Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: lördag 26 oktober 2013 - söndag 27 oktober 2013

Alstermo IF

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Alstermo IF 2Öppenej start
1. vacant (Växjö OK)ej startej start
2. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start

Boxholm-Mjölby OL

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Boxholm-Mjölby OL 1H165ej start
1. ej startej start
2. ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start

Fossum IF

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Fossum IF 1H16ej start
1. vacant (Växjö OK)ej startej start
2. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
4. vacant (Växjö OK)ej startej start

Kalevan Rasti

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Kalevan Rasti 2H21ej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Hannu Airila (Växjö OK)ej startej godkänd
5. Kiril Nikolov (Växjö OK)ej startej godkänd

OK Hällen

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Hällen 1H21ej start
1. vacant (Växjö OK)ej startej start
2. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
4. vacant (Växjö OK)ej startej start
5. vacant (Växjö OK)ej startej start

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Pan-Kristianstad 2H21ej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. vacant (Växjö OK)ej startej godkänd

OK Tranan

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Tranan 1D16ej start
1. vacant (Växjö OK)ej startej start
2. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
4. ej startej start

Skogspojkarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Skogspojkarnas OK 1Öppen1:31:29
1. Michael Wehlin (Växjö OK)25:1912+5:1425:1912
2. Anita Seger Wehlin (Växjö OK)22:4713+5:5448:0610-2
3. Johan Wehlin (Växjö OK)43:2322+16:141:31:2913+3

Sol Tranås

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Sol Tranås 1H16ej start
1. Victor Thörnkvistej startej start
2. Elin Poschej startej start
3. Axel Johanssonej startej start
3. Lovisa Nordej startej start
3. vacant ej startej start
4. Arvid Nordej startej start

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Växjö OK / Umeå OK 1D21ej godkänd
1. Helena Lindénej godkändej godkänd
2. Eva Perssonej startej godkänd
3. Anna-Maria Roubertej startej godkänd
4. Louise Lundgrenej startej godkänd

Västerviks OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Västerviks OK 3Öppenej godkänd
1. Anders Strömbäck32:1833+12:1332:1833
2. Ulrika Strömbäck38:2850+21:351:10:4644+11
3. vacant ej startej godkänd

Växjö OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Växjö OK 1D1502:16:24
1. Eva Eklund43:293+6:1843:293
2. Eva Pettersson42:243+4:311:25:5330
3. Britt-Mari Karlsson50:313+2:382:16:2430
5Växjö OK 1D1202:00:26
1. Annika Ericsson44:318+8:1344:316
2. Gunilla Karlsson32:592+1:151:17:305-1
3. Lena Regnell42:565+4:052:00:2650
8Växjö OK 2HD121:09:44
1. Hugo Ericsson22:484+2:2022:484
2. Henry Ruiz Frej22:3323+6:4645:2110+6
2. Albin Cronquist22:3323+6:4645:21
3. Maja Porle24:238+4:131:09:448-2
15Växjö OK 1HD121:21:00
1. Edvin Månsson34:5223+14:2434:5223
2. William Björkman21:1416+5:2756:0620-3
3. Alicia Lundgren24:549+4:441:21:0015-5
21Växjö OK 1H162:43:31
1. Gustav Runefors1:01:4829+28:421:01:4828
2. Isac Ericsson36:5321+11:501:38:4126-2
3. Albin Månsson29:0731+8:472:07:4827+1
4. Lukas Lundgren35:437+4:202:43:3121-6
33Växjö OK 1H215:50:37
1. Oskar Stensson-Bohman1:08:2433+10:051:08:2457
2. Mattias Karlsson1:15:4551+17:442:24:0955-2
3. Patrik Rosén51:0432+8:563:15:1340-15
4. Per Lenander1:14:1042+16:154:29:2339-1
5. Patrik Karlsson1:21:1422+10:075:50:3733-6
62Växjö OK 2H217:00:02
1. Niklas Karlsson1:24:0167+25:421:24:0137
2. Markus Klevegård1:38:3272+40:313:02:3359+22
3. Johan Eklund1:05:3465+23:264:08:0768+9
4. Henrik Eklund1:18:1950+20:245:26:2664-4
5. Måns Faxén1:33:36647:00:0262-2
Växjö OK / Umeå OK 1D21ej godkänd
1. Helena Lindénej godkändej godkänd
2. Eva Perssonej startej godkänd
3. Anna-Maria Roubertej startej godkänd
4. Louise Lundgrenej startej godkänd
Västerviks OK 3Öppenej godkänd
1. Anders Strömbäck32:1833+12:1332:1833
2. Ulrika Strömbäck38:2850+21:351:10:4644+11
3. vacant ej startej godkänd
Hestra IF 3H21ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. ej startej start
5. vacant ej startej start
Sol Tranås 1H16ej start
1. Victor Thörnkvistej startej start
2. Elin Poschej startej start
3. Axel Johanssonej startej start
3. Lovisa Nordej startej start
3. vacant ej startej start
4. Arvid Nordej startej start
OK Kolmården 1D21ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Jönköpings OK 1Öppenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser