Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tour de Medelpad, etapp 2 och Silva League

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad
Arrangörsorganisationer: Njurunda OK / Selånger SOK / Sundsvalls OK / Timrå SOK / VK Uvarna
Datum: fredag 17 maj 2013 - söndag 19 maj 2013

Etapp 1Etapp 2 och Silva LeagueEtapp 2 och Silva League (totalt)Etapp 3 och Silva League, finalEtapp 3 och Silva League, final (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | H18E2 | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Tullinge SK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon ImarkH1622:107:02
2Anna-Karin SundqvistD5033:19+0:5911:36
2Rikard ImarkH5029:58+1:487:56
3Tommy ErikssonH6042:51+2:1911:20
4Henrik PerssonH2136:10+4:498:18
5Hans SundqvistH4533:45+4:478:31
6Victor ImarkH1626:51+4:418:31
7Elin SundqvistD2145:41+5:4712:08
8Anton BlomdahlH18 Elit 237:30+4:3710:30
10Lars NordinH4537:19+8:219:25
13Markus AdolfssonH21 Elit 238:12+4:028:02
14Emil AnderssonH18 Elit 239:32+6:3911:04
15Joel PetterssonH18 Elit 240:06+7:1311:13
16Tomas HultqvistH4542:24+13:2610:42
17Josefin PerssonD21 Elit 21:09:02+22:4716:01
17Mikael SundqvistH5046:50+18:4012:25
21Niklas SundqvistH18 Elit33:05+6:428:30
23Werner KöhlerH5055:17+27:0714:39
26Channa LönneD20 Elit44:37+11:4312:07
28Cecilia ImarkD20 Elit45:25+12:3112:20
31Clément FumeyH21 Elit 248:01+13:5110:06
42Rebecka HeinrupD21 Elit50:32+16:0210:59
43Linnea AdolfssonD20 Elit56:51+23:5715:26
46Magdalena van de VoordeD18 Elit52:03+17:2714:42
51Andreas HultqvistH18 Elit39:59+13:3610:16
53Lovisa AdolfssonD21 Elit59:42+25:1212:58
55Daniel BengtssonH18 Elit42:46+16:2310:59
Alexandra LengquistD18 Elitej godkänd
Joel PetterssonH18 Elitej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser