Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylklampen deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylklampen deltävling 4
Arrangörsorganisation: OK Älgen
Datum: onsdag 28 december 2011

Herrar

7 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl LevinSävedalens AIK54:197:45
2Johan WikströmOK Tyr54:30+0:117:47
3Anders LindbergOK Tyr56:15+1:568:02
4Johan NordströmOK Älgen56:23+2:048:03
5Henric BrohedeOK Tyr56:31+2:128:04
6Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna58:14+3:558:19
7Magnus NordströmKils OK1:08:52+14:339:50
8Svein NygårdLillomarka OL1:09:03+14:449:51
9Leif HelgmanOK Tyr1:14:03+19:4410:34
10Daniel BrohedeOK Älgen1:21:39+27:2011:39
Alexander MobergOK Tyrej godkänd

Damer

5 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda TakeOK Tyr41:238:06
2Ida HyvönenSkattkärrs IF43:28+2:058:31
3Signe MagnussenSkattkärrs IF51:27+10:0410:05
4Anna NordströmKils OK58:05+16:4211:23
5Michelle JohanssonOK Tyr59:52+18:2911:44
6Hanna JohanssonSkattkärrs IF59:53+18:3011:44
7Ann HyvönenSkattkärrs IF1:14:48+33:2514:40
Helena SvenssonOK Tyrej start

Herrar Mellan

5 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper KullinOK Tyr41:078:03
2Tobias KatvalaOK Älgen43:12+2:058:28
3Lars HolmgårdKils OK46:38+5:319:08
4Espen MagnussenSkattkärrs IF46:43+5:369:09
5Lars AnderssonOK Tyr46:53+5:469:11
6Tom CampbellLustens OK49:48+8:419:45
7Olov ÖströmOK Tyr50:12+9:059:50
8Johan GustafssonOK Tyr51:24+10:1710:04
9Stefan WennbergSkattkärrs IF51:36+10:2910:07
10Emil WikströmOK Tyr53:16+12:0910:26
11Rolf WikströmOK Tyr53:40+12:3310:31
12Erik SimesOK Tyr53:41+12:3410:31
13Egil SimesOK Tyr53:46+12:3910:32
14Mattias DahlmanOK Tyr53:56+12:4910:34
15Stefan GunnarssonKristinehamns OK54:07+13:0010:36
16Lars-Ola WesterlundLustens OK1:21:57+40:5016:04
Tobias BeckiusOK Tyrej godkänd
Lars NordströmKils OKej godkänd
Bengt CarlssonSkattkärrs IFej start
Niklas HultKils OKej start
Axel MagnussenSkattkärrs IFej start
Mattias ModinOK Tyrej start
Patrik NorlinOK Tyrej start
Mats WesterbergOK Tyrej start

Korta

3 000 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke GustavssonOK Älgen29:249:48
2Mikael KullinOK Tyr29:37+0:139:52
3David RisbergSkattkärrs IF30:18+0:5410:06
4Elsa HolmgårdKils OK30:41+1:1710:13
5Pontus KullinOK Tyr30:44+1:2010:14
6Peter RisbergSkattkärrs IF30:49+1:2510:16
7Hanna GustavssonOK Tyr30:53+1:2910:17
8Leif SandahlOK Tyr31:18+1:5410:26
9Jill JohanssonOK Älgen35:37+6:1311:52
10Patrik JordanssonOK Älgen35:38+6:1411:52
11Oscar RahleniusSkattkärrs IF39:31+10:0713:10
12Greg CampbellLustens OK39:33+10:0913:11
13Elisabeth ÖströmOK Tyr39:48+10:2413:16
14Charlotte JohanssonSkattkärrs IF39:49+10:2513:16
15Britt GunnarssonKristinehamns OK40:19+10:5513:26
16Sara GunnarssonOK Älgen41:10+11:4613:43
17Conny GunnarssonOK Älgen41:14+11:5013:44
18Kajsa JohanssonSkattkärrs IF44:36+15:1214:52
19Tina HelgmanOK Tyr45:02+15:3815:00
20Maja AugustssonSK Örnen48:39+19:1516:13
21Linda GustafssonOK Tyr48:40+19:1616:13
22Elin AugustssonSK Örnen48:42+19:1816:14
23Björn SvenssonSK Örnen48:45+19:2116:15
24Lisa AnnersandOK Tyr48:58+19:3416:19
25Karin MoodOK Tyr50:08+20:4416:42
26Eva TrangiusOK Tyr50:13+20:4916:44
27Karin CreutzerOK Tyr50:21+20:5716:47
28Monika WikströmOK Tyr54:49+25:2518:16
29Ann-Sofie HultsvedOK Tyr54:50+25:2618:16

Nybörjare

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas KatvalaOK Älgen29:3316:25
2Erik ErikssonOK Älgen29:34+0:0116:25
3Nora HolmgårdKils OK35:55+6:2219:57
4Alvin RolénOK Älgen49:43+20:1027:37
Hugo EkströmOK Älgenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser