14Arne AnderssonOK Torfinn49:19+11:0511:09
15Jörgen GöranssonFK Göingarna50:14+12:0011:21
16Göran LassingFrosta OK50:36+12:2211:26
17Matts TenlandAndrarums IF52:10+13:5611:48
18Olle EnforsTockarps IK52:24+14:1011:51
19Jan-I NygrenFK Boken52:27+14:1311:51
20Peter AnderssonOK Gynge52:31+14:1711:52
21Per WikströmHästveda OK53:04+14:5012:00
22Emelie AnderssonHässleholms OK53:10+14:5612:01
22Kim PetterssonHästveda OK53:10+14:5612:01
24Magnus RörstamFrosta OK54:01+15:4712:13
25Tomas NilssonHässleholms OK54:39+16:2512:21
26Anders WallnerOK Pan-Kristianstad54:48+16:3412:23
27Ingvar OlofssonFK Snapphanarna54:59+16:4512:26
28Louise RolanderOK Pan-Kristianstad55:26+17:1212:32
29Katarina LindénVäxjö OK56:19+18:0512:44
30Lars OhlssonFK Göingarna56:44+18:3012:50
31Patrick PerssonHärlövs IF57:07+18:5312:55
32Andreas EnforsTockarps IK57:20+19:0612:58
33Anders HanssonOK Kontinent57:23+19:0912:58
33Anna WikströmHästveda OK57:23+19:0912:58
35Lena Norrman-NyströmIS Kullen57:52+19:3813:05
36Rolf GustafssonTormestorps IF59:21+21:0713:25
37Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad59:31+21:1713:27
38Göran MattssonSkåneslättens OL1:00:30+22:1613:41
39Kjell WilhelmssonAndrarums IF1:02:10+23:5614:03
40Åke OlssonHässleholms OK1:04:48+26:3414:39
41Jessica KarlssonOK Torfinn1:05:40+27:2614:51
42Sven ThörnkvistTormestorps IF1:05:51+27:3714:53
43Emma KribladHjärnarps GH OL1:07:30+29:1615:16
44Krister ÖsterbladFK Boken1:10:27+32:1315:56
45Lars PerssonOK Kompassen1:10:45+32:3116:00
46Sven-Erik PerssonFrosta OK1:13:15+35:0116:34
47Rolf PetersenHässleholms OK1:18:35+40:2117:46
48Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:19:03+40:4917:53
49Göran SegerFK Boken1:26:11+47:5719:29
50Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:34:28+56:1421:22
Jan-Erik NilssonYstads OKej godkänd

Öppen motion 9

7 580 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KristenssonLeksands OK51:156:45
2Magnus HärwellEslövs FK1:02:55+11:408:18
3Erik BengtssonOK Skogsfalken1:03:38+12:238:23
4Hans StridUlricehamns OK1:04:27+13:128:30
5Lars HarrieLunds OK1:04:30+13:158:30
6Måns FaxénVäxjö OK1:07:04+15:498:50
7Niklas NilssonHärlövs IF1:10:04+18:499:14
8Ronny LiljenbergEslövs FK1:10:43+19:289:19
9Marie EngOK Pan-Kristianstad1:12:16+21:019:32
10Anders LundborgKlubblös1:12:56+21:419:37
11Hans PerssonAndrarums IF1:19:18+28:0310:27
12Moltas ViebkeMalmö OK1:22:59+31:4410:56
13Åsa JärvholmLunds OK1:30:55+39:4011:59
14Willie OhlssonRävetofta OK1:40:46+49:3113:17
15Edo DrenthHelsingborgs SOK2:03:14+1:11:5916:15
Andrè BjärbyFrosta OKej godkänd
Tobias PerssonOK Kompassenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser