Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars MTB-O Dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars MTB-O Dag 2
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: onsdag 11 juli 2012

Öppen Lång

10 040 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BlomsterIF Sibbo-Vargarna38:143:48
2Stefan KollbergEksjö SOK40:24+2:104:01
3Marcus JanssonGarphyttans IF40:38+2:244:02
4Rickard AnderssonOK Ravinen40:39+2:254:02
5Anders StjerndahlIFK Lidingös Skid o OK42:15+4:014:12
6Nick BarrableOK Ravinen42:25+4:114:13
7Peter AnderssonSöders-Tyresö43:31+5:174:20
8Staffan Jacobsson SvärdIF Thor43:44+5:304:21
9Max LindforsIF Sibbo-Vargarna44:13+5:594:24
10Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF44:37+6:234:26
11Sven-Olov PetterssonSala OK45:11+6:574:30
12Mikael GustafssonIK Hakarpspojkarna45:49+7:354:33
13Patric de BoussardIFK Enskede46:41+8:274:38
14Mats HerbertTäby OK47:52+9:384:46
15Torbjörn JanssonGarphyttans IF48:05+9:514:47
16Per SpikLeksands OK48:14+10:004:48
17Ossi AutioHyvinkään Rasti48:35+10:214:50
18Benny WiklundFinspångs SOK49:24+11:104:55
19Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF49:25+11:114:55
20Frank SteinerJärfälla OK49:31+11:174:55
21Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb50:21+12:075:00
22Peter AlbinssonJärfälla OK50:42+12:285:02
23Martin HerbertTäby OK51:11+12:575:05
24Anders LeireSävedalens AIK53:14+15:005:18
25Magnus IhreskogGotlands Bro OK56:01+17:475:34
26Mikael JunivikVisborgs OK1:03:05+24:516:16
27Robert DahlbergKlubblös1:06:24+28:106:36
28Pontus BarckKlubblös1:06:29+28:156:37
29Håkan LundbergSvaide Roma SOK1:09:09+30:556:53
30Gunilla KjellanderEksport OL1:10:24+32:107:00
31Caroline NäslundOK Landehof1:21:38+43:248:07
Markus MartinelleSöders-Tyresöej start

Öppen Medel

7 810 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ErnstssonFinspångs SOK31:113:59
2Karin E. GustafssonHagaby Garphyttan IF35:18+4:074:31
3Simon KappelGotlands Bro OK35:43+4:324:34
4Sonny MyrefeltKalmar OK39:26+8:155:02
5Per  LindskogGotlands Bro OK40:25+9:145:10
6Erik WadmanIFK Moras OK41:11+10:005:16
7Johan MalmrosGotlands Bro OK41:38+10:275:19
8Kjell SkalbergGotlands Bro OK42:33+11:225:26
9Ronny HedlundOK Södertörn42:38+11:275:27
10Bengt AnderssonSöders-Tyresö44:39+13:285:43
11Keith SamuelsonGotlands Bro OK45:12+14:015:47
12Håkan JanssonT2 IF46:18+15:075:55
13Anders KallingsVisborgs OK47:33+16:226:05
14Madelene JunivikVisborgs OK51:49+20:386:38
15Johan HerbertTäby OK52:02+20:516:39
16Birgitta JanssonGarphyttans IF53:59+22:486:54
17Margareta MeitonIFK Lidingös Skid o OK55:12+24:017:04
18Anne-Maj BlomsterIF Sibbo-Vargarna58:18+27:077:27
19Rasmus VirginGotlands Bro OK59:25+28:147:36
20Christina JanssonIF Hagen59:35+28:247:37
Eva-Lotta Virgin JohanssonGotlands Bro OKej godkänd
Kurt LöfgrenGotlands Bro OKej start
Helena SvenssonOK Tyrej start

Öppen Kort

5 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF29:165:47
2Olle WelanderSöders-Tyresö43:14+13:588:32
3Felix BäckstädeVisborgs OK46:06+16:509:06
4Anna HerbertTäby OK48:14+18:589:31
5Edvin MalmrosGotlands Bro OK51:03+21:4710:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser