Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 2 Västra

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 2 Västra
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: torsdag 26 januari 2012

Dam Kort

3 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna HolmenOkänd35:599:41
2Marielle AnderssonOK Vilse 8742:28+6:2911:26
3Kerstin TjernlundOK Vilse 8751:03+15:0413:45

Herr Kort

3 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PerssonOK Vilse 8743:3811:45
Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalkenej start

Herr Mellan

6 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SmedbergOK Skogsfalken52:178:06
2Jens NilssonOK Skogsfalken57:10+4:538:51
3Pontus LarssonOK Skogsfalken57:49+5:328:57
4Lars PerssonOK Skogsfalken58:36+6:199:05
5Daniel PoschOL Teamet Olofström1:04:45+12:2810:02
6Erik BengtssonOK Skogsfalken1:04:52+12:3510:03
7Roger ThörnOK Vilse 871:05:10+12:5310:06
8Robin LarssonFK Göingarna1:05:25+13:0810:08
9Thomas HenmyrOK Vilse 871:07:18+15:0110:26
10Willy OlssonOK Skogsfalken1:07:57+15:4010:32
11Felix PerssonOK Skogsfalken1:08:15+15:5810:34
12Mats CarlssonOK Vilse 871:17:04+24:4711:56
Jonas K JohanssonOK Skogsfalkenej godkänd
Albin KarlssonOK Vilse 87ej godkänd
Anton PhilipssonOK Skogsfalkenej start

Herr Lång

8 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SvenssonOL Teamet Olofström1:07:247:46
2Fredrik SmedbergOK Skogsfalken1:08:43+1:197:56
3Fredrik WennermarkOL Teamet Olofström1:10:23+2:598:07
4Henning OttmerOL Teamet Olofström1:10:24+3:008:07
5Martin NilssonOK Skogsfalken1:13:55+6:318:32
6Karl-Johan PerssonOL Teamet Olofström1:19:05+11:419:07
7Oskar Jensen SondénMalmö OK1:19:07+11:439:08
8Johan WennermarkOK Skogsfalken1:22:07+14:439:28
9Tore TjernlundOK Vilse 871:32:54+25:3010:43
Viktor BlomqvistOK Skogsfalkenej start
Jakob LööfOK Pan-Kristianstadej start
Philip PerssonOK Orionej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser