Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten dag 1
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: torsdag 9 maj 2013

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | H80 | D80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H50

3 500 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rikard ImarkTullinge SK24:31
2Stefan ThellsénOK Roxen25:46+1:15
3Per BacklundOK Södertörn25:47+1:16
4Johan MarkstedtOK Södertörn26:14+1:43
5Jan NordinSundsvalls OK26:46+2:15
6Pär WestbladOK Ravinen26:56+2:25
7Christer SkoogKils OK27:04+2:33
8Ulf MagnussonLeksands OK27:47+3:16
9Lars PalmqvistJärfälla OK28:53+4:22
10Per SvenssonFinspångs SOK29:02+4:31
11Peo SvenskStora Tuna OK29:04+4:33
12Magnus HerberthsonLinköpings OK29:37+5:06
13Gunnar KarlssonMålilla OK30:03+5:32
14Anders R CarlssonGöteborg-Majorna OK30:07+5:36
15Per SundströmVästerås SOK30:18+5:47
16Roger HugossonSundsvalls OK30:28+5:57
17Jan-Åke Stolt KarlssonHagaby GOIF31:00+6:29
18Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF31:07+6:36
19Robert HallbergIK Uven31:11+6:40
20Thomas HenmyrOK Vilse 8731:21+6:50
21Lars SjökvistStora Tuna OK31:35+7:04
22Per-Arne WahlgrenSjövalla FK31:44+7:13
23Lars SöderlundTormestorps IF31:52+7:21
24Karl OlssonTibro OK32:17+7:46
25Torbjörn JohanssonOK Södertörn32:40+8:09
26Roine AnderssonRånäs OK32:59+8:28
27Bo LauriSnättringe SK33:10+8:39
28Thomas StenströmLinköpings OK34:08+9:37
29Bengt DjuvfeldtOK Tyr34:10+9:39
30Bo GustavssonOK Tylöskog34:27+9:56
31Anders SkogTullinge SK34:31+10:00
32Per ErikssonVästerbergslagens OL35:17+10:46
33Lars ÖhrmanStockholms OK35:53+11:22
34Mats BredfeltLunds OK36:24+11:53
35Lars SvantessonHjärnarps GH OL36:50+12:19
36Roger TinglöfVäsby OK36:51+12:20
37Jens BeironSkattkärrs IF36:57+12:26
38Christer MannfolkUlricehamns OK37:01+12:30
39Jan-Åke IsraelssonOK Milan37:38+13:07
40Thomas ArvidssonSäterbygdens OK37:40+13:09
41Jonas KarlssonOK Tylöskog37:44+13:13
42Ulf WallinSjövalla FK37:45+13:14
43Dag TryggöTrollhättans SOK38:18+13:47
44Björn SalomonssonSnättringe SK38:21+13:50
45Nils-Olof LarssonVänersborgs SK38:22+13:51
46Walter KellerOK Djerf38:30+13:59
47Henrik HallorLindebygdens OK38:44+14:13
48Björn AlpbergAlmby IK38:46+14:15
49Lennart EkvallTrollhättans SOK39:04+14:33
50Lars AnderssonOK Södertörn39:23+14:52
51Håkan AlmqvistOK Djerf40:01+15:30
52Torbjörn KarlssonHagaby GOIF40:04+15:33
53Svend Erik MathiassenOK Linné40:11+15:40
54Ulf HamreforsVästerås SOK40:16+15:45
55Mikael SundqvistTullinge SK40:21+15:50
56Arne NilssonNyköpings OK40:30+15:59
57Rikard BorgLinköpings OK40:49+16:18
58Ingvar IvarssonOK Kullingshof41:04+16:33
59Tomas VidfeltLindebygdens OK41:06+16:35
60Per AnderssonUlricehamns OK41:14+16:43
61Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL42:17+17:46
62Christer JohanssonKöping-Kolsva OK42:21+17:50
63Stefan HornebrantTrollhättans SOK42:30+17:59
64Göran HillgrenOK Södertörn42:31+18:00
65Per EdenhamnLänna IF42:41+18:10
66Tomas DömstedtOK Letstigen43:55+19:24
67Håkan PerssonLaxå OK46:00+21:29
68Kjell JohanssonSkattkärrs IF46:58+22:27
69Reino ÖrnMarkaryds FK47:42+23:11
70Björn EngströmLustens OK48:11+23:40
71Christer BorgGöteborg-Majorna OK49:00+24:29
72Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK49:23+24:52
73Werner KöhlerTullinge SK51:06+26:35
74Torbjörn SöderlundLeksands OK52:43+28:12
75Per-Olof SvenssonLänna IF57:08+32:37
76Lars Bech JensenFSK Orientering1:04:28+39:57
77Magnus GreenSträngnäs-Malmby OL1:06:00+41:29
78Bengt VisénLindebygdens OK1:08:53+44:22
79Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:29:20+1:04:49
Anders PalmqvistOK Tylöskogej godkänd
Jan SundbüeOK Hällenej godkänd
Sven WigertzLånghundra IFej godkänd
Inge NilssonUmeå OKej godkänd
Torbjörn WrighedMotala AIF OLej godkänd
Håkan SvenssonAlmby IKej godkänd
Anders EnmarkGävle OKej start
Bengt JohanssonOK Tyrej start
Johan ÖstbergStora Tuna OKej start
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start
Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubbej start
Sune SödergrannTullinge SKej start
Lasse PedersenGöteborg-Majorna OKej start
Michael BergkvistHällefors OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser