Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Stafett Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM Stafett Västergötland
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / Istrums SK
Datum: söndag 8 september 2013

H200

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Orinto 11:50:08
1. Torbjörn Wikström41:336+7:0441:336
2. Hans Carlsson37:5111:19:241-5
3. Carl-Henry Andersson30:4411:50:0810
2OK Skogshjortarna 11:55:02
1. Lars-Olof Lannfelt39:394+5:1039:394
2. Lars Johansson39:462+1:551:19:252-2
3. Kalle Johansson35:373+4:531:55:0220
3OK Skogshjortarna 22:02:26
1. Ronny Andersson39:435+5:1439:435
2. Kent Carlgren47:594+10:081:27:4250
3. Lennart Hålsjö34:442+4:002:02:263-2
4Falköpings AIK OK 12:22:28
1. Stig Johansson34:29134:291
2. Jan Elfsberg1:04:356+26:441:39:046+5
3. Roland Nilsson43:244+12:402:22:284-2
5Mariestads FK 22:33:01
1. Hans-Gösta Bernhard35:522+1:2335:522
2. Kjell Persson48:365+10:451:24:284+2
3. Lars-Erik Nilsson1:08:336+37:492:33:015+1
6Mariestads FK 13:08:49
1. Håkan Lööf43:207+8:5143:207
2. Heikki Rissanen1:33:317+55:402:16:5170
3. Guntram Månsson51:585+21:143:08:496-1
Ulricehamns OK 1ej godkänd
1. Lars Tuvesson38:243+3:5538:243
2. Roland Boman43:373+5:461:22:0130
3. vacant ej startej godkänd
OK Orinto 2ej start
1. Jenny Homannej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Tibro OK 1ej start
1. John Henrikssonej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Vänersborgs SK 1ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

H160

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Trollhättans SOK 21:33:00
1. Jerker Netz33:36133:361
2. Thomas Lundgren27:1811:00:5410
3. Håkan Schmidt32:062+1:001:33:0010
2Ulricehamns OK 11:39:00
1. Henrik Svensson33:382+0:0233:382
2. Björn Pettersson32:083+4:501:05:4620
3. Ulf Palmér33:143+2:081:39:0020
3Trollhättans SOK 11:41:17
1. Mats Kristiansson34:393+1:0334:393
2. Per Ivarsson32:455+5:271:07:244+1
3. Bengt Norrman33:534+2:471:41:173-1
4Markbygdens OK 11:41:20
1. Johan Mars35:325+1:5635:325
2. Jonas Karlsson31:212+4:031:06:533-2
3. Bo Herdersson34:275+3:211:41:204+1
5Vänersborgs SK 11:45:38
1. Torbjörn Salomonsson39:0211+5:2639:0211
2. Lars Hogedal35:3011+8:121:14:329-2
3. Peter Cederberg31:0611:45:385-4
6Tibro OK 11:46:12
1. Jens Lindström37:086+3:3237:086
2. Bo Klamfelt33:416+6:231:10:4960
3. Karl Olsson35:237+4:171:46:1260
7Lidköpings VSK 11:52:16
1. Claes Ekberg38:149+4:3838:149
2. Mikael Hallberg32:304+5:121:10:445-4
3. Håkan Sanderi41:3212+10:261:52:167+2
8OK Skogshjortarna 11:56:08
1. Andres Laas34:424+1:0634:424
2. Tuomo Saaranen40:5013+13:321:15:3210+6
3. Tomas Karlsson40:3610+9:301:56:088-2
9Trollhättans SOK 31:57:26
1. Anders Axelsson38:5810+5:2238:5810
2. Lennart Ekvall43:4115+16:231:22:3912+2
3. Jan-Åke Sörliklev34:476+3:411:57:269-3
10Främmestads IK 12:03:30
1. Robert Jessen39:2312+5:4739:2312
2. Bengt Andersson43:2014+16:021:22:4313+1
3. Bengt-Åke Jansson40:4711+9:412:03:3010-3
11Ulricehamns OK 22:03:43
1. Christer Mannfolk48:0714+14:3148:0714
2. Kjell-Åke Nilsson33:527+6:341:21:5911-3
3. Magnus Andersson41:4413+10:382:03:43110
12Hestra IF 12:05:34
1. Per-Olof Larsson39:4013+6:0439:4013
2. Bengt Jonsson45:2316+18:051:25:0314+1
3. Anders Johansson40:319+9:252:05:3412-2
13Tibro OK 22:15:54
1. Jonas Lundgren1:00:3116+26:551:00:3116
2. Vidar Löfving35:1010+7:521:35:4115-1
3. Peter Brämerson40:138+9:072:15:5413-2
14Falköpings AIK OK 12:18:22
1. Caroline Hagström37:238+3:4737:238
2. Tommy Roos34:218+7:031:11:447-1
3. Bo Andersson1:06:3815+35:322:18:2214+7
15OK Tranan 12:21:39
1. Egon Johansson48:1215+14:3648:1215
2. Lars-Åke Larsson48:2617+21:081:36:3816+1
3. Kjell Martinsson45:0114+13:552:21:3915-1
Markbygdens OK 2ej godkänd
1. Urban Sörqvist37:157+3:3937:157
2. Henry Djurbäck34:409+7:221:11:558+1
3. Leif Rylanderej startej godkänd
Tibro OK 3ej godkänd
1. Johan Emanuelssonej godkändej godkänd
2. Torbjörn Andersson36:5012+9:32ej godkänd
3. ej startej start

H120

23 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hestra IF 11:57:43
1. Kent Klasson45:127+4:4945:127
2. Stefan Aroneng33:042+0:261:18:161-6
3. Johan Ingemarsson39:273+1:341:57:4310
2OK Skogsstjärnan 11:58:15
1. Tomas Andersson46:4310+6:2046:4310
2. Calle Andersson32:3811:19:213-7
3. Björn Mårtensson38:542+1:011:58:152-1
3IK Gandvik 12:09:09
1. Magnus Södervall43:573+3:3443:573
2. Erik Hellsvik35:594+3:211:19:565+2
3. Magnus Dahlin49:138+11:202:09:093-2
4OK Tranan 22:09:13
1. Peter Lillen Nilsson44:506+4:2744:506
2. Christian Jansson40:588+8:201:25:488+2
3. Mats Kindlund43:255+5:322:09:134-4
5OK Skogshjortarna 12:10:04
1. Calle Stenberg44:355+4:1244:355
2. Kjell Einarsson33:503+1:121:18:252-3
3. Lars Björking51:3911+13:462:10:045+3
6Vänersborgs SK 12:13:49
1. Anders Carlsson46:419+6:1846:419
2. Patrik Svalin44:3812+12:001:31:1990
3. Jesper Stenström42:304+4:372:13:496-3
7Trollhättans SOK 12:13:56
1. Joakim Axelsson44:004+3:3744:004
2. Arne Nåbo38:517+6:131:22:516+2
3. Janne Mattsson51:059+13:122:13:567+1
8Markbygdens OK 12:14:56
1. Simon Larsson40:23140:231
2. Tomas Tranberg50:5918+18:211:31:2210+9
3. Mikael Bergstedt43:346+5:412:14:568-2
9Falköpings AIK OK 22:20:25
1. Jonas Hagström46:368+6:1346:368
2. Jonas Niklasson38:156+5:371:24:517-1
3. Patrik Wallin55:3414+17:412:20:259+2
10OK Skogshjortarna 22:20:49
1. Max Tholén43:492+3:2643:492
2. Mats G Andersson36:045+3:261:19:534+2
3. Kalle Tholén1:00:5617+23:032:20:4910+6
11Hjobygdens OK 12:28:19
1. Owe Törnroth59:5817+19:3559:5817
2. Håkan Olsson50:2817+17:501:50:26170
3. Johan Törnroth37:5312:28:1911-6
12Trollhättans SOK 32:29:36
1. Sven Arne Karlsson53:3713+13:1453:3713
2. Stefan Johansson43:1411+10:361:36:5112-1
3. Martin Mandinger52:4513+14:522:29:36120
13Ulricehamns OK 12:33:38
1. Joakim Lundberg1:04:2220+23:591:04:2220
2. Jörgen Larsson41:199+8:411:45:4113-7
3. Per Holmberg47:577+10:042:33:38130
14Falköpings AIK OK 12:34:43
1. Henrik Balagué50:5511+10:3250:5511
2. Thomas Hjert41:3510+8:571:32:30110
3. Henrik Pettersson1:02:1318+24:202:34:4314+3
15Gällstadbygdens SOK 12:39:12
1. Mikael Bodin59:5516+19:3259:5516
2. Sven-Erik Bodin47:4916+15:111:47:44160
3. Morgan Bodin51:2810+13:352:39:1215-1
16OK Kullingshof 12:46:02
1. Anders Sjögren52:2412+12:0152:2412
2. Per-Ola Johnsson1:01:2620+28:481:53:5018+6
3. Andreas Claesson52:1212+14:192:46:0216-2
17OK Tranan 33:01:01
1. Christian Andersson1:19:4822+39:251:19:4822
2. Per Sundqvist44:5813+12:202:04:4620-2
3. Claes Setthagen56:1515+18:223:01:0117-3
18Trollhättans SOK 23:01:09
1. Tomas Stigsson59:5315+19:3059:5315
2. Stefan Hornebrant47:4715+15:091:47:40150
3. Bo Westerberg ?1:13:2920+35:363:01:0918+3
19Tibro OK 13:04:13
1. Joakim Gustafsson59:2714+19:0459:2714
2. Sören Larsson46:5614+14:181:46:23140
3. Lennart Jakobson1:17:5021+39:573:04:1319+5
20Ulricehamns OK 33:11:44
1. Lennart Johansson1:01:2618+21:031:01:2618
2. Patrik Carlbom1:03:1521+30:372:04:4119+1
3. Mats Franzén1:07:0319+29:103:11:4420+1
21OK Tranan 13:50:15
1. Magnus Elverlind1:08:4021+28:171:08:4021
2. Karl-Johan Ohlin58:5919+26:212:07:39210
3. Peter Östensson1:42:3622+1:04:433:50:15210
Ulricehamns OK 2ej godkänd
1. Pär Anders Järsenholt1:01:2819+21:051:01:2819
2. Stefan Nordinej godkändej godkänd
3. Svante Berglund1:00:3916+22:46ej godkänd
Gällstadbygdens SOK 2ej godkänd
1. Patrik Gryttborn1:24:5923+44:361:24:5923
2. Johan Abrahamsson1:06:2722+33:492:31:2622-1
3. Pär Norgrenej godkändej godkänd
Markbygdens OK 2ej start
1. Fredrik Askej startej start
2. Niclas Ekej startej start
3. vacant ej startej start

H21

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hestra IF 12:01:42
1. Conny Rantzow47:107+2:5247:107
2. Christian Holmqvist31:5811:19:082-5
3. Rickard Börjesson42:3412:01:421-1
2Ulricehamns OK 12:04:02
1. Christian Arnesson46:254+2:0746:254
2. Gustav Eklöf34:114+2:131:20:363-1
3. Nils Spetz43:262+0:522:04:022-1
3OK Skogshjortarna 12:08:12
1. Andréas Thern45:033+0:4545:033
2. Kristjan Laas34:043+2:061:19:071-2
3. Martin Ivarsson49:054+6:312:08:123+2
4Hestra IF 22:09:02
1. Jan Hilding46:525+2:3446:525
2. Fredrik Sundström35:475+3:491:22:396+1
3. Andreas Holmqvist46:233+3:492:09:024-2
5Vänersborgs SK 12:11:56
1. Mattias Nilsson48:3510+4:1748:3510
2. Tommy Andersson32:492+0:511:21:245-5
3. Erik Tengvall50:325+7:582:11:5650
6Ulricehamns OK 32:17:03
1. Marcus Kvarndal46:576+2:3946:576
2. Oskar Eklöf37:108+5:121:24:078+2
3. Marcus Wadell52:566+10:222:17:036-2
7OK Tranan 12:19:43
1. Anton Nilsson44:252+0:0744:252
2. Kenneth Johansson36:146+4:161:20:394+2
3. erik johansson59:0413+16:302:19:437+3
8Ulricehamns OK 22:22:27
1. Johan Palmér47:218+3:0347:218
2. Jesper Nilsson38:169+6:181:25:3710+2
3. Björn Arnesson56:507+14:162:22:278-2
9Tibro OK 12:22:37
1. Rickard Olsson48:189+4:0048:189
2. Martin Olsson37:007+5:021:25:1890
3. Isak Jakobsson57:199+14:452:22:3790
10Vänersborgs SK 22:31:27
1. Tobias Lindell51:5312+7:3551:5312
2. Tomas Johansson40:5112+8:531:32:4411-1
3. Jonas Wallin58:4312+16:092:31:2710-1
11OK Kullingshof 12:34:48
1. Jesper Sjögren51:3811+7:2051:3811
2. Marcus Johnsson45:5615+13:581:37:3412+1
3. Simon Andersson57:148+14:402:34:4811-1
12Gudhems IF 12:43:45
1. Andreas Leijgård59:2215+15:0459:2215
2. Niklas Fallgren41:4613+9:481:41:0813-2
3. Mattias Hedfjärd1:02:3714+20:032:43:4512-1
13Ryda SK 12:52:17
1. Andreas Branell1:14:2217+30:041:14:2217
2. Erik Skaar40:1511+8:171:54:3716-1
3. Björn Öberg57:4010+15:062:52:1713-3
14OK Orinto 12:56:00
1. Erik Classon44:18144:181
2. Magnus Homann38:4910+6:511:23:077+6
3. Bengt Classon1:32:5317+50:192:56:0014+7
15Trollhättans SOK 12:56:32
1. Johan Sandström1:14:3118+30:131:14:3118
2. Erik Bäcklund-Ekvall43:5114+11:531:58:2217-1
3. Martin Schagerlind58:1011+15:362:56:3215-2
16Hestra IF 32:59:34
1. Daniel Hjortvall1:03:3416+19:161:03:3416
2. Einar Nordgren47:4717+15:491:51:2115-1
3. Joakim Albrektsson1:08:1315+25:392:59:3416+1
17Bredareds IF 13:18:10
1. Erik Hansson59:2114+15:0359:2114
2. Frida Strömgård1:01:1118+29:132:00:3218+4
3. Fredrik Plumppu1:17:3816+35:043:18:1017-1
Hestra IF 4ej godkänd
1. Victor Helgesson59:0613+14:4859:0613
2. Emil Karlsson46:3016+14:321:45:3614+1
3. vacant ej startej godkänd

H20

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hestra IF 11:48:03
1. Martin Ahlberger38:26138:261
2. Markus Larsson27:4811:06:1410
3. Martin Larsson41:4911:48:0310
2Hestra IF 21:57:57
1. Filip Grahn38:272+0:0138:272
2. Erik Fors36:213+8:331:14:4820
3. Linus Landergren43:092+1:201:57:5720
3Trollhättans SOK 12:18:23
1. Elias Bäcklund-Ekvall38:533+0:2738:533
2. Adam Johansson37:344+9:461:16:2730
3. Christoffer Johansson1:01:566+20:072:18:2330
4Markbygdens OK 12:18:55
1. Niklas Frisk54:125+15:4654:125
2. Erik Persson35:082+7:201:29:204-1
3. Edvin Carlsson49:353+7:462:18:5540
5IK Gandvik 12:44:28
1. Filip Södervall51:584+13:3251:584
2. Axel Johansson50:496+23:011:42:475+1
3. Andreas Brag Jonsson1:01:415+19:522:44:2850
OK Skogshjortarna 1ej godkänd
1. Johan Larssonej godkändej godkänd
2. Linus Andersson38:305+10:42ej godkänd
3. Oscar Stenberg54:314+12:42ej godkänd
OK Skogshjortarna 2ej godkänd
1. Eric Brattåsen59:576+21:3159:576
2. Anton Karlsson55:117+27:231:55:0860
3. vacant ej startej godkänd

H16

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tranan 11:34:55
1. Eric Jansson37:094+7:1237:094
2. Erik Lindström24:4411:01:532-2
2. Simon Olausson25:062+0:221:02:15
3. Ludvig Holmberg33:022+2:121:34:551-1
2IF Hagen 11:40:29
1. Jesper Lindström37:022+7:0537:022
2. Emma Kindbom32:377+7:531:09:395+3
2. Hedvig Reisen39:138+14:291:16:15
3. Filip Karlsson30:5011:40:292-3
3Bredareds IF 11:41:40
1. Samuel Plumppu29:57129:571
2. Joel Plumppu27:354+2:5157:3210
2. Erik Strömgårdej startfullföljt
3. Emil Johansson44:085+13:181:41:403+2
4Ulricehamns OK 11:53:01
1. Gustav Johansson39:045+9:0739:045
2. Agnes Berglund30:326+5:481:09:364-1
2. Martina Franzén1:02:469+38:021:41:50
2. Linnea Larssonej startfullföljt
3. Ludwig Johansson43:254+12:351:53:0140
Vänersborgs SK 1ej godkänd
1. Markus Pettersson37:053+7:0837:053
2. Gustav Nyman29:515+5:071:06:5630
3. Arvid Jernstigej startej godkänd
Falköpings AIK OK 1ej godkänd
1. Ola Lösethej godkändej godkänd
2. Johanna Hagström26:113+1:27ej godkänd
2. Vilma Blennowej startej godkänd
3. Albin Alsiö41:083+10:18ej godkänd
Hestra IF 1ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

H14

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Trollhättans SOK 154:28
1. Filip Johansson19:282+0:0419:282
2. Eric Berlin16:282+0:1535:561-1
3. Eskil Tryggö18:322+1:2154:2810
2IF Hagen 257:13
1. Marcus Carlsson19:24119:241
2. Carl Holmberg16:403+0:2736:042+1
3. Oscar Stomberg21:094+3:5857:1320
3Markbygdens OK 158:34
1. Olle Sörqvist25:105+5:4625:105
2. Axel Lomander16:13141:234-1
2. Axel Åkessonej startfullföljt
3. Felix Axelsson17:11158:343-1
4IF Hagen 11:10:21
1. Daniel Bogren33:348+14:1033:348
2. Hampus Nyström17:335+1:2051:076-2
3. Olle Hedman19:143+2:031:10:214-2
5OK Skogsstjärnan 21:14:17
1. Hanna Gustavsson19:504+0:2619:504
2. Johan Mårtensson23:227+7:0943:125+1
2. Fredrik Johansson33:4112+17:2853:31
3. Knut Jonzon31:056+13:541:14:1750
6Trollhättans SOK 21:14:20
1. Anders Björklund19:313+0:0719:313
2. Oscar Karlsson17:074+0:5436:3830
3. Martin Brännman37:429+20:311:14:206+3
7OK Skogsstjärnan 11:18:13
1. Daniel Brandström31:186+11:5431:186
2. Rikhard Henningsson20:496+4:3652:077+1
2. Maja Wallenius23:418+7:2854:59
3. Axel Olsson26:065+8:551:18:1370
8Mariestads FK 11:35:29
1. Filip Jungert31:357+12:1131:357
2. Joel Andersson32:3111+16:181:04:069+2
3. Anton Karlsson31:237+14:121:35:298-1
9OK Kullingshof 11:37:38
1. Isak Källsmyr37:529+18:2837:529
2. Tobias Erixon25:489+9:351:03:408-1
2. Oskar Ekman26:3510+10:221:04:27
3. Gabriel Blad33:588+16:471:37:389+1

H12

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tranan 151:24
1. Gustav Ohlin18:172+0:0518:172
2. Gustav Östensson14:112+0:3432:2820
2. Linn Olausson20:4910+7:1239:06
2. Sofia Elverlind20:5311+7:1639:10
3. Hugo Setthagen18:563+1:5651:241-1
2Ulricehamns OK 152:19
1. Axel Berglund18:323+0:2018:323
2. Hugo Ström13:37132:091-2
2. Ludvig Carlbom22:4814+9:1141:20
3. Felicia Järsenholt20:105+3:1052:192+1
3Trollhättans SOK 157:51
1. Joar Tryggö22:1510+4:0322:1510
2. Arvid Björk18:274+4:5040:425-5
3. Linus Kristiansson17:092+0:0957:513-2
4Gällstadbygdens SOK 158:36
1. August Abrahamsson18:12118:121
2. William Bodin19:345+5:5737:464+3
2. Clas Wullf Norgren20:449+7:0738:56
2. Oliver Mellberg29:5224+16:1548:04
3. Simon Brovall20:507+3:5058:3640
5Markbygdens OK 11:02:46
1. Hugo Lomander19:455+1:3319:455
2. Petter Leibe-Bergstedt15:433+2:0635:283-2
3. Olle Leibe-Bergstedt27:1810+10:181:02:465+2
6Hestra IF 11:02:48
1. Oskar Lundberg22:008+3:4822:008
2. Edvin Sundström20:218+6:4442:217-1
3. Erik Ingemarsson20:276+3:271:02:486-1
7Falköpings AIK OK 11:04:12
1. Alexander Bromander21:147+3:0221:147
2. Elin Herrmann25:5820+12:2147:129+2
2. Tilda Wiklundej startfullföljt
3. Alfred Pettersson17:0011:04:127-2
8Vänersborgs SK 11:10:37
1. Jacob Österman19:224+1:1019:224
2. Edvin Larsson29:4623+16:0949:0811+7
2. Alice Svalin30:0625+16:2949:28
3. Viktor Zetterlund21:298+4:291:10:378-3
9OK Skogshjortarna 11:12:21
1. Lukas Larsson23:0211+4:5023:0211
2. Johanna Fredrixon22:3112+8:5445:338-3
2. Simon Veltman22:3213+8:5545:34
2. Anton Lund23:0215+9:2546:04
3. Ebba Thern26:489+9:481:12:219+1
10IF Hagen 11:13:28
1. Marcus Hermansson22:129+4:0022:129
2. Anton Carlsson20:066+6:2942:186-3
2. Johan Hedman20:197+6:4242:31
3. Per Hedman31:1013+14:101:13:2810+4
11Tibro OK 11:19:43
1. Edvin Henrysson21:056+2:5321:056
2. Gustav Lidman27:5521+14:1849:0010+4
2. Frans Emanuelsson28:5922+15:2250:04
3. Lukas Andren30:4312+13:431:19:4311+1
12OK Kullingshof 11:24:43
1. Elsa Kamfors26:2212+8:1026:2212
2. Linnéa Björsson23:0916+9:3249:31120
2. Olof Knutsson23:2017+9:4349:42
3. Emma Ivarsson35:1214+18:121:24:43120
13Lidköpings VSK 11:43:03
1. Hampus Andersson29:0713+10:5529:0713
2. Elsa Jonsson43:4627+30:091:12:53130
3. Lucas Laagen30:1011+13:101:43:03130
14Mariestads FK 11:53:59
1. Christoffer Wall31:2914+13:1731:2914
2. Agnes Karlsson41:3326+27:561:13:02140
3. Hugo Bremer40:5715+23:571:53:59140
Trollhättans SOK 2ej godkänd
1. Linus Backlundej godkändej godkänd
2. Alma Appelgren24:5518+11:18ej godkänd
2. Ludvig Karlsson24:5619+11:19ej godkänd
2. Olle Melénej startej godkänd
3. Hugo Mandinger19:554+2:55ej godkänd

D180

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Mariestads FK 11:40:53
1. Monica Lööf28:31128:311
2. Birgit Karlsson49:124+11:541:17:432+1
3. Maria Skogsberg23:1011:40:531-1
2OK Skogshjortarna 12:01:47
1. Kristina Roos Larsson36:342+8:0336:342
2. Eva Isaksson37:1811:13:521-1
3. Katarina Östling47:554+24:452:01:472+1
3OK Tranan 12:11:34
1. Monica Larsson56:214+27:5056:214
2. Birgitta Johansson39:122+1:541:35:333-1
3. Monica Martinsson36:012+12:512:11:3430
4Trollhättans SOK 12:30:58
1. Lena Waern1:05:005+36:291:05:005
2. Margareta Johansson39:293+2:111:44:2950
3. Maria Tryggö46:293+23:192:30:584-1
5OK Klyftamo 12:31:01
1. Anita Nordberg51:123+22:4151:123
2. Margit Ryberg49:215+12:031:40:334+1
3. Ulla Höök50:285+27:182:31:015+1

D150

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Markbygdens OK 11:56:59
1. Marie Högstrand41:123+4:3741:123
2. Anne Udd36:3911:17:511-2
3. Kristin Hansson39:0811:56:5910
2Hjobygdens OK 12:16:44
1. Ann-Kristin Jansson40:012+3:2640:012
2. Barbro Törnroth55:023+18:231:35:033+1
3. Ingrid Schmiterlöw41:412+2:332:16:442-1
3Tidaholm SOK Sisu 12:32:34
1. Lena Arnoldsson43:304+6:5543:304
2. Kerstin Karlsson1:01:225+24:431:44:5240
3. Marie Anebreid47:423+8:342:32:343-1
4Markbygdens OK 22:40:18
1. Marina Axelsson36:35136:351
2. Marita Larsson58:034+21:241:34:382+1
3. Ingrid Brelind1:05:407+26:322:40:184+2
5OK Skogshjortarna 12:51:58
1. Ann Laas54:315+17:5654:315
2. Monica Ivarsson1:02:566+26:171:57:2750
3. Helene Wengholt Johnsson54:315+15:232:51:5850
6Vänersborgs SK 12:53:59
1. Gunnel Jernstig57:116+20:3657:116
2. Birgitta Stenström1:09:057+32:262:06:167+1
3. Sofia Gustafsson47:434+8:352:53:596-1
7Falköpings AIK OK 13:07:41
1. Pia Svensson1:14:087+37:331:14:087
2. Elise Johansson44:312+7:521:58:396-1
3. Carina Olsson1:09:028+29:543:07:417+1
Trollhättans SOK 1ej godkänd
1. Kerstin Svenssonej godkändej godkänd
2. Elise Johannesson1:19:138+42:34ej godkänd
3. Margareta Almqvist Mandinger1:00:496+21:41ej godkänd

D120

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tranan 11:49:11
1. Annika Johansson38:022+0:1638:022
2. Kristina Nilsson37:102+1:051:15:121-1
3. Ulrika Kindlund33:5911:49:1110
2Hestra IF 12:01:18
1. vacant 41:353+3:4941:353
2. vacant 38:293+2:241:20:042-1
3. vacant 41:142+7:152:01:1820
3OK Skogshjortarna 12:11:11
1. Sandra Laas44:155+6:2944:155
2. Annica Tholén41:024+4:571:25:1750
3. Suzy Larsson45:543+11:552:11:113-2
4Trollhättans SOK 12:15:28
1. Susanne Wiklund Björk37:46137:461
2. Gitte Kristiansson44:366+8:311:22:224+3
3. Nina Schmidt53:066+19:072:15:2840
5Lidköpings VSK 12:24:25
1. Karin Johansson47:557+10:0947:557
2. Ann-Marie Holmström50:037+13:581:37:5870
3. Eva Hägnander46:274+12:282:24:255-2
6OK Klyftamo 12:25:57
1. Karin Andersson47:196+9:3347:196
2. Inger Johansson51:408+15:351:38:598+2
3. Kristina Höök Patriksson46:585+12:592:25:576-2
7Vänersborgs SK 12:38:51
1. Britta Sahlin48:418+10:5548:418
2. Inger Cederberg41:495+5:441:30:306-2
3. Kristin Back Frisk1:08:217+34:222:38:517+1
8OK Tranan 23:19:18
1. Sofia Östensson1:03:239+25:371:03:239
2. Marika Elverlind1:06:459+30:402:10:0890
3. Ann-Sophie Ohlin1:09:108+35:113:19:188-1
Tibro OK 1ej godkänd
1. Angelica Brandqvist44:094+6:2344:094
2. Nina Gumaelius36:0511:20:143-1
3. Liselotte Larssonej godkändej godkänd

D21

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Skogshjortarna 12:10:27
1. Hanna Axelsson46:342+5:4346:342
2. Karin Aneland-Thern34:2111:20:551-1
3. Therése Ivarsson49:324+4:392:10:2710
2Ryda SK 12:13:59
1. Johanna Öberg40:51140:511
2. Elvira Larsson45:254+11:041:26:162+1
3. Kristin Skaar47:432+2:502:13:5920
3Hestra IF 12:19:56
1. Susanne Nordgren53:337+12:4253:337
2. Lisa Wallin41:303+7:091:35:035-2
3. Johanna Sundström44:5312:19:563-2
4Hestra IF 22:22:20
1. Maria Krafft-Helgesson53:306+12:3953:306
2. Linnéa Bäckström39:352+5:141:33:054-2
3. Sofia Larsson49:153+4:222:22:2040
5OK Kullingshof 12:34:29
1. Sofia Sjögren47:073+6:1647:073
2. Carina Ivarsson45:365+11:151:32:4330
3. Sara Ivarsson1:01:466+16:532:34:295+2
6Tibro OK 12:41:18
1. Elin Olsson49:214+8:3049:214
2. Sara Spens56:348+22:131:45:557+3
3. Emilia Henrysson55:235+10:302:41:186-1
7Vänersborgs SK 12:41:30
1. Emelie Svalin51:365+10:4551:365
2. Frida Stolt47:476+13:261:39:236+1
3. Lisa Wassén1:02:077+17:142:41:307+1
8Gudhems IF 13:00:58
1. Malin Fallgren1:02:428+21:511:02:428
2. Stina Backlund49:517+15:301:52:3380
3. Elin Leijgård1:08:258+23:323:00:5880
Falköpings AIK OK 1ej start
1. Karin Torstenssonej startej start
2. Kristine Svenssonej startej start
3. Amanda Blennowej startej start

D20

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Markbygdens OK 11:48:32
1. Anne Hansson40:562+0:2040:562
2. Josefin Andersson29:572+0:141:10:5320
3. Elin Högstrand37:3911:48:321-1
2Trollhättans SOK 11:53:57
1. Josefine Kristiansson40:36140:361
2. Elvira Björklund29:4311:10:1910
3. Aina Edgren43:383+5:591:53:572+1
3Falköpings AIK OK 12:05:17
1. Elsa Wilhelmsson43:103+2:3443:103
2. Sofia Löseth41:234+11:401:24:3330
3. Amanda Blennow40:442+3:052:05:1730
4Ulricehamns OK 12:13:53
1. Lovisa Mannfolk48:464+8:1048:464
2. Clara Mannfolk36:073+6:241:24:5340
3. Kajsa Spetz49:004+11:212:13:5340
5Trollhättans SOK 22:38:13
1. Anna Kristiansson53:515+13:1553:515
2. Clara Berlin44:335+14:501:38:2450
3. Jenny Edgren59:495+22:102:38:1350
6Tibro OK 13:00:24
1. Sofia Gumaelius1:01:126+20:361:01:126
2. Ebba Andrén50:126+20:291:51:2460
3. Anna Olsson1:09:006+31:213:00:2460

D16

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Vänersborgs SK 11:21:38
1. Svea Hagrydh29:543+0:1329:543
2. Olivia Nyman26:14156:082-1
2. Sofia Österman40:337+14:191:10:27
3. Line Cederberg25:3011:21:381-1
2Markbygdens OK 11:22:55
1. Klara Axelsson29:41129:411
2. Klara Ask26:252+0:1156:0610
3. Hanna Karlsson26:492+1:191:22:552+1
3OK Tranan 11:26:28
1. Lisa Johansson29:432+0:0229:432
2. Sara Kindlund26:273+0:1356:103+1
2. Emma Nilsson26:484+0:3456:31
2. Lina Sundqvist37:026+10:481:06:45
3. Hanna Lindström30:183+4:481:26:2830
4Hestra IF 11:41:32
1. Alice Aroneng35:395+5:5835:395
2. Lina Landergren31:095+4:551:06:484-1
3. Sofia Grahn34:445+9:141:41:3240
5Lidköpings VSK 11:52:19
1. Sara Hägnander31:174+1:3631:174
2. Alma Liderud46:458+20:311:18:025+1
2. Cornelia Hellqvist48:049+21:501:19:21
3. Filippa Andersson34:174+8:471:52:1950

D14

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tranan 11:10:38
1. Emma Nordberg22:59122:591
2. Julia Elverlind23:19146:1810
2. Victoria Andersson23:292+0:1046:28
2. Malin Nilsson23:343+0:1546:33
3. Maja Kindlund24:202+1:261:10:3810
2Trollhättans SOK 11:16:43
1. Amanda Backlund29:303+6:3129:303
2. Maja Andersson24:194+1:0053:492-1
2. Malin Kristiansson24:406+1:2154:10
2. Siri Björklundej startfullföljt
3. Ida Kristiansson22:5411:16:4320
3Hestra IF 11:29:42
1. Sofia Klasson27:372+4:3827:372
2. Ida Helgesson29:587+6:3957:353+1
3. Elin Lundberg32:073+9:131:29:4230
IK Gandvik 1ej godkänd
1. Anna Andersson52:254+29:2652:254
2. Sofi Andersson24:205+1:011:16:4540
2. Saga Hjerténej startfullföljt
3. Julia Hjerténej startej godkänd
OK Skogsstjärnan 1ej start
1. vacant ej startej start
2. Matilda Nyyssönenej startej start
3. Maja Walleniusej startej start

D12

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Falköpings AIK OK 153:26
1. Alma Wilhelmsson19:44119:441
2. Moa Alsiö16:39136:2310
3. Ellen Blennow17:03153:2610
2OK Orinto 11:21:43
1. Kajsa Homann25:202+5:3625:202
2. Moa Steneborg24:192+7:4049:3920
3. Lisa Homann32:043+15:011:21:4320
3IF Hagen 11:24:40
1. Malin Stomberg31:543+12:1031:543
2. Malin Kindbom25:003+8:2156:5430
2. Moa Skoog25:064+8:2757:00
3. Erica Bogren27:462+10:431:24:4030

ÖM3

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
utgått
1. Anita Junfors1:30:0712+1:09:15inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Ann-Charlotte Pettersson38:356+17:43inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Gunnel Axelsson37:475+16:55inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Lars-Gunnar Enström40:169+19:24inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Martina Gabrielsson31:443+10:52inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Karin Mårtensson28:392+7:47inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Isac Brovall39:387+18:46inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Katarina Brovall39:458+18:53inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Tove Svalin37:354+16:43inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Anneli Andersson44:3510+23:43inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Ida Roos20:521inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Dave Vikhe Patil1:06:5511+46:03inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start

ÖM5

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
ej godkänd
1. Jonas Lomanderej godkändinaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Anders Lund2:21:2216+1:52:29inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Lena Roos33:575+5:04inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Ann-Chatrin Holmberg42:199+13:26inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Maria Löfvall46:5812+18:05inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Berit Ivarsson52:5714+24:04inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Magnus Henningsson29:592+1:06inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Alexandra Eklund40:117+11:18inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Emma Widell31:554+3:02inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Siri Nordberg28:531inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Per-Olof Johansson34:026+5:09inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Anita Andersson45:2710+16:34inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Kjell Andersson40:318+11:38inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Ingemar Karlsson58:0315+29:10inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Håkan Junfors47:0013+18:07inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Kajsa Nordin31:283+2:35inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Carina Lundh46:1411+17:21inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start

ÖM7

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
utgått
1. Kent Ivarsson1:45:5310+1:12:35inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Gert Ivarsson2:01:5011+1:28:32inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Sara Nilsson33:181inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Dennis Roos40:214+7:03inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Ida Roos40:193+7:01inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Carl-Christian Schmiterlöw48:576+15:39inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Ingrid Tengeland1:19:258+46:07inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Anna-Lena Svensson1:31:239+58:05inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Ivar Sörqvist51:387+18:20inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Helena Södervall44:015+10:43inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Per Gustafsson39:102+5:52inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start

ÖM8

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
ej godkänd
1. Lina Palmérej godkändinaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Peter Nilsson1:55:0316+1:20:42inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Jonas Gustafsson38:423+4:21inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Maria Schmiterlöw40:094+5:48inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Andreas Nordfors34:211inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Michael Persson1:04:119+29:50inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Martin Axelsson48:306+14:09inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Maria Ingemarsson1:20:1212+45:51inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Magnus Pedersen1:13:4311+39:22inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Erik Andersson38:092+3:48inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Leif-Erik Karlsson1:23:1513+48:54inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Gunilla Edgren1:11:1110+36:50inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Sten Olsson54:148+19:53inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Bodil Ahlström1:23:1814+48:57inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Erik Backlund48:507+14:29inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Jonas Melén43:165+8:55inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start
utgått
1. Lennart Johnsson1:25:1815+50:57inaktiv
2. ej startej start
3. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser