Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Torsås OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Torsås OK
Arrangörsorganisation: Torsås OK
Datum: söndag 28 april 2013

OK Orion

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Björn LinnersjöH70 (11)33:478:34
1Cecilia BrattD21 (7)54:257:44
1Johan OlaussonH21 Kort (4)1:00:057:27
1Ola SvenssonH55 (6)48:508:34
1Måns SandgrenH21 (18)1:05:265:51
1Anders SunderlinÖppen motion 3 (14)26:549:03
2Ingela AnderssonÖppen motion 5 (16)39:23+0:1811:15
2Mats AnderssonH45 (15)46:20+1:017:00
2Emil BergerH21 Kort (4)1:06:14+6:098:13
2Leif SjögrenH75 (11)41:40+4:5412:35
2Jenny HåkanssonD21 (7)1:00:19+5:548:34
2Olof SandgrenH21 (18)1:11:57+6:316:26
2Lena Sandgren SwartzD50 (12)42:51+2:1310:30
2Henrik BerlinH40 (16)53:32+2:006:56
2Anna-Karin JonssonD40 (5)44:44+1:139:27
3Tommy MattissonÖppen motion 5 (16)39:27+0:2211:16
3Thom BarbusH21 Kort (4)1:09:14+9:098:36
3Linda JonssonD12 (9)22:19+1:337:30
3Pontus PeterssonH21 (18)1:15:18+9:526:44
3Anders HåkanssonH40 (16)53:53+2:216:58
4Julia FriskÖppen motion 9 (5)1:12:33+11:169:24
4Jörn AntonischkiÖppen motion 5 (16)40:38+1:3311:36
4Yuri OmelchenkoH21 (18)1:15:35+10:096:45
4Tommy SvenssonH21 Kort (4)1:18:43+18:389:46
4Klara AnderssonD12 (9)23:11+2:257:48
5Lennart NilssonÖppen motion 9 (5)1:36:20+35:0312:29
5Niklas BrattH21 (18)1:17:23+11:576:55
5Emma FlinkU1 (21)24:14+5:4110:32
5Lars-Ola LarssonH45 (15)55:40+10:218:25
5Kristina BerlinD40 (5)1:12:52+29:2115:24
5Inger AxelssonD65 (8)59:41+18:5518:01
6Daniel GunnarssonH21 (18)1:18:16+12:507:00
6Lovis FalkU1 (21)24:22+5:4910:35
6Ann-Helen LinnersjöD60 (8)53:33+16:0116:19
7Anders NilssonÖppen motion 8 (18)46:08+14:3610:39
7Lennart SohlinH60 (9)55:46+14:3811:41
7Amanda SvenssonU2 (21)23:44+9:189:03
7Ingalill OlssonD50 (12)56:29+15:5113:50
7Elin RambergD12 (9)26:44+5:589:00
7Lena OlssonD65 (8)1:29:35+48:4927:03
8Annie OscarssonU2 (21)25:26+11:009:42
8Carina SvärdD50 (12)57:10+16:3214:00
8Lisa SwartzU1 (21)25:06+6:3310:54
8Johan JacobssonH45 (15)1:03:45+18:269:38
9Svea EdströmU1 (21)25:07+6:3410:55
10Agneta BernboÖppen motion 3 (14)46:59+20:0515:49
10Viktor TovessonH21 (18)1:25:18+19:527:38
11Ingemar AnderssonH65 (23)50:42+13:3111:42
12Nora FalkU1 (21)27:21+8:4811:53
12Tom OlaussonH21 (18)1:28:42+23:167:56
13David SvantessonU1 (21)28:04+9:3112:12
14Samuel SvantessonU1 (21)28:05+9:3212:12
14Lennart AnderssonH65 (23)52:17+15:0612:04
15Anders FriskÖppen motion 8 (18)1:08:36+37:0415:50
16Erik SunderlinU2 (21)41:24+26:5815:48
16Kent OlssonH21 (18)1:39:24+33:588:53
17Rasmus LeoH21 (18)1:44:09+38:439:19
18Axel BrattU2 (21)56:34+42:0821:35
19Oliver HåkanssonU2 (21)56:36+42:1021:36
20Nils SwartsU1 (21)1:09:30+50:5730:13
21Sigge EdströmU1 (21)1:10:10+51:3730:30
22Yngve MagnussonH65 (23)1:26:52+49:4120:03
Agnes BerlinInskolning (9)fullföljt
Nanna SunnelinInskolning (9)fullföljt
Erik OscarssonU2 (21)ej godkänd
Per-Ivan EngströmH55 (6)ej godkänd
Patrik SjökvistH21 (18)ej godkänd
Martina SundelinÖppen motion 2 (2)ej godkänd
Nellie NilssonD12 (9)ej start
Filip HåkanssonH10 (4)ej start
Emil OlssonH21 Kort (4)ej start
Ella BrattD10 (4)ej start
Malin SvenssonD35 (2)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser