Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM Stafett
Arrangörsorganisationer: Göteborgs OF / IFK Göteborg Orientering / Kungälvs OK
Datum: söndag 29 september 2013

H20, sträcka 3

59 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Emil SvenskStora Tuna OK 140:43
2Jens WängdahlNyköpings OK 143:53+3:10
3Anton JohanssonOK Orion 144:18+3:35
4Simon HectorSnättringe SK 145:08+4:25
5Simon SmedbergOK Skogsfalken 146:10+5:27
6Martin LarssonHestra IF 146:30+5:47
7Ulrik NordbergBergnäsets AIK 146:55+6:12
8Assar HellströmOK Ravinen 147:07+6:24
9Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad 147:53+7:10
10Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF 148:07+7:24
11Davis DislersIK Hakarpspojkarna 149:28+8:45
12Magnus GlänneforsTullinge SK 149:29+8:46
13Jens RönnolsTäby OK 149:48+9:05
14Martin GelinderAttunda OK 149:54+9:11
15Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK 150:04+9:21
16Didrik HallNyköpings OK 250:07+9:24
17Erik SköldLinköpings OK 151:16+10:33
18Charlie StoltRehns BK 152:52+12:09
19David MellinSundbybergs IK 153:11+12:28
20Carl BomanVästerås SOK 154:04+13:21
21Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna 254:46+14:03
22Fredrik AhnlénOK Hammaren 155:58+15:15
23Robin PousetteLånghundra IF 157:06+16:23
24Sebastian AgerhällOK Tisaren 257:46+17:03
25Niklas GustafssonOK Tisaren 158:05+17:22
26Emil RankkaOK Roxen 21:00:54+20:11
27Erik PerssonMarkbygdens OK 11:01:03+20:20
28Andreas HultqvistTullinge SK 31:02:50+22:07
29August KollbergEksjö SOK 11:02:54+22:11
30Harald HenrikssonJärla Orientering 11:03:14+22:31
31Jonas RinnbäckOK Ravinen 21:03:18+22:35
32Ludvig NilssonKFUM Örebro OK 11:03:45+23:02
33Joel EinarssonTormestorps IF 11:04:06+23:23
34Niklas FriskMarkbygdens OK 21:04:31+23:48
35Oskar Jensen SondénOK Orion 21:04:42+23:59
36Sebastian SvärdHaninge SOK 11:04:51+24:08
37Gustav SandstedtEksjö SOK 21:05:21+24:38
38Johan LarssonOK Skogshjortarna 11:05:27+24:44
39Oscar RenbergSävedalens AIK 11:05:30+24:47
40Erik ForsHestra IF 21:05:43+25:00
41Joel PetterssonTullinge SK 41:05:45+25:02
42Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OK 21:06:09+25:26
43Daniel BengtssonTullinge SK 21:06:28+25:45
44Oskar SvenssonOK Tyr 11:07:21+26:38
45Johan EklundVäxjö OK 11:07:24+26:41
46Alexander WiklundFinspångs SOK 11:08:15+27:32
46Lukas EvebornOK Roxen 11:08:15+27:32
48Einar NordgrenHestra IF 31:08:30+27:47
49Marcus SvenssonSkåneslättens OL 11:10:06+29:23
50Jonathan BerglindOK Södertörn 11:11:57+31:14
51Simon MarteliusAttunda OK 21:12:18+31:35
52Sofia SjögrenOK Kullingshof 11:14:41+33:58
53Adam JohanssonTrollhättans SOK 11:15:41+34:58
54Olov JohanssonUmeå OK 11:21:26+40:43
55David SvenssonSkåneslättens OL 21:27:34+46:51
56Niklas AldénOK Linné 13:03:31+2:22:48
vacant Hagaby GOIF 1diskvalificerad
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK 2ej godkänd
Fredrik WigertzLånghundra IF 2ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars