Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: lördag 26 oktober 2013 - söndag 27 oktober 2013

H165

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 11:36:28
Per Eriksson34:225+1:5734:225
Roger Danielsson26:5311:01:151-4
Per Magnusson35:132+0:341:36:2810
2OK Njudung 11:40:51
Clas Löfkvist33:073+0:4233:073
Stefan G Larsson29:203+2:271:02:2730
Per Fransson38:243+3:451:40:512-1
3Västerviks OK 11:45:44
Torgny Pettersson34:306+2:0534:306
Anders Pettersson27:452+0:521:02:152-4
Rolf E Johansson43:296+8:501:45:443+1
4OK Njudung 21:48:45
Ulf Svensson32:592+0:3432:592
Arne Svensson30:505+3:571:03:494+2
Dennis Toll44:568+10:171:48:4540
5IK Hakarpspojkarna 11:49:44
Göran Carnander33:564+1:3133:564
Svante Bjurgren32:289+5:351:06:245+1
Kurt Svensson43:205+8:411:49:4450
6OK Njudung 31:52:39
Bengt Hesslekrans32:25132:251
Allan Olofsson35:4611+8:531:08:116+5
Anders Pettersson44:287+9:491:52:3960
7Ronneby OK 11:54:49
Ingemar Månsson36:257+4:0036:257
Kjell Månsson43:4514+16:521:20:1012+5
Torgny Lindström34:3911:54:497-5
8Nässjö OK 11:55:09
Bo-Gunnar Josefsson37:578+5:3237:578
Kenneth Andersson37:5413+11:011:15:5110+2
Magnus Svensson39:184+4:391:55:098-2
9Kalmar OK 12:01:43
Bo Salomonsson42:0610+9:4142:0610
Jan Danielsson31:296+4:361:13:357-3
Jan Andersson48:089+13:292:01:439+2
10Vimmerby OK 12:04:24
Mats Adolfsson45:0412+12:3945:0412
Urban Svensson29:574+3:041:15:019-3
Torbjörn Falk49:2310+14:442:04:2410+1
11Målilla OK 12:19:53
Leif Axelsson46:2813+14:0346:2813
Jan-Ulf Karlsson36:2512+9:321:22:53130
Gunnar Enberg57:0011+22:212:19:5311-2
12Tenhults SOK 12:22:07
Hans Trofast41:439+9:1841:439
Stefan Elmquist32:108+5:171:13:538-1
Stefan Hermansson1:08:1412+33:352:22:0712+4
13Björkfors GOIF 12:26:32
Lars Östlin43:5711+11:3243:5711
Torgny Johansson33:1210+6:191:17:09110
Sven-Olof Svensson1:09:2313+34:442:26:3213+2
14OK Kolmården 12:40:32
Britt-Marie Aldén57:3114+25:0657:3114
Maria Nordwall32:047+5:111:29:35140
Runar Aldén1:10:5714+36:182:40:32140
Boxholm-Mjölby OL 1ej start
Sören Bremerej startej start
vacant ej startej start
vacant (Växjö OK)ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser