Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: lördag 26 oktober 2013 - söndag 27 oktober 2013

D21

32 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan Århus 13:06:59
Signe Klinting54:4510+10:0954:4517
Stine Bagger Hagner33:342+0:331:28:195-12
Maja Alm40:5312:09:121-4
Emma Klingenberg57:478+3:273:06:5910
2Göteborg-Majorna OK 13:07:18
Viktoria Ernstsson54:238+9:4754:2319
Emma Bergman33:0111:27:243-16
Jennie Runesson43:152+2:222:10:392-1
Anna Forsberg56:395+2:193:07:1820
3OK Tisaren 13:10:38
Rebecka Nylin53:225+8:4653:2224
Andrea Svensson34:514+1:501:28:134-20
Helena Andersson45:529+4:592:14:0540
Lilian Forsgren56:333+2:133:10:383-1
4Halden SK 13:13:04
Ida Marie Næss Bjørgul52:023+7:2652:0223
Ane Sofie Bjørgul40:0918+7:081:32:117-16
Kine Hallan Steiwer46:3310+5:402:18:448+1
Eva Jurenikova54:2013:13:044-4
5Hiisirasti / Rastikarhut 13:13:19
Päivi Autio54:5811+10:2254:5821
Inna Somova37:2710+4:261:32:258-13
Mira Kaskinen45:196+4:262:17:446-2
Natalia Efimova55:352+1:153:13:195-1
6Paimion Rasti 13:13:35
Inga Dambe50:202+5:4450:2020
Nina Temjakova36:107+3:091:26:301-19
Emma Silvennoinen47:0912+6:162:13:393+2
Saara Norrgrann59:5610+5:363:13:356+3
7IFK Göteborg 13:14:52
Josefine Carlsson53:074+8:3153:0712
Kirsi Nurmi34:143+1:131:27:212-10
Maria Holmstrand50:3118+9:382:17:527+5
Jenny Johansson57:007+2:403:14:5270
8OK Orion 13:18:00
Nadiya Volynska44:36144:3625
Ulrika Hermansson45:1227+12:111:29:486-19
Tilda Johansson45:085+4:152:14:565-1
Carlotta Scalet1:03:0416+8:443:18:008+3
9IFK Lidingö SOK 13:18:55
Sofia Törnqvist56:4616+12:1056:4626
Adela Indrakova37:089+4:071:33:5411-15
Sofia Adolfsson48:2614+7:332:22:20110
Annica Gustafsson56:354+2:153:18:559-2
10IFK Moras OK 13:19:01
Evgeniya Ryapolova53:477+9:1153:4715
Frida Lövgren40:2020+7:191:34:0713-2
Anastasia Trubkina46:4811+5:552:20:5510-3
Olga Rieznychenko58:069+3:463:19:01100
11IK Hakarpspojkarna 13:28:40
Hanna Palm56:5117+12:1556:5114
Johanna Jonsson37:5811+4:571:34:49140
Elin Svensson51:2319+10:302:26:1213-1
Anna Envall1:02:2813+8:083:28:4011-2
12OK Tisaren 23:28:41
Lovisa Persson54:238+9:4754:236
Anna Hallmén38:4516+5:441:33:0810+4
Julia Lauri53:4221+12:492:26:5015+5
Maria Westher1:01:5111+7:313:28:4112-3
13Lillomarka OL 13:28:48
Andrine Benjaminsen53:396+9:0353:3911
Ingvild Wang43:5925+10:581:37:3818+7
Siri Kollerud48:4015+7:472:26:1814-4
Helen Palmer1:02:3014+8:103:28:4813-1
14OK Linné 13:29:41
Kate Morrison (vacant)1:10:5229+26:161:10:5227
Samantha Saeger (vacant)36:268+3:251:47:1825-2
Rebecka Olsson (vacant)45:337+4:402:32:5120-5
Cathrine Taylor (vacant)56:506+2:303:29:4114-6
15OK Pan Århus 23:30:03
Ane Linde58:2020+13:4458:207
Josephine Dewett Kristensen40:1519+7:141:38:3520+13
Miri Thrane Ødum47:2613+6:332:26:0112-8
Ita Klingenberg1:04:0218+9:423:30:0315+3
16Halden SK 23:32:06
Jennie Andersson55:4912+11:1355:492
Hanne Lerche Raadal39:5317+6:521:35:4215+13
Elena Roos45:044+4:112:20:469-6
Léa Vercellotti1:11:2026+17:003:32:0616+7
17Sävedalens AIK 13:33:35
Maria Gustafsson1:00:4322+16:071:00:4330
Lisa Palm38:0913+5:081:38:5221-9
Sara Prince51:4520+10:522:30:3718-3
Emma Andersson1:02:5815+8:383:33:3517-1
18IK Hakarpspojkarna 23:36:46
Anette Granstedt56:5318+12:1756:535
Maria Ossiansson41:1224+8:111:38:0519+14
Moa Svensson49:2516+8:322:27:3016-3
Anna Serrallonga1:09:1622+14:563:36:4618+2
19Eksjö SOK 13:39:17
Josefine Klintberg55:5913+11:2355:599
Beatrice Gustavsson38:0212+5:011:34:0112+3
Linda Nordin55:2323+14:302:29:2417+5
Amanda Falck Weber1:09:5323+15:333:39:1719+2
20OK Pan Århus 33:40:30
Hanna Aludden1:02:2826+17:521:02:288
Caroline Finderup40:4923+7:481:43:1724+16
Mette Hjerrild49:2617+8:332:32:4319-5
Camilla Louise Bevensee1:07:4719+13:273:40:3020+1
21CopenhagenO 13:42:12
Helle Holm Clausen1:07:3428+22:581:07:3429
Amalie Tripax48:0029+14:591:55:34290
Nicoline Friberg Klysner44:463+3:532:40:2024-5
Cecilie Friberg Klysner1:01:5212+7:323:42:1221-3
22Linköpings OK 13:42:35
Fredrika Vångell56:1114+11:3556:1116
Annika Ivarsson40:3522+7:341:36:46160
Terese Wängdahl57:0024+16:072:33:4622+6
Sanna Eriksson1:08:4920+14:293:42:35220
23Bredaryds SOK 13:43:04
Amanda Hansson1:11:4930+27:131:11:4922
Carina Svensson35:335+2:321:47:2226+4
Amanda Leo45:478+4:542:33:0921-5
Agnes Leo1:09:5525+15:353:43:0423+2
24Göteborg-Majorna OK 23:44:54
Frida Nero58:3921+14:0358:393
Rebecka Harding38:3615+5:351:37:1517+14
Karolina Källstrand57:4525+16:522:35:0023+6
Sara Johansson1:09:5424+15:343:44:5424+1
25Fossum IF 13:54:14
Guro Vassend1:11:5931+27:231:11:5918
Marianne Opsahl Bredesen44:1126+11:101:56:1030+12
Ragnhild Hjermstad54:5822+14:052:51:0826-4
Gunvor Hov Høydal1:03:0617+8:463:54:1425-1
26Sävedalens AIK / Konnerud IL 24:05:25
Ida-Maria Svensson1:03:0127+18:251:03:014
Amanda Claesson46:3428+13:331:49:3527+23
Therese Alfredsson1:06:4626+25:532:56:2128+1
Runa Fremstad1:09:0421+14:444:05:2526-2
27Paimion Rasti 24:05:50
Laura Portin56:4015+12:0456:401
Eveliina Hirvonen36:086+3:071:32:489+8
Camilla Fingerroos1:15:0228+34:092:47:5025+16
Signe Dambe1:18:0028+23:404:05:5027+2
28Nord West 14:08:31
Tatyana Bevza1:02:1025+17:341:02:1013
Elena Gurskaia40:2321+7:221:42:3323+10
Anastasia Pesegova1:12:0027+31:072:54:3327+4
Daria Krasilnikova1:13:5827+19:384:08:3128+1
29Ankarsrums OK / Västerviks OK 14:45:22
Anna Johansson58:1419+13:3858:1410
Camilla Svensson55:1030+22:091:53:2428+18
Lovisa Johansson1:22:1829+41:253:15:4229+1
Erika Strömbäck1:29:4029+35:204:45:22290
Södertälje-Nykvarn OF 1ej godkänd
Jeanette Jönsson Hellstadius1:01:4724+17:111:01:4728
Emma Isaksson38:2614+5:251:40:1322-6
Anna Kindlundhej godkändej godkänd
Frida Jönsson Hellstadiusej startej godkänd
Tullinge SK 1ej godkänd
Rebecka Heinrup1:00:4723+16:111:00:4731
Cecilia Imarkej startej start
Lovisa Adolfssonej startej start
Johanna Lönnkvistej startej godkänd
Växjö OK / Umeå OK 1ej godkänd
Helena Lindénej godkändej godkänd
Eva Perssonej startej godkänd
Anna-Maria Roubertej startej godkänd
Louise Lundgrenej startej godkänd
OK Kolmården 1ej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser