Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: lördag 26 oktober 2013 - söndag 27 oktober 2013

H21, sträcka 1

75 startande
PlacNamnLagTidDiff
1David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna 158:19
2Oleksandr KratovOK Orion 158:37+0:18
3Jani LakanenVaajakosken Terä 159:27+1:08
4Anders CarlssonIFK Lidingö SOK 11:00:24+2:05
5Aaro AsikainenKalevan Rasti 11:00:36+2:17
6Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF 11:00:53+2:34
7Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK 11:01:04+2:45
8Erik Ivarsson SandbergOK Denseln 11:01:35+3:16
9Gaute Hallan SteiwerLillomarka OL 11:01:44+3:25
10Fredrik EdénOK Kåre 11:02:08+3:49
11Jonas NordströmHalden SK 11:02:37+4:18
12Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF 21:03:15+4:56
13Søren SchwartzIFK Göteborg 11:03:18+4:59
14Daniel AttåsOK Tisaren 11:03:21+5:02
15Filip GrahnHestra IF 11:03:31+5:12
16Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF 31:04:15+5:56
17Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna 11:04:35+6:16
18Stepan KodedaMS Parma 11:04:43+6:24
19Jan TroengOK Linné 11:04:55+6:36
20Simon HedlundÄrla IF 11:05:23+7:04
21Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering 11:05:32+7:13
22Erik EngstrandIFK Göteborg 21:06:01+7:42
23Zsolt LenkeiIFK Moras OK 11:06:06+7:47
24Magnus GlänneforsTullinge SK 11:06:34+8:15
25Einari HeinaroHelsingin Suunnistajat 11:06:38+8:19
26Timo JoensuuVaajakosken Terä 21:06:40+8:21
27David LingforsOK Linné 21:07:07+8:48
28Emil AhlbäckFossum IF 11:07:25+9:06
29Daniel MillbournOK Skogsfalken 11:07:40+9:21
30Peter ErikssonLinköpings OK 11:07:42+9:23
31Sergey DetkovHiisirasti 11:07:46+9:27
32Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna 21:08:04+9:45
33Oskar Stensson-BohmanVäxjö OK 11:08:24+10:05
34Aaron PrinceSävedalens AIK 11:08:32+10:13
35Ville KeskisaariVaajakosken Terä 31:10:10+11:51
36Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad 11:10:15+11:56
37Jakob Ekhard EdsenOK Pan Århus 11:10:54+12:35
38Olof SandgrenOK Orion 21:11:07+12:48
39Per-Anders EggertsenIFK Göteborg 31:11:18+12:59
40Tero HeikkiläPaimion Rasti 11:11:58+13:39
41Steinar KollerudLillomarka OL 21:12:40+14:21
42Per BrolundOK Denseln 21:13:02+14:43
43Nikita VinogradovNord West 21:13:06+14:47
44Daniel RoosAttunda OK 11:13:50+15:31
45Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna 21:14:14+15:55
46Jaani LantelaTykistöprikaati 11:14:54+16:35
47Mattias MårtsStora Tuna OK 11:15:01+16:42
48Per HjerrildOK Pan Århus 21:15:57+17:38
49Didrik HallNyköpings OK 11:17:04+18:45
50Anders HöijeGöteborg-Majorna OK 21:17:18+18:59
51Janis TamuzsOK Älvsjö-Örby 11:18:13+19:54
52Ilya GusevNord West 11:18:27+20:08
53Rasmus ElmelidSkåneslättens OL 11:19:00+20:41
54Fredrik NilssonHelsingborgs SOK 11:19:35+21:16
55Jonatan AronssonOK Tisaren/IKHP1:19:38+21:19
56Kristian DahlströmIFK Moras OK 21:20:43+22:24
57Johan SisellOK Södertörn 11:20:54+22:35
58Magnus LarssonFK Göingarna 11:20:57+22:38
59Tim Falck WeberCopenhagenO 21:21:02+22:43
60Pontus JanssonKungälvs OK / Hestra IF 31:21:27+23:08
61Kaspar HäglerJärla Orientering 21:21:46+23:27
62Göran ThimbergSöders-Tyresö 11:22:23+24:04
63Emil LauriIFK Lidingö SOK 21:23:07+24:48
64Björn KarlssonHalmstad OK 11:23:09+24:50
65Magnus HanssonOK Löftan 11:23:17+24:58
66Rickard HolmqvistHestra IF 21:23:35+25:16
67Niklas KarlssonVäxjö OK 21:24:01+25:42
68Samuel SvenssonCentrum OK 11:27:41+29:22
69Stefan Frands PetersenCopenhagenO 11:27:59+29:40
70Jonas Falck WeberEksjö SOK 11:35:59+37:40
71David JohanssonFalkenbergs OK 11:42:36+44:17
72Björn KarlssonOK Orinto 11:50:34+52:15
Simon Thrane HansenOK Pan-Kristianstad 2ej godkänd
Mikko HeinonenKalevan Rasti 2ej godkänd
Jesper SjögrenOK Kullingshof 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser