Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Hellas Orientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Hellas Orientering
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: tisdag 8 maj 2012

Grön

1 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip SkepplingOK Södertörn19:1616:19
2Frida MalmsjöKlubblös25:55+6:3921:57
3Emma EklundKlubblös27:10+7:5423:01

Öppen motion 1

1 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas SkepplingOK Södertörn19:1813:53
2Lukas ElmbergKlubblös20:07+0:4914:28
3Filipa HanikatKlubblös28:49+9:3120:43
4Nina PerssonHaninge SOK30:34+11:1621:59
5KarlJohan AlfredssonHellas Orientering32:34+13:1623:25
6Hjalmar AlfredssonHellas Orientering36:17+16:5926:06
7Blenda BohmanHellas Orientering36:37+17:1926:20
Hilda BohmanHellas Orienteringej godkänd

Öppen motion 3

2 940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan EkmanKA 3 IF27:429:25
2Fredrik NyströmKlubblös28:04+0:229:32
3Kristoffer NybergHellas Orientering29:25+1:4310:00
4Lucas MyrbyHaninge SOK42:23+14:4114:24
5Johan PetterssonKlubblös42:45+15:0314:32
6Sverker TirénHellas Orientering50:12+22:3017:04
7Lars SandvikOK Ravinen53:17+25:3518:07
8Karin LundeqvistOK Hällen53:22+25:4018:09
9Krister WallinKlubblös1:01:14+33:3220:49
10Helena LibrandOK Älvsjö-Örby1:01:47+34:0521:00
11Nina EdgrenKlubblös1:01:48+34:0621:01
12Anders ThuresonHellas Orientering1:05:33+37:5122:17
13Love Ulfsberg-SparreKlubblös1:05:35+37:5322:18
14Katarina Ulfsberg-SparreKlubblös1:05:38+37:5622:19
15Felix MalmsjöHellas Orientering1:09:31+41:4923:38
16Evelina BergOK Ravinen1:21:26+53:4427:41
17Gunilla BergOK Ravinen1:21:32+53:5027:43
18Magnus MischelKlubblös1:27:35+59:5329:47

Öppen motion 4

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OL51:0912:47
2Fred WennangKlubblös51:12+0:0312:48
3Margareta AnderssonHellas Orientering57:43+6:3414:25

Öppen motion 6

5 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna MolanderOK Tor1:10:5612:46

Öppen motion 8

4 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrei BezdigaHellas Orientering42:269:32
2Jan DahlinHellas Orientering1:01:03+18:3713:43
3Karl-Erik BäckströmHellas Orientering1:01:31+19:0513:49
4Jonas PeterssonKlubblös1:06:28+24:0214:56
5Sara HjobergKlubblös1:20:35+38:0918:06
Roine ErikssonKlubblösej godkänd
Jan BergmanSundbybergs IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser