Officiell resultatlista för VOF-cup 1 Skido

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOF-cup 1 Skido
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 8 januari 2012

D21

6 700 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Christina Løvald Hellberg Täby OK 49:00 7:18
2 Elisabeth Fries Umeå OK 55:38 +6:38 8:18
3 Helena Jansson Leksands OK 56:42 +7:42 8:27
4 Sara Timner Sundsvalls OK 59:36 +10:36 8:53
5 Josefina Vikberg Umeå OK 1:01:43 +12:43 9:12
Åsa Lindqvist Umeå OK ej godkänd

H21

9 000 m, 10 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Gustav Nordström Gävle OK 45:37 5:04
2 Erik Blomgren Umeå OK 47:08 +1:31 5:14
3 Carl Magnusson IFK Moras OK 52:16 +6:39 5:48
4 Björn Rydvall Umeå OK 53:32 +7:55 5:56
5 Sixten Walheim Robertsfors IK 56:07 +10:30 6:14
6 Pär Norén Vännäs OK 1:01:29 +15:52 6:49
7 Mats Walheim Robertsfors IK 1:17:06 +31:29 8:34
Pelle Edlund Team Sportia Motion ej godkänd
Jonas Sundell Umeå OK ej godkänd
Johan Korsman Umeå OK ej godkänd

D16

5 000 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Vega Laudon Vännäs OK 57:36 11:31
2 Jenny Wegebro Umeå OK 1:13:22 +15:46 14:40

H16

6 700 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
Olof Lundgren Umeå OK ej godkänd

D45

5 000 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Tina Peterson IFK Umeå 1:08:23 13:40

H45

6 700 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Clas Fries Umeå OK 53:13 7:56
2 Anders Fries Umeå OK 1:03:50 +10:37 9:31
3 Hjalmar Laudon Vännäs OK 1:27:57 +34:44 13:07
4 Christer Vredin IFK Umeå 1:30:28 +37:15 13:30

H60

5 000 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Torbjörn Yttergren Tegs SK 44:20 8:52
2 Björn Elfving Umeå OK 55:08 +10:48 11:01
3 Håkan Eriksson Umeå OK 1:23:02 +38:42 16:36

Öppen motion 1

2 900 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Nina Ingvarsson Stöcke 43:35 15:01
1 Olof Häggström Stöcke 43:35 15:01
3 Simon Lundberg Täfteå IK 1:00:52 +17:17 20:59
3 Henrik Lundberg Täfteå IK 1:00:52 +17:17 20:59

Öppen motion 2

5 000 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Henrik Persson klubblös 45:54 9:10
2 Erika Westling klubblös 1:00:58 +15:04 12:11
2 Kajsa Dahlberg IFK Kiruna 1:00:58 +15:04 12:11
4 Tomas Gustavsson Sidensjö IK 1:03:44 +17:50 12:44

Öppen motion 3

6 700 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Pavio Grzelewski Team Sportia Motion 1:18:19 11:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser