Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Granskog

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Granskog
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: tisdag 17 april 2012

Öppen motion 1

2 525 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas NorrmanKlubblös28:4611:23
2William GrunderJärfälla OK31:43+2:5712:33
3Alice HallménJärfälla OK32:08+3:2212:43
4Teodor KarlssonJärfälla OK35:44+6:5814:09
5Irene MörkforsJärfälla OK36:49+8:0314:34
6Isak SöderstenJärfälla OK37:44+8:5814:56
7Julia DimlingJärfälla OK38:14+9:2815:08
8Oscar NilssonJärfälla OK38:53+10:0715:23
9Jonatan SandquistJärfälla OK38:59+10:1315:26
10Iris SchöldströmJärfälla OK39:26+10:4015:37
10Albin SöderlindJärfälla OK39:26+10:4015:37
12Edvin PetterssonJärfälla OK39:46+11:0015:44
13Stefan PetterssonJärfälla OK39:52+11:0615:47
14Alex KarlsenJärfälla OK40:50+12:0416:10
15Emil SöderlindJärfälla OK41:48+13:0216:33
16Filip HulténJärfälla OK45:41+16:5518:05
17Jessica KarlsenJärfälla OK50:32+21:4620:00
18Bella PedersenJärfälla OK50:33+21:4720:01
18Miia RollerJärfälla OK50:33+21:4720:01
20Anna AhlbinJärfälla OK51:27+22:4120:22
21Anton MörkforsJärfälla OK51:44+22:5820:29
22Jannice BrabieJärfälla OK51:57+23:1120:34
23Erik LundgrenJärfälla OK51:59+23:1320:35
24Marcus GrunderJärfälla OK53:29+24:4321:10
25Ellinor HambergJärfälla OK1:02:31+33:4524:45
26Linn HulténJärfälla OK1:02:33+33:4724:46
Albin PerssonJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 3

3 150 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna LundbäckJärfälla OK37:3711:56
2Johan LundbäckJärfälla OK42:09+4:3213:22
3Sofia EdvardssonJärfälla OK42:12+4:3513:23
4Conny AnderssonKlubblös42:25+4:4813:27
5Emil KoverbergJärfälla OK43:51+6:1413:55
6Isa LundqvistJärfälla OK47:24+9:4715:02
7Linus AlbinssonJärfälla OK47:46+10:0915:09
8Algot LindestamJärfälla OK47:54+10:1715:12
9Emil GustafssonJärfälla OK50:45+13:0816:06
10Per Lennart KarlssonJärfälla OK52:30+14:5316:40
11Patrik PerssonKlubblös54:37+17:0017:20
12Herman PerssonJärfälla OK56:25+18:4817:54
13Erik BovalliusJärfälla OK58:45+21:0818:39
14Birgitta NybergKlubblös59:06+21:2918:45
15Susanne WessmanKlubblös1:06:18+28:4121:02
16Agnes FerranteJärfälla OK1:20:29+42:5225:33
17Maggie FerranteJärfälla OK1:20:42+43:0525:37
17Saga GummerusJärfälla OK1:20:42+43:0525:37
Linus WidstömerKlubblösej godkänd
Maria PedersenJärfälla OKutgått
Gabriel HollénKlubblösutgått

Öppen motion 4

5 025 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Manne EkhöjdKlubblös1:12:0514:20
2Martin GillbäckKlubblös1:17:33+5:2815:25
3Tom HollénKlubblös1:22:51+10:4616:29
4Therese BoströmKlubblös1:51:26+39:2122:10

Öppen motion 5

3 525 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK26:027:23
2Ludvig BergfalkJärfälla OK27:42+1:407:51
3Noel WaldenfjordJärfälla OK28:14+2:128:00
4Rebecca WaldenfjordJärfälla OK29:17+3:158:18
5Agnes LundqvistJärfälla OK30:05+4:038:32
6Johan LangerakJärfälla OK30:33+4:318:40
7David JansonJärfälla OK33:33+7:319:31
8Malte LindestamJärfälla OK36:35+10:3310:22
9Adam ArthurssonJärfälla OK39:06+13:0411:05
10Emmy AlbinssonJärfälla OK39:44+13:4211:16
11Leif MörkforsJärfälla OK39:54+13:5211:19
12Siri HjärtbergJärfälla OK40:05+14:0311:22
13Jesper AhlbinJärfälla OK41:03+15:0111:38
14Hampus NorrbyJärfälla OK41:58+15:5611:54
15Christina NordströmBodens BK43:29+17:2712:20
16Per Gyllenhammar HoppeSkarpnäcks OL43:50+17:4812:26
17Anders LindgrenKlubblös45:22+19:2012:52
18Mattias SolbergerKlubblös45:57+19:5513:02
19Jan-Olov EvertssonJärfälla OK48:17+22:1513:41
20Viveka Arbeståhl LundqvistJärfälla OK51:27+25:2514:35
21Torsten LundborgHammarby IF OF56:17+30:1515:58
22Saga MårdBromma-Vällingby SOK1:01:18+35:1617:23
23Noa SterlingJärfälla OK1:30:58+1:04:5625:48
Jesper HanssonBromma-Vällingby SOKej start

Öppen motion 6

6 025 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle LindJärfälla OK46:337:43
2Janne LilienbergJärfälla OK51:30+4:578:32
3Benjamin LangerakJärfälla OK51:46+5:138:35
4Johan SköldJärfälla OK53:20+6:478:51
5Jens SörvikLunds OK58:23+11:509:41
6Karl FranklinKlubblös1:10:28+23:5511:41
7Magnus HildingKlubblös1:15:28+28:5512:31
8Jonas BystedtJärfälla OK1:34:03+47:3015:36

Öppen motion 8

4 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK28:185:53
2Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK32:10+3:526:42
3Jefta LangerakJärfälla OK34:22+6:047:09
3Nils EdvardssonJärfälla OK34:22+6:047:09
5Lars PalmqvistJärfälla OK34:40+6:227:13
6Isak LangerakJärfälla OK38:23+10:057:59
7Ola BovalliusJärfälla OK39:29+11:118:13
8Christoffer NorrmanKlubblös40:06+11:488:21
9Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK40:39+12:218:28
10Tom HollowellOK Tyr42:07+13:498:46
11Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK43:49+15:319:07
12Henrik RindlöwJärfälla OK47:04+18:469:48
13Stefan SundéliusJärfälla OK47:48+19:309:57
14Karina LangerakJärfälla OK48:17+19:5910:03
15Ellinor BjörkSkarpnäcks OL52:36+24:1810:57
16Anders BerggrenJärfälla OK54:41+26:2311:23
17Peter GardellJärfälla OK58:04+29:4612:05
18Bengt FribergJärfälla OK58:12+29:5412:07
19Lars UnellKlubblös1:15:45+47:2715:46
20Maria HallménJärfälla OK1:27:32+59:1418:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser