Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM Stafett
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / IFK Göteborg Orientering / Kungälvs OK
Datum: söndag 29 september 2013

H21

98 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 12:45:42
Rassmus Andersson57:32157:321
Albin Ridefelt54:2011:51:5210
Oskar Sjöberg53:505+2:422:45:4210
2Göteborg-Majorna OK 12:49:30
Johan Strand58:094+0:3758:094
Mikael Eliasson56:244+2:041:54:332-2
Ola Martner54:577+3:492:49:3020
3Malungs OK Skogsmårdarna 12:50:39
Anton Östlin58:288+0:5658:288
David Andersson58:469+4:261:57:147-1
William Lind53:253+2:172:50:393-4
4Södertälje-Nykvarn OF 12:50:41
Erik Liljequist (Hestra IF)58:125+0:4058:125
Ivar Lundanes (Hestra IF)58:207+4:001:56:3250
Jonas Leandersson (Hestra IF)54:096+3:012:50:414-1
5IFK Lidingö SOK 12:51:32
Nicolas Simonin1:02:0125+4:291:02:0125
Fredrik Johansson55:433+1:231:57:449-16
Filip Dahlgren53:484+2:402:51:325-4
6Södertälje-Nykvarn OF 22:51:57
Eric Börjeskog (Hestra IF)58:226+0:5058:226
Graham Gristwood (Hestra IF)56:515+2:311:55:133-3
Pavlo Ushkvarok (Hestra IF)56:4412+5:362:51:576+3
7Rehns BK 12:52:33
Jesper Lysell58:299+0:5758:299
Jonas Vytautas Gvildys58:006+3:401:56:294-5
Jerker Lysell56:049+4:562:52:337+3
8OK Ravinen 12:54:46
Martin Lindskog1:03:5349+6:211:03:5349
Kalle Bergman59:4514+5:252:03:3816-33
Gustav Bergman51:0812:54:468-8
9OK Hällen 12:55:20
Jonas Engström1:03:1832+5:461:03:1832
Kristian Algers59:0810+4:482:02:2614-18
Peter Öberg52:542+1:462:55:209-5
10IK Hakarpspojkarna 12:56:16
Oskar Ljungqvist59:1114+1:3959:1114
Joakim Hederskog59:2612+5:061:58:3710-4
Erik Holmberg57:3915+6:312:56:16100
11Malungs OK Skogsmårdarna 22:57:03
Johan Lindberg57:413+0:0957:413
Thomas Carlsson59:0810+4:481:56:496+3
Jakob Lööf1:00:1420+9:062:57:0311+5
12OK Linné 22:59:35
David Lingfors1:03:5248+6:201:03:5248
Josef Nordlund58:298+4:092:02:2112-36
Jan Troeng57:1414+6:062:59:35120
13Sävedalens AIK 12:59:46
Sergej Fedatsenka58:3510+1:0358:3510
Henrik Lundgren1:04:4434+10:242:03:1915+5
Marcus Millegård56:2711+5:192:59:4613-2
14IFK Göteborg 23:01:05
Fredrik Persson58:4312+1:1158:4312
Henrik Laas1:00:2515+6:051:59:0811-1
Erik Engstrand1:01:5725+10:493:01:0514+3
15Järla Orientering 13:01:21
David Bejbom1:03:1832+5:461:03:1832
Erik Andersson1:01:4722+7:272:05:0520-12
Anders Holmberg56:1610+5:083:01:2115-5
16OK Denseln 13:04:53
Erik Pettersson1:02:5527+5:231:02:5527
Erik Ivarsson Sandberg1:02:3825+8:182:05:33270
Olle Kalered59:2017+8:123:04:5316-11
17OK Kåre 13:05:14
Fredrik Mattsson1:01:1224+3:401:01:1224
Leif Bader1:04:1532+9:552:05:2725+1
Fredrik Edén59:4718+8:393:05:1417-8
18OK Tisaren 13:05:18
Tomas Hallmén1:00:3219+3:001:00:3219
Daniel Attås1:03:0926+8:492:03:4117-2
Johan Aronsson1:01:3723+10:293:05:1818+1
19Gävle OK 13:05:21
Hans Persson1:05:1455+7:421:05:1455
Jakob Enmark59:4213+5:222:04:5619-36
Gustav Nordström1:00:2521+9:173:05:21190
20IFK Göteborg 13:06:17
Patrik Martner1:03:3136+5:591:03:3136
Tobias Noborn1:01:1116+6:512:04:4218-18
Jonas Pilblad1:01:3522+10:273:06:1720+2
21Hagaby GOIF 13:07:03
Andreas Peterson1:01:0723+3:351:01:0723
Martin Regborn1:01:1817+6:582:02:2513-10
Viktor Larsson1:04:3830+13:303:07:0321+8
22Järla Orientering 23:07:31
Peter Hemmyr1:07:0166+9:291:07:0166
Petter Jönsson1:01:3121+7:112:08:3236-30
Mattias Millinger58:5916+7:513:07:3122-14
23Ärla IF 23:07:41
Oscar Vångell1:03:4644+6:141:03:4644
Patrik Lind1:01:2118+7:012:05:0723-21
Simon Hedlund1:02:3426+11:263:07:41230
24Malungs OK Skogsmårdarna 43:07:45
Peter Arnesson1:03:4340+6:111:03:4340
Martin Hederskog1:01:2220+7:022:05:0520-20
Jonas Bäckström1:02:4027+11:323:07:4524+4
25Malungs OK Skogsmårdarna 33:09:00
Martin Hammarberg59:3015+1:5859:3015
Johan Nordlund1:05:4838+11:282:05:1824+9
Mattias Karlsson1:03:4229+12:343:09:0025+1
26Ärla IF 33:11:01
Victor Silvemark1:00:3018+2:581:00:3018
Jonathan Rosendahl1:05:1736+10:572:05:4730+12
Kalle Larsson1:05:1431+14:063:11:0126-4
27Ulricehamns OK 13:11:49
Nils Spetz1:03:4542+6:131:03:4542
Erik Nilsson Simkovics1:01:2118+7:012:05:0622-20
Gustav Eklöf1:06:4334+15:353:11:4927+5
28Leksands OK 13:12:04
Mikael Kristensson1:06:5465+9:221:06:5465
Greger Tysk1:08:2649+14:062:15:2049-16
Niclas Jonasson56:4412+5:363:12:0428-21
29OK Pan-Kristianstad 23:12:10
Gustaf Wennerberg1:03:3538+6:031:03:3538
Richard Sjöholm1:06:5343+12:332:10:2843+5
Johan Modig1:01:4224+10:343:12:1029-14
30Linköpings OK 13:13:15
Per Carlborg58:4211+1:1058:4211
Peter Eriksson1:06:4740+12:272:05:2926+15
Mikael Andersson1:07:4636+16:383:13:1530+4
31IFK Moras OK 13:14:27
Artem Panchero1:01:0422+3:321:01:0422
Andreas Holmberg1:07:0544+12:452:08:0934+12
Simon Hodler1:06:1833+15:103:14:2731-3
32Hestra IF 13:15:46
John Börjesson1:04:4354+7:111:04:4354
Rickard Börjesson1:03:3327+9:132:08:1635-19
Andreas Holmqvist1:07:3035+16:223:15:4632-3
33Växjö OK 13:15:52
Patrik Karlsson1:03:2634+5:541:03:2634
Oskar Stensson-Bohman1:06:5242+12:322:10:1841+7
Mattias Karlsson1:05:3432+14:263:15:5233-8
34Tullinge SK 13:15:57
Johan Kärrström1:03:4441+6:121:03:4441
Markus Adolfsson1:01:5423+7:342:05:3829-12
Rikard Imark1:10:1940+19:113:15:5734+5
35Stora Tuna OK 13:16:05
Rikard Claesson (vacant)1:05:3358+8:011:05:3358
Joakim Svensk (vacant)1:10:3858+16:182:16:1156-2
Anton Sjökvist (vacant)59:5419+8:463:16:0535-21
36OK Hällen 23:17:00
Robbin Kantarp1:00:3420+3:021:00:3420
Oskar Carlborg1:05:1435+10:542:05:4831+11
Tommy Söderberg1:11:1243+20:043:17:0036+5
37OK Tyr 13:18:16
Johan Wikström1:03:3237+6:001:03:3237
Henric Brohede1:05:3737+11:172:09:0938+1
Johan Sjögren1:09:0739+17:593:18:1637-1
38OK Orion 23:18:24
Johan Norberg1:06:3063+8:581:06:3063
Olof Sandgren1:03:4028+9:202:10:1040-23
Pontus Petersson1:08:1437+17:063:18:2438-2
39IFK Göteborg 33:19:28
John Persson58:267+0:5458:267
P-A Eggertsen1:07:1045+12:502:05:3628+21
Rikard Pentonen1:13:5249+22:443:19:2839+11
40Vänersborgs SK 13:20:33
Mattias Nilsson1:03:4845+6:161:03:4845
Tommy Andersson1:02:1224+7:522:06:0032-13
Erik Tengvall1:14:3353+23:253:20:3340+8
41Rehns BK 23:20:53
Fredrik Ingelsson1:04:1752+6:451:04:1752
Göran Winblad1:04:3133+10:112:08:4837-15
Andreas Calleberg1:12:0547+20:573:20:5341+4
42OK Linné 33:20:58
Anders Boström1:04:0350+6:311:04:0350
Johan Hamelius1:06:0039+11:402:10:0339-11
Anders Håkansson1:10:5542+19:473:20:5842+3
43Göteborg-Majorna OK 23:23:08
Kalle Johansson1:06:5264+9:201:06:5264
Tobias Ahnoff1:03:5529+9:352:10:4744-20
Martin Ivarsson1:12:2148+21:133:23:0843-1
44Täby OK 13:25:17
Anders Jansson1:05:2157+7:491:05:2157
Johan Lindahl1:08:3050+14:102:13:5147-10
Robert Johansson1:11:2644+20:183:25:1744-3
45IFK Moras OK 23:27:07
Ola Svahn1:03:4542+6:131:03:4542
Carl Magnusson1:09:2953+15:092:13:1446+4
Kristian Dahlström1:13:5350+22:453:27:0745-1
46OK Denseln 23:29:49
Algirdas Bartkevi?ius1:02:2026+4:481:02:2026
Henrik Berggren1:04:0931+9:492:06:2933+7
Emil Jönsson1:23:2070+32:123:29:4946+13
47Sävedalens AIK 23:30:01
Johan Levin1:08:1368+10:411:08:1368
Karl Levin1:07:5247+13:322:16:0554-14
Albert Mollén1:13:5651+22:483:30:0147-7
48Hagaby GOIF 23:30:26
Sebastian Månsson1:08:1167+10:391:08:1167
Jakob Wallenhammar1:08:1048+13:502:16:2157-10
Simon Sanderi1:14:0552+22:573:30:2648-9
49Ulricehamns OK 23:32:29
Christian Arnesson1:04:3153+6:591:04:3153
Marcus Kvarndal1:11:1059+16:502:15:4152-1
Marcus Wadell1:16:4859+25:403:32:2949-3
50IFK Umeå 13:32:35
Fredrik Åhman1:14:2179+16:491:14:2179
Erik Lind1:15:2764+21:072:29:4865-14
Lukas Peterson1:02:4728+11:393:32:3550-15
51IFK Göteborg 43:32:54
Markus Johansson1:08:1770+10:451:08:1770
Thomas Asp1:07:4946+13:292:16:0655-15
Per Andréasson1:16:4859+25:403:32:5451-4
52OK Landehof 13:32:56
Markus Båth1:08:2671+10:541:08:2671
Filip Wadsten1:09:4354+15:232:18:0958-13
Magnus Strand1:14:4754+23:393:32:5652-6
53OK Rodhen 13:35:11
Martin Jansson1:03:3538+6:031:03:3538
Simon Andersson1:09:2252+15:022:12:5745+7
Henrik Jonsson1:22:1469+31:063:35:1153+8
54Hestra IF 23:35:55
Rickard Holmqvist1:12:0076+14:281:12:0076
Jan Hilding1:08:5451+14:342:20:5460-16
Fredrik Sundström1:15:0155+23:533:35:5554-6
55Gävle OK 23:37:15
Erik Boman1:05:1656+7:441:05:1656
Lars-Håkan Bengtsson1:10:0355+15:432:15:1948-8
Albin Sjöhed1:21:5668+30:483:37:1555+7
56OK Skogshjortarna 13:40:54
Martin Ivarsson1:02:5929+5:271:02:5929
Max Karle1:27:3583+33:152:30:3468+39
Andréas Thern1:10:2041+19:123:40:5456-12
57Tjällmo-Godegårds OK 13:41:30
Joel Francén1:08:1368+10:411:08:1368
Andreas Axelsson1:21:4572+27:252:29:5867-1
Jonatan Francén1:11:3246+20:243:41:3057-10
58OK Orinto 13:45:01
Erik Classon59:0713+1:3559:0713
Magnus Homann1:19:5771+25:372:19:0459+46
Elin Classon1:25:5773+34:493:45:0158-1
59IK Hakarpspojkarna 23:47:01
Markus Hederskog1:03:5147+6:191:03:5147
Anton Hansson1:24:0577+29:452:27:5662+15
Jon Petersson1:19:0564+27:573:47:0159-3
60Skåneslättens OL 13:47:55
Rasmus Elmelid1:14:2280+16:501:14:2280
Hugo Mattsson1:17:1868+22:582:31:4069-11
Niklas Olsson1:16:1557+25:073:47:5560-9
61Göteborg-Majorna OK 43:48:20
Josh Blatchford1:22:1986+24:471:22:1986
Robert Johansson1:10:1256+15:522:32:3170-16
Anders Höije1:15:4956+24:413:48:2061-9
62OK Skogsfalken 13:49:55
Isak Bergman1:06:2962+8:571:06:2962
Anton Wiberg1:21:5273+27:322:28:2164+2
Erik Bengtsson1:21:3467+30:263:49:5562-2
63OK Roslagen 13:53:10
Tommy Lindberg1:06:1660+8:441:06:1660
Viktor Lindberg1:38:2190+44:012:44:3778+18
Robert Sandberg1:08:3338+17:253:53:1063-15
64OK Södertörn 13:53:20
Josh Beech1:13:5978+16:271:13:5978
Tomas Holmberg1:22:0274+27:422:36:0172-6
John Svanberg1:17:1961+26:113:53:2064-8
65Markbygdens OK 13:55:00
Johan Högstrand1:00:2517+2:531:00:2517
Simon Larsson1:15:0963+20:492:15:3451+34
Niclas Ek1:39:2680+48:183:55:0065+14
66Vänersborgs SK 23:56:17
Tobias Lindell1:11:3775+14:051:11:3775
Daniel Larsson1:28:2084+34:002:39:57750
Jonas Wallin1:16:2058+25:123:56:1766-9
67IK Ymer 13:59:26
Peder Hallberg1:22:2187+24:491:22:2187
John Kumlin1:25:3780+31:172:47:5884-3
Benjamin Edlund1:11:2845+20:203:59:2667-17
68OK Tyr 24:02:38
Alexander Moberg1:27:0489+29:321:27:0489
Anders Lindberg1:17:2069+23:002:44:2477-12
Andreas Leandersson1:18:1462+27:064:02:3868-9
69Bredaryds SOK 14:03:47
Henrik Andersson1:06:2661+8:541:06:2661
Jakob Andersson1:03:5529+9:352:10:2142-19
Fredrik Eriksson1:53:2683+1:02:184:03:4769+27
70Bjursås OK 14:04:50
Erik Björklund1:21:0285+23:301:21:0285
Johan Hallgren1:15:3565+21:152:36:3774-11
Albin Bergkvist1:28:1374+37:054:04:5070-4
71OK Pan-Kristianstad 34:05:40
Robert Wetterlöf1:10:2274+12:501:10:2274
Anton Persson1:25:4081+31:202:36:0273-1
Anton Oddmo1:29:3876+38:304:05:4071-2
72Stigmännen Karlshamns OK 14:06:25
Gabriel Bengtsson1:18:2783+20:551:18:2783
Martin Nilsson1:29:0186+34:412:47:2882-1
Jakob Emander1:18:5763+27:494:06:2572-10
73Trollhättans SOK 14:06:36
Johan Sandström1:19:5684+22:241:19:5684
Martin Schagerlind1:22:5275+28:322:42:4876-8
Tobias Mattsson1:23:4871+32:404:06:3673-3
74Helsingborgs SOK 14:08:33
Erik Alnervik1:03:5046+6:181:03:5046
Björn Hellrup1:30:1188+35:512:34:0171+25
Anton Marmelid1:34:3279+43:244:08:3374+3
75Uddevalla OK 14:10:13
Victor Flingmark (vacant)1:16:3982+19:071:16:3982
Jonatan Larsson (vacant)1:28:4885+34:282:45:2780-2
Thorbjörn Ekström (vacant)1:24:4672+33:384:10:1375-5
76Centrum OK 14:13:03
Jonas Lindholm1:08:3072+10:581:08:3072
Jerk Rönnols1:19:1770+24:572:27:4761-11
Mattias Ågren1:45:1681+54:084:13:0376+15
77OK Landehof 24:15:28
Johan Lidström1:31:5093+34:181:31:5093
Victor Axbom1:24:0577+29:452:55:5587-6
Sven Granfors1:19:3366+28:254:15:2877-10
78Forsa OK 14:18:30
Isak Lundgren1:31:1691+33:441:31:1691
Simon Andersson1:16:3766+22:172:47:5383-8
Jon Åkesson1:30:3777+39:294:18:3078-5
79OK Alehof 14:19:14
Albin Thunberg1:00:2416+2:521:00:2416
Karl Modig1:29:2787+35:072:29:5166+50
Colin Fransson Lee1:49:2382+58:154:19:1479+13
80OK Vilse 87 14:19:35
Niclas Tjernlund1:33:4094+36:081:33:4094
Johan Gull1:16:4167+22:212:50:2185-9
Kalle Ingvarsson1:29:1475+38:064:19:3580-5
81Falkenbergs OK 14:20:25
Lennart Bengtsson1:31:2892+33:561:31:2892
Mikael Lundqvist1:14:5162+20:312:46:1981-11
Jacob Vikström1:34:0678+42:584:20:25810
82OK Hällen 34:57:10
Björn Wistrand1:15:3581+18:031:15:3581
Andreas Zeijlon1:35:3289+41:122:51:0786+5
Mattias Zeijlon2:06:0384+1:14:554:57:1082-4
OK Orion 1ej godkänd
Erik Folkesson Blom1:02:5628+5:241:02:5628
Oleksandr Kratov54:422+0:221:57:388-20
Måns Sandgrenej godkändej godkänd
Göteborg-Majorna OK 3ej godkänd
Mikael Andersson1:03:1131+5:391:03:1131
Robbie Anderson1:12:1561+17:552:15:2650+19
Daniel Martinssonej godkändej godkänd
Göteborg-Majorna OK 5ej godkänd
Joakim Kaminsky1:05:4559+8:131:05:4559
Anders Axenborg1:10:1256+15:522:15:5753-6
vacant ej startej godkänd
Sävedalens AIK 3ej godkänd
Jonas Palm1:03:2835+5:561:03:2835
Fredrik Weihard1:24:3079+30:102:27:5863+28
Johan Nilssonej godkändej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 3ej godkänd
Linus Ericsson1:04:1151+6:391:04:1151
Jesper Sjöblom1:40:4691+46:262:44:5779+28
Akvile Preiksaiteej godkändej godkänd
Halmstad OK 1ej godkänd
Nils Wallentin Tärk1:29:1190+31:391:29:1190
Andreas Bjärkmar1:27:0682+32:462:56:1788-2
vacant ej startej godkänd
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
Mathias Myrefelt Norlinger1:37:0295+39:301:37:0295
Niclas Behrenfeldt1:24:0376+29:433:01:0589-6
Erik Berglundej godkändej godkänd
Katrineholms OK 1ej godkänd
Erik Palmfjord1:25:5888+28:261:25:5888
Erik Molitor1:49:1292+54:523:15:1090+2
Torsten Gustavssonej godkändej godkänd
Ärla IF 1ej godkänd
Karl Walheim57:392+0:0757:392
Emil Anderssonej godkändej godkänd
Rudolfs Zernis1:01:1885ej godkänd
Attunda OK 1ej godkänd
Mathias Hallménej godkändej godkänd
Oskar Danielsej godkändej godkänd
Love Berzellej godkändej godkänd
IFK Lidingö SOK 2ej godkänd
John Fredrikssonej godkändej godkänd
Anders Carlsson1:06:4740+12:27ej godkänd
Joel Sanderiej startej godkänd
IFK Umeå 2ej godkänd
Jan Johanssonej godkändej godkänd
Tomas Johansson1:12:0660+17:46ej godkänd
Oskar Malmbergej startej godkänd
OK Pan-Kristianstad 1ej godkänd
Simon Svensson1:00:4321+3:111:00:4321
Niklas Olofssonej godkändej godkänd
Gernot Kerschbaumer55:418+4:33ej godkänd
OK Ravinen 2ej godkänd
Jacob Lindstam1:12:0877+14:361:12:0877
Erik Forsbergej godkändej godkänd
Anders Önerudej startej godkänd
OK Tisaren 2ej godkänd
Ivan Forsgren1:08:4573+11:131:08:4573
Anton Hallorej startej start
Mattias Anderssonej startej godkänd
Stora Tuna OK 2ej godkänd
Erik Blomgren1:03:0930+5:371:03:0930
Mattias Mårtsej godkändej godkänd
Jonas Lundgren (vacant)1:19:2965+28:21ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser