Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vikingaträffen Five-O 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingaträffen Five-O 5
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: måndag 1 april 2013

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | H21-1 | H21-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | D85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

D21

3 610 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SanderiIFK Lidingö SOK28:077:47
2Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK28:15+0:087:49
3Marjo LiikanenRajamäen Rykmentti29:48+1:418:15
4Nicole RagvinNydalens SK30:41+2:348:29
5Susannna TervoMS Parma31:31+3:248:43
6Sofia SalomonssonLinköpings OK31:50+3:438:49
7Karolin OhlssonJärla Orientering32:50+4:439:05
8Pinja MäkinenAngelniemen Ankkuri33:16+5:099:12
9Annika BjörkDomnarvets GOIF33:52+5:459:22
10Hanna AxelssonOK Skogshjortarna34:11+6:049:28
11Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK35:06+6:599:43
12Karin Aneland-ThernOK Skogshjortarna35:09+7:029:44
13Frida NeroGöteborg-Majorna OK35:13+7:069:45
14Elin OlssonTibro OK35:20+7:139:47
14Johanna TervoRajamäen Rykmentti35:20+7:139:47
16Malin JonssonOK Tyr35:30+7:239:50
17Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK36:03+7:569:59
18Jenny GullqvistVästvärmlands OK37:11+9:0410:18
19Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK37:47+9:4010:27
20Magdalena OlssonIFK Moras OK38:03+9:5610:32
21Marie SpångmyrLeksands OK38:17+10:1010:36
22Eline DrageKongsberg OL39:10+11:0310:50
23Sanna MinkkinenRajamäen Rykmentti39:24+11:1710:54
24Sofie AarnesNydalens SK39:45+11:3811:00
25Milla SaarimäkiAngelniemen Ankkuri40:06+11:5911:06
26Martina KarlssonStora Tuna OK42:01+13:5411:38
27Joosefiina KukkonenAngelniemen Ankkuri42:59+14:5211:54
28Linda ErikssonOK Skärmen43:38+15:3112:05
29Carina SvenssonBredaryds SOK44:02+15:5512:11
30Karolina NorinIFK Göteborg45:53+17:4612:42
31Sofie PetterssonUlricehamns OK46:26+18:1912:51
32Therese AlfredssonSävedalens AIK46:27+18:2012:52
33Emma LähdekorpiNydalens SK47:06+18:5913:02
34Ylva SunessonOK Alehof50:06+21:5913:52
35Sandra AxelssonVänersborgs SK50:13+22:0613:54
36Sara LingegårdOK Gipen52:23+24:1614:30
37Lisa BorssénOK Kroppefjäll52:42+24:3514:35
38Johanna AspIFK Göteborg53:02+24:5514:41
39Ida DalhammerOK Roxen53:36+25:2914:50
40Ida LingegårdOK Gipen56:36+28:2915:40
41Alena NeradovaRajamäen Rykmentti56:54+28:4715:45
42Anna LarssonIF Hagen58:36+30:2916:13
43Lisa GabrielssonFalköpings AIK OK58:41+30:3416:15
Hanna RaitanenRajamäen Rykmenttiej godkänd
Johanna SarenmarkLeksands OKej godkänd
Kristin SkaarRyda SKej godkänd
Ellen LarssonIF Hagenutgått
Ida HördegårdhIFK Göteborgej start
Elin TörnrothHjobygdens OKej start

H21-1

4 860 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarna29:596:10
2Olle BoströmJärla Orientering30:18+0:196:14
3Jakob EnmarkGävle OK31:16+1:176:26
4Tomas DlabajaRajamäen Rykmentti31:41+1:426:31
5Célestin CrespinRajamäen Rykmentti32:02+2:036:35
6Rickard BörjessonHestra IF32:36+2:376:42
7Erik EngstrandIFK Göteborg32:38+2:396:42
8Mikko SirenAngelniemen Ankkuri32:53+2:546:45
9Zsolt LenkeiIFK Moras OK33:02+3:036:47
10Jörgen WickholmRajamäen Rykmentti33:12+3:136:49
11Henric BrohedeOK Tyr34:13+4:147:02
12Tommy AnderssonVänersborgs SK34:16+4:177:03
13Tomi MattilaAngelniemen Ankkuri34:25+4:267:04
14Joakim SvenskStora Tuna OK34:56+4:577:11
15Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering34:58+4:597:11
16Martin VisterJärla Orientering35:06+5:077:13
17Sami VähänenRajamäen Rykmentti35:29+5:307:18
18Mats NordbrødenJärla Orientering35:46+5:477:21
19Miika SuominenRajamäen Rykmentti36:08+6:097:26
20Andreas HolmqvistHestra IF36:37+6:387:32
21Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna36:53+6:547:35
22Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri37:05+7:067:37
23Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna38:11+8:127:51
24Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK38:17+8:187:52
25Jesse LaukkarinenRajamäen Rykmentti38:29+8:307:55
26Aapo SummanenHalden SK38:47+8:487:58
27Ross MorrisonRajamäen Rykmentti39:15+9:168:04
28David BejbomJärla Orientering39:16+9:178:04
29Tor Andreas AndersenNTNUI39:30+9:318:07
30Halvor Eid NielsenNTNUI39:46+9:478:10
31Jørgen FrøydLarvik OK40:22+10:238:18
32Rune RystadNydalens SK41:12+11:138:28
32Anders BjergaardNydalens SK41:12+11:138:28
34Eskil Sande GullordRaumar Orientering42:05+12:068:39
35Pyry NiemiRajamäen Rykmentti42:21+12:228:42
36Ilari NummiAngelniemen Ankkuri43:33+13:348:57
37Arto RankiAngelniemen Ankkuri46:01+16:029:28
38Stian BergersenNTNUI47:24+17:259:45
39Lars Eid NielsenNydalens SK48:30+18:319:58
40Einar TommelstadNydalens SK48:45+18:4610:01
41Antti PaasikoskiRajamäen Rykmentti50:49+20:5010:27
42Halvor SaunesNydalens SK51:06+21:0710:30
43Otso SeppäläRajamäen Rykmentti51:12+21:1310:32
44Antero PulliRajamäen Rykmentti52:47+22:4810:51
45Eetu SummanenRajamäen Rykmentti1:02:51+32:5212:55
46Espen WigaardOppsal Orientering1:04:53+34:5413:21
47Mikko SaarinenKangasala SK1:05:44+35:4513:31
Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Vesa MäkinenAngelniemen Ankkuriej godkänd
Pekka HyvönenAngelniemen Ankkuriutgått
Tomi KoskelaAngelniemen Ankkuriutgått
Johan TörnrothHjobygdens OKej start
Tuomas TervoRajamäen Rykmenttiej start
Andreas HöyeGöteborg-Majorna OKej start
Linus RappIFK Moras OKej start
Ragnar TonjerNydalens SKej start
Heikki ToivioAngelniemen Ankkuriej start
Sigve VågsnesOppsal Orienteringej start

H21-2

4 680 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg30:366:32
2Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK33:03+2:277:03
3Simon SanderiHagaby GOIF33:28+2:527:09
4Per-Anders EggertsenIFK Göteborg34:11+3:357:18
5Fabian WennerbergOK Klyftamo34:52+4:167:27
6Tobias LindellVänersborgs SK35:10+4:347:30
7Thomas AspIFK Göteborg35:23+4:477:33
8Mattias MårtsStora Tuna OK36:29+5:537:47
9Oscar AnderssonStora Tuna OK36:49+6:137:52
10Marcus WadellUlricehamns OK37:34+6:588:01
11Gustav EklöfUlricehamns OK37:49+7:138:04
12Rickard HolmqvistHestra IF37:59+7:238:06
13Daniel LarssonVänersborgs SK38:04+7:288:08
14Victor BergstrandMotala AIF OL38:08+7:328:08
15Benjamin EdlundIK Ymer38:47+8:118:17
16Kristian DahlströmIFK Moras OK38:56+8:208:19
17Jonatan LarssonUddevalla OK39:24+8:488:25
18Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna39:25+8:498:25
19Gustav ÅhrénMotala AIF OL39:45+9:098:29
20Rikard PentonenIFK Göteborg39:49+9:138:30
21Evan BarrMalungs OK Skogsmårdarna39:50+9:148:30
22Andréas ThernOK Skogshjortarna40:04+9:288:33
23Christian Faruga KarldénKvillebyns SK40:26+9:508:38
24Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna40:37+10:018:40
25David JonssonOK Klyftamo40:59+10:238:45
26Robert EnbomVänersborgs SK41:48+11:128:55
27Johan BlickOK Alehof41:58+11:228:58
28Per HolmIFK Moras OK42:32+11:569:05
29Jesper StenströmVänersborgs SK43:49+13:139:21
30Christoffer OhlssonUddevalla OK44:33+13:579:31
31Johan SchagerlindOK Bävern45:35+14:599:44
32Mattias KarlssonOK Alehof46:46+16:109:59
33Markus RylanderLidköpings VSK47:44+17:0810:11
34Oscar GustafssonIdefjordens SK47:56+17:2010:14
35Mattias NilssonVänersborgs SK48:27+17:5110:21
36Oscar SvalinOK Alehof48:36+18:0010:23
37Emil KarlssonOK Alehof52:18+21:4211:10
38Martin FredrikssonOK Skogshjortarna52:38+22:0211:14
39Erik SkaarRyda SK52:59+22:2311:19
40David ModigOK Denseln53:22+22:4611:24
41Tomas JohanssonVänersborgs SK53:27+22:5111:25
42Jonas HjertFalköpings AIK OK53:52+23:1611:30
43Marcus KarldénKvillebyns SK59:41+29:0512:45
44Mikael AxelssonOK Skogshjortarna1:04:33+33:5713:47
45Mikael NilssonSnättringe SK1:10:26+39:5015:02
46Linus IsebornFrämmestads IK1:13:49+43:1315:46
47Kristian AndersonGöteborgs SK1:19:35+48:5917:00
Jakob IvarssonHaninge SOKej godkänd
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Håkan PeterssonIFK Göteborgej godkänd
Carl-Johan FredmanHestra IFej godkänd
Stian Alexander GrannFossum IFutgått
Martin AnderssonOK Amneutgått
Joel SanderiIFK Lidingö SOKutgått
Jan HildingHestra IFej start
Max KarleOK Skogshjortarnaej start
Johan G HördegårdhIFK Göteborgej start
Joel AnderssonIK Gandvikej start

D20

3 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LindkvistLeksands OK30:498:36
2Julia OhlssonUddevalla OK34:18+3:299:34
3Lovisa HanssonBredareds IF35:41+4:529:58
4Lina LångStora Tuna OK35:58+5:0910:02
5Johanka SimkovaIFK Moras OK36:04+5:1510:04
6Sirkku MinkkinenRajamäen Rykmentti36:33+5:4410:12
7Therese EnengeHestra IF37:23+6:3410:26
8Linnea GustafssonUddevalla OK38:27+7:3810:44
9Emma LaakkioAngelniemen Ankkuri42:12+11:2311:47
10Elin BlickOK Alehof46:17+15:2812:55
11Gry GranstedtHalden SK54:13+23:2415:08
12Frida StrömgårdBredareds IF55:54+25:0515:36
13Moa EnmarkGävle OK56:13+25:2415:42
14Frida BergstrandMotala AIF OL1:10:47+39:5819:46
Veronica LindgrenOK Skogshjortarnaej start

H20

3 620 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BomanGävle OK24:296:45
2Martin AhlbergerHestra IF24:40+0:116:48
3Emil SvenskStora Tuna OK25:06+0:376:56
4Fredrik RaastadNydalens SK26:51+2:227:25
5Victor FlingmarkUddevalla OK28:18+3:497:49
6Johannes NarumHamar OK28:59+4:308:00
7Jesper SjögrenOK Kullingshof29:08+4:398:02
8Aapo AaltioRajamäen Rykmentti29:45+5:168:13
9Simen NielsenNydalens SK30:01+5:328:17
10Sindre SandvenKongsberg OL32:38+8:099:00
11Oscar VagmanOK Klemmingen34:20+9:519:29
12Mathias DrageKongsberg OL38:37+14:0810:40
13Anton KarlssonOK Kullingshof44:48+20:1912:22
14Jesper LiderudLidköpings VSK47:29+23:0013:07
15Tobias KatvalaOK Älgen56:20+31:5115:33
16Rasmus OlssonOK Gipen58:17+33:4816:06
17Sebastian DahlströmÅmåls OK59:28+34:5916:25
18Hampus CarlssonTrollhättans SK1:03:09+38:4017:26
Martin LarssonHestra IFutgått
Per MobergVänersborgs SKutgått

D18

3 460 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annabella TolonenRajamäen Rykmentti37:3110:50
2Moa GustafssonUddevalla OK38:17+0:4611:03
3Malin WidénUddevalla OK39:21+1:5011:22
4Johanna ÖbergRyda SK40:03+2:3211:34
5Ragnhild HjermstadFossum IF41:10+3:3911:53
6Tilda KarlssonOK Alehof41:48+4:1712:04
7Sofia SjögrenOK Kullingshof42:02+4:3112:08
7Petra GunnarsdotterTenhults SOK42:02+4:3112:08
9Elin FältmanLeksands OK44:07+6:3612:45
10Lina FredrikssonKorsnäs IF OK45:17+7:4613:05
11Line CederbergVänersborgs SK45:39+8:0813:11
12Frida LövgrenIFK Moras OK47:46+10:1513:48
13Malin ReichenbergIdefjordens SK49:03+11:3214:10
14Lisa WassénVänersborgs SK49:09+11:3814:12
15Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK49:26+11:5514:17
16Sofia LösethFalköpings AIK OK49:27+11:5614:17
17Lovisa LemanGöteborgs SK49:46+12:1514:23
18Amanda BlennowFalköpings AIK OK50:51+13:2014:41
19Mirabella TolonenRajamäen Rykmentti51:00+13:2914:44
20Maja EngesLeksands OK51:58+14:2715:01
21Hanna GustafssonOK Kåre57:36+20:0516:38
22Karen BjergaardNydalens SK1:00:38+23:0717:31
23Stina LarssonIF Hagen1:01:49+24:1817:51
24Enni AhlforsAngelniemen Ankkuri1:31:13+53:4226:21
25Elli AnderssonTrollhättans SK1:42:38+1:05:0729:39
Kristin BomanGävle OKej godkänd
Lilia EmaldynovaAngelniemen Ankkuriej godkänd
Sofia JohanssonOK Alehofutgått
Melina CarlssonStora Tuna OKej start
Karoline SønsterudbråtenRaumar Orienteringej start
Anna LångStora Tuna OKej start

H18

3 530 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus LarssonHestra IF24:066:49
2Jonas Madslien BakkenNydalens SK25:06+1:007:06
3William ErikssonStora Tuna OK25:26+1:207:12
4Johan SöderlundLeksands OK26:06+2:007:23
5Jakob WahlIK Vista26:27+2:217:29
6Arvid HenrikssonJärla Orientering27:14+3:087:42
7Karl FremstadKongsberg OL31:03+6:578:47
8Filip GrahnHestra IF31:32+7:268:55
9Oscar StenbergOK Skogshjortarna31:53+7:479:01
10Mattias JohanssonStångenäs AIS33:09+9:039:23
11Tomi MinkkinenRajamäen Rykmentti37:24+13:1810:35
12Filip SödervallIK Gandvik39:21+15:1511:08
13Akseli LeinoRajamäen Rykmentti39:30+15:2411:11
14Karl ModigOK Alehof40:11+16:0511:23
15Daniel DuhlboIFK Moras OK41:01+16:5511:37
16David StigsmarkStora Tuna OK41:10+17:0411:39
17Elias WiklundNydalens SK41:19+17:1311:42
18Johan LarssonOK Skogshjortarna44:09+20:0312:30
19Erik WidmarkIF Hagen59:21+35:1516:48
20Alfred SteindahlStenungsunds OK1:07:50+43:4419:12
21Anton KarlssonOK Skogshjortarna1:07:51+43:4519:13
Håvard MyhreKongsberg OLej godkänd
Alfred JanssonVänersborgs SKutgått
Filip LemanGöteborgs SKutgått

D16

4 550 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna JungåkerKorsnäs IF OK35:377:49
2Gina GranstedtHalden SK37:33+1:568:15
3Elvira BjörklundTrollhättans SOK45:03+9:269:54
4Johanna HagströmFalköpings AIK OK49:54+14:1710:58
5Ella WallinderGöteborg-Majorna OK50:03+14:2611:00
6Elin Ransjö-ZanderOK Tyr51:39+16:0211:21
7Märta Ransjö-ZanderOK Tyr51:50+16:1311:23
8Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK52:00+16:2311:25
9Agnes WesterbergTrollhättans SOK52:09+16:3211:27
10Olivia NymanVänersborgs SK56:48+21:1112:29
11Hanna KarlssonMarkbygdens OK56:50+21:1312:29
12Stine Madslien BakkenNydalens SK56:53+21:1612:30
13Oda SikkelandIL Tyrving56:56+21:1912:30
14Anna KristianssonTrollhättans SOK57:09+21:3212:33
15Alice AronengHestra IF58:14+22:3712:47
16Riikka HaltiaRajamäen Rykmentti1:10:49+35:1215:33
17Sara HägnanderLidköpings VSK1:13:18+37:4116:06
18Signe SteindahlStenungsunds OK1:13:21+37:4416:07
19Sara GunnarssonOK Älgen1:35:25+59:4820:58
20Erika AhlqvistOK Tyr1:35:43+1:00:0621:02
Tiril Ruud BråtenRaumar Orienteringej godkänd
Elvira LarssonRyda SKej godkänd
Emma KindbomIF Hagenutgått
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Erika DuhlboIFK Moras OKej start
Maria ErikssonEds SKej start
Frida FredrikssonKorsnäs IF OKej start
Elvira OlssonOK Kroppefjällej start
Hanna ÅbergOK Landehofej start

H16

5 090 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkon Raadal BjørloHalden SK36:037:04
2Peter NordbrødenHalden SK46:09+10:069:04
3Audun HeimdalKonnerud IL51:47+15:4410:10
4Adrian DahlströmÅmåls OK52:29+16:2610:18
5Ivar SörqvistMarkbygdens OK57:58+21:5511:23
6Filip KarlssonIF Hagen59:34+23:3111:42
7Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:00:15+24:1211:50
8Tim OlssonBrattås CK1:01:43+25:4012:07
9Jonas GustafssonOK Kåre1:06:41+30:3813:06
10Gustav JohanssonUlricehamns OK1:13:57+37:5414:31
11Linus AnderssonOK Skogshjortarna1:14:02+37:5914:32
12Ludwig JohanssonUlricehamns OK1:14:08+38:0514:33
13Martin Jellvert BörjessonGöteborg-Majorna OK1:16:19+40:1614:59
14Rickard OlssonTibro OK1:16:35+40:3215:02
15Jesper LindströmIF Hagen1:17:20+41:1715:11
16Viktor WassénVänersborgs SK1:17:35+41:3215:14
17Anton BernevingOK Gipen1:18:10+42:0715:21
18Linus OlssonOK Gipen1:43:17+1:07:1420:17
Are WigaardOppsal Orienteringej godkänd
Victor HelgessonHestra IFutgått
Arvid JernstigVänersborgs SKej start

D16 Kort

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma JanssonVänersborgs SK44:1515:09
Matilda TengströmFrämmestads IKej start

D14

3 810 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonMarkbygdens OK32:208:29
2Synne StrandLierbygda O-lag32:23+0:038:29
3Ronja JungåkerKorsnäs IF OK36:47+4:279:39
4Ida KristianssonTrollhättans SOK38:35+6:1510:07
5Ragne WiklundNydalens SK38:39+6:1910:08
6Jenny PerersKorsnäs IF OK38:43+6:2310:09
7Kajsa RaskKungälvs OK38:45+6:2510:10
8Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK38:47+6:2710:10
9Isabella LagoGöteborg-Majorna OK46:49+14:2912:17
10Solveig Hernande VråleKonnerud IL47:19+14:5912:25
11Alice SödervallIK Gandvik48:21+16:0112:41
12Maja GunnarssonLerums SOK54:37+22:1714:20
13Natalie LarssonRyda SK1:00:18+27:5815:49
14Elin HermanssonKungälvs OK1:00:50+28:3015:58
15Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK1:00:53+28:3315:58
16Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK1:00:55+28:3515:59
17Hedda Raadal BjørloHalden SK1:01:05+28:4516:01
18Cornelia HellqvistLidköpings VSK1:03:11+30:5116:35
19Alma LiderudLidköpings VSK1:03:13+30:5316:35
20Sofi StrömOK Skogsvargarna1:05:09+32:4917:05
21Tindra HjortFalköpings AIK OK1:09:10+36:5018:09
22Maja AnderssonTrollhättans SOK1:14:30+42:1019:33
23Julia MarkendahlOK Klyftamo1:20:47+48:2721:12
Fanny SvalinVänersborgs SKutgått
Klara AskMarkbygdens OKej start
Agnes AspMölndal Outdoor IFej start

H14

3 810 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK29:287:44
2Erling HjermstadFossum IF36:30+7:029:34
3Emil KarlssonHestra IF36:31+7:039:35
4Gustav NymanVänersborgs SK43:29+14:0111:24
5Axel HalvarssonOK Kroppefjäll43:31+14:0311:25
6Axel BlomFrölunda OL43:56+14:2811:31
7Simon WiklundFalköpings AIK OK44:40+15:1211:43
8Elias OlssonOK Kroppefjäll44:41+15:1311:43
9Øyvind HjermstadFossum IF44:43+15:1511:44
10Filip JohanssonTrollhättans SOK44:44+15:1611:44
11Marcus CarlssonIF Hagen44:46+15:1811:44
12Albin AlsiöFalköpings AIK OK45:37+16:0911:58
13Olle HedmanIF Hagen45:38+16:1011:58
14Carl HolmbergIF Hagen45:42+16:1411:59
15Oscar StombergIF Hagen45:44+16:1612:00
16Hampus NyströmIF Hagen45:45+16:1712:00
17Thorsten SvenssonFinspångs SOK49:08+19:4012:53
18Måns ErikssonÖstersunds OK49:19+19:5112:56
19Sølve DrageKongsberg OL50:03+20:3513:08
20Eric BerlinTrollhättans SOK50:04+20:3613:08
21Oscar KarlssonTrollhättans SOK50:17+20:4913:11
22Joel PlumppuBredareds IF51:17+21:4913:27
23Aslak HeimdalKonnerud IL57:04+27:3614:58
24Olle SörqvistMarkbygdens OK1:02:57+33:2916:31
25Lukas KatvalaOK Älgen1:03:16+33:4816:36
26Erik ErikssonOK Älgen1:22:49+53:2121:44
Nils OttossonGävle OKej godkänd
Hugo DalhammerOK Roxenutgått
Jørgen BaklidKonnerud ILej start
Anders BjörklundTrollhättans SOKej start
Daniel BogrenIF Hagenej start
Eskil TryggöTrollhättans SOKej start

D14 Kort

2 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove JohanssonOK Alehof51:3120:56
2Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering59:52+8:2124:20

H14 Kort

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus JonassonVänersborgs SK30:4712:59
2Felix SandbergOK Skogsvargarna40:40+9:5317:09

D12

2 370 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK19:518:22
2Jenny BaklidKonnerud IL20:36+0:458:41
3Alva SonessonFalköpings AIK OK22:08+2:179:20
4Carolina Hernand VråleKonnerud IL24:43+4:5210:25
5Moa AlsiöFalköpings AIK OK26:13+6:2211:03
6Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:48+6:5711:18 Ladda ner rutt i gpx-format
7Marte Madslien BakkenNydalens SK27:30+7:3911:36
8Karoline BjørnerødOK Moss27:56+8:0511:47
9Malin KristianssonTrollhättans SOK29:05+9:1412:16
10Nora AronengBredareds IF29:19+9:2812:22
11Tove ErikssonRyda SK30:48+10:5712:59
12Ellen BlennowFalköpings AIK OK37:22+17:3115:45
13Alice SvalinVänersborgs SK37:49+17:5815:57
14Ida StrömOK Skogsvargarna37:52+18:0115:58
15Ida HelgessonHestra IF39:23+19:3216:37
16Malin StombergIF Hagen43:19+23:2818:16
17Ranja LindOK Gipen46:47+26:5619:44
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej start

H12

2 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus KristianssonTrollhättans SOK22:579:19
2Per HedmanIF Hagen23:11+0:149:25
3Jakob GunnarssonLerums SOK23:55+0:589:43
4Isak OlssonStigsökarna27:03+4:0610:59
5Arvid AronssonOK Kroppefjäll27:20+4:2311:06
6Tobias ErixonOK Kullingshof27:52+4:5511:19
7Jacob ÖstermanVänersborgs SK28:04+5:0711:24
8Anton KarlssonMariestads FK29:17+6:2011:54
9Filip KlingbergOK Alehof29:45+6:4812:05
10Karl PetersénOK Njudung29:57+7:0012:10
11Vetle DrageKongsberg OL32:58+10:0113:24
12Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK33:25+10:2813:35
13Linus BoströmOK Alehof33:51+10:5413:45
14Alex KarlssonUddevalla OK49:26+26:2920:05
15Johan HolmbergIF Hagen55:42+32:4522:38
Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Erik JohanssonOK Alehofej start

D12 Kort

2 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sol SandbergOK Skogsvargarna37:5818:42

H12 Kort

2 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar HallbergFrämmestads IK27:3213:37

D10

2 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa AspMölndal Outdoor IF24:0211:53
2Alma BirklinOK Kåre24:24+0:2212:04
3Ebba OttosonGävle OK26:19+2:1713:01
4Alva ErikssonÖstersunds OK26:31+2:2913:07
5Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb28:38+4:3614:10
6Hanna AlsiöFalköpings AIK OK30:06+6:0414:54
7Alma AppelgrenTrollhättans SOK56:26+32:2427:56
Ebba ThernOK Skogshjortarnautgått
Tova JanssonVänersborgs SKej start

H10

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton CarlssonIF Hagen15:507:47
2Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:42+1:528:43
3Arvid EkströmStenungsunds OK26:41+10:5113:08
4Sverre StrandLierbygda O-lag35:12+19:2217:20
5Anton LundOK Skogshjortarna39:13+23:2319:19
6David AlmenVänersborgs SK48:01+32:1123:39
7Philip WibergRyda SK51:58+36:0825:35
Lucas LjungdahlOK Skogshjortarnaej start

D35

3 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese DahlströmOK Alehof40:4211:31
2Ann HyvönenSkattkärrs IF47:58+7:1613:35
3Katarina EnbomVänersborgs SK50:47+10:0514:23
4Kari StrandLierbygda O-lag51:33+10:5114:36
5Sofia HjortFalköpings AIK OK1:23:45+43:0323:43

H35

4 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LövgärdOK Alehof41:349:42
2Jan HjortFalköpings AIK OK50:06+8:3211:42
3Henrik SahlströmFrämmestads IK54:22+12:4812:42
4Anders FranzénLidköpings VSK54:33+12:5912:44
Patrik SvalinVänersborgs SKutgått

D40

3 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit Sofie WiklundNydalens SK31:339:07
2Jenny NymanVänersborgs SK32:50+1:179:29
3Maria Krafft-HelgessonHestra IF33:38+2:059:43
4Anna LövgärdOK Alehof38:28+6:5511:07
5Martina DahlströmVänersborgs SK42:10+10:3712:11
6Angelica BrandqvistTibro OK46:03+14:3013:18
7Ulrika RundbladFrämmestads IK50:17+18:4414:31
8Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK52:40+21:0715:13
9Helena SödervallIK Gandvik54:34+23:0115:46
10Malin TengströmFrämmestads IK1:00:12+28:3917:23
11Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:11:08+39:3520:33
12Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:31:08+59:3526:20
13Siv OlssonOK Kroppefjäll1:36:41+1:05:0827:56
Therese JohanssonUddevalla OKej godkänd
Trine Ruud BråtenRaumar Orienteringej godkänd
Izabell BirklinOK Kåreej godkänd
Anette Bjordal WigaardOppsal Orienteringutgått
Hanne Lerche RaadalHalden SKej start
Jeanette SigenstamMarkbygdens OKej start

H40

4 160 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard TengströmFrämmestads IK32:447:52
2Gunnar ElveljungIFK Göteborg35:39+2:558:34
3Anders ArfwedsonFrölunda OL39:04+6:209:23
4Johan EngesLeksands OK39:34+6:509:30
5Johan ForsstenKungälvs OK40:14+7:309:40
6Erik AderstedtKungälvs OK41:15+8:319:54 Ladda ner rutt i gpx-format
7Jonas BergenfurSkattkärrs IF41:51+9:0710:03
8Ola CarlssonStora Tuna OK46:05+13:2111:04
9Fredrik PlumppuBredareds IF51:16+18:3212:19
10Fredrik AskMarkbygdens OK52:14+19:3012:33
11Thomas SteindahlStenungsunds OK55:07+22:2313:14
12Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL55:20+22:3613:18
13Bo KronOK Flundrehof1:03:50+31:0615:20
14Lars-Ola WesterlundLustens OK1:06:57+34:1316:05
Lennart JohanssonUlricehamns OKej godkänd
Peter GrahnHestra IFej start
Robert WieslanderOK Skärmenej start
Ola JodalGöteborg-Majorna OKej start

D45

3 320 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK36:3411:00
2Lotta JungåkerKorsnäs IF OK37:32+0:5811:18
3Helena ErikssonEds SK41:07+4:3312:23
4Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK41:41+5:0712:33
5Anita Sørensen DrageKongsberg OL43:02+6:2812:57
6Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL46:41+10:0714:03
7Suzy LarssonOK Skogshjortarna46:59+10:2514:09
8Anna StombergIF Hagen47:52+11:1814:25
9Monica BomanGävle OK48:05+11:3114:28
10Anne Marit BjergaardNydalens SK48:37+12:0314:38
11Karin TorstenssonFalköpings AIK OK52:01+15:2715:40
12Lena MarkendahlOK Klyftamo55:45+19:1116:47
13Karin LaurellOK Flundrehof1:02:57+26:2318:57
14Kari MadslienNydalens SK1:03:37+27:0319:09
15Ewa HolmbergIF Hagen1:06:59+30:2520:10
16Ingalill GrundOK Roto1:32:42+56:0827:55
Maria BogrenIF Hagenej godkänd
Eva HägnanderLidköpings VSKutgått
Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud ILej start
Tove HeimdalKonnerud ILej start

H45

4 150 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig BjergaardNydalens SK31:377:37
2Ulrik OlssonBrattås CK31:43+0:067:38
3Per JohanssonMotala AIF OL32:27+0:507:49
4Kjetil BjørloHalden SK32:37+1:007:51
5Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering33:21+1:448:02
6Tore BjørnerødOK Moss33:40+2:038:06
7Jon Iver BakkenNydalens SK35:22+3:458:31
8Bo HallbergFalköpings AIK OK35:51+4:148:38
9Per KällvikÅmåls OK36:04+4:278:41
10Jo WiklundNydalens SK36:30+4:538:47
11Åke WijkmarkIF Hagen37:51+6:149:07
12Jonas LångStora Tuna OK37:58+6:219:08
13Mats HallstenOK Skärmen38:07+6:309:11
14Anders DalhammerOK Roxen38:13+6:369:12
15Fredrik JönssonMotala AIF OL38:44+7:079:19
16Kjell EinarssonOK Skogshjortarna38:48+7:119:20
17Stefan AronengHestra IF39:35+7:589:32
18Richard BlomFrölunda OL40:29+8:529:45
19Jonas HagströmFalköpings AIK OK40:48+9:119:49
20Stefan ErikssonOK Älgen40:50+9:139:50
21Magnus SödervallIK Gandvik40:52+9:159:50
22Ulf DanielssonÅmåls OK41:07+9:309:54
23Peter StrömdahlOK Skogsvargarna41:18+9:419:57
24Nils GustavssonLidköpings VSK42:03+10:2610:07
25Patrik OttossonGävle OK42:39+11:0210:16
26Stefan SpetzUlricehamns OK45:04+13:2710:51
27Magnus BlennowFalköpings AIK OK45:49+14:1211:02
28Ulf KarlssonOK Alehof47:33+15:5611:27
29Mats HedmanIF Hagen48:42+17:0511:44
30Erik LösethFalköpings AIK OK50:29+18:5212:09
31Kennet HorvathHalmstad OK57:39+26:0213:53
32Mats LundqvistÖstersunds OK58:35+26:5814:06
33Stefan HellqvistOK Flundrehof59:39+28:0214:22 Ladda ner rutt i gpx-format
34Henrik JonssonStenungsunds OK1:07:27+35:5016:15
35Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL1:09:42+38:0516:47
36Peter BergstrandMotala AIF OL1:13:18+41:4117:39
37Conny GunnarssonOK Älgen1:28:13+56:3621:15
Mats KarlssonIF Hagenej godkänd
Anders LarssonVänersborgs SKej godkänd
Jens LindströmTibro OKutgått
Mats G AnderssonOK Skogshjortarnaej start
Peter BrämersonTibro OKej start
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKej start
Tommy JohanssonStångenäs AISej start

D50

3 320 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta RansjöOK Tyr36:4011:02
2Annette Falck-LarssonVänersborgs SK41:29+4:4912:29
2Maria BergstrandMotala AIF OL41:29+4:4912:29
4Britta SahlinVänersborgs SK41:49+5:0912:35
5Maria WidmarkIF Hagen43:56+7:1613:13
6Marianne HanssonBredareds IF44:48+8:0813:29
7Solveig SikkelandIL Tyrving45:03+8:2313:34
8Agneta SanderGöteborg-Majorna OK50:41+14:0115:15
9Tone HollowellOK Tyr50:45+14:0515:17
9Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK50:45+14:0515:17
11Birgit HanssonHerrestads AIF52:48+16:0815:54
12Mia GustafssonOK Kåre54:36+17:5616:26
13Kerstin LarssonIF Hagen1:00:29+23:4918:13
14Nina BejbomUddevalla OK1:03:19+26:3919:04
Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Gunnel JernstigVänersborgs SKej godkänd
Agneta LindOK Gipenej godkänd
Anita DavalliusUddevalla ISutgått
Karin PerérsKorsnäs IF OKej start

H50

3 620 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL29:528:15
2Tom HollowellOK Tyr31:45+1:538:46
3Anders EnmarkGävle OK31:51+1:598:47
4Per SanderGöteborg-Majorna OK32:11+2:198:53
5Jan GranstedtHalden SK32:54+3:029:05
6Øyvind DrageKongsberg OL33:07+3:159:08
7Andres LaasOK Skogshjortarna34:08+4:169:25
8Lars HolmbergIF Hagen34:24+4:329:30
9Anders SjögrenOK Kullingshof37:23+7:3110:19
10Mats JönssonKorsnäs IF OK38:44+8:5210:41
11Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK38:45+8:5310:42
12Claes EkbergLidköpings VSK39:39+9:4710:57
13Andrew LagoGöteborg-Majorna OK40:39+10:4711:13
14Mikael PerérsKorsnäs IF OK42:31+12:3911:44
15Torbjörn SöderlundLeksands OK43:22+13:3011:58
16Terje BråtenRaumar Orientering44:39+14:4712:20
17Mikael HallbergLidköpings VSK46:56+17:0412:57
18Martin AxelssonOK Skogshjortarna49:50+19:5813:45
19Espen RaastadSkien O-klubb51:02+21:1014:05
20Per AnderssonUlricehamns OK54:36+24:4415:04
21Anders KjellbergOK Flundrehof54:57+25:0515:10
22Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK57:01+27:0915:45
23Lars GustafssonOK Kåre57:51+27:5915:58
24Krister WessmarkOK Flundrehof59:38+29:4616:28 Ladda ner rutt i gpx-format
25Börje PerssonOK Alehof1:23:47+53:5523:08
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Leif MobergVänersborgs SKej start
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej start

D55

3 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Grete Borge HoviSkien OK36:3411:47
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK39:12+2:3812:38
3Kerstin AnderssonRyda SK42:26+5:5213:41
4Karin IvarssonHaninge SOK46:59+10:2515:09
5Britt GunnarssonKristinehamns OK47:16+10:4215:14
6Christina BerggrenLjungskile FK49:39+13:0516:00
7Inger WesterbergIF Hagen50:25+13:5116:15
8Kerstin BurmanKvillebyns SK51:37+15:0316:39
9Anita EklöfIK Ymer52:39+16:0516:59
10Ann LaasOK Skogshjortarna52:53+16:1917:03
11Ingrid JessenFrämmestads IK59:26+22:5219:10
12Eva KarlssonUddevalla OK1:03:00+26:2620:19
13Anne Berit EidNydalens SK1:04:42+28:0820:52
14Elise JohanssonFalköpings AIK OK1:06:59+30:2521:36
15Monika NilssonOK Alehof1:13:43+37:0923:46
16Britt KarlssonStenungsunds OK1:20:18+43:4425:54
17My EngströmLerums SOK1:20:26+43:5225:56
18Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:24:44+48:1027:20
19Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:58:59+1:22:2538:22
20Eva LingegårdOK Gipen2:36:11+1:59:3750:22
Yvonne CarlssonStora Tuna OKej godkänd
Pia SvenssonFalköpings AIK OKej godkänd

H55

3 580 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf ErikssonStora Tuna OK30:408:33
2Torgeir StrandhagenRøyken O-lag35:01+4:219:46
3Tomas KarlssonOK Skogshjortarna35:38+4:589:57
4Harald HoviSkien OK36:01+5:2110:03
5Per-Olof LarssonHestra IF37:00+6:2010:20
6Jørn NordbrødenHalden SK37:20+6:4010:25
7Kjell NeroNässjö OK37:35+6:5510:29
8Lennart HålsjöOK Skogshjortarna39:24+8:4411:00
9Geir Holm GundersenIF Sturla40:58+10:1811:26
10Tommy RoosFalköpings AIK OK41:00+10:2011:27
11Tor Ragnar AndersenHalden SK41:48+11:0811:40
12Arto NiemiRajamäen Rykmentti42:23+11:4311:50
13Lars HjermstadFossum IF42:36+11:5611:53
14Lars CarlssonTrollhättans SK42:45+12:0511:56
15Leif BergersenAsker SK43:20+12:4012:06
16Thomas KarlssonFrämmestads IK44:04+13:2412:18
17Jan IvarssonOK Skogshjortarna45:32+14:5212:43
18Pierre KarlssonOK Alehof47:33+16:5313:16
19Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK47:58+17:1813:23
20Stefan GunnarssonKristinehamns OK48:50+18:1013:38
21Bengt LingegårdOK Gipen49:51+19:1113:55
22Bengt AnderssonFrämmestads IK50:16+19:3614:02
23Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK50:52+20:1214:12
24Börje SundbergOK Gipen52:44+22:0414:43
25Reine SpetzStenungsunds OK53:40+23:0014:59
26Thomas HjertFalköpings AIK OK55:18+24:3815:26
27Sören LindOK Gipen55:39+24:5915:32
28Conny SahlinVänersborgs SK56:40+26:0015:49
29Per-Anders EnengeBredareds IF1:18:02+47:2221:47
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OKutgått
Inge JosefssonStångenäs AISej start

D60

2 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla HogedalVänersborgs SK38:5714:38
2Monica IvarssonOK Skogshjortarna47:35+8:3817:53
3Britt-Marie GrönroosOK Alehof49:01+10:0418:25
4Evamarie LundahlIF Hagen49:07+10:1018:27
5Marion HallstenUddevalla OK51:03+12:0619:11
6Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK1:15:07+36:1028:14

H60

3 450 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK29:198:29
2Are EriksenOSI32:03+2:449:17
3Svein S JacobsenIL Tyrving33:12+3:539:37
4Tore HögnäsIF Brahe35:47+6:2810:22
5Lars HogedalVänersborgs SK36:54+7:3510:41
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna37:16+7:5710:48
7Bengt JohanssonOK Skogshjortarna39:15+9:5611:22
8Jan ÅsbergHäverödals SK41:07+11:4811:55
9Björn EngströmLerums SOK43:59+14:4012:44
10Yngve NilssonOK Gipen44:06+14:4712:46
11Björn PetterssonUlricehamns OK44:33+15:1412:54
12Roalh KlevelandKvillebyns SK45:34+16:1513:12
13Gunnar BejbomUddevalla OK45:59+16:4013:19
14Kent IvarssonOK Skogshjortarna46:11+16:5213:23
15Anders ErikssonIF Hagen46:18+16:5913:25
16Robert JessenFrämmestads IK48:27+19:0814:02
17Leif ÅkerblomStora Tuna OK51:49+22:3015:01
18Göran JohanssonIK Gandvik52:39+23:2015:15
19Mats KarlssonStenungsunds OK54:51+25:3215:53
20Tord FranssonMotala AIF OL1:12:29+43:1021:00
Bo AnderssonFalköpings AIK OKutgått
Lennart AnderssonGöteborgs SKutgått
Lennart JakobsonTibro OKej start

D65

2 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HalvarsonOK Kåre42:1015:51
1Berith IvehagFrämmestads IK42:1015:51
3Anita AnderssonOK Skogshjortarna43:08+0:5816:12
4Eva IsakssonOK Skogshjortarna46:12+4:0217:22
5Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL46:50+4:4017:36
6Ulla LingJönköpings OK54:19+12:0920:25
7Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:18:04+35:5429:20
Britt-Marie JohanssonVänersborgs SKej godkänd
Ingegerd OlssonOK Alehofej start
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej start
Kristina AnderssonOK Skogshjortarnaej start

H65

3 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK29:429:34
2Jonas LarssonOK Kullingshof32:39+2:5710:31
3Per Arne KällénUddevalla OK34:02+4:2010:58
4Rune SandbergUddevalla OK34:11+4:2911:01
5Torbjörn KarldénKvillebyns SK38:05+8:2312:17
6Hans PerssonOK Älgen41:06+11:2413:15
7Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK45:13+15:3114:35
8Ted LiivrandOK Skogshjortarna45:26+15:4414:39
9Roland NilssonFalköpings AIK OK45:47+16:0514:46
10Bengt BörjessonOK Alehof45:52+16:1014:47
11Kalle JohanssonOK Skogshjortarna49:32+19:5015:58
12Allan WikströmStångenäs AIS54:21+24:3917:31
13Erland SvenssonKvillebyns SK57:14+27:3218:27
14Bert ThorssonRyda SK59:11+29:2919:05
15Jack GrönroosOK Alehof1:00:26+30:4419:29
16Sten OlssonOK Alehof1:18:53+49:1125:26
17Mårten SvenssonOK Gipen1:22:39+52:5726:39
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanutgått
Ingemar JohanssonVäxjö OKej start
Rolf GabrielssonIFK Moras OKej start

D70

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK39:2015:40
Eva OlofssonOK Flundrehofej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

H70

2 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth IvehagFrämmestads IK36:5412:51
2Mats JodalGöteborg-Majorna OK36:59+0:0512:53
3Ivan ErnvidUlricehamns OK40:14+3:2014:01
4Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna40:26+3:3214:05
5Erland LingJönköpings OK40:44+3:5014:11
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna41:47+4:5314:33
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna42:36+5:4214:50
8Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna45:35+8:4115:52
9Svein BakkenStigsökarna47:00+10:0616:22
10Matts MattssonOK Gipen49:38+12:4417:17
11Kent CarlgrenOK Skogshjortarna49:53+12:5917:22
12Leif OlofssonOK Flundrehof51:50+14:5618:03
13Rune ArvidssonMarkbygdens OK54:30+17:3618:59
14Tore PetterssonOK Gipen58:31+21:3720:23
15Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:27:51+50:5730:36
Kent FredrikssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Jan JohanssonVänersborgs SKej godkänd

D75

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna38:4418:05
2Christina HogedalKungälvs OK48:52+10:0822:50
3Gro BakkenStigsökarna55:04+16:2025:43
4Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:16:22+37:3835:41
Britta SahlIF Hagenutgått

H75

2 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland DahlIFK Göteborg42:1514:43
2Åke HogedalKungälvs OK1:23:41+41:2629:09
3Kurt StenbergIK Gandvik1:41:17+59:0235:17
4Tord LöövLidköpings VSK1:53:05+1:10:5039:24
Atte HeikkiläOK Gipenej godkänd
Sten JohanssonOK Kullingshofej start

D80

2 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS45:2821:14
2Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK47:05+1:3722:00

H80

2 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig SahlIF Hagen41:1616:26
2Gunnar LarssonUddevalla IS41:26+0:1016:30
3Ove KilbornUddevalla IS42:14+0:5816:49
4Said JohanssonUddevalla IS58:20+17:0423:14
5Bror SvenssonUddevalla IS1:13:00+31:4429:05

Inskolning

1 530 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo AnderssonFrämmestads IKfullföljt
Isac AnderssonFrämmestads IKfullföljt
Robin AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Ellen BörjessonLidköpings VSKfullföljt
Emma ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Greta DelinRyda SKfullföljt
Hilma EkströmStenungsunds OKfullföljt
Gabriel HogedahlVänersborgs SKfullföljt
Liam HogedahlVänersborgs SKfullföljt
Axel jANSENFrämmestads IKfullföljt
Maja JosefssonVästvärmlands OKfullföljt
Elias KarlssonOK Skogshjortarnafullföljt
Gabriel LindebladTrollhättans SOKfullföljt
Simon LindebladTrollhättans SOKfullföljt
Tor LindenUddevalla OKfullföljt
Clara LövgärdOK Alehoffullföljt
Ebba LövgärdOK Alehoffullföljt
Maja NymanVänersborgs SKfullföljt
Julian NymellOK Gipenfullföljt
Wilhelm OlssonStigsökarnafullföljt
Elsa SödervallIK Gandvikfullföljt
Einar SörqvistMarkbygdens OKfullföljt
Axel WibergRyda SKfullföljt
Elias JosefssonVästvärmlands OKej godkänd
Emelie SchymanÅmåls OKej start

U1

1 980 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia SandinOK Skärmen19:219:46
2Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering21:39+2:1810:56
3Matilda AspIFK Göteborg24:07+4:4612:10
4Gustav KlingbergOK Alehof25:08+5:4712:41
5Melvin LundOK Skogshjortarna26:08+6:4713:11
6Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:19+6:5813:17
7Felicia SandinOK Skärmen26:32+7:1113:24
8Olle PetersénOK Njudung27:43+8:2213:59
9Lisa GunnarssonLerums SOK31:20+11:5915:49
10Jakob BaierTrollhättans SOK36:08+16:4718:14
11Isabella BaierTrollhättans SOK36:16+16:5518:18
12Måns WångdahlTrollhättans SOK38:45+19:2419:34
13Arvid WångdahlTrollhättans SOK39:03+19:4219:43
14Emanuel WallmanOK Skogsvargarna40:35+21:1420:29
15Simon WallmanOK Skogsvargarna41:33+22:1220:59
16Ludvig StålTrollhättans SOK41:53+22:3221:09

U2

2 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred BjørnerødOK Moss21:168:28
2Irma SvenssonOK Klyftamo25:09+3:5310:01
3Oskar DahlinIK Gandvik25:59+4:4310:21
4Lucas BoströmOK Alehof28:22+7:0611:18
5Nathan HasslerUddevalla OK28:33+7:1711:22
6Ronja AnderssonTrollhättans SOK32:25+11:0912:54
7Tuva NylundBredaryds SOK32:46+11:3013:03
8Elias JohanssonOkänd35:27+14:1114:07
9Rebecca RundbladFrämmestads IK37:51+16:3515:04
10Emia HjortFalköpings AIK OK38:39+17:2315:23
11Jonas KarlssonOK Alehof38:45+17:2915:26
12Rikard KarlssonOK Alehof38:48+17:3215:27
13Albin TengströmFrämmestads IK39:01+17:4515:32
14Erik DelinRyda SK43:58+22:4217:30
15Anton JonssonTrollhättans SK47:12+25:5618:48
16Edith OlssonOK Kroppefjäll1:03:06+41:5025:08

Öppen motion 1

2 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena DavyKlubblös36:2814:31
2Fanny PeijlVänersborgs SK37:05+0:3714:46
3Jessica Käck KarlssonMariestads FK37:29+1:0114:56
4Erica BogrenIF Hagen39:04+2:3615:33
5Elvy FredinStigsökarna40:40+4:1216:12
6Tina J. WalterssonUlricehamns OK40:49+4:2116:15
7Bibbi GustavssonOK Gipen46:53+10:2518:40
8Kerstin RamströmOK Gipen48:10+11:4219:11
9Lil AlfredssonUddevalla OK50:32+14:0420:07
10Gun ThorssonRyda SK54:20+17:5221:38
11Simon GabrielssonFalköpings AIK OK1:00:43+24:1524:11
12B-O BrobackOK Flundrehof1:01:00+24:3224:18
13Anna-karin SandbergOK Skogsvargarna1:14:52+38:2429:49
Elisabet LanhammarVänersborgs SKej godkänd

Öppen motion 3

3 050 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne VollenOSI28:309:20
2Per-Arne JohanssonVänersborgs SK30:43+2:1310:04
3Carolina KarlssonKlubblös36:21+7:5111:55
4Annika PaulssonHerrestads AIF38:06+9:3612:29
5daniel JohanssonRyda SK39:14+10:4412:51
6Håkan CarlbomOK Gipen39:34+11:0412:58
7Evert JohanssonRyda SK42:13+13:4313:50
8Monica NordbrödemHalden SK43:16+14:4614:11
9Eva FredrikssonKorsnäs IF OK43:22+14:5214:13
10Karin CederlöfKlubblös43:48+15:1814:21
11Ching-Pei ChenTrollhättans SK44:01+15:3114:25
12Inger StrömOK Skogsvargarna44:30+16:0014:35
13Karl FredrikssonKorsnäs IF OK44:32+16:0214:36
14Sofia DelinRyda SK47:10+18:4015:27
15Bo CederlöfKlubblös47:11+18:4115:28
16Thomas AsplundOK Skogsvargarna48:30+20:0015:54
17Katarina LindenUddevalla OK48:47+20:1715:59
18Eva BörjessonLidköpings VSK49:43+21:1316:18
19Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK50:48+22:1816:39
20Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna51:15+22:4516:48
21Lars SvenssonOK Alehof51:31+23:0116:53
22Lillemor GunnarssonOK Gipen52:31+24:0117:13
23Anders LarssonRyda SK53:51+25:2117:39
24Frida JohanssonOK Skärmen53:52+25:2217:39
25Karl DelinRyda SK54:25+25:5517:50
26Mikael JohanssonOK Skärmen54:40+26:1017:55
27Louise DahlhammarOK Roxen55:06+26:3618:03
28Clara JohanssonOK Skärmen56:27+27:5718:30
29Sara AnderssonVänersborgs SK57:24+28:5418:49
30Sara KarlssonOK Skogshjortarna58:40+30:1019:14
31Nico JansenFrämmestads IK59:24+30:5419:28
32Ingela LarssonHestra IF1:00:03+31:3319:41
33Camilla LiderudLidköpings VSK1:02:26+33:5620:28
34Sven HasslerUddevalla OK1:03:29+34:5920:48
35Gunnar ChristianssonTrollhättans SK1:03:48+35:1820:55
36Rita RaastadSkien O-klubb1:04:04+35:3421:00
37Ann-Christin AugustssonStenungsunds OK1:05:19+36:4921:24
38Mattis AbrahamssonMarkbygdens OK1:05:52+37:2221:35
39Annika WestmarkOK Flundrehof1:06:07+37:3721:40
40Bengt FrickTrollhättans SK1:06:55+38:2521:56
41Göran EklöfIK Ymer1:15:43+47:1324:49
42Sebastian ArvidssonFrölunda OL1:16:09+47:3924:58
43Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:16:27+47:5725:03
44Birgitta AugustssonTibro OK1:17:29+48:5925:24
45Eva Westerholm-LannfeltOK Skogshjortarna1:18:01+49:3125:34
46Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:44:52+1:16:2234:22
Cecilie RomFrämmestads IKej godkänd
Karin GabrielssonjFalköpings AIK OKej godkänd
Elisabeth LaurellKungälvs OKutgått
Håkan HåkanssonKungälvs OKutgått
Peo OlssonOK Kroppefjällej start

Öppen motion 5

3 360 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ElfvingOK Gipen40:2712:02
2Emil HallstenOK Skärmen42:14+1:4712:34
3Håkan LarssonLjungskile FK44:10+3:4313:08
4Torbjörn LarssonLidköpings VSK45:21+4:5413:29
5Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna46:11+5:4413:44
6Erik SvenssonOK Klyftamo49:00+8:3314:35
7Mats HugosonKvillebyns SK49:28+9:0114:43
8Marcus BranellRyda SK49:51+9:2414:50 Ladda ner rutt i gpx-format
9Aron HugosonKvillebyns SK51:18+10:5115:16
10Calle FogelstrandRyda SK53:09+12:4215:49
11Conny ErixonOK Kullingshof54:06+13:3916:06
12Elias AnderssonVärend GN OL54:47+14:2016:18
13Sofia JohanssonOK Skärmen56:15+15:4816:44
14Annelie JohanssonOK Skärmen56:29+16:0216:48
15Thord EkströmUddevalla OK57:23+16:5617:04
16Karin AlthoffKungälvs OK59:24+18:5717:40
17Jenny EkströmStenungsunds OK1:02:57+22:3018:44
18Johanna KjellbergOK Flundrehof1:03:25+22:5818:52
19Moa GrällsOK Kåre1:03:33+23:0618:54
20Alicia LundgrenAlmby IK1:08:01+27:3420:14
21Christine LundOK Skogshjortarna1:08:46+28:1920:27
22Kjell AnderssonOK Skogshjortarna1:10:06+29:3920:51
23Gunnar JohanssonOK Gipen1:10:34+30:0721:00
24Sven PerssonLjungskile FK1:14:45+34:1822:14
25Jenny RönnqvistOK Löftan1:16:07+35:4022:39
26Hans BernhardssonOK Skärmen1:16:21+35:5422:43
27Arne AlfredssonUddevalla OK1:17:21+36:5423:01
28Claes OlssonOK Gipen1:17:55+37:2823:11
29Susanne HartikkaOK Skogsvargarna1:18:10+37:4323:15
30Tommy HartikkaOK Skogsvargarna1:18:38+38:1123:24
31Stina LiderudLidköpings VSK1:20:14+39:4723:52
32Frida RönnqvistOK Löftan1:21:00+40:3324:06
33Carina ReichenbergIdefjordens SK1:23:58+43:3124:59
34Niclas KjellmanLidköpings VSK1:25:39+45:1225:29
35Tony GullqvistVästvärmlands OK1:26:01+45:3425:36
36Ulrika LarssonLidköpings VSK1:27:13+46:4625:57
37Fredrika ErikssonRyda SK1:28:11+47:4426:14
38Frida KjellmanLidköpings VSK1:31:54+51:2727:21
39Elin TorstenssonKvillebyns SK1:35:18+54:5128:21
40Jenny OlssonStigsökarna1:37:54+57:2729:08
Peter WiikNärpes OKej godkänd
Magnus GunnarssonLerums SOKutgått
Erika RaskKungälvs OKutgått
Mila ZaharinovaOppsal Orienteringej start

Öppen motion 7

2 950 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AnderssonFrämmestads IK24:288:17
2Sonia kyröläTamperen pyrintö24:35+0:078:20
3Anders AspMölndal Outdoor IF25:32+1:048:39
4Anna-Sofia MarilaTamperen pyrintö25:34+1:068:40
5Emii mähönenTamperen pyrintö27:18+2:509:15
6Jonas WallinVänersborgs SK29:45+5:1710:05
7Emelie SvalinVänersborgs SK30:03+5:3510:11
8Sondre BråthenRaumar Orientering32:15+7:4710:55
9Christina HalvarssonOK Kroppefjäll32:30+8:0211:01
10Martin OlssonTibro OK32:34+8:0611:02
11Astrid BjornerodOK Moss34:10+9:4211:34
12Ing-Marie AronengBredareds IF34:57+10:2911:50
13Bjørn BaklidKonnerud IL35:11+10:4311:55
14Gabriel AnderssonUlricehamns OK36:53+12:2512:30
15Tomas AlmenVänersborgs SK38:15+13:4712:57
16Thomas ForslundSäffle OK39:49+15:2113:29
17Mats BlomLjungskile FK40:39+16:1113:46
18Johanna StoltVänersborgs SK40:44+16:1613:48
19Stig StrandhagenRøyken O-lag41:09+16:4113:56
20Frida StoltVänersborgs SK41:16+16:4813:59
21Mikael SoppiOK Kroppefjäll41:25+16:5714:02 Ladda ner rutt i gpx-format
22Erika AspMölndal Outdoor IF42:32+18:0414:25
23Nils-Erik GunnarssonOK Gipen43:41+19:1314:48
24Aron HåkanssonKungälvs OK44:25+19:5715:03
25Sofia GustafssonVänersborgs SK44:44+20:1615:09
26Ellen SarenmarkLeksands OK44:59+20:3115:14
27Charlotte ÖstermanVänersborgs SK45:31+21:0315:25
28Ulf PeterssonKungälvs OK46:28+22:0015:45
29Malin ChristianssonUddevalla OK46:51+22:2315:52
30Bo SandströmStångenäs AIS48:41+24:1316:30
31Anders SwedinLidköpings VSK49:19+24:5116:43
32Annika HogedalGöteborg-Majorna OK50:20+25:5217:03
33Stefan StoltVänersborgs SK52:43+28:1517:52
34Ulf BjörkdahlHerrestads AIF53:21+28:5318:05
35Johnny KarlssonUddevalla OK53:39+29:1118:11
36Håkan DuhlboIFK Moras OK54:43+30:1518:32
37Linn ErikssonRyda SK54:58+30:3018:37
38Pelle EngströmStora Tuna OK57:44+33:1619:34
39Martin SvennungssonOK Gipen58:04+33:3619:41
40Håkan JunforsOK Skogshjortarna1:03:15+38:4721:26
41Thomas BarkTrollhättans SOK1:04:37+40:0921:54
42Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:04:39+40:1121:54
43Roland MattssonOK Skärmen1:04:53+40:2521:59
44Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:10:00+45:3223:43
45Sofie SvennungssonOK Gipen1:16:51+52:2326:03
46Mats KarlssonOK Kullingshof1:18:40+54:1226:39
47Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:19:18+54:5026:52
48Annika JohanssonOK Alehof1:26:35+1:02:0729:21
Eva JohanssonLidköpings VSKej godkänd

Öppen motion 8

4 300 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonVänersborgs SK30:267:04
2Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering31:54+1:287:25
3Markus JohanssonIFK Göteborg34:31+4:058:01
4Björn ÖbergRyda SK35:12+4:468:11
5Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK36:00+5:348:22
6Jerker BomanGävle OK37:40+7:148:45
7Daniel OlssonUddevalla OK39:12+8:469:06
8Anders KindbomIF Hagen39:21+8:559:09
9Per SvenssonFinspångs SOK42:05+11:399:47
10Erik TholénOK Skogshjortarna42:35+12:099:54
11Emil BörjessonLinköpings OK43:23+12:5710:05
12Magnus DahlinIK Gandvik45:32+15:0610:35
13Simon BörjesonRyda SK46:33+16:0710:49
14Johan LilljeqvistStigsökarna48:41+18:1511:19
15Håkan FlingmarkUddevalla OK49:07+18:4111:25
16Ylva GunnarsdotterTenhults SOK49:27+19:0111:30
17Marcus WetterKungälvs OK49:28+19:0211:30
18Pernilla BacklundNärpes OK50:01+19:3511:37
19Daniel AxelssonVänersborgs SK50:06+19:4011:39
20Andreas RomFrämmestads IK50:41+20:1511:47
21Niclas SahlinVänersborgs SK50:58+20:3211:51
22Anders OhlssonUddevalla OK52:04+21:3812:06
23Anders JohanssonUddevalla OK54:25+23:5912:39
24Magnus BrobackOK Flundrehof54:58+24:3212:46
25Håkan LindénUddevalla OK55:14+24:4812:50
26Tommy StenkvistRyda SK56:13+25:4713:04
27Markus PetterssonVänersborgs SK56:55+26:2913:14
28Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK57:31+27:0513:22
29Anna MattssonOK Gipen57:42+27:1613:25
30Patrik NilssonVänersborgs SK59:56+29:3013:56
31Andreas BranellRyda SK1:00:21+29:5514:02
32Monica OlssonUddevalla OK1:00:32+30:0614:04
33Urban SörqvistMarkbygdens OK1:01:25+30:5914:16
34Liselott JohanssonTenhults SOK1:02:04+31:3814:26
35Mattias PrickUddevalla OK1:03:39+33:1314:48
36Elisabet EnemarGävle OK1:06:10+35:4415:23
37Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:14:02+43:3617:13
38Karl ErikssonUddevalla OK1:15:49+45:2317:37 Ladda ner rutt i gpx-format
39Sara AnderssonSävedalens AIK1:15:51+45:2517:38
40Staffan OlssonStigsökarna1:17:10+46:4417:56
41Malin RidderstedtKlubblös1:34:54+1:04:2822:04
42Martin JönssonKlubblös1:34:57+1:04:3122:04
Albin SvahnFrämmestads IKej godkänd
Mikael PalgrimVänersborgs SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser