Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Långhundradubbeln, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Långhundradubbeln, långdistans
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: söndag 25 augusti 2013

D21 Elit

8 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga KazlauskaiteOK Linné58:396:55
2Gunilla SvärdIF Thor1:01:26+2:477:15
3Moa EnmarkGävle OK1:01:48+3:097:18
4Lovisa LarssonOK Linné1:04:19+5:407:36
5Samantha SaegerOK Linné1:05:19+6:407:43
6My WestlundOK Tyr1:10:19+11:408:18
7Rebecka LindbergOK Linné1:11:13+12:348:25
8Kate MorrisonOK Linné1:17:05+18:269:06
9Karin LundbergJärfälla OK1:21:31+22:529:38
10Annika RidellIF Thor1:22:20+23:419:43
11Ida Pihl SkoogOK Linné1:25:49+27:1010:08
Veranika ChernikOK Rodhendiskvalificerad
Mari TroengOK Linnédiskvalificerad
Terese HerlinAttunda OKdiskvalificerad
Sara GrenmarkTullinge SKej start
Lisa CarlssonOK Linnéej start

H21 Elit

12 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné1:08:225:29
2Rassmus AnderssonOK Linné1:09:27+1:055:34
3David LingforsOK Linné1:12:46+4:245:50
4Mathias HallménAttunda OK1:13:30+5:085:54
5Oskar DanielsAttunda OK1:14:45+6:236:00
6Johan HameliusOK Linné1:15:24+7:026:03
7Tommy LindbergOK Roslagen1:17:05+8:436:11
8Jörgen OhlinOK Linné1:18:31+10:096:18
9Ross SmithOK Linné1:22:17+13:556:36
10Ulrik ImbergOK Linné1:27:42+19:207:02
11Olof ErikssonOK Linné1:30:05+21:437:14
12Henrik HammasAttunda OK1:38:54+30:327:57
13Patrick HigginsOK Linné1:42:50+34:288:15
14Rickard BomanSöderhamns OK2:08:01+59:3910:17
Vasili StraltsouOK Rodhendiskvalificerad
Simon EklövOK Linnéej start
Mattias OlofssonOK Enenej start

D20 Elit

6 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia ForngrenOK Renen1:07:409:45
2Lovisa NilssonOK Linné1:18:42+11:0211:20

D18 Elit

6 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathilda KarlssonOK Rodhen48:367:55
2Matilda DammvikStora Tuna OK52:54+4:188:37
3Rebecka HoppeIF Thor53:36+5:008:44
4Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:06:50+18:1410:54

H18 Elit

7 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas OlssonVäsby OK1:01:097:53
2Joel BohmanRånäs OK1:02:41+1:328:05
3Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK1:18:14+17:0510:05
Felix ClassonRånäs OKdiskvalificerad

D21

6 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HellströmVäsby OK1:08:339:52
2Elin LindTierps SOK1:15:20+6:4710:51
3Erika JanssonRasbo IK1:19:24+10:5111:26

H21

8 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils NedforsOK Linné1:03:367:31
2Anders LindqvistBromma-Vällingby SOK1:21:23+17:479:37
3David HolmqvistOK Ödmården1:57:53+54:1713:56

D21 Kort

4 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca BjärrenholtOK Rodhen44:218:53
2Åsa NordlanderOK Linné46:08+1:479:14
3Karna ThorssonOK Linné51:53+7:3210:23
Ida OlssonOK Orionej start
Caroline WestbomOK Österåkerej start

H21 Kort

8 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas BringertKatrineholms OK1:13:219:00 Ladda ner rutt i gpx-format
2Joakim OlssonVäsby OK1:24:43+11:2210:24
3Martin StrömgrenOK Linné1:39:46+26:2512:15

D18

4 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa JohanssonOK Rodhen48:299:42
2Emma GraasOK Linné56:35+8:0611:20
Julia AngelsiööOK Linnéej start

H18

6 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus SteenOK Enen52:558:21
2Jakob LiljaOK Enen1:10:18+17:2311:06
3Filip OlssonVäsby OK1:22:10+29:1512:58

H17-20 Kort

5 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan NordenholmIF Thor1:25:1015:30

D16

4 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice FrostOK Roslagen37:318:45
2Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen44:16+6:4510:20
3Linda BrolinOK Roslagen45:49+8:1810:42
4Klara MandahlOK Linné50:28+12:5711:47
5Ellen BromanOK Roslagen50:55+13:2411:53
6Malin SannelVallentuna-Össeby OL50:59+13:2811:54
7Cecilia KraftVallentuna-Össeby OL1:40:43+1:03:1223:31
8Moira NilssonIF Thor1:44:46+1:07:1524:28

H16

5 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle NilssonOK Linné39:127:06
2Johannes RidefeltOK Linné39:32+0:207:10
3Fabian SteenOK Enen40:06+0:547:16
4Gustaf BerglundSigtuna OK41:43+2:317:34
5Bobby BrahmLånghundra IF41:54+2:427:36
6Daniel Carlson BjernaldOK Linné44:05+4:538:00
7Simon SchusterVallentuna-Össeby OL45:41+6:298:17
8Johan EdenhamnLänna IF47:00+7:488:31
9Anton ErikssonOK Linné48:05+8:538:43
10Waldemar AnderssonOK Roslagen49:30+10:188:59
11Gustav NyholmOK Linné52:59+13:479:36
12Tuve MöllerOK Linné57:11+17:5910:22
13Nicklas DeWittLänna IF59:23+20:1110:46
14Simon BernersonOK Enen1:10:35+31:2312:48
15Simon Andersson TholinOK Enen1:12:27+33:1513:08
16Alexander AlnessLånghundra IF1:13:07+33:5513:16
17Edvin HolstOK Linné1:22:55+43:4315:02
18Adam LiljaOK Enen1:44:39+1:05:2718:59
19Oskar AnderssonOK Linné1:48:29+1:09:1719:41
Gabriel LundvallTäby OKej start
Henrik NordströmSigtuna OKej start
Filip HallböökOK Linnéej start
Oskar AlbertsenRånäs OKej start
Viktor StrandOK Linnéej start
Anton ForsbergLånghundra IFej start

D16 Kort

3 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My HammarOK Enen52:1413:53
2Johanna BergmanRånäs OK2:26:17+1:34:0338:54
Tilda NordenholmIF Thorej start

H16 Kort

3 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jack WedebrandOK Enen57:4815:22
Albin AhlgrenOK Borgendiskvalificerad

D14

3 760 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JanssonOK Linné35:249:24
2Lisa DammvikStora Tuna OK36:35+1:119:43
3Ellen FrostOK Roslagen36:55+1:319:49
4Malva SteenOK Enen39:35+4:1110:31
5Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL39:54+4:3010:36
6Lina SvärdIF Thor42:32+7:0811:18
7Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL45:47+10:2312:10
8Sofia GidingVallentuna-Össeby OL47:45+12:2112:41
9Emma BernersonOK Enen48:41+13:1712:56
10Ida HäggholmSigtuna OK49:50+14:2613:15
11Klara MöllerOK Linné51:59+16:3513:49
12Eleanore NealisLänna IF55:29+20:0514:45
13Alva BlomqvistOK Rodhen55:36+20:1214:47
14Alva LindellIF Thor56:26+21:0215:00
15Sara EdenhamnLänna IF58:10+22:4615:28
16Clara ElfströmOK Linné1:01:52+26:2816:27
17Ellinor SegerstenIF Thor1:03:59+28:3517:01
18Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:14:55+39:3119:55
19Agnes CarlströmOK Enen1:19:41+44:1721:11
20Stina BrunellIF Thor1:22:25+47:0121:55
Sofia BerglundSigtuna OKej start
Wilma GilleOK Roslagenej start
Jenny EdlundRånäs OKej start

H14

3 760 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor24:056:24
2Olle GrywenzOK Linné25:00+0:556:38
3Daniel RönnqvistOK Linné30:25+6:208:05
4Oliver AngelsiööOK Linné34:14+10:099:06
5John LarssonRånäs OK36:08+12:039:36
6Joel WahlqvistOK Roslagen36:58+12:539:49
7Emil GrehnOK Rodhen39:12+15:0710:25
8Axel BergströmOK Rodhen39:54+15:4910:36
9Erling HolstOK Linné41:35+17:3011:03
10Emil JonsellIF Thor42:16+18:1111:14
11Jacob LundbladOK Linné42:43+18:3811:21
12Albin Wikström-KempeOK Linné42:54+18:4911:24
13Andreas JohnsonSigtuna OK46:57+22:5212:29
14Erik WulffOK Linné48:22+24:1712:51
15Jakob NäslundOK Roslagen48:55+24:5013:00
16Viktor BylundIF Thor50:47+26:4213:30
17Gabriel MichaelssonOK Linné55:48+31:4314:50
18Niklas GillbergLånghundra IF55:50+31:4514:50
19Emrik KallinOK Linné59:38+35:3315:51
20Samuel NorénOK Enen59:40+35:3515:52
21Karl BrahmLånghundra IF1:01:49+37:4416:26
22Erik HelenOK Rodhen1:02:23+38:1816:35
23Lukas Wahlsten-wissengIF Thor1:02:34+38:2916:38
24Sten MårtenssonOK Linné1:04:31+40:2617:09
25Felix SvenssonRasbo IK1:20:38+56:3321:26
26Jesper NyströmIF Thor1:37:03+1:12:5825:48
David FornanderSigtuna OKdiskvalificerad
Erik StarkmanSigtuna OKdiskvalificerad
Nils StrandOK Linnédiskvalificerad
William DverstorpLånghundra IFdiskvalificerad
Fredrik PalmOK Triangelnej start
Filip ElihnOK Linnéej start
Einar VallinIF Thorej start
William ErnlundOK Linnéej start

D14 Kort

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva AhlgrenOK Borgen49:3716:25
2Miranda NordqvistIF Thor1:00:52+11:1520:09

H14 Kort

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Algot KarlssonOK Rodhen40:0813:17
2Filip HasselOK Triangeln43:27+3:1914:23
3Matviy KhotyaintsevIF Thor44:14+4:0614:38
4Filip NilssonOK Triangeln1:10:18+30:1023:16
5Simon BengtssonOK Linné1:38:38+58:3032:39
Gunnar KarlströmOK Linnéej start

D12

3 020 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WigertzLånghundra IF27:339:07
2Alva JonssonLånghundra IF28:30+0:579:26
3Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL30:35+3:0210:07
4Agnes BromanOK Roslagen31:24+3:5110:23
5Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL35:02+7:2911:36
6Kari LöeOK Linné38:08+10:3512:37
7Anna NordströmSigtuna OK39:51+12:1813:11
8Anna CarlsonIF Thor44:53+17:2014:51
9Lisa JarpnerVallentuna-Össeby OL46:43+19:1015:28
10Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL47:35+20:0215:45
11Lovisa HambäckLånghundra IF50:43+23:1016:47
12Emilia KarlssonLånghundra IF51:24+23:5117:01
13Emilia BergströmOK Rodhen54:24+26:5118:00
14Ebba LindellIF Thor54:41+27:0818:06
15Elsa KarlssonIF Thor55:22+27:4918:20
16Anni HäggholmSigtuna OK56:01+28:2818:32
17Hanna KarlssonLänna IF57:04+29:3118:53
18Victoria CantarOK Linné58:39+31:0619:25
19Alva NyströmIF Thor59:30+31:5719:42
20Hannah ÖrtlundRånäs OK1:06:07+38:3421:53
21Sara NyholmOK Linné1:10:03+42:3023:11
22Alva GidlundOK Linné1:14:41+47:0824:43
23Vanja UusitaloLänna IF1:18:29+50:5625:59

H12

3 020 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin ForsbergLånghundra IF25:358:28
2Frej AlmOK Enen27:38+2:039:09
3Arvid UmegårdLånghundra IF32:07+6:3210:38
4Edvin WiklundOK Enen32:35+7:0010:47
5Axel Leijon ThorellLånghundra IF34:31+8:5611:25
6Kevin SjölanderOK Rodhen35:33+9:5811:46
7Carl HenrikssonRånäs OK41:33+15:5813:45
8Oskar SundblomRånäs OK42:54+17:1914:12
9Karl GrywenzOK Linné43:16+17:4114:19
10Olle BrahmLånghundra IF43:33+17:5814:25
11Elias LarssonOK Enen44:50+19:1514:50
12Oscar PalmOK Linné46:16+20:4115:19
13Isak BerggrenGävle OK47:30+21:5515:43
14Karl SamuelssonOK Enen49:07+23:3216:15
15Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor49:51+24:1616:30
16Anton SegermanIF Thor51:28+25:5317:02
17Isac ÅsbrinkOK Linné57:47+32:1219:08
18Carl FagerlindOK Linné58:53+33:1819:29
19Ville WrammertOK Linné59:50+34:1519:48
20Arvid BylundIF Thor1:00:58+35:2320:11
21Malkolm KallinOK Linné1:00:59+35:2420:11
22Lukas AarnioOK Linné1:01:41+36:0620:25
23Oskar StenviOK Linné1:02:14+36:3920:36
24Joonas KoistinenOK Enen1:04:55+39:2021:29
25Petter NordenholmIF Thor1:07:30+41:5522:21
26Ville Thorburn FontellOK Enen1:16:39+51:0425:22
Hampus GörlOK Enendiskvalificerad
Philip ForngrenVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Sven NyströmOK Linnédiskvalificerad
David MelinOK Rodhenej start
Arvid RoosOK Linnéej start

D12 Kort

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda WielandSigtuna OK37:5618:24
2Frida NilssonOK Triangeln54:11+16:1526:18

H12 Kort

2 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus GustafssonOK Linné23:2111:20
2Gustav KüglerSigtuna OK24:52+1:3112:04
3Edvin HellströmLånghundra IF32:31+9:1015:47
4Oscar WahlbergLånghundra IF33:55+10:3416:27
Albin LansRånäs OKej start
William AdamssonRånäs OKej start

D10

2 060 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JonsellIF Thor26:3712:55
2Johanna RoosOK Linné28:42+2:0513:55
3Ester BlomsterIF Thor29:27+2:5014:17
4Idun AlmOK Enen29:29+2:5214:18
5Felicia SvenssonRasbo IK29:45+3:0814:26
6Ebba GårdmarkOK Rodhen30:09+3:3214:38
7Emma PalmOK Roslagen30:46+4:0914:56
8Moa WallenborgIF Thor30:50+4:1314:58
9Joni Müller af UhrOK Linné31:59+5:2215:31
10Malva MöllerOK Linné32:19+5:4215:41
11Agnes Söllvander EklundOK Rodhen34:34+7:5716:46
12Amanda SannicoloTäby OK35:29+8:5217:13
13Fanny CedstedtLånghundra IF36:42+10:0517:48
14Fannie SjölanderOK Rodhen37:09+10:3218:02
15Agnes WeissLånghundra IF37:12+10:3518:03
16Emma LundbergOK Roslagen37:15+10:3818:04
17Lisa NilssonOK Linné38:07+11:3018:30
18Cornelia KraftLänna IF39:16+12:3919:03
19Klara StrandOK Linné39:58+13:2119:24
20Moa LundinOK Linné40:02+13:2519:26
21Alva SundblomRånäs OK40:53+14:1619:50
22Linn RistoOK Linné42:11+15:3420:28
23Stina UmegårdLånghundra IF44:16+17:3921:29
24Filippa SöderbergKalmar OK48:44+22:0723:39
25Ellen HannrupIF Thor50:55+24:1824:43
26Elsa Söllvander EklundOK Rodhen57:56+31:1928:07
27Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL1:50:53+1:24:1653:49
Alva JohanssonRånäs OKej start
Malin SvenssonRånäs OKej start
Viktoria SvenssonOK Roslagenej start

H10

2 060 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto BalckVallentuna-Össeby OL19:389:31
2Pelle NilssonOK Linné20:13+0:359:48
3Elliot AngelsiööOK Linné20:21+0:439:52
4Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL22:06+2:2810:43
5Aron HellgrenIF Thor23:26+3:4811:22
6Axel GidlundOK Linné24:17+4:3911:47
7Arvid OlssonOK Linné25:08+5:3012:12
8Viktor JanssonOK Roslagen26:44+7:0612:58
9Oskar BengtssonOK Linné26:48+7:1013:00
10David NäslundOK Roslagen26:55+7:1713:03
11Martin GrönholmIF Thor27:00+7:2213:06
12Marcus SteneboAttunda OK27:10+7:3213:11
13Simon Bernet WahlnäsOK Linné28:14+8:3613:42
14Einar LundkvistLänna IF29:56+10:1814:31
15Elias WesterberghRasbo IK30:29+10:5114:47
16Axel AnderssonIF Thor30:30+10:5214:48
17Albin ÅslundOK Linné31:10+11:3215:07
18Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF31:42+12:0415:23
19Tony EdlundRånäs OK33:54+14:1616:27
20Ragnar HolstOK Linné34:56+15:1816:57
21Jacob HenrikssonRånäs OK35:42+16:0417:19
22Teodor UddmäreSigtuna OK36:29+16:5117:42
23Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL37:23+17:4518:08
24Zakarias KorenLånghundra IF39:35+19:5719:12
25Erik BernersonOK Enen39:49+20:1119:19
26Erik CnattingiusLänna IF40:10+20:3219:29
27Anton KarlssonLänna IF41:02+21:2419:55
28Alex ÖstermanRasbo IK41:11+21:3319:59
29Bastien KöhlerOK Linné44:28+24:5021:35
30Oliver EricssonTäby OK44:58+25:2021:49
31Viktor JemthIF Thor53:47+34:0926:06
Aron BromanLänna IFdiskvalificerad
Arvid LansRånäs OKej start
Jacob WaleOK Roslagenej start
Filip LindqvistTäby OKej start
William LindgrenRånäs OKej start

D35

6 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SöllvanderOK Rodhen48:197:52
2Karolina HellbergSundbybergs IK49:18+0:598:02
3Helene NilssonOK Linné51:33+3:148:24
4Anna LöwegrenKatrineholms OK56:25+8:069:12
5Jenny JohanssonValbo AIF57:37+9:189:23
6Annette RoosOK Linné1:01:18+12:5910:00

H35

8 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan HörnellOK Linné1:00:477:28
2Jonas ErikssonRånäs OK1:01:04+0:177:30
3Jonas SellingLänna IF1:18:14+17:279:36
4Andreas KrafftLänna IF1:34:51+34:0411:39
5Pål JanssonOK Roslagen1:41:41+40:5412:29

D40

4 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BerggrenGävle OK38:107:38
2Josefine NordströmOK Triangeln38:33+0:237:43
3Anna Karin OlmIF Thor38:52+0:427:47
4Sofie BergendahlIF Thor43:27+5:178:42
5Yvonne GrehnOK Rodhen44:55+6:459:00
6Marie LyckebäckSigtuna OK48:04+9:549:37
7Ammie BerglundIF Thor50:53+12:4310:11
8Karin HofstedtVallentuna-Össeby OL51:28+13:1810:18
9Karin LindellIF Thor52:19+14:0910:29
10Marica TynellRånäs OK58:35+20:2511:44
11Åsa NordströmSigtuna OK59:43+21:3311:58
12Torborg Sturesdotter-HoppeIF Thor1:01:23+23:1312:18
13Marie LindströmOK Triangeln1:03:41+25:3112:45
14Ane LaugenOK Linné1:06:34+28:2413:20
15Karolina AnderssonLänna IF1:07:11+29:0113:27

H40

7 740 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen48:386:17
2Mattias NilssonOK Linné50:56+2:186:34
3Anders SvenssonLunds OK51:13+2:356:37
4Magnus GadeforsVäsby OK52:48+4:106:49
5John SolbreckOK Roslagen53:33+4:556:55
6Jörgen HellgrenIF Thor55:19+6:417:08
7Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL57:16+8:387:23
8Fredrik LindellIF Thor1:00:25+11:477:48
9Jonas AnderssonIF Thor1:00:51+12:137:51
10Bo SegermanIF Thor1:02:33+13:558:04
11Andreas FredrikssonAttunda OK1:06:00+17:228:31
12Magnus AnderssonSundbybergs IK1:06:22+17:448:34
13Jonas HasselOK Triangeln1:11:29+22:519:14
14Johan KüglerSigtuna OK1:16:58+28:209:56
15Robert CederholmLänna IF1:21:42+33:0410:33
Johan CarlenstamVäsby OKej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Johan HofstedtVallentuna-Össeby OLej start
Rickard EkmanOK Roslagenej start
Fredrik SundinOK Linnéej start

D45

4 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK32:238:03
2Mia DammvikStora Tuna OK33:31+1:088:20
3Annica JanssonIFK Lidingö SOK33:35+1:128:21
4Ulla MolinAttunda OK35:15+2:528:46
5Hillevi ErikssonOK Linné35:17+2:548:46
6Maria HartOK Linné36:34+4:119:05
7Anne LindellKalmar OK41:13+8:5010:15
8Pernilla KlemetsHallstahammars OK41:20+8:5710:16
9Karin SteneboAttunda OK46:48+14:2511:38
10Camilla AdlertegOK Enen47:11+14:4811:44
11Anette ArksandVallentuna-Össeby OL48:40+16:1712:06
12Åsa Marknell DeWittLänna IF59:24+27:0114:46
Katarina WedinOK Rodhendiskvalificerad
Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OLej start
Maria KvarnlöfOK Roslagenej start

H45

6 320 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats JonsellIF Thor39:016:10
2Per-Olov WedinIF Thor39:29+0:286:14
3Johan LundvallTäby OK39:33+0:326:15
4Fredrik SoneAttunda OK39:37+0:366:16
5Pontus GilleOK Roslagen40:17+1:166:22
6Torgny RundlöfVäsby OK41:27+2:266:33
7Robert ElveröVäsby OK41:35+2:346:34
8Jonas GidingVallentuna-Össeby OL42:13+3:126:40
9Lars KarlssonValbo AIF42:28+3:276:43
10Ola HultinOK Roslagen43:13+4:126:50
11Fredrik SteneboAttunda OK43:52+4:516:56
12Rob HartOK Linné44:13+5:126:59
13Per EdlundSigtuna OK44:52+5:517:05
14Stefan LybertVäsby OK45:28+6:277:11
15Ulf JanssonOK Triangeln45:30+6:297:11
16Björn HannrupIF Thor45:36+6:357:12
17Lars OlssonVäsby OK48:53+9:527:44
18Christer ArksandVallentuna-Össeby OL49:03+10:027:45
19Petter RanefallIF Thor49:18+10:177:48
20Johan J MöllerOK Linné50:04+11:037:55
21Bo StrandOK Linné50:18+11:177:57
22Svante JonsellVallentuna-Össeby OL50:39+11:388:00
23Matti NylundSigtuna OK53:00+13:598:23
24Stefan NilssonOK Linné53:18+14:178:26
25Ove NäslundOK Roslagen53:29+14:288:27
26Anders BrunellIF Thor53:56+14:558:32
27Piero SannicoloTäby OK55:52+16:518:50
28Peter LindbergOK Roslagen56:47+17:468:59
29Johan KällbäckHammarby IF OF57:25+18:249:05
30Patrik SteenOK Enen1:02:05+23:049:49
31Ulf AngelsiööOK Linné1:02:52+23:519:56
32Anders BerkelundVäsby OK1:04:27+25:2610:11
33Staffan BromanOK Roslagen1:07:52+28:5110:44
34Stefan NordströmSigtuna OK1:10:50+31:4911:12
35Anders LundbergOK Roslagen1:22:29+43:2813:03
Per CarlbergVallentuna-Össeby OLej start
Michael HolmgrenIF Thorej start

D50

4 340 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Cecilie LøvaldTäby OK29:326:48
2Carina NyströmLänna IF34:20+4:487:54
3Carina DoyleSundbybergs IK35:47+6:158:14
4Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL36:19+6:478:22
5Cathrine JohanssonTierps SOK37:15+7:438:34
6Eva AnderlingTäby OK38:21+8:498:50
7Annika SvenssonSolna OK40:05+10:339:14
8Agneta KarlssonRånäs OK42:26+12:549:46
9Maria HallmansVäsby OK42:41+13:099:50
10Anna Lindskoog-PetterssonAttunda OK44:29+14:5710:14
11Lena NilssonOK Linné45:38+16:0610:30
12Anna Weckner WestlundOK Tyr45:40+16:0810:31
13Malin BromanLänna IF47:44+18:1210:59
14Anna MalmOK Enen53:14+23:4212:15
15Ann-Christin PousetteRånäs OK57:40+28:0813:17

H50

6 120 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JönssonOK Triangeln43:007:01
2Anders EnmarkGävle OK45:08+2:087:22
3Thomas JanssonOK Roslagen46:15+3:157:33
4Per EdenhamnLänna IF46:32+3:327:36
5Anders LundhJärfälla OK47:02+4:027:41
6Lennart MalmbergSvaide Roma SOK48:37+5:377:56
7Roine AnderssonRånäs OK48:44+5:447:57
8Christer ErikssonTierps SOK49:07+6:078:01
9Jan NylundMariestads FK50:11+7:118:11
10Tryggve RönnqvistOK Linné51:44+8:448:27
11Rolf LarssonOK Linné51:46+8:468:27
12Magnus HoppeIF Thor52:38+9:388:36
13Kari ElfvengrénVallentuna-Össeby OL53:31+10:318:44
14Tomas JanssonLänna IF55:50+12:509:07
15Hans ThorOK Linné56:10+13:109:10
16Leif NyholmOK Linné1:00:41+17:419:54
17Jan LarssonVäsby OK1:01:49+18:4910:06
18Hans MalmbergWaxholms OK1:03:53+20:5310:26
19Mats CarlssonOK Ödmården1:04:34+21:3410:33
20Magnus ThorOK Bävern1:10:19+27:1911:29
21Per-Olof SvenssonLänna IF1:37:14+54:1415:53
Karl-Erik EngblomValbo AIFdiskvalificerad
Christer JohanssonKöping-Kolsva OKej start
Stefan LundOK Linnéej start
Per GrywenzOK Linnéej start

D55

4 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK31:557:21
2Mona ÅkermanValbo AIF36:54+4:598:30
3Lena Åhman-LarssonRånäs OK38:35+6:408:53
4Eva OlssonRånäs OK38:37+6:428:53
5Helena EkbrinkIF Thor39:33+7:389:06
6Helena BachmanTäby OK40:55+9:009:25
7Anna-Sofie LundmanOK Roslagen42:21+10:269:45
8Anneli LindkvistGustavsbergs OK42:42+10:479:50
9Eva ElnerudSigtuna OK46:47+14:5210:46
10Brita NilssonOK Linné48:50+16:5511:15
11Monica OhlinRånäs OK55:05+23:1012:41
Lise-Lott AlmgrenOK Rodhenej start
Elisabeth BybergerSolna OKej start

H55

5 490 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen KarlssonAttunda OK38:367:01
2Björn-Ove PetterssonAttunda OK39:59+1:237:16
3Ulf BurmanGustavsbergs OK41:07+2:317:29
4Pär JanssonIF Thor41:17+2:417:31
5Lars OhlinRånäs OK42:20+3:447:42
6Björn SöderbäckOK Linné43:31+4:557:55
7Rolf KullaValbo AIF45:14+6:388:14
8Andreas HjertsonOK Linné45:18+6:428:15
9Göran HanssonTäby OK47:05+8:298:34
10Sven HedmanAttunda OK48:25+9:498:49
11Per WeinestedtOK Linné48:37+10:018:51
12Svend Erik MathiassenOK Linné49:10+10:348:57
13Yngve KrantzOK Rodhen52:42+14:069:35
14Mats LundmanOK Roslagen53:35+14:599:45
15Eddie BjärrenholtRånäs OK55:55+17:1910:11
16Sven-Anders OlssonAttunda OK57:34+18:5810:29
17P-O OlofssonSigtuna OK1:01:36+23:0011:13
18Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:06:12+27:3612:03
19Per-Åke HolmSigtuna OK1:14:17+35:4113:31
Lars HagrotTäby OKdiskvalificerad
Sven-Erik LevinTierps SOKej start
Bengt JonssonOK Linnéej start

D60

3 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné33:259:31
2Titti BergendahlOK Måsen38:08+4:4310:51
3Margareta ElmefjällGävle OK40:35+7:1011:33
4Ulla GummesonVäsby OK45:13+11:4812:52
5Maria PeterssonOK Linné1:02:55+29:3017:55
6Margareta HallménAttunda OK1:08:45+35:2019:35
Marita BergSigtuna OKdiskvalificerad
Lena JohnssonRånäs OKej start
Annika GillgrenGävle OKej start
Barbro EdströmKovlands IFej start

H60

4 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö38:187:40
2Lars BoudrieVäsby OK39:27+1:097:54
3Lars GrankvistTäby OK39:38+1:207:56
4Carl BachmanTäby OK39:43+1:257:57
5Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL41:45+3:278:22
6Anders HallménAttunda OK42:10+3:528:27
7Stig AnderssonOK Linné42:43+4:258:33
8Hans OhlinRånäs OK44:58+6:409:00
9Göran AnderssonAttunda OK47:49+9:319:34
10Kjell LindblomJärfälla OK47:52+9:349:35
11Pierre AlménIBM-Klubben48:38+10:209:44
12Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF53:25+15:0710:42
13Jan JohanssonIF Thor53:41+15:2310:45
14Hans Andersson StrinningAttunda OK54:45+16:2710:58
15Lars Erik HermanssonOK Linné1:01:09+22:5112:15
16Claes HammarlingLänna IF1:01:29+23:1112:19
Clas-Göran HerrgårdTäby OKej start
Björn LindgrenOK Österåkerej start

D65

3 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HagstedtVäsby OK38:1810:54
2Birgitta BillstamJärfälla OK40:02+1:4411:24
3Kristina Nygren-FriskAttunda OK44:08+5:5012:34
4Agneta SörqvistSigtuna OK44:52+6:3412:46
5Margareta HaraldssonSigtuna OK45:23+7:0512:55
6Gun SvenssonRehns BK46:52+8:3413:21
7Carin RunqvistJärfälla OK48:42+10:2413:52
8Agneta Pihl-SkoogEnköpings AIF52:42+14:2415:00
9Ewa NordlundLänna IF54:32+16:1415:32
10Kristina ErikssonLänna IF58:33+20:1516:40
11Elke Wilke-GüntherTierps SOK1:09:22+31:0419:45
12Birgitta NorlinRimbo SOK1:13:31+35:1320:56

H65

4 020 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Ivar SvenssonRehns BK34:178:31
2Per-Johan WikforsOK Österåker36:06+1:498:58
3Leif NordlundLänna IF36:10+1:538:59
4Per-Erik WåhlbergOK Linné39:58+5:419:56
4Leif NordinAttunda OK39:58+5:419:56
6Bertil HolmgrenGävle OK41:29+7:1210:19
7Ebbe AdolfssonSundbybergs IK41:51+7:3410:24
8Göran LarboAttunda OK42:01+7:4410:27
9Jan Olov JonssonTierps SOK42:36+8:1910:35
10Lars JonassonJärfälla OK44:58+10:4111:11
11Göran FriskAttunda OK47:05+12:4811:42
12Conny HusénOK Roslagen47:28+13:1111:48
13Yngve PerssonTierps SOK47:44+13:2711:52
14Jan BojlingSolna OK48:19+14:0212:01
15Mats TörngrenOK Linné49:39+15:2212:21
16Per-Åke CarlenstamVäsby OK50:20+16:0312:31
17Bengt FribergJärfälla OK51:42+17:2512:51
18Hans NybergGävle OK51:50+17:3312:53
19Sören ErikssonLänna IF52:04+17:4712:57
20Rolf HjortRånäs OK52:57+18:4013:10
21Lars NordinSolna OK53:55+19:3813:24
22Ulf SkogtjärnOK Linné55:16+20:5913:44
23Willy LjungdellTäby OK56:14+21:5713:59
24Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:03:09+28:5215:42
25Lars Göran SörqvistSigtuna OK1:06:13+31:5616:28
Karl-Göran GustafssonUpsala IFdiskvalificerad
Owe EdströmKovlands IFej start
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubbenej start

D70

3 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK35:4311:33
2Eva von HeijneSigtuna OK41:16+5:3313:21
3Elvy PetersonSundsvalls OK45:29+9:4614:43
4Doris WibergGävle OK46:09+10:2614:56
5Ann-Margret PerssonGävle OK51:30+15:4716:40
6Yvonne RoosAttunda OK55:33+19:5017:58

H70

4 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thord RådbergOK Roslagen35:248:09
2Henrik BergmanOK Linné39:06+3:429:00
3Martin EngqvistUpsala IF40:18+4:549:17
4Jan-Olof MalmSigtuna OK41:33+6:099:34
5Ove ForsbergTurebergs IF41:38+6:149:35
6Sven-Olov NorlinRimbo SOK42:18+6:549:44
7Lars-Erik KarlssonRasbo IK42:51+7:279:52
8Sören WingeUpsala IF44:06+8:4210:09
9Kjell TancredIBM-Klubben47:07+11:4310:51
10Roine MattssonHäverödals SK49:25+14:0111:23
11Torbjörn AtterbrandTierps SOK49:41+14:1711:26
12Göran AnderssonTäby OK50:06+14:4211:32
13Ove PetersonSundsvalls OK50:15+14:5111:34
14Bertil KarlssonOK Linné50:26+15:0211:37
15Bo SundenKarlsbyhedens IK50:59+15:3511:44
16Lars RoosAttunda OK57:13+21:4913:11
17Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL1:02:43+27:1914:27
18Jan DahlgrenGustavsbergs OK1:07:32+32:0815:33
Lennart TorstenssonOK Rodhenej start

D75

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid CarlssonTäby OK44:3714:26
2Gunilla WickenbergIBM-Klubben50:33+5:5616:21
3Margareta WallénTäby OK53:13+8:3617:13

H75

3 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK35:2510:05
2Sigurd WallénTäby OK40:03+4:3811:24
3Arne YngströmHagaby GOIF43:09+7:4412:17
4Allan WedinJärfälla OK43:36+8:1112:25
5Sivert SöderbärgOK Roslagen46:43+11:1813:18
6Lars-Erik LindellVäsby OK50:59+15:3414:31
7Joachim TiefenseSigtuna OK58:17+22:5216:36

H80

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars T ErikssonOK Linné49:2315:58
2Tage AbrahamssonRånäs OK49:34+0:1116:02
3Sven ErikssonOK Roslagen53:59+4:3617:28
Sigvard JohanssonTierps SOKdiskvalificerad

Inskolning

1 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alma AnderssonIF Thorfullföljt
Erik BalckVallentuna-Össeby OLfullföljt
Karin FaxénOK Roslagenfullföljt
Hanna GranbergIF Thorfullföljt
Julia GustafssonOK Linnéfullföljt
Petter GårdmarkOK Rodhenfullföljt
Nora JakobssonLånghundra IFfullföljt
Tora JonsellIF Thorfullföljt
Konrad KorenLånghundra IFfullföljt
Valle LarssonKlubb 90001fullföljt
Viktor NordenholmIF Thorfullföljt
Marcus OlanderTäby OKfullföljt
Ida PalmOK Linnéfullföljt
Ludvig SundströmIFK Lidingö SOKfullföljt
Elin WahlqvistOK Roslagenfullföljt
Sixten ÅhlinOK Måsenfullföljt

U1

1 810 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis Bergendahl-HanssonIF Thor18:4610:22
2Tuvfa LundinOK Enen19:03+0:1710:31
3Axel WielandSigtuna OK19:06+0:2010:33
4Emily KruysIF Thor20:22+1:3611:15
5Oscar ÅslundOK Linné20:34+1:4811:21
6Sara SundqvistLånghundra IF20:51+2:0511:31
7Noel HellbergSundbybergs IK22:09+3:2312:14
8Ivar MandahlOK Linné22:26+3:4012:23
9Vigdis NygaardSigtuna OK22:28+3:4212:24
10Malin NilssonOK Linné22:52+4:0612:38
11Gustav LyckebäckSigtuna OK23:11+4:2512:48
12David BerglundIF Thor23:32+4:4613:00
13Lukas AnjouOK Linné23:38+4:5213:03
14Alicia BohmanSigtuna OK24:08+5:2213:20
15Ella ServinLånghundra IF24:40+5:5413:37
16My WallenborgIF Thor25:10+6:2413:54
17Elin FornanderSigtuna OK25:21+6:3514:00
18Jakob NordströmSigtuna OK25:48+7:0214:15
19Ines AarnioOK Linné26:06+7:2014:25
20Ellen SaetreLånghundra IF26:23+7:3714:34
21Viktor NilssonOK Linné26:25+7:3914:35
22Sara JonsellIF Thor26:52+8:0614:50
23Love UmegårdLånghundra IF27:16+8:3015:03
24Ebba SjögrenRasbo IK28:31+9:4515:45
25August WeissLånghundra IF29:33+10:4716:19
26Albin JemthIF Thor29:37+10:5116:21
27Lukas GustafssonOK Linné29:50+11:0416:28
28Andreas SjögrenRasbo IK30:37+11:5116:54
29Malin EdmanSigtuna OK31:21+12:3517:19
30Linnea WahlundIF Thor31:33+12:4717:25
31Theo RistoOK Linné31:40+12:5417:29
32Jessica SvärdIF Thor31:45+12:5917:32
33Lukas HambäckLånghundra IF31:51+13:0517:35
33Doris LarssonOK Linné31:51+13:0517:35
35Ellen AhlgrenOK Borgen32:10+13:2417:46
36Harald OlssonOK Linné32:27+13:4117:55
37Axel GårdmarkOK Rodhen32:34+13:4817:59
38Emilia Eriksson CedgårdRasbo IK33:01+14:1518:14
39Sheldon NealisLänna IF33:23+14:3718:26
40Matilda ServinLånghundra IF33:39+14:5318:35
41Hedvig LundkvistLänna IF34:38+15:5219:08
42Alfons WesterberghRasbo IK35:17+16:3119:29
43Tommy JohanssonOK Enen35:37+16:5119:40
44Gabriel NilssonRasbo IK37:00+18:1420:26
45Adam Eriksson CedgårdRasbo IK37:13+18:2720:33
46Märta SäfstenOK Linné37:23+18:3720:39
47Erik WadstedtLänna IF40:59+22:1322:38
48Jonna TaxénLänna IF41:20+22:3422:50
49Elis KallinOK Linné44:53+26:0724:47
50Rickard JemthIF Thor46:37+27:5125:45
51Leonora MolinIF Thor50:31+31:4527:54
52Ebba StalandOK Linné55:59+37:1330:55
Vera ZällOK Linnédiskvalificerad
Signe ÖrtqvistOK Linnédiskvalificerad
Smilla KallinOK Linnédiskvalificerad
Elsa HedinOK Linnéej start
Teo LundinOK Linnéej start
Samuel ModigRasbo IKej start
Måns RowaRasbo IKej start
Tilde RowaRasbo IKej start

U2

2 060 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar ForngrenVallentuna-Össeby OL24:4712:01
2Klara HartOK Linné26:19+1:3212:46
3Emilia HagrotTäby OK26:52+2:0513:02
4Maximilian BerglundLänna IF28:17+3:3013:43
5Viktor GranbergIF Thor28:52+4:0514:00
6Måna Bertilsson SkogOK Linné29:20+4:3314:14
7Fanny EdlundRånäs OK29:59+5:1214:33
8Hugo NylundOK Linné30:23+5:3614:44
9Rebecka JavegedVallentuna-Össeby OL31:08+6:2115:06
10Johanna PalmOK Triangeln32:04+7:1715:33
11Elias JavehedVallentuna-Össeby OL32:24+7:3715:43
12Isabella ForssellLänna IF32:56+8:0915:59
13Skarpi FreyrssonVallentuna-Össeby OL33:13+8:2616:07
14Kajsa UppstenOK Enen33:20+8:3316:10
15Ludvig HasselOK Triangeln33:55+9:0816:27
16Edit JonssonLånghundra IF34:08+9:2116:34
17Zebastian Jönsson -UlateOK Triangeln34:15+9:2816:37
18Tilde BoströmOK Rodhen34:44+9:5716:51
19Hulda AlmkvistOK Linné35:38+10:5117:17
20Hedvig JanssonOK Enen36:20+11:3317:38
21Hugo ÖrtlundRånäs OK36:26+11:3917:41
22Jennifer SöderholmRasbo IK37:32+12:4518:13
23Maja WilmarIF Thor37:39+12:5218:16
24Oskar BergströmOK Linné38:15+13:2818:34
25Axel BalckVallentuna-Össeby OL39:10+14:2319:00
26Love BylundIF Thor39:29+14:4219:10
27Eric HenrikssonRånäs OK41:48+17:0120:17
28Ellen BylundOK Rodhen41:51+17:0420:18
29Felicia KrafftLänna IF41:53+17:0620:19
30Liam UusitaloLänna IF42:26+17:3920:35
31Hillevi LarssonOK Enen43:08+18:2120:56
32Emy SaetreLånghundra IF44:52+20:0521:46
33Isac AnderssonLänna IF45:05+20:1821:53
34Sofie JonsellIF Thor45:06+20:1921:53
35Doris IkoVallentuna-Össeby OL46:55+22:0822:46
36Angelica KahsaiyOK Enen48:33+23:4623:34
37Viktor KnudsenLånghundra IF50:27+25:4024:29
38Maja MartinellIF Thor50:29+25:4224:30
39Agnes CedstedtLånghundra IF50:38+25:5124:34
40Karin LarssonOK Enen51:20+26:3324:55
41Frida ÖstermanRasbo IK52:57+28:1025:42
42Emelie SvärdIF Thor53:54+29:0726:09
43Nathalie MolinIF Thor54:12+29:2526:18
44Daniel WahlnäsOK Linné54:31+29:4426:27
45Elin WiklundKlubb 900011:00:29+35:4229:21
46Julia WilundKlubb 900011:01:25+36:3829:48
47Miro MårtenssonIF Thor1:04:19+39:3231:13
48Ludvig SäfströmRånäs OK1:14:56+50:0936:22
Viggo BerggrenGävle OKdiskvalificerad
Malte AlbinssonOK Österåkerej start
Sandra JohanssonRånäs OKej start
Frida MelinOK Rodhenej start
Gustav SvenssonRånäs OKej start
David WahlundIF Thorej start

Öppen motion 1

2 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ElfströmOK Linné26:5513:03
2Jonas MelinKlubb 9000128:44+1:4913:56
3Evert CarlssonTäby OK50:38+23:4324:34
4Ann-Gerd ErikssonOK Linné58:25+31:3028:21
Karin ServinLånghundra IFej start

Öppen motion 2

2 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin UmegårdLånghundra IF40:0713:47
2Birgitta MattssonOK Roslagen50:18+10:1117:17
3Wilmer NahnfeldtSigtuna OK1:02:29+22:2221:28
4Fredrik SollenbergAttunda OK1:22:26+42:1928:19
5Susanne WhalqvidstOK Roslagen1:29:30+49:2330:45
6Amilcar RobertoOK Linné1:34:38+54:3132:31
Helea SannicoloTäby OKdiskvalificerad

Öppen motion 3

3 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael KarlssonOK Rodhen32:5910:55
2Victor SannicoloTäby OK38:27+5:2812:43
3Inger SörlenTäby OK39:34+6:3513:06
4Mikael LindgrenRånäs OK44:01+11:0214:34
5Benneth SundquistHallstahammars OK46:49+13:5015:30
6Lena NyholmKlubb 9000152:39+19:4017:26
7Johan KarlssonIF Thor57:27+24:2819:01
8Linda KarlssonKlubb 9000157:55+24:5619:10
8Linnea EdlingKlubb 9000157:55+24:5619:10
10Monica HedlundIF Thor1:04:29+31:3021:21
11Yvonne SellenOK Enen1:07:06+34:0722:13
12Erika KellerOK Linné1:16:11+43:1225:13
13Helena TidlundOK Linné1:23:17+50:1827:34
14Margit PalokangasIF Thor1:24:30+51:3127:58
Christer MattssonOK Roslagendiskvalificerad
Anette NilssonOK Linnédiskvalificerad
Magnus MartinellIF Thorej start

Öppen motion 5

3 760 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr26:387:05
2Lars-Erik AnderssonRånäs OK33:14+6:368:50
3Mats ThelinLånghundra IF34:00+7:229:02
4Björn JonsellIF Thor35:12+8:349:21
5Kjell RistoOK Linné37:48+11:1010:03
6Nic KruysIF Thor38:33+11:5510:15
7Lars MandahlOK Linné39:08+12:3010:24
8Karin JonsellVallentuna-Össeby OL43:09+16:3111:28
9Karin JaneråsOK Linné44:05+17:2711:43
9Åsa KruysIF Thor44:05+17:2711:43
11Karl LarssonKlubb 9000144:10+17:3211:44
12Anna ForsgrenTäby OK46:50+20:1212:27
13Per JemthIF Thor47:04+20:2612:31
14Robert MårtenssonOK Linné47:33+20:5512:38
15Carl LundkvistLänna IF48:39+22:0112:56
16Tommy StenviOK Linné48:43+22:0512:57
17Jens StålhammarLånghundra IF50:44+24:0613:29
18Sofia ÅslundOK Linné51:04+24:2613:34
19Maritha OlanderTäby OK53:38+27:0014:15
20Manne EkströmSolna OK55:11+28:3314:40
21Karolina VessbyIF Thor55:16+28:3814:41
22Björn-Ove BergkvistVallentuna-Össeby OL58:11+31:3315:28
23Ingrid UlfstedtJärfälla OK59:03+32:2515:42
24Hans NordströmRånäs OK59:04+32:2615:42
25Sara SundblomRånäs OK1:00:06+33:2815:59
25Pål AnderssonOK Linné1:00:06+33:2815:59
27Karin SkoglundOK Linné1:01:38+35:0016:23
28Ing-Marie NyströmIF Thor1:02:12+35:3416:32
29Cecilia JohanssonIF Thor1:02:17+35:3916:33
30Linnea OlssonOK Linné1:03:07+36:2916:47
31Anders FalkIF Thor1:03:20+36:4216:50
32Karin PalmOK Linné1:04:02+37:2417:01
33Niklas HagbergKlubb 900011:04:52+38:1417:15
34Johan BengtssonOK Linné1:05:19+38:4117:22
35Erik HedbergOK Linné1:05:42+39:0417:28
36Emma KlementsKlubb 900011:06:01+39:2317:33
37Carl MohlinOK Linné1:06:19+39:4117:38
38Karin ÖjelundKlubb 900011:07:45+41:0718:01
39Märit G KarlströmOK Linné1:13:02+46:2419:25
40Hillevi PalmqvistLänna IF1:13:45+47:0719:36
41Björn DverstorpLånghundra IF1:16:16+49:3820:17
42Clary BernersonOK Enen1:18:28+51:5020:52
43Mona UppstenOK Enen1:19:31+52:5321:08
44Daniel WikforsOK Österåker1:19:41+53:0321:11
45Anna KolmbergOK Österåker1:19:42+53:0421:11
46Tore CarlströmOK Enen1:21:58+55:2021:47
47Lotta MöllerOK Linné1:22:53+56:1522:02
48Peter MalmbergWaxholms OK1:30:26+1:03:4824:03
49Anita KorenLånghundra IF2:09:45+1:43:0734:30
Jakob LundgrenLånghundra IFdiskvalificerad
Per-Erik ÅslundOK Linnédiskvalificerad
Manfred StüberIF Thordiskvalificerad

Öppen motion 6

5 470 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland SannicoloTäby OK41:257:34
2Anders ForsgrenTäby OK46:57+5:328:34
3Anna SanderIF Thor50:23+8:589:12
4Stefan GranbergIF Thor50:34+9:099:14
5Evonne StrandOK Linné56:42+15:1710:21
6Håkan RostöRånäs OK57:46+16:2110:33
7Erik DanielsAttunda OK58:54+17:2910:46
8Peter KraftSala OK1:04:19+22:5411:45
9Magnus GraasOK Linné1:05:03+23:3811:53
10Reinhold LenneboKlubb 900011:06:36+25:1112:10
11Maria WahlundIF Thor1:08:57+27:3212:36
12Linnea DanielsAttunda OK1:09:42+28:1712:44
13Mats FrostOK Roslagen1:09:58+28:3312:47
14Evelina NilssonOK Linné1:11:41+30:1613:06
15Anders HolmqvistAttunda OK1:13:42+32:1713:28
16Rickard JohanssonABB IF1:14:53+33:2813:41
17Victor SöderbergKlubb 900011:22:10+40:4515:01
18Kristin NumminenOK Linné1:28:08+46:4316:06
19Bernhard KlingOK Rodhen1:29:46+48:2116:24
20Mats LindeOK Linné1:30:24+48:5916:31
21Tomas Eklund WahlqvistOK Roslagen1:31:26+50:0116:42
22Lars SimssonKlubb 900011:31:36+50:1116:44
23Tomas AxelssonOK Linné1:39:38+58:1318:12
24Mimmi AnderssonKlubb 900012:22:21+1:40:5626:01
Birgitta NahnfeldtSigtuna OKdiskvalificerad
Sanna WallenborgIF Thordiskvalificerad
Madeleine LimparAttunda OKdiskvalificerad

Öppen motion 7

3 090 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WesterberghRasbo IK23:577:45
2Ulf CarnbyTäby OK29:08+5:119:25
3Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK29:46+5:499:37
4Karl-Olov BorgGävle OK30:33+6:369:53
5Anne-Christine SchunnessonAttunda OK30:38+6:419:54
6Linnea RönnqvistOK Linné30:45+6:489:57
7Anna JanssonRånäs OK30:58+7:0110:01
8Mats WickbomOK Linné32:12+8:1510:25
9Jonas WulffOK Linné33:41+9:4410:54
10Anna WesterberghOK Linné35:17+11:2011:25
11Beata LarssonRånäs OK35:18+11:2111:25
12Jesper HenrikssonRånäs OK36:45+12:4811:53
13Alexander RidderstråleKlubb 9000136:49+12:5211:54
14Amanda EklundRånäs OK36:51+12:5411:55
15Håkan GyllnerLänna IF38:17+14:2012:23
16Gun-Inger SahlbergLånghundra IF38:20+14:2312:24
17Håkan WahlnäsOK Linné38:26+14:2912:26
18Stefan PalmOK Roslagen39:47+15:5012:52
19Jonathan NealisLänna IF41:29+17:3213:25
20Karin HannrupIF Thor41:50+17:5313:32
21Anne LöfgrenKlubb 9000141:55+17:5813:33
22Per-Olf LundquistOK Linné42:34+18:3713:46
23Ingrid BerghSigtuna OK45:11+21:1414:37
24Agneta LiljestamOK Linné45:45+21:4814:48
25Hillevi EnglundOK Måsen47:11+23:1415:16
26Sofia KraftLänna IF1:03:41+39:4420:36
27Gudrun GrassVallentuna-Össeby OL1:09:50+45:5322:35
Inger BorgGävle OKdiskvalificerad

Öppen motion 8

4 020 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan Jacobson SvärdIF Thor29:407:22
2Fredrik StalandOK Linné31:14+1:347:46
3Johan BlomsterIF Thor31:34+1:547:51
4Roger TynellRånäs OK31:41+2:017:52
5Jens LindquistLånghundra IF36:31+6:519:05
6Gustav JohanssonOK Enen36:41+7:019:07
7Ove ErikssonOK Roslagen37:13+7:339:15
8Johan BjörkestenKlubb 9000139:24+9:449:48
9Jonas RådbergOK Roslagen39:35+9:559:50
10Andreas RådbergOK Roslagen39:36+9:569:51
11Jakob HedbergKlubb 9000139:49+10:099:54
12Åsa BlomsterIF Thor40:54+11:1410:10
13Tomas JohnssonSundsvalls OK41:38+11:5810:21
14Roger NilssonOK Linné41:53+12:1310:25
15Ulrik JohanssonSödertälje IF44:51+15:1111:09
16Mats BernersonOK Enen44:52+15:1211:09
17Ida HameliusSäterbygdens OK46:31+16:5111:34
18Ulrika MeyersonOK Linné46:39+16:5911:36
19Thomas WielandSigtuna OK46:40+17:0011:36
20Thomas WestermarkVallentuna-Össeby OL46:50+17:1011:39
21Bernt-Olof GustavssonTäby OK48:05+18:2511:57
22Paul-Erik van GemstKlubb 9000148:43+19:0312:07
23Olof NilssonOK Triangeln49:41+20:0112:21
24Fanny RostöRånäs OK50:11+20:3112:29
25Gunnar BerghSigtuna OK51:17+21:3712:45
26Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg54:11+24:3113:28
27Monica RostöRånäs OK56:25+26:4514:02
28Anna LindeOK Linné1:02:26+32:4615:31
29Malin GidlundOK Linné1:10:46+41:0617:36
30Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK1:19:04+49:2419:40
Peter NyströmIF Thordiskvalificerad
Per AnderssonOK Linnéej start

Öppen motion 9

7 740 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar CarlborgOK Hällen48:046:12
2Erik ÅhlinOK Måsen50:56+2:526:34
3Mattias ErikssonKlubb 9000151:10+3:066:36
4Tomas JonssonJärfälla OK52:20+4:166:45
5Johan LindahlTäby OK55:23+7:197:09
6Niclas SjögrenHaninge SOK55:39+7:357:11
7Ola BengtssonTäby OK56:53+8:497:20 Ladda ner rutt i gpx-format
8Ulf BergströmOK Rodhen57:15+9:117:23
9Anders LagerwallKlubb 900011:00:10+12:067:46
10Michael PalmOK Triangeln1:01:07+13:037:53
11Mats EkmanVallentuna-Össeby OL1:01:19+13:157:55
12Maria SjölanderOK Rodhen1:02:08+14:048:01
13Hirokazu OsakiTeam Japan1:05:36+17:328:28
14Anders GustavssonKlubb 900011:06:23+18:198:34
15Rickard EkströmIF Thor1:07:08+19:048:40
16Magnus WallenborgIF Thor1:07:11+19:078:40
17Louise FurubomVäxjö OK1:07:36+19:328:44
18Roger AnderssonOK Enen1:09:33+21:298:59
19Jacob SvenssonOK Linné1:12:46+24:429:24
20Stefan SundéliusJärfälla OK1:13:41+25:379:31
21Jan ÅsbergHäverödals SK1:19:20+31:1610:14
22Mika NumminenOK Linné1:20:47+32:4310:26
23Börje SandströmKlubb 900011:37:51+49:4712:38
24Bengt KorenLånghundra IF2:46:15+1:58:1121:28
Johan PalmgrenTäby OKdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser