Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Blåbärskavlen med öppna motionsklasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Blåbärskavlen med öppna motionsklasser
Arrangörsorganisation: Växjö OK
Datum: lördag 5 oktober 2013

Klass 1

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Bävern 11:14:05
1. Rasmus Lundberg23:31123:311
2. Stina Johansson24:164+3:1647:4710
2. Josefine Sandberg32:519+11:5156:22
3. Oliwer Lundberg26:1811:14:0510
2OK Dacke 11:26:11
1. Emil Pettersson29:132+5:4229:132
2. Ebba Berglin24:235+3:2353:363+1
2. Emma Sanderson37:0210+16:021:06:15
2. Johanna Wilhelmsson37:0311+16:031:06:16
3. Oscar Johansson32:353+6:171:26:112-1
3Bredaryds SOK 11:30:58
1. Carl Johansson31:194+7:4831:194
2. Ellen Sigvardson30:236+9:231:01:425+1
2. Tuva Nylund30:257+9:251:01:44
3. Filip Trofast29:162+2:581:30:583-2
4IK Vista 11:40:29
1. Emil Björnlinger31:063+7:3531:063
2. Arvid Önsten22:243+1:2453:302-1
3. Annie Önsten46:597+20:411:40:294+2
5Bredaryds SOK 21:50:41
1. Mimmi Dahlberg40:366+17:0540:366
2. Axel Elmblad21:0011:01:364-2
2. Anton Gunnarsson21:042+0:041:01:40
3. Emil Auselius49:058+22:471:50:415+1
6Nybro OK 12:10:14
1. Ophelia Almqvist-Haas38:405+15:0938:405
2. Rasmus Johansson50:1213+29:121:28:526+1
3. Johan Liljebjörn41:226+15:042:10:1460
Nybro OK 2ej godkänd
1. Jonathan Johanssonej godkändej godkänd
2. Ebba Alriksson42:4012+21:40ej godkänd
2. Erik Alriksson54:2814+33:28ej godkänd
3. Erik Liljebjörn37:195+11:01ej godkänd
Ronneby OK 1ej godkänd
1. Alexander Graadej godkändej godkänd
2. Louise Lagerkvist30:368+9:36ej godkänd
3. Lukas Bökman35:444+9:26ej godkänd

Klass 2

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Bävern 251:54
1. Hampus Karmetun18:06118:061
2. Linus Lundberg12:05130:1110
3. Ludwig Gustavsson21:434+2:1051:5410
2Ronneby OK 252:00
1. Hanna Johannesson18:122+0:0618:122
2. Linus Wernström12:362+0:3130:4820
2. Matilda Graad13:083+1:0331:20
3. Anton Johansson Glivesson21:123+1:3952:0020
3OK Dacke 157:48
1. Hugo Larsson21:107+3:0421:107
2. Frida Berglin14:074+2:0235:175-2
2. Emma Zettervall28:1425+16:0949:24
2. Emma Larsson28:2126+16:1649:31
3. Albin Henrysson22:316+2:5857:483-2
4OK Bävern 158:30
1. Emil Johansson19:243+1:1819:243
2. Alice Hall19:3316+7:2838:576+3
2. Hugo Hedström19:4017+7:3539:04
3. Oliver Karmetun19:33158:304-2
5Ronneby OK 158:31
1. Albin Lilja20:595+2:5320:595
2. Vanja Bökman14:135+2:0835:124-1
2. Aron Thorén14:286+2:2335:27
3. Mathias Blomster23:197+3:4658:315+1
6OK Vilse 87 11:00:48
1. Linn Karlsson19:294+1:2319:294
2. Eddie Karlsson15:338+3:2835:023-1
2. Vilmalee Suwan Kuuselaej godkändfullföljt
2. Ina Åman21:1320+9:0840:42
3. Gustav Åman25:4610+6:131:00:486+3
7OK Njudung 21:00:53
1. Oscar Hultgren22:429+4:3622:429
2. Filip Jennerstrand16:2110+4:1639:037-2
3. Karl Petersén21:505+2:171:00:5370
8OK Njudung 11:05:02
1. Elin Jennerstrand24:2010+6:1424:2010
2. Frida Schiller20:0718+8:0244:2712+2
3. Eric Löfkvist20:352+1:021:05:028-4
9Värend GN OL 11:06:18
1. Axel Jemsson24:4211+6:3624:4211
2. Simon Kringstad16:2311+4:1841:0510-1
3. Elias Andersson25:138+5:401:06:189-1
10OK Njudung 41:07:26
1. Alexander Gustavsson21:096+3:0321:096
2. Ellen Toll18:0914+6:0439:188+2
3. Edvin Schiller28:0814+8:351:07:2610+2
11OK Njudung 31:07:39
1. Melker Elofsson21:148+3:0821:148
2. Olle Petersén18:0613+6:0139:209+1
3. Albin Toll28:1915+8:461:07:3911+2
12Alvesta SOK 21:13:14
1. Eric Johansson25:0212+6:5625:0212
2. Tove Frisk21:5521+9:5046:5714+2
2. Calle Svensson30:0527+18:0055:07
3. Emma Nilsson26:1711+6:441:13:1412-2
13SOK Aneby 21:13:29
1. Tilda Rosander28:0213+9:5628:0213
2. Alma Gustafsson15:257+3:2043:2711-2
2. Julia Fransson18:2415+6:1946:26
3. Ebba Rosander30:0216+10:291:13:2913+2
14SOK Aneby 11:13:39
1. Wilma Strömgren28:3014+10:2428:3014
2. Alice Strömgren17:4812+5:4346:1813-1
2. Evelina Jonason20:4819+8:4349:18
3. Lovisa Blomgren27:2112+7:481:13:3914+1
15Lessebo OK 11:14:08
1. Fanny Nilsson33:0515+14:5933:0515
2. Fabian Evertsson15:338+3:2848:38150
2. Alva Nilsson30:4728+18:421:03:52
3. Alma Evertsson25:309+5:571:14:08150
16Alvesta SOK 11:46:03
1. Alfred Östergren53:3716+35:3153:3716
2. Moltas Östergren24:5122+12:461:18:28160
2. Nicolina Söderberg24:5323+12:481:18:30
2. Ida Persson24:5724+12:521:18:34
3. Oscar Nilsson27:3513+8:021:46:03160

Öppen Motion 7

33 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Mona Rosbergej godkänd
1. Mona Rosbergej godkändej godkänd
2. ej startej start
Ann-Sofi Erik Holmbergej godkänd
1. Ann-Sofi Erik Holmbergej godkändej godkänd
2. ej startej start
Johan Rosanderutgått
1. Johan Rosander37:4013+13:5637:4013
2. ej startej start
Åke Salomonssonutgått
1. Åke Salomonsson53:2825+29:4453:2825
2. ej startej start
Marina Johanssonutgått
1. Marina Johansson47:0122+23:1747:0122
2. ej startej start
Kristina Jennerstrandutgått
1. Kristina Jennerstrand47:0122+23:1747:0122
2. ej startej start
Berit Runeforsutgått
1. Berit Runefors34:5710+11:1334:5710
2. ej startej start
Caroline Liljebjörnutgått
1. Caroline Liljebjörn32:506+9:0632:506
2. ej startej start
Pär Aspengrenutgått
1. Pär Aspengren33:248+9:4033:248
2. ej startej start
Eva Bergstrandutgått
1. Eva Bergstrand1:02:4628+39:021:02:4628
2. ej startej start
John-Erik Bergstrandutgått
1. John-Erik Bergstrand41:4717+18:0341:4717
2. ej startej start
Rosita Karlssonutgått
1. Rosita Karlsson1:20:0431+56:201:20:0431
2. ej startej start
Ingrid Jonssonutgått
1. Ingrid Jonsson1:06:4229+42:581:06:4229
2. ej startej start
Kerstin Söderströmutgått
1. Kerstin Söderström1:08:2030+44:361:08:2030
2. ej startej start
Eva Tollsternutgått
1. Eva Tollstern40:0216+16:1840:0216
2. ej startej start
Annelie Blomgrenutgått
1. Annelie Blomgren44:2519+20:4144:2519
2. ej startej start
Peter Strömgrenutgått
1. Peter Strömgren43:3718+19:5343:3718
2. ej startej start
Mariann Svenssonutgått
1. Mariann Svensson46:5721+23:1346:5721
2. ej startej start
Sven-Olof Larssonutgått
1. Sven-Olof Larsson30:105+6:2630:105
2. ej startej start
Ola Jönssonutgått
1. Ola Jönsson28:524+5:0828:524
2. ej startej start
Gun-Britt Franssonutgått
1. Gun-Britt Fransson36:3912+12:5536:3912
2. ej startej start
Arne Lundbladutgått
1. Arne Lundblad44:3620+20:5244:3620
2. ej startej start
Elisabeth Aronssonutgått
1. Elisabet Aronsson56:0226+32:1856:0226
2. ej startej start
Siv Larssonutgått
1. Siv Larsson50:3924+26:5550:3924
2. ej startej start
Joel Lewis-Jonssonutgått
1. Joel Lewis-Jonsson23:44123:441
2. ej startej start
Karin Lindquistutgått
1. Karin Lindqvist1:02:1227+38:281:02:1227
2. ej startej start
Nils Karlssonutgått
1. Nils Karlsson25:413+1:5725:413
2. ej startej start
Ulrik Perssonutgått
1. Ulrik Persson32:587+9:1432:587
2. ej startej start
Lisa Kumlinutgått
1. Lisa Kumlin33:469+10:0233:469
2. ej startej start
Jörgen Franssonutgått
1. Jörgen Fransson39:0215+15:1839:0215
2. ej startej start
Jörgen Svenssonutgått
1. Jörgen Svensson35:2811+11:4435:2811
2. ej startej start
Susanne Johannessonutgått
1. Susanne Johannesson38:2514+14:4138:2514
2. ej startej start
Karin Öhlinutgått
1. Karin Öhlin24:342+0:5024:342
2. ej startej start

Öppen Motion 9

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Göran Perssonutgått
1. Göran Persson1:08:4813+28:201:08:4813
2. ej startej start
Leif Bengtssonutgått
1. Leif Bengtsson53:4210+13:1453:4210
2. ej startej start
Magnus Larssonutgått
1. Magnus Larsson40:28140:281
2. ej startej start
Jimmy Nicklassonutgått
1. Jimmy Nicklasson1:08:5714+28:291:08:5714
2. ej startej start
Emma Ahlstrandutgått
1. Emma Ahlstrand52:049+11:3652:049
2. ej startej start
Stefan Berglinutgått
1. Stefan Berglin41:342+1:0641:342
2. ej startej start
Magnus Erikssonutgått
1. Magnus Ericsson43:363+3:0843:363
2. ej startej start
Lena Henriksson Ågrenutgått
1. Lena Henriksson-Ågren1:01:2711+20:591:01:2711
2. ej startej start
Fredrik Henrikssonutgått
1. Fredrik Henriksson44:054+3:3744:054
2. ej startej start
Leif Anderjonutgått
1. Leif Anderjon1:08:2812+28:001:08:2812
2. ej startej start
Egon Gustavssonutgått
1. Egon Gustavsson49:558+9:2749:558
2. ej startej start
Klas Johanssonutgått
1. Klas Johansson45:165+4:4845:165
2. ej startej start
Rasmus Svenssonutgått
1. Rasmus Svensson1:11:5815+31:301:11:5815
2. ej startej start
Torsten Holeutgått
1. Torsten Hole48:487+8:2048:487
2. ej startej start
Håkan Almquistutgått
1. Håkan Almqvist45:516+5:2345:516
2. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser