Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: lördag 26 oktober 2013 - söndag 27 oktober 2013

D120

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Boxholm-Mjölby OL 11:51:18
Maria Pettersson36:18136:184
Mia Lindberg33:253+1:411:09:431-3
Bodil Molin41:353+2:441:51:1810
2Eksjö SOK 11:54:21
Monica Kollberg40:236+4:0540:239
Carina Bergander35:074+3:231:15:304-5
Susanna Djurstedt38:5111:54:212-2
3FK Göingarna 11:58:21
Lindha Hellner39:294+3:1139:291
Susanne Andersson31:4411:11:132+1
Louise Axelsson47:088+8:171:58:213+1
4OK Kolmården 11:59:10
Agneta Eriksson37:292+1:1137:293
Annika Selerud37:246+5:401:14:5330
Annica Berggren44:176+5:261:59:104+1
5Växjö OK 12:00:26
Annika Ericsson44:318+8:1344:316
Gunilla Karlsson32:592+1:151:17:305-1
Lena Regnell42:565+4:052:00:2650
6Jönköpings OK 12:03:07
Anna Johansson42:257+6:0742:2510
Lena Högrell41:109+9:261:23:357-3
Maritha Henriksson39:322+0:412:03:076-1
7Nässjö OK 12:06:20
Anna Nero Nordmark40:215+4:0340:2111
Åsa Flink-Svensson38:298+6:451:18:506-5
Helena Karlsson47:309+8:392:06:207+1
8Kalmar OK 12:09:26
Anne Lindell45:239+9:0545:235
Kristina Johansson41:4210+9:581:27:058+3
Liselotte Klemming42:214+3:302:09:2680
9Jönköpings OK 22:13:08
Maria R Thelin48:4910+12:3148:492
Agneta Hallberg-Hansson38:187+6:341:27:079+7
Anna Dolk46:017+7:102:13:0890
10FK Finn / Markaryds FK 12:27:28
Anneli Carlsson50:3911+14:2150:397
Karin Lindqvist36:295+4:451:27:0810+3
Marita Philipsson1:00:2010+21:292:27:28100
Kexholms SK 1ej godkänd
Anna Ekbring37:583+1:4037:588
Carin Anderson53:4011+21:561:31:3811+3
Mariann Johanssonej godkändej godkänd
Boxholm-Mjölby OL 2ej start
Annelie Aleniusej startej start
Margareta Skarp Runtegenej startej start
Anna Kullbergej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser