Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: lördag 26 oktober 2013 - söndag 27 oktober 2013

H16

30 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:56:05
Olle Andersson35:104+2:0435:1026
Victor Imark27:303+2:271:02:402-24
Albin Andersson20:2011:23:0020
Jonathan Envall20:242+0:041:23:04
Simon Stålhammar26:0720+5:471:28:47
Simon Imark33:053+1:421:56:051-1
2OK Kolmården 11:57:58
Emil Ljungemyr33:06133:063
Ville Johansson25:03158:091-2
Josef Johansson22:4210+2:221:20:5110
Albin Selerud37:0710+5:441:57:582+1
3Stora Tuna OK 12:00:47
Jesper Svensk34:323+1:2634:3214
Nils Alexandersson32:0714+7:041:06:394-10
Viktor Svensk21:294+1:091:28:083-1
Henning Sjökvist32:392+1:162:00:4730
4Halden SK 12:01:51
Peter Nordbrøden36:367+3:3036:3611
Håkon Østraat Sævareid31:3212+6:291:08:088-3
Trygve Kristoffer Løvli22:208+2:001:30:285-3
Olav Schmitt Gran22:239+2:031:30:31
Petter Norsted Kildebo26:1421+5:541:34:22
Håkon Raadal Bjørlo31:2312:01:514-1
5OK Kåre 12:06:37
Isac Von Krusenstierna35:145+2:0835:1418
Martin Mörsell31:0810+6:051:06:223-15
Eric Danielsson23:0813+2:481:29:304+1
Erik Berglund27:3125+7:111:33:53
Jonas Gustafsson37:0710+5:442:06:375+1
6MS Parma 12:08:57
Eero Jalli43:0315+9:5743:0320
Akseli Ruohola29:328+4:291:12:3513-7
Eero Lapila21:335+1:131:34:089-4
Eero Heinonen34:495+3:262:08:576-3
7Nydalens SK 12:10:22
Gjermund Tørnqvist Halden44:5919+11:5344:5915
Lukas Liland27:334+2:301:12:3212-3
Sam Lunøe21:223+1:021:33:547-5
Jørgen Wulfsberg22:086+1:481:34:40
Elias Jonsson36:289+5:052:10:2270
8Eksjö SOK 12:10:57
Philip Edvardsson39:519+6:4539:5113
Nils Wärnsberg27:565+2:531:07:476-7
Hugo Djurstedt23:0411+2:441:30:5160
Oskar Svahn40:5646+20:361:48:43
Lucas Sundblad40:0613+8:432:10:578+2
9Pihkaniskat 12:11:41
Aleksi Pietikäinen40:5310+7:4740:536
Samuli Saukkonen28:226+3:191:09:1510+4
Severi Koikkalainen24:4518+4:251:34:008-2
Aleksi Sorsa37:4112+6:182:11:419+1
10OK Bävern 12:12:50
Oliwer Lundberg34:092+1:0334:0924
Ludwig Gustavsson34:1119+9:081:08:209-15
Oliver Karmetun28:5730+8:371:37:1712+3
Linus Lundberg31:1637+10:561:39:36
Emil Johansson31:1838+10:581:39:38
Rasmus Lundberg35:336+4:102:12:5010-2
11OK Löftan / Halmstad OK 12:13:35
Loke Agmarken41:2312+8:1741:232
Daniel Andersson25:292+0:261:06:525+3
Filip Svensson30:2736+10:071:37:1913+8
Simon Wikström36:168+4:532:13:3511-2
12Jönköpings OK 12:22:27
Eric Rosjö42:4913+9:4342:4919
Filip Rosjö32:2016+7:171:15:0914-5
Edvin Claesson23:0712+2:471:38:1615+1
Arvid Claesson23:1214+2:521:38:21
Adam Löfström25:0019+4:401:40:09
Victor Hansson44:1118+12:482:22:2712-3
13OK Roxen 12:23:05
Albin Lillieström46:1820+13:1246:1821
Olle Hansson29:077+4:041:15:2516-5
Lukas Eveborn22:127+1:521:37:3714-2
Hugo Dalhammer37:1144+16:511:52:36
Hugo Lillieström45:2819+14:052:23:0513-1
14IF Hagen 12:24:02
Carl Holmberg44:1517+11:0944:1527
Jesper Lindström33:1117+8:081:17:2619-8
Daniel Bogren24:2016+4:001:41:4617-2
Filip Karlsson42:1616+10:532:24:0214-3
15OK Ravinen 22:26:42
Hannes Svahn44:1517+11:0944:151
Hugo Thorell31:2011+6:171:15:3517+16
Viggo Klasson29:0731+8:471:44:4218+1
Albin Andersson42:0015+10:372:26:4215-3
16Skåneslättens OL 12:26:44
Adam Segerslätt46:3921+13:3346:398
Erik Barr Zeilon37:1722+12:141:23:5620+12
Elias Möller28:2028+8:001:52:16200
Isak Prellner34:284+3:052:26:4416-4
17IK Hakarpspojkarna 12:28:33
Emil Björnlinger43:0114+9:5543:0125
Lukas Granstedt32:1115+7:081:15:1215-10
Viktor Ossiansson26:2022+6:001:41:3216+1
Andreas Gustafsson47:0122+15:382:28:3317+1
18Sol Tranås 22:37:32
Victor Thörnkvist44:0716+11:0144:0722
Isac Johansson40:4725+15:441:24:5421-1
Axel Johansson32:3139+12:111:57:2522+1
Lovisa Nord32:3440+12:141:57:28
Arvid Nord40:0714+8:442:37:3218-4
19OK Dacke 12:37:42
Oscar Johansson37:548+4:4837:5416
Emil Pettersson39:0224+13:591:16:5618+2
Ebba Berglin27:5626+7:361:44:5219+1
Johanna Wilhelmsson53:2849+33:082:10:24
Albin Henrysson52:5024+21:272:37:42190
20OK Ravinen 32:38:09
Kasper Fransson51:1725+18:1151:174
Lukas Hellgren34:5220+9:491:26:0923+19
Simon Törnqvist28:1827+7:581:54:2721-2
William Scherlin34:0743+13:472:00:16
Max Klasson43:4217+12:192:38:0920-1
21Växjö OK 12:43:31
Gustav Runefors1:01:4829+28:421:01:4828
Isac Ericsson36:5321+11:501:38:4126-2
Albin Månsson29:0731+8:472:07:4827+1
Lukas Lundgren35:437+4:202:43:3121-6
22CopenhagenO 12:45:23
Peter Hansen56:4927+23:4356:4917
Asger Skytte Kirkegaard33:3018+8:271:30:1925+8
Lasse Falck Weber27:1524+6:551:57:3423-2
Søren Thrane Ødum29:1533+8:551:59:34
Mikkel Lyskjær Jensen29:1634+8:561:59:35
Rune Østergaard47:4923+16:262:45:2322-1
23FK Göingarna 12:51:41
Hampus Larsson49:1224+16:0649:1212
Oscar Modig50:1229+25:091:39:2428+16
Melker Andersson26:3523+6:152:05:5926-2
Fritjof Axelsson45:4220+14:192:51:4123-3
24Västerviks OK 13:02:31
Isak Hertin48:2923+15:2348:297
Oscar Lang41:4826+16:451:30:1724+17
Axel Lindeberg29:2035+9:001:59:37240
Simon Eckerlid1:02:5427+31:313:02:31240
25Linköpings OK 13:11:13
Sarah Magnusson1:04:0030+30:541:04:0030
Gunnar Engström43:0828+18:051:47:0829-1
Emanuel Herberthson24:2917+4:092:11:3728-1
Frida Sahlman46:0848+25:482:33:16
Emma Lindell59:3626+28:133:11:1325-3
26Kalmar OK / Nybro OK 13:16:54
Elin Lundqvist56:4226+23:3656:4229
Erik Liljebjörn42:0027+16:571:38:4227-2
Elias Lindblad44:2447+24:042:23:0629+2
Nils Hammaräng Grip53:4825+22:253:16:5426-3
27CopenhagenO 23:20:19
Rasmus Möller Jess1:01:2128+28:151:01:2110
Vitus Woge Nielsen1:00:2030+35:172:01:4130+20
Mikkel Lau Petersen32:3541+12:152:34:16300
Lasse August Helweg37:1845+16:582:38:59
Julius Molsen46:0321+14:403:20:1927-3
IF Hagen 2ej godkänd
Hampus Nyström47:3222+14:2647:325
Marcus Carlsson38:2123+13:181:25:5322+17
Oscar Stomberg34:0642+13:461:59:5925+3
Olle Hedmanej godkändej godkänd
OK Ravinen 1ej godkänd
Erik Herne41:0311+7:5741:039
Axel Granqvist29:589+4:551:11:0111+2
Viktor Wohlgemuth23:4515+3:251:34:4610-1
Felix Hellgrenej godkändej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd
Ludvig Ek36:086+3:0236:0823
Carl Carlsson31:5813+6:551:08:067-16
Philip Carlsson28:4229+8:221:36:4811+4
Oskar Engmanej godkändej godkänd
Sol Tranås 1ej start
Victor Thörnkvistej startej start
Elin Poschej startej start
Axel Johanssonej startej start
Lovisa Nordej startej start
vacant ej startej start
Arvid Nordej startej start
Fossum IF 1ej start
vacant (Växjö OK)ej startej start
vacant (Växjö OK)ej startej start
vacant (Växjö OK)ej startej start
vacant (Växjö OK)ej startej start
vacant (Växjö OK)ej startej start
vacant (Växjö OK)ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser