Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för J-H Skid-O Cup 1-2011

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: J-H Skid-O Cup 1-2011
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: lördag 7 januari 2012

D21

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marte ReenaasWing OK34:32
2Ingrid StengårdIF Sibbovargarna40:12+5:40
3Marianne Mellbye LarsenAsker SK48:31+13:59
4Ida WillenÖstersunds OK1:11:46+37:14
Evelina WallentinÖstersunds OKej godkänd
Elin VedinSundsvalls OKej godkänd

H21

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin HammarbergSundsvalls OK39:42
2Christian HohlWing OK41:24+1:42
3Karl WalheimÄrla IF43:51+4:09
4Erica JohanssonÖstersunds OK49:04+9:22
5Mattias JohanssonIFK Mora50:34+10:52
6Ulf LindkvistÖstersunds OK50:52+11:10
7Marcus AmrenÖstersunds OK53:10+13:28

H20

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ante WernerssonÖstersunds OK52:49
2Fredrik BäckmanBrunflo IF1:08:38+15:49
3Rasmus WillenÖstersunds OK1:20:00+27:11

H14

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel HedströmÖstersunds OK1:07:17

D12

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Astrid HedströmÖstersunds OK46:03

D40

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna Hedström RingvallÖstersunds OK46:16
2Ulrika WillenÖstersunds OK1:00:02+13:46
3Veronica BäckmanBrunflo IF1:43:42+57:26

H40

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars-Peter JohnssonSelånger SOK50:42
2Björn OlofssonOK Storsjön1:08:36+17:54

D50

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin BysellBrunflo IF44:10
2Marianne ÅhlströmOK Storsjön49:14+5:04

H50

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola LindgrenÖstersunds OK47:39
2PG WernerssonÖstersunds OK1:07:17+19:38
Håkan CarnlandFrösö IFej godkänd

D60

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eivor LindgrenBrunflo IF33:45
2Eva KilanderÖstersunds OK45:08+11:23
3Karin WalltinÖstersunds OK47:17+13:32
4Kerstin SunnerheimSelånger SOK50:35+16:50
5Margareta VemdalÖstersunds OK56:50+23:05

H60

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF40:50
2Lars Eric GahlinÖstersunds OK46:10+5:20
3Tom BrantheimÖstersunds OK54:09+13:19

H70

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ove JönssonBrunflo IF29:57
2Bengt HannersjöÖstersunds OK32:26+2:29
3Ingvar GustafssonFältjägarnas IF33:23+3:26
4Ingvar LindgrenBrunflo IF45:19+15:22

H80

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gösta NilssonÖstersunds OK39:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser