Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Torsödubbeln, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Torsödubbeln, långdistans
Arrangörsorganisationer: Mariestads FK / OK Amne
Datum: söndag 21 april 2013

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

D21

7 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida DalhammerOK Roxen1:11:599:57
2Kristine SvenssonFalköpings AIK OK1:12:49+0:5010:04
3Malin SörstrandOK Klyftamo1:19:59+8:0011:03
4Maria SahlénIF Hagen1:20:17+8:1811:06
Anna LöwegrenKatrineholms OKej start
Ellen LarssonSävedalens AIKej start

H21

10 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard BörjessonHestra IF1:00:115:53
2Andreas HolmqvistHestra IF1:05:49+5:386:26
3Johan TörnrothHjobygdens OK1:06:50+6:396:32
4Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan1:13:16+13:057:10
5Anders LindbergOK Tyr1:13:19+13:087:10
6Tord HultbergSOK Viljan1:15:49+15:387:25
7Tomas JohanssonVänersborgs SK1:21:46+21:358:00
8Anders PåhlmanIstrums SK1:22:34+22:238:04
9Urban LarssonOK Tyr1:24:37+24:268:16
10Matthias WiktorssonKFUM Örebro OK1:26:40+26:298:28
11Klas BringertKatrineholms OK1:33:11+33:009:07
12Patrik WallinFalköpings AIK OK1:33:38+33:279:09
13Andreas Brag JonssonIK Gandvik1:34:27+34:169:14
14Andreas LeijgårdGudhems IF1:35:10+34:599:18
15Martin HammarlundMotala AIF OL1:39:07+38:569:41
16Oscar TörnrothHjobygdens OK1:47:25+47:1410:30
17Christoffer AndersénIK Gandvik1:53:24+53:1311:05
Jonas LindellStigsökarnaej godkänd
Johan HöögOK Vilse 87utgått
Rikard GustavssonGudhems IFej start

D21 Kort

4 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra AxelssonVänersborgs SK1:17:2515:36
Sofia HjortFalköpings AIK OKutgått
Lisa KorallMotala AIF OLej start

H21 Kort

8 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel AnderssonIK Gandvik1:12:039:00

D18

5 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina LarssonIF Hagen1:03:5312:10
Sofia LösethFalköpings AIK OKutgått

H18

6 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WidmarkIF Hagen1:09:2710:27

D16

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK36:068:01
2Filippa AnderssonLidköpings VSK53:29+17:2311:53
3Emma KindbomIF Hagen59:27+23:2113:12
Malin JanssonHjobygdens OKej godkänd

H16

4 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LillieströmOK Roxen33:277:03
2Victor HelgessonHestra IF37:02+3:357:48
3Rickard OlssonTibro OK38:45+5:188:10
4Jesper LindströmIF Hagen41:36+8:098:46
5Erik SvenssonOK Klyftamo45:45+12:189:39
6Carl JungertMariestads FK53:44+20:1711:20
Ola LösethFalköpings AIK OKutgått
Ola HoltbringOK Amneej start
Filip KarlssonIF Hagenej start

D16 Kort

3 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin MånssonSOK Träff40:4711:43
2Elin VokseppOK Skogshjortarna45:38+4:5113:06
3Ida HoltbringOK Amne1:12:56+32:0920:57

D14

3 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan30:039:25
2Ella PalmIK Hakarpspojkarna31:36+1:339:54
3Sofia ÖstermanVänersborgs SK41:04+11:0112:52
4Tindra HjortFalköpings AIK OK47:58+17:5515:02

H14

3 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen21:296:44
2Filip TrofastBredaryds SOK22:47+1:187:08
3Axel HalvarssonOK Kroppefjäll30:05+8:369:25
4Eric NystrandOK Klyftamo31:57+10:2810:00
5Axel OlssonOK Skogsstjärnan32:36+11:0710:13
6Hampus NyströmIF Hagen32:57+11:2810:19
7Marcus CarlssonIF Hagen36:35+15:0611:28
8Emil LarssonTibro OK37:57+16:2811:53
9Hugo DalhammerOK Roxen41:45+20:1613:05
10Filip JungertMariestads FK45:54+24:2514:23
Fredrik WeborgOK Skogsstjärnanej start

D14 Kort

2 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Matilda RännareHjobygdens OKej godkänd
Sanna TolonenOK Amneej godkänd

H14 Kort

2 750 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Joel AnderssonMariestads FKej start

D12

2 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK24:148:06
2Alva SonessonFalköpings AIK OK24:47+0:338:17
3Ida RoosSOK Träff26:18+2:048:47
4Ellen BlennowFalköpings AIK OK27:02+2:489:02
5Tove ErikssonRyda SK36:11+11:5712:06
6Irma SvenssonOK Klyftamo37:37+13:2312:34
Sofia JanssonHjobygdens OKej start

H12

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob ÖstermanVänersborgs SK27:169:07
2Albin EronnLinköpings OK31:19+4:0310:28
3Anton KarlssonMariestads FK33:12+5:5611:06
4Henrik HallbergFalköpings AIK OK35:16+8:0011:47
5Arvid AronssonOK Kroppefjäll35:38+8:2211:55
6Albin Falsen LindqvistOK Klyftamo1:00:27+33:1120:13
7Holger PatrikssonOK Klyftamo1:08:27+41:1122:53
Hampus AnderssonLidköpings VSKej godkänd

D12 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia TolonenOK Amne29:4812:25
2Elsa JonssonLidköpings VSK56:42+26:5423:37

H12 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel NilssonMariestads FK33:2213:54
2Christoffer WallMariestads FK37:12+3:5015:30

D10

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK21:089:16
2Emia HjortFalköpings AIK OK31:39+10:3113:52
3Agnes KarlssonMariestads FK53:47+32:3923:35

H10

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan15:587:00
2Anton CarlssonIF Hagen16:38+0:407:17
3Oskar DahlinIK Gandvik21:28+5:309:24
4Olle AnderssonOK Skogsstjärnan29:48+13:5013:04
Hugo BremerMariestads FKej start

H35

8 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK57:277:10
2Stefan AnderssonIstrums SK1:12:20+14:539:02
3Jan HjortFalköpings AIK OK1:13:55+16:289:14
4Anders FranzénLidköpings VSK1:15:58+18:319:29
5Henrik SahlströmFrämmestads IK1:24:54+27:2710:36
Ulrik KarlssonMotala AIF OLej start

D40

4 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Angelica BrandqvistTibro OK52:1910:32
2Johanna JonssonLidköpings VSK1:14:44+22:2515:04
3Maria LillieströmOK Roxen1:23:00+30:4116:44
4Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:32:05+39:4618:33
Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OKej start

H40

7 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse KarlssonIstrums SK1:04:198:39
2Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:04:39+0:208:42
3Magnus DahlinIK Gandvik1:07:43+3:249:06
4David OlssonOK Skogsstjärnan1:13:03+8:449:49
5Anders KindbomIF Hagen1:21:24+17:0510:57
6Magnus TrofastBredaryds SOK1:25:29+21:1011:30
7Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:32:52+28:3312:29
Tomas AnderssonOK Skogsstjärnanej start

D45

4 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonTibro OK37:498:35
2Åsa BergforsSOK Viljan42:32+4:439:40
3Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL46:07+8:1810:28
4Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK49:32+11:4311:15
5Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo56:07+18:1812:45
6Heléne SvenssonKristinehamns OK1:05:43+27:5414:56
7Pia Brag-JonssonIK Gandvik1:11:43+33:5416:17
8Carina OlssonFalköpings AIK OK1:17:03+39:1417:30
9Jeanette BuuschLidköpings VSK1:21:44+43:5518:34
10Annika HallénTrollhättans SOK1:26:05+48:1619:33
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKej godkänd
Marita KarlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Lucy LouTibro OKej godkänd

H45

6 640 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JohanssonMotala AIF OL47:587:13
2Thomas BogrenIF Hagen49:00+1:027:22
3Mikael PalgrimVänersborgs SK51:55+3:577:49
4Fredrik JönssonMotala AIF OL52:54+4:567:58
5Åke WijkmarkIF Hagen53:27+5:298:02
6Nils GustavssonLidköpings VSK54:29+6:318:12
7Mats LiljaOK Älgen57:04+9:068:35
8Bo HallbergFalköpings AIK OK57:15+9:178:37
9Anders DalhammerOK Roxen58:02+10:048:44
10Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:03:01+15:039:29
11Erik LösethFalköpings AIK OK1:05:36+17:389:52
12Jens LindströmTibro OK1:06:24+18:2610:00
13Sören LarssonTibro OK1:11:20+23:2210:44
14Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL1:16:10+28:1211:28
Jan-Otto AnderssonLidköpings VSKutgått
Bo SpångbergIstrums SKutgått

D50

4 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK38:449:32
2Annette Falck-LarssonVänersborgs SK42:46+4:0210:32
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK48:41+9:5711:59
4Maria WidmarkIF Hagen48:56+10:1212:03
5Nina BejbomUddevalla OK49:03+10:1912:04
6Lotta LandénIstrums SK51:38+12:5412:43
7Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK53:20+14:3613:08
8Margareta PerssonKristinehamns OK54:11+15:2713:20
9Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan1:09:23+30:3917:05

H50

6 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK48:267:54
2Jörgen HallénTrollhättans SOK53:04+4:388:39
3Erik HellsvikIK Gandvik54:51+6:258:56
4Jens BeironSkattkärrs IF56:20+7:549:11
5Jonas MånssonK 3 IF1:01:38+13:1210:03
6Mikael HallbergLidköpings VSK1:04:25+15:5910:30
7Hans KööhlerTrollhättans SOK1:04:50+16:2410:34
8Bernt HenrikssonGudhems IF1:10:28+22:0211:29
9Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:14:55+26:2912:13
10Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:15:19+26:5312:17
11Pär LarssonIF Hagen1:17:25+28:5912:37 Ladda ner rutt i gpx-format
12Svante LindqvistOK Klyftamo1:19:15+30:4912:55
13Hans VokseppOK Skogshjortarna1:29:34+41:0814:36
Jonas LundgrenTibro OKej start
Karl OlssonTibro OKej start
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej start

D55

4 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK39:459:47
2Kari NatvigNittedal OL39:51+0:069:48
3Kerstin AnderssonRyda SK41:30+1:4510:13
4Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK46:44+6:5911:30
5Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb53:06+13:2113:04
6Catharina CarlssonTrollhättans SOK53:11+13:2613:05
7Birgitta AnderssonFrämmestads IK54:12+14:2713:20
8Kerstin BurmanKvillebyns SK54:24+14:3913:23
9Ingrid JessenFrämmestads IK1:01:46+22:0115:12
10Eva SjöströmIF Hagen1:02:06+22:2115:17
11Britt GunnarssonKristinehamns OK1:05:36+25:5116:09
12Barbro TörnrothHjobygdens OK1:07:33+27:4816:38
13Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:45:49+1:06:0426:03
14Radka KühnelTrollhättans SOK1:46:45+1:07:0026:17
Pia SvenssonFalköpings AIK OKutgått
Eva Rabe-MagnussonIF Hagenej start

H55

5 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK49:149:14
2Owe TörnrothHjobygdens OK51:42+2:289:41
3Svante AndrénTibro OK51:44+2:309:42
4Thomas HjertFalköpings AIK OK51:51+2:379:43
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK55:35+6:2110:25
6Lars NilssonOK Skogsstjärnan55:48+6:3410:28
7Bård NatvigNittedal OL56:19+7:0510:33
8Martin RåmanKvarnsvedens GOIF OK1:03:34+14:2011:55
9Bengt AnderssonFrämmestads IK1:13:52+24:3813:51
Tommy RoosFalköpings AIK OKej godkänd
Uno MagnussonIF Hagenej start

D60

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK41:5812:07
2Lena GranefeltOK Tyr43:16+1:1812:30
3Gunnel GillenäsKristinehamns OK48:34+6:3614:02
4Birgitta JohanssonIK Gandvik1:08:17+26:1919:44
5Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna1:10:44+28:4620:26

H60

4 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per IvarssonTrollhättans SOK45:049:05
2Roalh KlevelandKvillebyns SK49:14+4:109:55
3Robert JessenFrämmestads IK54:34+9:3011:00
4Håkan OlssonHjobygdens OK54:54+9:5011:04
5Bertil KarlssonHjobygdens OK55:11+10:0711:07
6Gunnar BejbomUddevalla OK57:00+11:5611:29
7Jan-Åke EmilssonGudhems IF58:35+13:3111:48
8Bo AnderssonFalköpings AIK OK59:56+14:5212:05
9Rainer ScholzIK Vista1:00:36+15:3212:13
10Lennart JakobsonTibro OK1:07:39+22:3513:38
11Mats SunessonOK Skogsstjärnan1:11:31+26:2714:25
12Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:15:11+30:0715:09
13Roger AnderssonOK Skogshjortarna1:20:39+35:3516:15
14Börje GustavssonTrollhättans SOK1:21:20+36:1616:23
15Tord FranssonMotala AIF OL1:31:01+45:5718:21
Dan KrantzIK Gandvikej godkänd
Göran JohanssonIK Gandvikej godkänd

D65

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung45:3213:09
2Kajsa TofténHjobygdens OK50:31+4:5914:36
3Ulla LingJönköpings OK54:41+9:0915:48
4Eva HöijeOK Ravinen58:23+12:5116:52 Ladda ner rutt i gpx-format
5Ingrid TengelandIK Gandvik1:08:56+23:2419:55
Berith IvehagFrämmestads IKej start

H65

4 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar BergmanOK Tranan36:458:21
2Stefan G LarssonOK Njudung38:12+1:278:40
3Stig JohanssonFalköpings AIK OK39:09+2:248:53
4Lars GranefeltOK Tyr41:46+5:019:29
5Christer OttossonIF Hagen49:05+12:2011:09
6Karl Evert SvenssonIF Hagen49:47+13:0211:18
7Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan51:02+14:1711:35
8Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL55:15+18:3012:33
9Lars WahlströmIstrums SK57:12+20:2712:59
10Christer GillenäsKristinehamns OK59:08+22:2313:26
11Bror PalgrimVänersborgs SK1:02:16+25:3114:09
12Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:03:16+26:3114:22
13Lars-Åke JohanssonIK Ymer1:11:16+34:3116:11
14Jan LarssonFrämmestads IK1:15:41+38:5617:12

D70

3 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt RangertIK Ymer43:2514:08
2Barbro CedérusSnättringe SK49:06+5:4115:59
3Gunnel PalgrimVänersborgs SK50:05+6:4016:18
4Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan52:20+8:5517:02
5Ulla HöökOK Klyftamo1:02:46+19:2120:26
6Birgitta ParknerOK Landehof1:22:19+38:5426:48
7Ing-Marie WijkmarkIF Hagen1:40:05+56:4032:36

H70

4 060 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth IvehagFrämmestads IK35:318:44
2Lars LjungbergTrollhättans SOK37:39+2:089:16
3Lars FinbomOK Landehof41:00+5:2910:05
4Lennart HöijeOK Ravinen42:30+6:5910:28 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lennart KarlssonTrollhättans SOK44:53+9:2211:03
6Rolf LarssonDegerfors OK47:11+11:4011:37
7Erland LingJönköpings OK52:58+17:2713:02
8Sören JanssonSundsvalls OK53:22+17:5113:08
9Karl-Inge KarlssonIstrums SK54:08+18:3713:20
10Harry SundbergOK Klyftamo54:19+18:4813:22
11Knut HöökOK Klyftamo56:46+21:1513:58
12Carl-Otto WijkmarkIF Hagen57:18+21:4714:06
13Jan ElfsbergFalköpings AIK OK59:26+23:5514:38
14Lars CedérusSnättringe SK59:37+24:0614:41
15Folke DahlénLidköpings VSK1:02:00+26:2915:16
16Jan LarssonTullinge SK1:03:06+27:3515:32

D75

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK47:1918:33
2Margareta HolmbergIF Hagen51:35+4:1620:13
3Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan1:00:23+13:0423:40
4Anita PehrssonIstrums SK1:04:56+17:3725:27
Britta SahlIF Hagenej start

H75

3 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar HolmbergIF Hagen43:0312:26 Ladda ner rutt i gpx-format
2Iver RognstadHadeland OL59:04+16:0117:04
3Lars LångOK Klyftamo1:05:12+22:0918:50
4Tord LöövLidköpings VSK1:08:00+24:5719:39
5Bertil WiklundIK Wilske1:11:08+28:0520:33
6Gunnar BylundRydboholms SK1:16:53+33:5022:13
Alvar AnderssonTibro OKej start
Lars-Erik HöökIK Gandvikej start

H80

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl ÅkermanMotala AIF OL53:3717:27
Stig SahlIF Hagenej start

Inskolning

1 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nellie ErlandssonStigsökarnafullföljt
Alva KarlssonMariestads FKfullföljt
Joel LarssonTibro OKfullföljt
Oskar NustrandOK Klyftamofullföljt

U1

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK21:559:52
Alma AnderIstrums SKej start

U2

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BergstenIstrums SK45:3919:01
2Erik RännareHjobygdens OK48:44+3:0520:18

Öppen motion 1

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jorånn RognstadHadeland OL49:5121:34

Öppen motion 2

2 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria LarssonMariestads FK1:03:2323:02
2Hans TofténHjobygdens OK1:05:34+2:1123:50

Öppen motion 3

3 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes NilssonMariestads FK31:599:32
2Johanna HoltetOK Tyr43:47+11:4813:04
3Gertie SamuelssonIK Ymer48:31+16:3214:28
4Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan52:00+20:0115:31
5Åsgerd BergmanOK Tranan53:28+21:2915:57
6Elisabeth BranellRyda SK1:15:10+43:1122:26
7Lena Carlsson-TellIF Hagen1:32:27+1:00:2827:35
Anders HolmströmOK Vilse 87utgått
Liselotte LarssonTibro OKej start

Öppen motion 4

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy KarlssonGudhems IF1:15:1117:05

Öppen motion 5

3 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus BranellRyda SK27:257:58 Ladda ner rutt i gpx-format
2Ove BranellRyda SK40:31+13:0611:46
3Helena SonessonFalköpings AIK OK40:48+13:2311:51
4Lars VikströmIF Hagen41:04+13:3911:56
5Niklas SahlenIF Hagen45:30+18:0513:13
6Anette BarrulfOK Tyr45:37+18:1213:15
7Britt-Marie PåhlmanIstrums SK47:50+20:2513:54
8Fredrika ErikssonRyda SK48:42+21:1714:09
9Frida KjellmanLidköpings VSK1:02:52+35:2718:16
10Stina AnderssonLidköpings VSK1:07:34+40:0919:38
11Eva-Lena BeironSkattkärrs IF1:21:32+54:0723:42

Öppen motion 6

5 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas BranellRyda SK50:139:03
2Jonatan BörjessonHestra IF54:41+4:289:52
3Sören AnderssonLidköpings VSK58:35+8:2210:34
4Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna1:04:22+14:0911:37
5Lars MelanderLidköpings VSK1:11:15+21:0212:51
6Niclas KjellmanLidköpings VSK1:17:30+27:1713:59
7Tord GustavssonOK Skogsstjärnan1:18:56+28:4314:14
Göran JonssonIK Gandvikej godkänd
Edvard LarssonMariestads FKej godkänd
Tomas BergstenIstrums SKutgått

Öppen motion 7

3 080 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Inge JohanssonMariestads FK29:169:30
2Edvin JonssonLidköpings VSK35:32+6:1611:32
3Dennis RoosSOK Träff35:41+6:2511:35
4Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK35:45+6:2911:36
5Conny SahlinVänersborgs SK37:09+7:5312:03
6Sara LindgrenLidköpings VSK45:49+16:3314:52
7Berit JanssonFalköpings AIK OK46:37+17:2115:08
8Sören AndrénIF Hagen46:43+17:2715:10
9Hans AnderssonIK Gandvik49:21+20:0516:01
10Monica AbrahamssonGudhems IF51:35+22:1916:44
11Linn ErikssonRyda SK51:51+22:3516:50
12Johan LiTibro OK53:36+24:2017:24
13Johanna AnderssonLidköpings VSK54:45+25:2917:46
14Torbjörn HaginIK Gandvik56:00+26:4418:10
15Berit BarkestedtOK Kullingshof59:22+30:0619:16
16Lars BarkestedtOK Kullingshof1:00:24+31:0819:36
17Ola HenningssonOK Skogsstjärnan1:14:17+45:0124:07
18Mikael RännareHjobygdens OK1:42:08+1:12:5233:09
19Eva JohanssonLidköpings VSK1:42:52+1:13:3633:23

Öppen motion 8

4 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BarrulfOK Tyr34:487:35
2Joachim FribergIstrums SK43:49+9:019:34
3Britt-Marie ErlandssonStigsökarna52:54+18:0611:33
4Elin ÅkessonGudhems IF53:13+18:2511:37
5Lennart MyrehedVandrarringen53:47+18:5911:44
6Anders JakobssonSOK Träff1:00:59+26:1113:18
7Hans PåhlmanIstrums SK1:05:52+31:0414:22
8Hans TuvessonIF Hagen1:05:55+31:0714:23
9Linnéa BogrenIF Hagen1:17:35+42:4716:56

Öppen motion 9

7 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:37:0312:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser