Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: lördag 26 oktober 2013 - söndag 27 oktober 2013

Alstermo IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
43Alstermo IF / Kexholms SK 4Öppen1:56:07
1. Annemarie Holm35:5347+15:4835:5347
2. Leif Johansson27:5327+11:001:03:4635-12
3. Jonas Persson52:2143+25:121:56:0743+8
Alstermo IF 2Öppenej start
1. vacant (Växjö OK)ej startej start
2. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start

Ankarsrums OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Ankarsrums OK 1H1803:56:54
1. Anders Strömbäck1:03:3521+21:201:03:359
2. Peter Carlzon1:02:5128+28:542:06:2625+16
3. Åke Borger45:2623+15:472:51:5223-2
4. Kjell Johansson1:05:0222+25:563:56:5422-1
28Ankarsrums OK 1Öppen1:47:39
1. Emil Oskarsson35:3544+15:3035:3544
2. Anders Svenson32:1039+15:171:07:4540-4
3. Emil Strömbäck39:5417+12:451:47:3928-12
29Ankarsrums OK / Västerviks OK 1D214:45:22
1. Anna Johansson58:1419+13:3858:1410
2. Camilla Svensson55:1030+22:091:53:2428+18
3. Lovisa Johansson1:22:1829+41:253:15:4229+1
4. Erika Strömbäck1:29:4029+35:204:45:22290

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29Attunda OK 1H215:44:11
1. Daniel Roos1:13:5044+15:311:13:5043
2. Oskar Daniels1:00:377+2:362:14:2721-22
3. Henrik Hammas1:03:2663+21:183:17:5344+23
4. Love Berzell1:07:2821+9:334:25:2134-10
5. Mathias Hallmén1:18:5014+7:435:44:1129-5

Björkfors GOIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Björkfors GOIF 1H1652:26:32
1. Lars Östlin43:5711+11:3243:5711
2. Torgny Johansson33:1210+6:191:17:09110
3. Sven-Olof Svensson1:09:2313+34:442:26:3213+2

Bottnaryds IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Bottnaryds IF 1Öppen1:35:16
1. Oliver Malmqvist25:4517+5:4025:4517
2. Jakob Ingström24:5619+8:0350:4113-4
3. Ulf Persson44:3527+17:261:35:1616+3

Boxholm-Mjölby OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Boxholm-Mjölby OL 1D1201:51:18
1. Maria Pettersson36:18136:184
2. Mia Lindberg33:253+1:411:09:431-3
3. Bodil Molin41:353+2:441:51:1810
7Boxholm-Mjölby OL 1Öppen1:28:47
1. Jakob Bremer25:1710+5:1225:1710
2. Anders Molin26:4626+9:5352:0317+7
3. Henrik Tengvall36:446+9:351:28:477-10
24Boxholm-Mjölby OL 1H1804:13:25
1. Kenth Edin1:19:5527+37:401:19:5517
2. Annelie Alenius1:00:5827+27:012:20:5327+10
3. Johan Knutsson40:0017+10:213:00:5325-2
4. Jimmy Alenius1:12:3226+33:264:13:2524-1
Boxholm-Mjölby OL 2D120ej start
1. Annelie Aleniusej startej start
2. Margareta Skarp Runtegenej startej start
3. Anna Kullbergej startej start
Boxholm-Mjölby OL 1H165ej start
1. Sören Bremerej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start

Bredaryds SOK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Bredaryds SOK 1HD121:04:44
1. Anton Gunnarsson23:208+2:5223:208
2. Linnea Skalberg19:328+3:4542:526-2
2. Tuva Nylund21:0114+5:1444:21
3. Axel Elmblad21:523+1:421:04:444-2
8Bredaryds SOK 1H1802:46:37
1. Håkan Svensson43:592+1:4443:5914
2. Mats Nylund36:004+2:031:19:593-11
3. Mattias Gunnarsson41:4119+12:022:01:408+5
4. Peter Thelin44:574+5:512:46:3780
9Bredaryds SOK 1Öppen1:29:46
1. Linnéa Andersson29:1221+9:0729:1221
2. Emil Auselius20:5910+4:0650:1112-9
3. Matthew Jones39:3516+12:261:29:469-3
12Bredaryds SOK 1D162:33:20
1. Elsa Andersson45:5914+13:5945:594
2. Klara Elmblad33:5714+9:131:19:5613+9
3. Mimmi Dahlberg35:0218+12:351:54:5815+2
3. Klara Elmbladej startfullföljt
4. Amelia Skalberg38:228+6:152:33:2012-3
23Bredaryds SOK 1D213:43:04
1. Amanda Hansson1:11:4930+27:131:11:4922
2. Carina Svensson35:335+2:321:47:2226+4
3. Amanda Leo45:478+4:542:33:0921-5
4. Agnes Leo1:09:5525+15:353:43:0423+2

Centrum OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60Centrum OK 1H216:50:02
1. Samuel Svensson1:27:4168+29:221:27:4170
2. Jerk Rönnols1:18:5857+20:572:46:3957-13
3. Christian Rotviker55:3850+13:303:42:17570
4. Mattias Ågren1:36:4168+38:465:18:5861+4
5. Jens Wicksén1:31:04626:50:0260-1

CopenhagenO

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11CopenhagenO 1D162:26:35
1. Agnes Jonsson44:3312+12:3344:3315
2. Nikoline Holm Splittorff32:2412+7:401:16:5711-4
3. Marie Krogh29:3213+7:051:46:29110
4. Astrid Kirkegaard40:0610+7:592:26:35110
21CopenhagenO 1D213:42:12
1. Helle Holm Clausen1:07:3428+22:581:07:3429
2. Amalie Tripax48:0029+14:591:55:34290
3. Nicoline Friberg Klysner44:463+3:532:40:2024-5
4. Cecilie Friberg Klysner1:01:5212+7:323:42:1221-3
22CopenhagenO 1H162:45:23
1. Peter Hansen56:4927+23:4356:4917
2. Asger Skytte Kirkegaard33:3018+8:271:30:1925+8
3. Lasse Falck Weber27:1524+6:551:57:3423-2
3. Søren Thrane Ødum29:1533+8:551:59:34
3. Mikkel Lyskjær Jensen29:1634+8:561:59:35
4. Rune Østergaard47:4923+16:262:45:2322-1
26CopenhagenO 1H1805:20:21
1. Sten Skytte Kirkegaard1:19:3026+37:151:19:3029
2. Per Tripax1:15:5129+41:542:35:21290
3. Ulla Place Petersen1:09:2128+39:423:44:4228-1
4. Gunner Sie1:35:3927+56:335:20:2126-2
27CopenhagenO 2H163:20:19
1. Rasmus Möller Jess1:01:2128+28:151:01:2110
2. Vitus Woge Nielsen1:00:2030+35:172:01:4130+20
3. Mikkel Lau Petersen32:3541+12:152:34:16300
3. Lasse August Helweg37:1845+16:582:38:59
4. Julius Molsen46:0321+14:403:20:1927-3
40CopenhagenO 1Öppen1:55:17
1. Agnes Jonsson29:4427+9:3929:4427
2. Janni Anette Helweg46:1057+29:171:15:5450+23
3. Søren Skaarup Larsen39:2314+12:141:55:1740-10
58CopenhagenO 2H216:47:07
1. Tim Falck Weber1:21:0259+22:431:21:0226
2. Asker Öhlenschläger1:28:2468+30:232:49:2651+25
3. Carl Emil Schøier Kovsted1:08:0668+25:583:57:3264+13
4. Mikkel Kaae-Nielsen1:30:3666+32:415:28:0866+2
5. Masha Semak1:18:59606:47:0758-8
CopenhagenO 1H21ej godkänd
1. Stefan Frands Petersen1:27:5969+29:401:27:5967
2. Magnus Maag1:14:3449+16:332:42:3365-2
3. Aske Jepsen1:04:0764+21:593:46:4059-6
4. Joakim Sehested Sie1:18:4251+20:475:05:2257-2
5. Emil Øbroej godkändej godkänd

Eksjö SOK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eksjö SOK 1D161:55:25
1. Linnéa Golsäter32:00132:002
2. Gabriella Bergander24:44156:441-1
3. Fanny Sundblad24:596+2:321:21:4310
4. Sanna Fasth33:424+1:351:55:2510
2Eksjö SOK 1D1201:54:21
1. Monica Kollberg40:236+4:0540:239
2. Carina Bergander35:074+3:231:15:304-5
3. Susanna Djurstedt38:5111:54:212-2
8Eksjö SOK 1H162:10:57
1. Philip Edvardsson39:519+6:4539:5113
2. Nils Wärnsberg27:565+2:531:07:476-7
3. Hugo Djurstedt23:0411+2:441:30:5160
3. Oskar Svahn40:5646+20:361:48:43
4. Lucas Sundblad40:0613+8:432:10:578+2
10Eksjö SOK 1HD121:12:00
1. Wilma Bergander24:5711+4:2924:5711
2. Agnes Djurstedt19:237+3:3644:208-3
3. Klara Höglund27:4015+7:301:12:0010+2
12Eksjö SOK 1H1803:01:41
1. Anders Edvardsson55:3516+13:2055:3516
2. Stefan N-Djurstedt40:2211+6:251:35:5714-2
3. Arne Klintberg33:547+4:152:09:5111-3
4. Lars-Gunnar Nilsson51:5014+12:443:01:4112+1
17Eksjö SOK 2HD121:22:24
1. Hugo Jacobsson34:5824+14:3034:5824
2. Gustav Wärnsberg21:0615+5:1956:0419-5
2. Thea Nordin Abaji21:3217+5:4556:30
3. Simon Svahn26:2013+6:101:22:2417-2
19Eksjö SOK 1D213:39:17
1. Josefine Klintberg55:5913+11:2355:599
2. Beatrice Gustavsson38:0212+5:011:34:0112+3
3. Linda Nordin55:2323+14:302:29:2417+5
4. Amanda Falck Weber1:09:5323+15:333:39:1719+2
55Eksjö SOK 1H216:22:36
1. Jonas Falck Weber1:35:5970+37:401:35:5968
2. Viktor Antonsson1:15:4250+17:412:51:4164-4
3. Gustav Sandstedt1:02:0461+19:563:53:4563-1
4. August Kollberg1:24:0462+26:095:17:4959-4
5. Andreas Bergander1:04:47556:22:3655-4

Emmaboda Verda OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Emmaboda Verda OK 1D162:35:26
1. Ellen Kallerbäck45:5013+13:5045:5013
2. Tea Gustafsson32:0111+7:171:17:5112-1
3. Tilda Gunnarsson35:0419+12:371:52:5514+2
4. Lovisa Torstensson42:3111+10:242:35:2613-1
26Emmaboda Verda OK 1Öppen1:47:06
1. Jörgen Fransson35:3945+15:3435:3945
2. Gun-Britt Fransson33:4444+16:511:09:2342-3
3. Peter Ekdahl37:4311+10:341:47:0626-16

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
61Falkenbergs OK 1H216:56:10
1. David Johansson1:42:3671+44:171:42:3672
2. Jonatan Andersson1:22:0563+24:043:04:4145-27
3. Frida Andersson56:1551+14:074:00:5666+21
4. Henrik Bengtsson1:23:2159+25:265:24:1763-3
5. Albin Andersson1:31:53636:56:1061-2

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18OK Ravinen / Finspångs SOK 1Öppen1:37:03
1. Karin Svensson33:0536+13:0033:0536
2. Heléne Klasson23:2215+6:2956:2725-11
3. Lars Klasson40:3620+13:271:37:0318-7

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10FK Finn / Markaryds FK 1D1202:27:28
1. Anneli Carlsson50:3911+14:2150:397
2. Karin Lindqvist36:295+4:451:27:0810+3
3. Marita Philipsson1:00:2010+21:292:27:28100

FK Göingarna

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3FK Göingarna 1D1201:58:21
1. Lindha Hellner39:294+3:1139:291
2. Susanne Andersson31:4411:11:132+1
3. Louise Axelsson47:088+8:171:58:213+1
14FK Göingarna / OK Gynge 1D162:35:48
1. Linnea Gustafsson42:479+10:4742:4712
2. Klara Andersson40:2315+15:391:23:1014+2
3. Hilda Axelsson28:5011+6:231:52:0012-2
4. Elin Wihlborg43:4813+11:412:35:4814+2
23FK Göingarna 1H162:51:41
1. Hampus Larsson49:1224+16:0649:1212
2. Oscar Modig50:1229+25:091:39:2428+16
3. Melker Andersson26:3523+6:152:05:5926-2
4. Fritjof Axelsson45:4220+14:192:51:4123-3
46FK Göingarna 1H216:21:46
1. Magnus Larsson1:20:5758+22:381:20:5766
2. Henrik Modig1:21:0461+23:032:42:0162-4
3. Anna (Humlaröd) Persson54:3744+12:293:36:3855-7
4. Håkan Gunnarsson1:17:1148+19:164:53:4951-4
5. Jörgen Olsson1:27:5735+16:506:21:4646-5

Fossum IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
25Fossum IF 1D213:54:14
1. Guro Vassend1:11:5931+27:231:11:5918
2. Marianne Opsahl Bredesen44:1126+11:101:56:1030+12
3. Ragnhild Hjermstad54:5822+14:052:51:0826-4
4. Gunvor Hov Høydal1:03:0617+8:463:54:1425-1
Fossum IF 1H21ej godkänd
1. Emil Ahlbäck1:07:2528+9:061:07:2563
2. Olai Stensland Lillevold1:17:0554+19:042:24:3039-24
3. Sigurd Melsom1:01:0960+19:013:25:3950+11
4. Oskar Størmerej godkändej godkänd
5. Elias Mølnvik1:28:2937+17:22ej godkänd
Fossum IF 1H16ej start
1. vacant (Växjö OK)ej startej start
2. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
4. vacant (Växjö OK)ej startej start

Gamleby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Gamleby OK 1Öppen1:26:52
1. Petter Walerius25:1710+5:1225:1710
2. Richard Olovsson22:4814+5:5548:059-1
3. Rickard Ingesson38:4712+11:381:26:526-3

Gotlands Bro OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Gotlands Bro OK 1Öppen1:30:47
1. Magnus Ihreskog25:4416+5:3925:4416
2. Magnus Ihreskog22:3112+5:3848:1511-5
3. Magnus Ihreskog42:3221+15:231:30:4712+1

Gotlands OF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Gotlands OF 1HD121:21:41
1. Duncan Robertson27:4418+7:1627:4418
2. Fabian Mellberg24:4029+8:5352:2417-1
3. Mattias Levin29:1719+9:071:21:4116-1
34Gotlands OF 2Öppen1:49:40
1. David Levin (Svaide Roma SOK)27:1020+7:0527:1020
2. Niklas Westberg (Svaide Roma SOK)27:5528+11:0255:0521+1
3. Ulrika Nikolausson (Svaide Roma SOK)54:3545+27:261:49:4034+13
41Gotlands OF 1Öppen1:55:24
1. Tuva Nikolausson41:5652+21:5141:5652
2. Edvin Johnsson29:4236+12:491:11:3845-7
3. Nina Bjersander43:4623+16:371:55:2441-4
47Gotlands OF 3Öppen2:10:49
1. Ludvig Waktel (Svaide Roma SOK)41:5853+21:5341:5853
2. Gilda Bjersander (Svaide Roma SOK)30:2837+13:351:12:2647-6
3. Mats Englund (Svaide Roma SOK)58:2350+31:142:10:49470
56Gotlands OF 4Öppen2:40:30
1. Elin Johnsson (Svaide Roma SOK)54:3859+34:3354:3859
2. Agnes Tönseth (Svaide Roma SOK)35:4248+18:491:30:2057-2
3. Viktoria Olsson (Svaide Roma SOK)1:10:1055+43:012:40:3056-1

Göteborg-Majorna OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Göteborg-Majorna OK 1D213:07:18
1. Viktoria Ernstsson54:238+9:4754:2319
2. Emma Bergman33:0111:27:243-16
3. Jennie Runesson43:152+2:222:10:392-1
4. Anna Forsberg56:395+2:193:07:1820
3Göteborg-Majorna OK 1H1802:38:55
1. Fredrik Karlsson44:185+2:0344:1810
2. Hans Melin36:406+2:431:20:584-6
3. Anders Carlsson32:474+3:081:53:453-1
4. Patrik Falk45:105+6:042:38:5530
13Göteborg-Majorna OK 1H215:15:17
1. Mikael Eliasson1:01:047+2:451:01:0410
2. Johan Runesson1:01:3410+3:332:02:3826+16
3. Anders Hedberg50:4931+8:412:53:2714-12
4. Andreas J Johansson1:03:4113+5:463:57:08140
5. Raffael Huber1:18:0911+7:025:15:1713-1
24Göteborg-Majorna OK 2D213:44:54
1. Frida Nero58:3921+14:0358:393
2. Rebecka Harding38:3615+5:351:37:1517+14
3. Karolina Källstrand57:4525+16:522:35:0023+6
4. Sara Johansson1:09:5424+15:343:44:5424+1
37Göteborg-Majorna OK 2H215:55:17
1. Anders Höije1:17:1850+18:591:17:1821
2. Måns Östman1:04:3124+6:302:21:493-18
3. Viktor Runnby53:2237+11:143:15:1139+36
4. Joakim Eliasson1:08:0524+10:104:23:1633-6
5. Robbie Anderson1:32:0141+20:545:55:1737+4
Göteborg-Majorna OK 1D16ej start
1. Agnes Spånérej startej start
2. Elvira Sellgrenej startej start
3. Moa Kuhlinej startej start
3. Fanny Anderssonej startej start
3. Alva Sellgrenej startej start
4. Ella Wallinderej startej start

Halden SK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Halden SK 1H162:01:51
1. Peter Nordbrøden36:367+3:3036:3611
2. Håkon Østraat Sævareid31:3212+6:291:08:088-3
3. Trygve Kristoffer Løvli22:208+2:001:30:285-3
3. Olav Schmitt Gran22:239+2:031:30:31
3. Petter Norsted Kildebo26:1421+5:541:34:22
4. Håkon Raadal Bjørlo31:2312:01:514-1
4Halden SK 1D213:13:04
1. Ida Marie Næss Bjørgul52:023+7:2652:0223
2. Ane Sofie Bjørgul40:0918+7:081:32:117-16
3. Kine Hallan Steiwer46:3310+5:402:18:448+1
4. Eva Jurenikova54:2013:13:044-4
5Halden SK 1H215:05:24
1. Jonas Nordström1:02:3711+4:181:02:3716
2. Espen Fiskum1:04:4826+6:472:07:25160
3. Fredrik Eliasson46:2315+4:152:53:48160
4. Marcus Millegård59:485+1:533:53:3610-6
5. Olav Lundanes1:11:482+0:415:05:245-5
7Halden SK 1D162:10:59
1. Gina Granstedt36:243+4:2436:245
2. Hedda Raadal Bjørlo29:557+5:111:06:193-2
3. Marie Bergstrøm25:287+3:011:31:474+1
3. Karoline Aune25:378+3:101:31:56
3. Nora Torgersenej startfullföljt
4. Idun Kristine Felde Olaussen39:129+7:052:10:597+3
16Halden SK 2D213:32:06
1. Jennie Andersson55:4912+11:1355:492
2. Hanne Lerche Raadal39:5317+6:521:35:4215+13
3. Elena Roos45:044+4:112:20:469-6
4. Léa Vercellotti1:11:2026+17:003:32:0616+7

Halmstad OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11OK Löftan / Halmstad OK 1H162:13:35
1. Loke Agmarken41:2312+8:1741:232
2. Daniel Andersson25:292+0:261:06:525+3
3. Filip Svensson30:2736+10:071:37:1913+8
4. Simon Wikström36:168+4:532:13:3511-2
53Halmstad OK 1H216:25:38
1. Björn Karlsson1:23:0964+24:501:23:0969
2. Nils Wallentin Tärk1:22:3564+24:342:45:4461-8
3. Jan-Olof Svensson1:02:3362+20:253:48:17610
4. Andreas Bjärkmar1:20:5857+23:035:09:1558-3
5. Erik Memmi1:16:23586:25:3853-5

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
51Helsingborgs SOK 1H216:34:23
1. Fredrik Nilsson1:19:3554+21:161:19:3564
2. Björn Hellrup1:17:5856+19:572:37:3367+3
3. Henrik Olofsson52:4133+10:333:30:1451-16
4. Patrik Johansson1:21:1358+23:184:51:2750-1
5. Anton Marmelid1:42:5652+31:496:34:2351+1

Helsingin Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36Helsingin Suunnistajat 1H215:55:07
1. Einari Heinaro1:06:3825+8:191:06:3845
2. Tapio Haarlaa1:07:1234+9:112:13:5040-5
3. Topi Syrjäläinen54:1643+12:083:08:0628-12
4. Veli Kangas1:10:2334+12:284:18:2929+1
5. Luukas Valtonen1:36:3846+25:315:55:0736+7

Hestra IF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Hestra IF 1D162:17:17
1. Sofia Grahn40:577+8:5740:5714
2. Alice Aroneng28:526+4:081:09:497-7
3. Sofia Klasson24:023+1:351:33:5170
4. Lina Landergren43:2612+11:192:17:178+1
11Hestra IF 1H1803:00:40
1. Peter Grahn56:1417+13:5956:145
2. Kent Klasson38:539+4:561:35:0712+7
3. Anders Johansson37:4315+8:042:12:50120
4. Stefan Aroneng47:5011+8:443:00:4011-1
35Hestra IF 1H215:52:09
1. Filip Grahn1:03:3115+5:121:03:3144
2. Martin Larsson1:06:4032+8:392:10:1127-17
3. Linus Landergren54:0741+11:593:04:1824-3
4. Markus Larsson1:17:2749+19:324:21:4531+7
5. Martin Ahlberger1:30:2440+19:175:52:0935+4
63Kungälvs OK / Hestra IF 3H217:06:30
1. Pontus Jansson1:21:2760+23:081:21:2722
2. Eric Tilly1:38:1970+40:182:59:4663+41
3. Tobias Pentonen1:07:0166+24:534:06:4767+4
4. Albin Pålsson1:25:2663+27:315:32:13670
5. Erik Fors1:34:17657:06:3063-4
Hestra IF 2H21ej godkänd
1. Rickard Holmqvist1:23:3566+25:161:23:3541
2. Lars Helgessonej godkändej godkänd
3. Rickard Börjessonej startej godkänd
4. Daniel Hjortvallej startej godkänd
5. Linus Landergrenej startej godkänd

Hiisirasti

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Hiisirasti / Rastikarhut 1D213:13:19
1. Päivi Autio54:5811+10:2254:5821
2. Inna Somova37:2710+4:261:32:258-13
3. Mira Kaskinen45:196+4:262:17:446-2
4. Natalia Efimova55:352+1:153:13:195-1
18Hiisirasti 1H215:28:17
1. Sergey Detkov1:07:4631+9:271:07:4646
2. Johannes Pohjala1:02:3416+4:332:10:209-37
3. Roope Koskinen49:0424+6:562:59:2419+10
4. Roman Efimov1:06:4319+8:484:06:0718-1
5. Andrei Hramov1:22:1023+11:035:28:17180

Hultsfreds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50Hultsfreds OK 1Öppen2:14:38
1. Peter Edgren38:0950+18:0438:0950
2. Sara Edgren38:5552+22:021:17:0453+3
3. Beatrice Edgren57:3447+30:252:14:3850-3

Hässleby SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
49Hässleby SOK 1Öppen2:14:07
1. Anders Braf29:5029+9:4529:5029
2. Urban Gustafsson46:0856+29:151:15:5851+22
3. Johan Nordenström58:0949+31:002:14:0749-2
52Hässleby SOK 2Öppen2:21:22
1. Ulf Isaksson33:1037+13:0533:1037
2. Henrik Johansson41:0955+24:161:14:1949+12
3. Ellinor Ivarsson1:07:0354+39:542:21:2252+3

IF Hagen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14IF Hagen 1H162:24:02
1. Carl Holmberg44:1517+11:0944:1527
2. Jesper Lindström33:1117+8:081:17:2619-8
3. Daniel Bogren24:2016+4:001:41:4617-2
4. Filip Karlsson42:1616+10:532:24:0214-3
IF Hagen 2H16ej godkänd
1. Hampus Nyström47:3222+14:2647:325
2. Marcus Carlsson38:2123+13:181:25:5322+17
3. Oscar Stomberg34:0642+13:461:59:5925+3
4. Olle Hedmanej godkändej godkänd

IFK Göteborg

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7IFK Göteborg 1D213:14:52
1. Josefine Carlsson53:074+8:3153:0712
2. Kirsi Nurmi34:143+1:131:27:212-10
3. Maria Holmstrand50:3118+9:382:17:527+5
4. Jenny Johansson57:007+2:403:14:5270
10IFK Göteborg 1H215:13:27
1. Søren Schwartz1:03:1813+4:591:03:1849
2. Jonas Pilblad1:00:286+2:272:03:4642-7
3. Eskil Kinneberg45:208+3:122:49:068-34
4. Thor Nørskov1:03:2812+5:333:52:349+1
5. Vetle Ruud Bråten1:20:5321+9:465:13:2710+1
30IFK Göteborg 2H215:44:52
1. Erik Engstrand1:06:0122+7:421:06:018
2. John Persson1:07:5536+9:542:13:5612+4
3. Jakob Eng46:4317+4:353:00:3922+10
4. Christian Christensen1:15:1845+17:234:15:5726+4
5. Patrik Martner1:28:5538+17:485:44:5230+4
40IFK Göteborg 3H216:00:05
1. Per-Anders Eggertsen1:11:1839+12:591:11:1817
2. Per Andréasson1:14:2848+16:272:25:46170
3. Mattias Holmstrand53:3138+11:233:19:1745+28
4. Rikard Pentonen1:14:1243+16:174:33:2943-2
5. Matthieu Puech1:26:3631+15:296:00:0540-3

IFK Lidingö SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Lidingö SOK 1H214:54:20
1. Anders Carlsson1:00:244+2:051:00:2425
2. Filip Dahlgren58:0111:58:2544+19
3. Niklas Serrander46:0514+3:572:44:303-41
4. Øystein Kvaal Østerbø58:432+0:483:43:132-1
5. Fredrik Johansson1:11:0714:54:201-1
9IFK Lidingö SOK 1D213:18:55
1. Sofia Törnqvist56:4616+12:1056:4626
2. Adela Indrakova37:089+4:071:33:5411-15
3. Sofia Adolfsson48:2614+7:332:22:20110
4. Annica Gustafsson56:354+2:153:18:559-2
31IFK Lidingö SOK 1Öppen1:48:09
1. Magnus Rajan25:089+5:0325:089
2. Julia Rajan38:4651+21:531:03:5436+27
3. Amelie Rajan44:1525+17:061:48:0931-5
39IFK Lidingö SOK 2H215:59:25
1. Emil Lauri1:23:0763+24:481:23:0747
2. John Fredriksson1:06:1230+8:112:29:196-41
3. Anders Skarholt47:2120+5:133:16:4041+35
4. Martin Larbo1:08:4829+10:534:25:2836-5
5. Máté Kerényi1:33:5743+22:505:59:2539+3

IFK Moras OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10IFK Moras OK 1D213:19:01
1. Evgeniya Ryapolova53:477+9:1153:4715
2. Frida Lövgren40:2020+7:191:34:0713-2
3. Anastasia Trubkina46:4811+5:552:20:5510-3
4. Olga Rieznychenko58:069+3:463:19:01100
11IFK Moras OK 1H215:13:34
1. Zsolt Lenkei1:06:0623+7:471:06:0656
2. Artem Panchenko1:04:4725+6:462:10:5338-18
3. Ola Svahn49:0925+7:013:00:0221-17
4. Roman Ryapolov59:294+1:343:59:3116-5
5. Vojtech Kral1:14:037+2:565:13:3411-5
IFK Moras OK 2H21ej godkänd
1. Kristian Dahlström1:20:4356+22:241:20:4332
2. Mattias Johansson1:22:3765+24:362:43:2018-14
3. Adrian Dahlström1:00:2159+18:133:43:4158+40
4. Björn Wrahme1:12:4938+14:544:56:3053-5
5. Per Holmej startej godkänd

IK Hakarpspojkarna

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IK Hakarpspojkarna 1H1802:31:35
1. Kristian Palm44:063+1:5144:0625
2. Andreas Rangert35:082+1:111:19:142-23
3. Lars Svensson33:155+3:361:52:2920
4. Ingvar Åkesson39:0612:31:3520
4IK Hakarpspojkarna 1D162:05:53
1. Elin Granstedt40:506+8:5040:503
2. Ebba Envall28:293+3:451:09:195+2
3. Amanda Rangert24:275+2:001:33:4650
3. Sophia Björnlingerej startfullföljt
4. Gabriella Gustafsson32:0712:05:534-1
5IK Hakarpspojkarna 2D162:07:12
1. Sara Granstedt41:278+9:2741:271
2. Alice Svensson Finndahl28:514+4:071:10:189+8
3. Ella Palm23:302+1:031:33:486-3
4. Isa Envall33:243+1:172:07:125-1
5IK Hakarpspojkarna 1H1651:49:44
1. Göran Carnander33:564+1:3133:564
2. Svante Bjurgren32:289+5:351:06:245+1
3. Kurt Svensson43:205+8:411:49:4450
9IK Hakarpspojkarna 1HD121:09:50
1. Julia Rangert23:197+2:5123:197
2. Tilda Palm17:233+1:3640:423-4
2. Ellen Lorefors28:5536+13:0852:14
2. Emmy Granstedtej startfullföljt
3. Ebba Lindman29:0817+8:581:09:509+6
11IK Hakarpspojkarna 1D213:28:40
1. Hanna Palm56:5117+12:1556:5114
2. Johanna Jonsson37:5811+4:571:34:49140
3. Elin Svensson51:2319+10:302:26:1213-1
4. Anna Envall1:02:2813+8:083:28:4011-2
17IK Hakarpspojkarna 1H215:26:35
1. Joakim Hederskog1:04:3517+6:161:04:3514
2. Oskar Ljungqvist1:02:0112+4:002:06:3636+22
3. Davis Dislers47:0419+4:562:53:4015-21
4. Ludwig Ljungqvist1:04:3615+6:413:58:16150
5. Erik Holmberg1:28:1936+17:125:26:3517+2
17IK Hakarpspojkarna 1H162:28:33
1. Emil Björnlinger43:0114+9:5543:0125
2. Lukas Granstedt32:1115+7:081:15:1215-10
3. Viktor Ossiansson26:2022+6:001:41:3216+1
4. Andreas Gustafsson47:0122+15:382:28:3317+1
18IK Hakarpspojkarna 2D213:36:46
1. Anette Granstedt56:5318+12:1756:535
2. Maria Ossiansson41:1224+8:111:38:0519+14
3. Moa Svensson49:2516+8:322:27:3016-3
4. Anna Serrallonga1:09:1622+14:563:36:4618+2
22IK Hakarpspojkarna 2HD121:33:04
1. Ebba Lindman27:5719+7:2927:5719
2. Emmy Granstedt18:374+2:5046:3412-7
2. Evelina Svensson Finndahlej godkändfullföljt
3. Alva Lorefors46:3023+26:201:33:0422+10
48IK Hakarpspojkarna 2H216:28:29
1. Adam Granstedt1:14:1445+15:551:14:1420
2. Markus Hederskog1:24:5466+26:532:39:0830+10
3. Eric Hansson54:5146+12:433:33:5953+23
4. Filip Ossiansson1:28:1965+30:245:02:1855+2
5. Aleksei Alekseyonok1:26:1130+15:046:28:2948-7

IK Vista

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4IK Vista 1Öppen1:22:41
1. Emil Björnlinger25:4015+5:3525:4015
2. Johan Björnlinger20:137+3:2045:537-8
3. Michael Björnlinger36:487+9:391:22:414-3
17IK Hakarpspojkarna 1H162:28:33
1. Emil Björnlinger43:0114+9:5543:0125
2. Lukas Granstedt32:1115+7:081:15:1215-10
3. Viktor Ossiansson26:2022+6:001:41:3216+1
4. Andreas Gustafsson47:0122+15:382:28:3317+1

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Järla Orientering 1H215:22:56
1. Morten Jarvis Westergård1:05:3221+7:131:05:3213
2. Håkon Jarvis Westergård1:00:035+2:022:05:3548+35
3. David Bejbom45:2310+3:152:50:5812-36
4. Alain Denzler1:12:2237+14:274:03:2017+5
5. Espen Hultgreen Weltzien1:19:3617+8:295:22:5616-1
47Järla Orientering 2H216:25:38
1. Kaspar Hägler1:21:4661+23:271:21:4633
2. Martin Härberg1:17:5755+19:562:39:43330
3. Dan Wester54:4945+12:413:34:3254+21
4. Ivan Kuchmenko1:09:0030+11:054:43:3248-6
5. Arvid Henriksson1:42:0650+30:596:25:3847-1

Jönköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Jönköpings OK 1D1202:03:07
1. Anna Johansson42:257+6:0742:2510
2. Lena Högrell41:109+9:261:23:357-3
3. Maritha Henriksson39:322+0:412:03:076-1
6Jönköpings OK 1HD121:09:32
1. Erik Ling27:4117+7:1327:4117
2. Sandra Ling19:035+3:1646:4413-4
2. Olivia Grönqvistej startfullföljt
3. Emma Ling22:486+2:381:09:326-7
9Jönköpings OK 2D1202:13:08
1. Maria R Thelin48:4910+12:3148:492
2. Agneta Hallberg-Hansson38:187+6:341:27:079+7
3. Anna Dolk46:017+7:102:13:0890
9Jönköpings OK 1H1802:52:12
1. Niklas Alvaeus48:048+5:4948:0422
2. Johan Hansson39:4010+5:431:27:448-14
3. Claus Johansson34:288+4:492:02:129+1
4. Klas Friborg50:0013+10:542:52:1290
12Jönköpings OK 1H162:22:27
1. Eric Rosjö42:4913+9:4342:4919
2. Filip Rosjö32:2016+7:171:15:0914-5
3. Edvin Claesson23:0712+2:471:38:1615+1
3. Arvid Claesson23:1214+2:521:38:21
3. Adam Löfström25:0019+4:401:40:09
4. Victor Hansson44:1118+12:482:22:2712-3
Jönköpings OK 2H180ej godkänd
1. Anders Ling54:5714+12:4254:573
2. Klas Grönqvist42:0213+8:051:36:5915+12
3. Krister Rosjö30:492+1:102:07:4810-5
4. Björn Anderssonej startej godkänd

Kalevan Rasti

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Kalevan RastiÖppen1:04:07
1. Hannu Airila20:05120:051
2. Antti Harju16:53136:5810
3. Kiril Nikolov27:0911:04:0710
4Kalevan Rasti 1H214:56:17
1. Aaro Asikainen1:00:365+2:171:00:3615
2. Philippe Adamski1:01:288+3:272:02:0419+4
3. Jan Prochazka43:163+1:082:45:204-15
4. Jere Pajunen57:5513:43:153-1
5. Thierry Gueorgiou1:13:025+1:554:56:174+1
Kalevan Rasti 2H21ej godkänd
1. Mikko Heinonenej godkändej godkänd
2. Santeri Silvennoinen1:04:0221+6:01ej godkänd
3. Antti Harjuej startej godkänd
4. Hannu Airila (Växjö OK)ej startej godkänd
5. Kiril Nikolov (Växjö OK)ej startej godkänd

Kalmar OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Kalmar OK 1H1802:44:26
1. Marcus Alexandersson47:567+5:4147:562
2. Ove Lernå37:147+3:171:25:107+5
3. Mats Söderberg33:456+4:061:58:555-2
4. Anders Mårtensson45:316+6:252:44:2650
8Kalmar OK 1D1202:09:26
1. Anne Lindell45:239+9:0545:235
2. Kristina Johansson41:4210+9:581:27:058+3
3. Liselotte Klemming42:214+3:302:09:2680
8Kalmar OK 3Öppen1:29:23
1. Stefan Petersson25:4818+5:4325:4818
2. Mikael Palm26:0321+9:1051:5116-2
3. Marcus Alexandersson37:3210+10:231:29:238-8
9Kalmar OK 1H1652:01:43
1. Bo Salomonsson42:0610+9:4142:0610
2. Jan Danielsson31:296+4:361:13:357-3
3. Jan Andersson48:089+13:292:01:439+2
25Kalmar OK 1HD122:15:27
1. John Örman41:5726+21:2941:5726
2. Saga Nylander26:1930+10:321:08:16260
2. Elin Andersson27:0432+11:171:09:01
2. Filippa Söderberg27:0633+11:191:09:03
3. Hampus Gustavsson1:07:1125+47:012:15:2725-1
26Kalmar OK / Nybro OK 1H163:16:54
1. Elin Lundqvist56:4226+23:3656:4229
2. Erik Liljebjörn42:0027+16:571:38:4227-2
3. Elias Lindblad44:2447+24:042:23:0629+2
4. Nils Hammaräng Grip53:4825+22:253:16:5426-3
32Kalmar OK 2Öppen1:48:13
1. Claes Örman38:2951+18:2438:2951
2. Stefan Norman29:3134+12:381:08:0041-10
3. Tobias Borger40:1319+13:041:48:1332-9
33Kalmar OK 1Öppen1:48:53
1. Kent Lindblad32:1934+12:1432:1934
2. Mattias Andersson28:0229+11:091:00:2132-2
3. Stefan Unosson48:3236+21:231:48:5333+1

Kexholms SK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Kexholms SK 1H1803:00:12
1. Mats Ljungqvist50:0512+7:5050:0526
2. Björn Karlsson45:1216+11:151:35:1713-13
3. Urban Anderson37:3514+7:562:12:52130
4. Thomas E Eriksson47:2010+8:143:00:1210-3
21Kexholms SK 1Öppen1:38:05
1. Patrik Johansson21:584+1:5321:584
2. Carl Ekbring23:4717+6:5445:456+2
3. Anders Eriksson52:2042+25:111:38:0521+15
43Alstermo IF / Kexholms SK 4Öppen1:56:07
1. Annemarie Holm35:5347+15:4835:5347
2. Leif Johansson27:5327+11:001:03:4635-12
3. Jonas Persson52:2143+25:121:56:0743+8
Kexholms SK 1D120ej godkänd
1. Anna Ekbring37:583+1:4037:588
2. Carin Anderson53:4011+21:561:31:3811+3
3. Mariann Johanssonej godkändej godkänd

Konnerud IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26Sävedalens AIK / Konnerud IL 2D214:05:25
1. Ida-Maria Svensson1:03:0127+18:251:03:014
2. Amanda Claesson46:3428+13:331:49:3527+23
3. Therese Alfredsson1:06:4626+25:532:56:2128+1
4. Runa Fremstad1:09:0421+14:444:05:2526-2

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
63Kungälvs OK / Hestra IF 3H217:06:30
1. Pontus Jansson1:21:2760+23:081:21:2722
2. Eric Tilly1:38:1970+40:182:59:4663+41
3. Tobias Pentonen1:07:0166+24:534:06:4767+4
4. Albin Pålsson1:25:2663+27:315:32:13670
5. Erik Fors1:34:17657:06:3063-4

Lahden Suunnistajat-37

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Rastivarsat / Lahden Suunnistajat-37 / Mäntsälän Urheilijat 1H1803:12:22
1. Simo-Pekka Vennelä1:06:1822+24:031:06:1823
2. Markku Laine43:3214+9:351:49:5019-4
3. Timo Nykänen35:2911+5:502:25:1918-1
4. Hannu Laiho47:039+7:573:12:2215-3

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Lerums SOK 1D162:19:59
1. Emma Djerf43:0210+11:0243:029
2. Clara Cox30:018+5:171:13:0310+1
3. Maja Gunnarsson33:0416+10:371:46:07100
3. Saga Backteman34:5517+12:281:47:58
4. Klara Djerf33:525+1:452:19:599-1

Lillomarka OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Lillomarka OL 1H215:10:34
1. Gaute Hallan Steiwer1:01:449+3:251:01:4431
2. Matthew Speake1:04:1122+6:102:05:5537+6
3. Jonas Sommerstad Juveli46:3016+4:222:52:2513-24
4. Nicholas Oskarsson1:01:367+3:413:54:0111-2
5. Robert Merl1:16:338+5:265:10:348-3
13Lillomarka OL 1D213:28:48
1. Andrine Benjaminsen53:396+9:0353:3911
2. Ingvild Wang43:5925+10:581:37:3818+7
3. Siri Kollerud48:4015+7:472:26:1814-4
4. Helen Palmer1:02:3014+8:103:28:4813-1
38Lillomarka OL 2H215:56:49
1. Steinar Kollerud1:12:4041+14:211:12:4023
2. Dag Aalvik1:05:4829+7:472:18:2810-13
3. Sigurd Stenvik55:1349+13:053:13:4137+27
4. Simon Arbter1:13:0840+15:134:26:4938+1
5. Alisdair McLeod1:30:0039+18:535:56:49380

Linköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 1H1802:29:29
1. Johan Otterström42:15142:151
2. Christian Enberg36:045+2:071:18:1910
3. Per Gustås31:123+1:331:49:3110
4. Anders Berg39:582+0:522:29:2910
1Linköpings OK 1H1651:36:28
1. Per Eriksson34:225+1:5734:225
2. Roger Danielsson26:5311:01:151-4
3. Per Magnusson35:132+0:341:36:2810
2Linköpings OK 1Öppen1:12:38
1. Sven Engström25:027+4:5725:027
2. Albin Detterfelt18:092+1:1643:115-2
3. Erik Martinsson29:272+2:181:12:382-3
14Linköpings OK 2Öppen1:32:22
1. Fredrika Vångell25:027+4:5725:027
2. Christer Lindell22:2811+5:3547:308+1
3. Jörgen Sköld44:5229+17:431:32:2214+6
21Linköpings OK 1H215:31:21
1. Peter Eriksson1:07:4230+9:231:07:4230
2. Erik Martinsson1:03:2218+5:212:11:0450+20
3. Peter Aronsson48:4223+6:342:59:4620-30
4. Erik Sköld1:08:4628+10:514:08:3221+1
5. Per Carlborg1:22:4924+11:425:31:21210
22Linköpings OK 1D213:42:35
1. Fredrika Vångell56:1114+11:3556:1116
2. Annika Ivarsson40:3522+7:341:36:46160
3. Terese Wängdahl57:0024+16:072:33:4622+6
4. Sanna Eriksson1:08:4920+14:293:42:35220
25Linköpings OK 1H163:11:13
1. Sarah Magnusson1:04:0030+30:541:04:0030
2. Gunnar Engström43:0828+18:051:47:0829-1
3. Emanuel Herberthson24:2917+4:092:11:3728-1
3. Frida Sahlman46:0848+25:482:33:16
4. Emma Lindell59:3626+28:133:11:1325-3

Malungs OK Skogsmårdarna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Malungs OK Skogsmårdarna 1H214:55:09
1. David Andersson58:19158:1939
2. Thomas Carlsson1:02:0813+4:072:00:2752+13
3. Johan Lindberg43:525+1:442:44:192-50
4. Jakob Lööf58:573+1:023:43:164+2
5. Anton Östlin1:11:534+0:464:55:093-1
20Malungs OK Skogsmårdarna 2H215:31:17
1. Johan Nordlund1:08:0432+9:451:08:043
2. Mattias Karlsson1:03:1417+5:132:11:181-2
3. Stefan Jonsson54:1542+12:073:05:3325+24
4. Martin Hederskog1:07:4623+9:514:13:1924-1
5. Martin Hammarberg1:17:589+6:515:31:1720-4

Mariestads FK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24Mariestads FK / OK Skogsstjärnan 1Öppen1:43:21
1. Anton Pettersson29:4125+9:3629:4125
2. Sara Nordvall Forsberg26:2624+9:3356:0722-3
3. David Fors47:1431+20:051:43:2124+2

Markaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10FK Finn / Markaryds FK 1D1202:27:28
1. Anneli Carlsson50:3911+14:2150:397
2. Karin Lindqvist36:295+4:451:27:0810+3
3. Marita Philipsson1:00:2010+21:292:27:28100

MS Parma

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6MS Parma 1H162:08:57
1. Eero Jalli43:0315+9:5743:0320
2. Akseli Ruohola29:328+4:291:12:3513-7
3. Eero Lapila21:335+1:131:34:089-4
4. Eero Heinonen34:495+3:262:08:576-3
45MS Parma 1H216:13:15
1. Stepan Kodeda1:04:4318+6:241:04:4319
2. Olli Mattila1:16:3353+18:322:21:1660+41
3. Aaro Ruohola52:5734+10:493:14:1338-22
4. Pekka Lapila1:23:3360+25:384:37:4646+8
5. Eero Jalli1:35:2945+24:226:13:1545-1

Målilla OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11Målilla OK 1H1652:19:53
1. Leif Axelsson46:2813+14:0346:2813
2. Jan-Ulf Karlsson36:2512+9:321:22:53130
3. Gunnar Enberg57:0011+22:212:19:5311-2
16Målilla OK 1H1803:16:15
1. Andreas Nilsson48:109+5:5548:1024
2. Johan Billing55:0323+21:061:43:1317-7
3. Per-Göran Bern40:5818+11:192:24:11170
4. Gunnar Karlsson52:0415+12:583:16:1516-1
22Målilla OK 1Öppen1:42:07
1. Oskar Eklund29:3623+9:3129:3623
2. Daniel Axelsson24:1818+7:2553:5420-3
3. Alexander Fogel48:1334+21:041:42:0722+2
27Målilla OK 2Öppen1:47:38
1. Linus Karlsson29:4326+9:3829:4326
2. Kerstin Karlsson28:2531+11:3258:08260
3. Tony Zetterström49:3037+22:211:47:3827+1
Målilla OK 1HD12ej godkänd
1. Oskar Karlsson25:3413+5:0625:3413
2. Ebba Danielsson26:2331+10:3651:5716+3
3. Clara Wärnsbergej godkändej godkänd

Mäntsälän Urheilijat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Rastivarsat / Lahden Suunnistajat-37 / Mäntsälän Urheilijat 1H1803:12:22
1. Simo-Pekka Vennelä1:06:1822+24:031:06:1823
2. Markku Laine43:3214+9:351:49:5019-4
3. Timo Nykänen35:2911+5:502:25:1918-1
4. Hannu Laiho47:039+7:573:12:2215-3

NAIS Orienteringsklubb

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4NAIS Orienteringsklubb 1HD121:04:44
1. Mattis Nilsson20:28120:281
2. Ludvig Classon21:0013+5:1341:285+4
2. Kajsa Träff42:1744+26:301:02:45
3. Gustav Träff23:167+3:061:04:444-1
38NAIS Orienteringsklubb 2Öppen1:53:02
1. Stefan Träff37:5049+17:4537:5049
2. Lars-Åke Classon35:1646+18:231:13:0648-1
3. Anders Johansson39:5618+12:471:53:0238-10
54NAIS Orienteringsklubb 1Öppen2:29:12
1. Ellen Nilsson43:1654+23:1143:1654
2. Linus Classon35:3447+18:411:18:5056+2
3. Josefin Bovellan1:10:2256+43:132:29:1254-2

Nord West

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Nord West 1D214:08:31
1. Tatyana Bevza1:02:1025+17:341:02:1013
2. Elena Gurskaia40:2321+7:221:42:3323+10
3. Anastasia Pesegova1:12:0027+31:072:54:3327+4
4. Daria Krasilnikova1:13:5827+19:384:08:3128+1
34Nord West 2H215:51:05
1. Nikita Vinogradov1:13:0643+14:471:13:0627
2. Eugeny Paladiev1:10:1241+12:112:23:1824-3
3. Aleksandr Belov49:4926+7:413:13:0735+11
4. Dmitry Polyakov1:12:1936+14:244:25:26350
5. Sergey Gorohov1:25:3927+14:325:51:0534-1
52Nord West 1H216:37:45
1. Ilya Gusev1:18:2752+20:081:18:2754
2. Ivan Rodionov1:13:4247+15:412:32:0966+12
3. Mikhail Malyshev59:0657+16:583:31:1552-14
4. Ilya Kudryavcev1:23:3761+25:424:54:52520
5. Nikita Stepanov1:42:5351+31:466:37:45520

Nybro OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Nybro OK 1H1803:29:23
1. Stefan Jonsson1:00:3919+18:241:00:3920
2. Patrik Lundqvist57:2524+23:281:58:0422+2
3. Ulf Liljebjörn36:4112+7:022:34:4521-1
4. Lars-Olof Lundquist54:3817+15:323:29:2318-3
26Kalmar OK / Nybro OK 1H163:16:54
1. Elin Lundqvist56:4226+23:3656:4229
2. Erik Liljebjörn42:0027+16:571:38:4227-2
3. Elias Lindblad44:2447+24:042:23:0629+2
4. Nils Hammaräng Grip53:4825+22:253:16:5426-3
42Nybro OK 2Öppen1:55:53
1. Leif Lindström35:2943+15:2435:2943
2. Caroline Liljebjörn28:3333+11:401:04:0237-6
3. Johan Liljebjörn51:5140+24:421:55:5342+5
44Nybro OK 1Öppen1:56:26
1. Karolina Karlsson36:1448+16:0936:1448
2. Ros-Mari Karlsson35:4749+18:541:12:0146-2
3. Magdalena Jonsson44:2526+17:161:56:2644-2

Nydalens SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Nydalens SK 1H162:10:22
1. Gjermund Tørnqvist Halden44:5919+11:5344:5915
2. Lukas Liland27:334+2:301:12:3212-3
3. Sam Lunøe21:223+1:021:33:547-5
3. Jørgen Wulfsberg22:086+1:481:34:40
4. Elias Jonsson36:289+5:052:10:2270

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Nyköpings OK 1H215:45:50
1. Didrik Hall1:17:0449+18:451:17:0462
2. Jens Wängdahl1:03:4919+5:482:20:5311-51
3. Per Ek47:4421+5:363:08:3730+19
4. Daniel Nilsson1:09:5232+11:574:18:2929-1
5. Marcus Berggren1:27:2132+16:145:45:5031+2
Nyköpings OK 1H16ej godkänd
1. Ludvig Ek36:086+3:0236:0823
2. Carl Carlsson31:5813+6:551:08:067-16
3. Philip Carlsson28:4229+8:221:36:4811+4
4. Oskar Engmanej godkändej godkänd

Nässjö OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Nässjö OK 1D1202:06:20
1. Anna Nero Nordmark40:215+4:0340:2111
2. Åsa Flink-Svensson38:298+6:451:18:506-5
3. Helena Karlsson47:309+8:392:06:207+1
8Nässjö OK 1H1651:55:09
1. Bo-Gunnar Josefsson37:578+5:3237:578
2. Kenneth Andersson37:5413+11:011:15:5110+2
3. Magnus Svensson39:184+4:391:55:098-2

OK Bävern

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Bävern 1Öppen1:22:59
1. Hampus Karmetun25:3914+5:3425:3914
2. Ulrik Juveus26:0422+9:1151:4315+1
3. Oliwer Lundberg31:163+4:071:22:595-10
10OK Bävern 1H162:12:50
1. Oliwer Lundberg34:092+1:0334:0924
2. Ludwig Gustavsson34:1119+9:081:08:209-15
3. Oliver Karmetun28:5730+8:371:37:1712+3
3. Linus Lundberg31:1637+10:561:39:36
3. Emil Johansson31:1838+10:581:39:38
4. Rasmus Lundberg35:336+4:102:12:5010-2
23OK Bävern 1H1804:06:42
1. Egon Gustavsson1:07:3223+25:171:07:3215
2. Rune Thuresson58:0225+24:052:05:3423+8
3. Mikael Karlsson49:3225+19:532:55:0624+1
4. Mikael Öhrn1:11:3625+32:304:06:4223-1
29OK Bävern 3Öppen1:47:42
1. Mikael Hall22:306+2:2522:306
2. Marika Hall41:0654+24:131:03:3634+28
3. Robin Öhrn44:0624+16:571:47:4229-5
36OK Bävern 2Öppen1:50:56
1. Jessica Elmersson35:2240+15:1735:2240
2. Jessica Karmetun28:0229+11:091:03:2433-7
3. Pia Lundberg47:3232+20:231:50:5636+3

OK Dacke

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Dacke 1H1802:44:56
1. Magnus Larsson44:104+1:5544:1018
2. Björn Andersson37:248+3:271:21:345-13
3. Inge Götesson36:5013+7:111:58:244-1
4. Stefan Berglin46:328+7:262:44:566+2
15OK Dacke 1Öppen1:32:27
1. Amanda Johansson29:4928+9:4429:4928
2. Björn Zettervall29:3635+12:4359:25280
3. Oscar Johansson33:025+5:531:32:2715-13
19OK Dacke 1H162:37:42
1. Oscar Johansson37:548+4:4837:5416
2. Emil Pettersson39:0224+13:591:16:5618+2
3. Ebba Berglin27:5626+7:361:44:5219+1
3. Johanna Wilhelmsson53:2849+33:082:10:24
4. Albin Henrysson52:5024+21:272:37:42190
30OK Dacke 2Öppen1:48:00
1. Andreas Henrysson25:5819+5:5325:5819
2. Gunnel Henrysson33:3542+16:4259:3329+10
3. Markus Almgren48:2735+21:181:48:0030+1

OK Denseln

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12OK Denseln 1H215:13:56
1. Erik Ivarsson Sandberg1:01:358+3:161:01:3541
2. Henrik Berggren1:04:1923+6:182:05:5453+12
3. Hans Brolund43:184+1:102:49:129-44
4. Harri Karlsson1:06:0618+8:113:55:1812+3
5. Erik Pettersson1:18:3813+7:315:13:56120
21OK Denseln 1H1803:51:09
1. Christer Broström1:07:3424+25:191:07:348
2. Jan Kalered58:5126+24:542:06:2524+16
3. Carina Kalered44:1621+14:372:50:4122-2
4. Jan Berggren1:00:2820+21:223:51:0921-1
43OK Denseln 2H216:07:53
1. Per Brolund1:13:0242+14:431:13:029
2. Emil Folino Nielsen1:16:1152+18:102:29:1314+5
3. Max Berggren53:1436+11:063:22:2746+32
4. Mattias Eriksson1:11:4735+13:524:34:1444-2
5. Edvin Karlsson1:33:3942+22:326:07:5343-1

OK Gynge

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14FK Göingarna / OK Gynge 1D162:35:48
1. Linnea Gustafsson42:479+10:4742:4712
2. Klara Andersson40:2315+15:391:23:1014+2
3. Hilda Axelsson28:5011+6:231:52:0012-2
4. Elin Wihlborg43:4813+11:412:35:4814+2

OK Hällen

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Hällen 1H21ej start
1. vacant (Växjö OK)ej startej start
2. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
4. vacant (Växjö OK)ej startej start
5. vacant (Växjö OK)ej startej start

OK Kolmården

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 1HD1257:51
1. Leo Johansson21:543+1:2621:543
2. Simon Johansson15:47137:411-2
3. Arvid Westerberg20:10157:5110
2OK Kolmården 1H161:57:58
1. Emil Ljungemyr33:06133:063
2. Ville Johansson25:03158:091-2
3. Josef Johansson22:4210+2:221:20:5110
4. Albin Selerud37:0710+5:441:57:582+1
3OK Kolmården 1D162:04:55
1. Moa Hedegård36:254+4:2536:257
2. Tora Westerberg28:514+4:071:05:162-5
3. Emilia Östlund25:378+3:101:30:533+1
4. Julia Eriksson34:026+1:552:04:5530
4OK Kolmården 1D1201:59:10
1. Agneta Eriksson37:292+1:1137:293
2. Annika Selerud37:246+5:401:14:5330
3. Annica Berggren44:176+5:261:59:104+1
10OK Kolmården 1Öppen1:30:06
1. Märta Berggren32:5335+12:4832:5335
2. Mikael Westerberg18:233+1:3051:1614-21
3. Emil Ljungemyr38:5013+11:411:30:0610-4
14OK Kolmården 1H1803:10:46
1. Mikael Westerberg48:1210+5:5748:1219
2. Hans Persson45:5117+11:541:34:0310-9
3. Magnus Johansson42:5920+13:202:17:0214+4
4. Bengt Schwartz53:4416+14:383:10:46140
14OK Kolmården 1H1652:40:32
1. Britt-Marie Aldén57:3114+25:0657:3114
2. Maria Nordwall32:047+5:111:29:35140
3. Runar Aldén1:10:5714+36:182:40:32140

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Kullingshof 1H21ej godkänd
1. Jesper Sjögrenej godkändej godkänd
2. Simon Andersson1:10:4044+12:39ej godkänd
3. Jimmy Anderssonej startej godkänd
4. Erik Johanssonej startej godkänd
5. Andreas Claessonej startej godkänd

OK Kåre

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Kåre 1H162:06:37
1. Isac Von Krusenstierna35:145+2:0835:1418
2. Martin Mörsell31:0810+6:051:06:223-15
3. Eric Danielsson23:0813+2:481:29:304+1
3. Erik Berglund27:3125+7:111:33:53
4. Jonas Gustafsson37:0710+5:442:06:375+1
15OK Kåre 1H215:22:40
1. Fredrik Edén1:02:0810+3:491:02:0853
2. Fredrik Mattsson1:02:2815+4:272:04:3625-28
3. Tomáš Kubelka44:476+2:392:49:2311-14
4. Radek Nožka1:07:3222+9:373:56:5513+2
5. Adam Chloupek1:25:4528+14:385:22:4015+2

OK Linné

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Linné 1H215:07:03
1. Jan Troeng1:04:5519+6:361:04:5524
2. Albin Ridefelt58:232+0:222:03:188-16
3. Niklas Aldén43:132+1:052:46:315-3
4. Josef Nordlund1:02:1810+4:233:48:4950
5. Rassmus Andersson1:18:1412+7:075:07:036+1
14OK Linné 1D213:29:41
1. Kate Morrison (vacant)1:10:5229+26:161:10:5227
2. Samantha Saeger (vacant)36:268+3:251:47:1825-2
3. Rebecka Olsson (vacant)45:337+4:402:32:5120-5
4. Cathrine Taylor (vacant)56:506+2:303:29:4114-6
41OK Linné 2H216:05:01
1. David Lingfors1:07:0727+8:481:07:071
2. Jörgen Ohlin1:10:0340+12:022:17:1013+12
3. Ross Smith55:0447+12:563:12:1432+19
4. Pontus Johansson1:18:5052+20:554:31:0442+10
5. Olof Eriksson1:33:5743+22:506:05:0141-1

OK Löftan

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2OK Löftan 1HD121:02:49
1. Jesper Johansson20:432+0:1520:432
2. Victor Hansson20:3110+4:4441:144+2
2. Tobias Johansson20:3311+4:4641:16
2. Jakob Moberg20:4312+4:5641:26
3. Adrian Vartia21:352+1:251:02:492-2
11OK Löftan / Halmstad OK 1H162:13:35
1. Loke Agmarken41:2312+8:1741:232
2. Daniel Andersson25:292+0:261:06:525+3
3. Filip Svensson30:2736+10:071:37:1913+8
4. Simon Wikström36:168+4:532:13:3511-2
54OK Löftan 1H217:04:00
1. Magnus Hansson1:23:1765+24:581:23:1765
2. Johan Antonsson1:26:0067+27:592:49:1768+3
3. Elin Månsson59:0456+16:563:48:2162-6
4. Joakim Antonsson1:15:5846+18:035:04:1956-6
5. Stefan Ring1:59:4154+48:347:04:0054-2

OK Njudung

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Njudung 2D1502:02:59
1. Christina Sterner37:11137:111
2. Marianne Rosgren37:552+0:021:15:062+1
3. Rose-Marie Hjalmarsson47:5312:02:591-1
2OK Njudung 1H1651:40:51
1. Clas Löfkvist33:073+0:4233:073
2. Stefan G Larsson29:203+2:271:02:2730
3. Per Fransson38:243+3:451:40:512-1
2OK Njudung 1D1502:03:01
1. Anna Rosén37:122+0:0137:122
2. Margareta Larsson37:5311:15:051-1
3. Maria Sundberg47:562+0:032:03:012+1
4OK Njudung 2H1651:48:45
1. Ulf Svensson32:592+0:3432:592
2. Arne Svensson30:505+3:571:03:494+2
3. Dennis Toll44:568+10:171:48:4540
6OK Njudung 3H1651:52:39
1. Bengt Hesslekrans32:25132:251
2. Allan Olofsson35:4611+8:531:08:116+5
3. Anders Pettersson44:287+9:491:52:3960
14OK Njudung 1HD121:13:56
1. Albin Toll25:1012+4:4225:1012
2. Alexander Gustavsson23:5127+8:0449:0115+3
3. Karl Petersén24:5510+4:451:13:5614-1
18OK Njudung 3HD121:27:02
1. Amanda Karmetun27:1516+6:4727:1516
2. Ellen Toll30:2837+14:4157:4321+5
2. Olle Petersén30:3938+14:5257:54
3. Edvin Schiller29:1920+9:091:27:0218-3
19OK Njudung 1Öppen1:37:12
1. Dennis Gustavsson31:5030+11:4531:5030
2. Tomas Petersén28:2732+11:341:00:17300
3. Oskar Pettersson36:558+9:461:37:1219-11
23OK Njudung 2HD121:47:06
1. Melker Elofsson24:5010+4:2224:5010
2. Filip Jennerstrand40:1443+24:271:05:0423+13
3. Elin Jennerstrand42:0222+21:521:47:06230

OK Orinto

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27OK Orinto 1H1805:34:32
1. Torbjörn Wikström1:20:0628+37:511:20:0628
2. Kurt Ekberg1:20:3330+46:362:40:3930+2
3. Conny Wernersson59:1426+29:353:39:5327-3
4. Tommy Pedersen1:54:3928+1:15:335:34:32270
OK Orinto 1H21ej godkänd
1. Björn Karlsson1:50:3472+52:151:50:3471
2. Magnus Homann1:21:3562+23:343:12:0946-25
3. Martin Johanssonej godkändej godkänd
4. Elin Classon1:37:5169+39:56ej godkänd
5. Erik Classon1:08:5257ej godkänd

OK Orion

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Orion 1HD121:03:08
1. Linda Jonsson23:369+3:0823:369
2. Leo Johansson17:022+1:1540:382-7
3. Klara Andersson22:305+2:201:03:083+1
8OK Orion 1D213:18:00
1. Nadiya Volynska44:36144:3625
2. Ulrika Hermansson45:1227+12:111:29:486-19
3. Tilda Johansson45:085+4:152:14:565-1
4. Carlotta Scalet1:03:0416+8:443:18:008+3
10OK Orion 1D162:20:00
1. Myrra Carlsson39:175+7:1739:178
2. Kajsa Andersson30:159+5:311:09:326-2
3. Ellen Wahlbom24:224+1:551:33:548+2
4. Linnea Dagsberg46:0615+13:592:20:0010+2
14OK Orion 1H215:15:45
1. Oleksandr Kratov58:372+0:1858:3729
2. Pontus Petersson1:05:4628+7:452:04:2328-1
3. Erik Folkesson Blom44:497+2:412:49:129-19
4. Anton Johansson1:01:429+3:473:50:547-2
5. Måns Sandgren1:24:5125+13:445:15:4514+7
32OK Orion 2H215:50:25
1. Olof Sandgren1:11:0738+12:481:11:075
2. Oskar Lundqvist1:13:1046+15:092:24:1750
3. Magnus Sager53:0535+10:573:17:2243+38
4. Yuri Omelchenko1:05:1616+7:214:22:3832-11
5. Aleksander Bernaciak1:27:4734+16:405:50:25320

OK Pan Århus

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan Århus 1D213:06:59
1. Signe Klinting54:4510+10:0954:4517
2. Stine Bagger Hagner33:342+0:331:28:195-12
3. Maja Alm40:5312:09:121-4
4. Emma Klingenberg57:478+3:273:06:5910
15OK Pan Århus 2D213:30:03
1. Ane Linde58:2020+13:4458:207
2. Josephine Dewett Kristensen40:1519+7:141:38:3520+13
3. Miri Thrane Ødum47:2613+6:332:26:0112-8
4. Ita Klingenberg1:04:0218+9:423:30:0315+3
20OK Pan Århus 3D213:40:30
1. Hanna Aludden1:02:2826+17:521:02:288
2. Caroline Finderup40:4923+7:481:43:1724+16
3. Mette Hjerrild49:2617+8:332:32:4319-5
4. Camilla Louise Bevensee1:07:4719+13:273:40:3020+1
23OK Pan Århus 1H215:32:00
1. Jakob Ekhard Edsen1:10:5437+12:351:10:5458
2. Andreas Hougaard Boesen1:10:2843+12:272:21:2229-29
3. Magnus Dewett45:2310+3:153:06:4526-3
4. Christian Bobach1:07:1120+9:164:13:5625-1
5. Jonas Munthe1:18:0410+6:575:32:0023-2
OK Pan Århus 2H21diskvalificerad
1. Per Hjerrild1:15:5748+17:381:15:5728
2. Niklas Hjort Ingwersen1:35:0569+37:042:51:0254+26
3. Thomas Hjerrild50:1928+8:113:41:2156+2
4. Lars Hjerrild1:15:1644+17:214:56:3754-2
5. Eskil Schøningdiskvalificeraddiskvalificerad

OK Pan-Kristianstad

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22OK Pan-Kristianstad 1H215:31:51
1. Richard Sjöholm1:10:1536+11:561:10:1555
2. Niklas Olofsson1:01:329+3:312:11:4720-35
3. Marek Schuster50:4730+8:393:02:3423+3
4. Gustaf Wennerberg1:08:3927+10:444:11:1322-1
5. Adam Kovacs1:20:3819+9:315:31:51220
OK Pan-Kristianstad 2H21ej godkänd
1. Simon Thrane Hansenej godkändej godkänd
2. Simon Svensson1:06:1531+8:14ej godkänd
3. Anton Perssonej startej godkänd
4. vacant ej startej godkänd
5. vacant (Växjö OK)ej startej godkänd

OK Ravinen

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Ravinen 2Öppen1:14:46
1. Jacob Lindstam21:302+1:2521:302
2. Frida Forsberg20:478+3:5442:173+1
3. Kalle Bergman32:294+5:201:14:4630
6OK Ravinen 1D162:08:40
1. Amanda Karlsson43:5211+11:5243:526
2. Moa Westblad26:152+1:311:10:078+2
3. Tilda Andersson26:1510+3:481:36:229+1
3. Elin Berg31:0614+8:391:41:13
3. Ida Hamner43:2320+20:561:53:30
4. Tone Albrektsson32:182+0:112:08:406-3
15OK Ravinen 2H162:26:42
1. Hannes Svahn44:1517+11:0944:151
2. Hugo Thorell31:2011+6:171:15:3517+16
3. Viggo Klasson29:0731+8:471:44:4218+1
4. Albin Andersson42:0015+10:372:26:4215-3
18OK Ravinen / Finspångs SOK 1Öppen1:37:03
1. Karin Svensson33:0536+13:0033:0536
2. Heléne Klasson23:2215+6:2956:2725-11
3. Lars Klasson40:3620+13:271:37:0318-7
20OK Ravinen 3H162:38:09
1. Kasper Fransson51:1725+18:1151:174
2. Lukas Hellgren34:5220+9:491:26:0923+19
3. Simon Törnqvist28:1827+7:581:54:2721-2
3. William Scherlin34:0743+13:472:00:16
4. Max Klasson43:4217+12:192:38:0920-1
OK Ravinen 1H16ej godkänd
1. Erik Herne41:0311+7:5741:039
2. Axel Granqvist29:589+4:551:11:0111+2
3. Viktor Wohlgemuth23:4515+3:251:34:4610-1
4. Felix Hellgrenej godkändej godkänd

OK Reftele

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19OK Reftele 1H1803:29:25
1. Andreas Samuelsson46:426+4:2746:4221
2. Per Johansson47:5618+13:591:34:3811-10
3. Gunnar Gustafsson44:4122+15:022:19:1916+5
4. Anders Sjöberg1:10:0624+31:003:29:2519+3
25OK Reftele 1Öppen1:43:59
1. Hans Johansson35:2341+15:1835:2341
2. Andreas Samuelsson20:559+4:0256:1824-17
3. Tomas Pettersson47:4133+20:321:43:5925+1

OK Roxen

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7OK Roxen 1H1802:45:24
1. Anders Lillieström49:1911+7:0449:196
2. Henrik Marmelid35:403+1:431:24:5960
3. Jan Asketun34:4710+5:081:59:467+1
4. Anders Dalhammer45:387+6:322:45:2470
13OK Roxen 1H162:23:05
1. Albin Lillieström46:1820+13:1246:1821
2. Olle Hansson29:077+4:041:15:2516-5
3. Lukas Eveborn22:127+1:521:37:3714-2
3. Hugo Dalhammer37:1144+16:511:52:36
4. Hugo Lillieström45:2819+14:052:23:0513-1
15OK Roxen 1D162:36:56
1. Victoria Asketun51:2915+19:2951:2911
2. Malin Kärrström31:5510+7:111:23:2415+4
3. Tilda Marmelid28:5812+6:311:52:2213-2
3. Malva Eveborn31:1215+8:451:54:36
4. Lova Eveborn44:3414+12:272:36:5615+2

OK Skogsfalken

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13OK Skogsfalken 1HD121:13:27
1. Elin Emilsson22:575+2:2922:575
2. Ella Söderberg21:4918+6:0244:469+4
2. Emma Emilsson21:5719+6:1044:54
2. Elvira Ljungberg22:3725+6:5045:34
3. Tova Danielsson28:4116+8:311:13:2713+4
20OK Skogsfalken 1Öppen1:37:37
1. Jonas K Johansson32:0031+11:5532:0031
2. Pierre Danielsson26:0823+9:1558:0826-5
3. Ola Söderberg39:2915+12:201:37:3720-6
42OK Skogsfalken 1H216:06:38
1. Daniel Millbourn1:07:4029+9:211:07:4035
2. Simon Smedberg1:10:2242+12:212:18:0231-4
3. Erik Bengtsson59:0657+16:583:17:0842+11
4. Edvin Smedberg1:08:3326+10:384:25:4137-5
5. Anton Wiberg1:40:5749+29:506:06:3842+5

OK Skogsstjärnan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24Mariestads FK / OK Skogsstjärnan 1Öppen1:43:21
1. Anton Pettersson29:4125+9:3629:4125
2. Sara Nordvall Forsberg26:2624+9:3356:0722-3
3. David Fors47:1431+20:051:43:2124+2

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
57OK Södertörn 1H216:40:36
1. Johan Sisell1:20:5457+22:351:20:5451
2. Wiliam Nilsson1:19:5659+21:552:40:5043-8
3. Erik Nygren-Wåhlin1:07:1367+25:053:48:0360+17
4. Simon Kappel1:36:0467+38:095:24:0762+2
5. John Svanberg1:16:29596:40:3657-5

OK Tisaren

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Tisaren 1D213:10:38
1. Rebecka Nylin53:225+8:4653:2224
2. Andrea Svensson34:514+1:501:28:134-20
3. Helena Andersson45:529+4:592:14:0540
4. Lilian Forsgren56:333+2:133:10:383-1
11OK Tisaren 1HD121:12:38
1. Clas Bäckström27:1115+6:4327:1115
2. Lisa Hallmén19:035+3:1646:1411-4
3. Valter Pettersson26:2414+6:141:12:38110
12OK Tisaren 2D213:28:41
1. Lovisa Persson54:238+9:4754:236
2. Anna Hallmén38:4516+5:441:33:0810+4
3. Julia Lauri53:4221+12:492:26:5015+5
4. Maria Westher1:01:5111+7:313:28:4112-3
24OK Tisaren 1H215:32:48
1. Daniel Attås1:03:2114+5:021:03:2140
2. Johan Aronsson1:03:4919+5:482:07:1056+16
3. Niklas Gustafsson50:3429+8:262:57:4417-39
4. Ivan Forsgren1:09:4231+11:474:07:2620+3
5. Oskar Andrén1:25:2226+14:155:32:4824+4
49OK Tisaren/IKHPH216:28:30
1. Jonatan Aronsson1:19:3855+21:191:19:3818
2. Mattias Andersson1:07:4135+9:402:27:1915-3
3. Leif Svensson55:0948+13:013:22:2847+32
4. Sebastian Agerhäll1:18:5153+20:564:41:19470
5. Anton Hansson1:47:1153+36:046:28:3049+2

OK Tranan

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Tranan 1D16ej start
1. vacant (Växjö OK)ej startej start
2. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
3. vacant (Växjö OK)ej startej start
4. ej startej start

OK Vilse 87

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Vilse 87 1HD121:09:32
1. Gustav Åman23:076+2:3923:076
2. Vilmalee Suwan Kuusela20:069+4:1943:137+1
2. Ina Åmanej startfullföljt
3. Linn Karlsson26:1912+6:091:09:326-1
45OK Vilse 87 1Öppen1:56:36
1. Martina Karlsson32:1632+12:1132:1632
2. Malin Åman33:2741+16:341:05:4338+6
3. Ola Jönsson50:5339+23:441:56:3645+7

OK Älvsjö-Örby

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
59OK Älvsjö-Örby 1H216:48:36
1. Janis Tamuzs1:18:1351+19:541:18:1348
2. Stefan Nordström1:43:2073+45:193:01:3369+21
3. Lars G Berggren1:12:2670+30:184:13:59690
4. Edgars Lakis1:13:3641+15:415:27:3565-4
5. Erik Larsson1:21:01616:48:3659-6

Paimion Rasti

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Paimion Rasti 1D213:13:35
1. Inga Dambe50:202+5:4450:2020
2. Nina Temjakova36:107+3:091:26:301-19
3. Emma Silvennoinen47:0912+6:162:13:393+2
4. Saara Norrgrann59:5610+5:363:13:356+3
27Paimion Rasti 2D214:05:50
1. Laura Portin56:4015+12:0456:401
2. Eveliina Hirvonen36:086+3:071:32:489+8
3. Camilla Fingerroos1:15:0228+34:092:47:5025+16
4. Signe Dambe1:18:0028+23:404:05:5027+2
28Paimion Rasti 1H215:43:54
1. Tero Heikkilä1:11:5840+13:391:11:5836
2. Fredric Portin1:02:2014+4:192:14:187-29
3. Juuso Lindeqvist56:2752+14:193:10:4531+24
4. Matti Tahvonen1:19:3554+21:404:30:2040+9
5. Henri Kalve1:13:346+2:275:43:5428-12

Pihkaniskat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Pihkaniskat 1H162:11:41
1. Aleksi Pietikäinen40:5310+7:4740:536
2. Samuli Saukkonen28:226+3:191:09:1510+4
3. Severi Koikkalainen24:4518+4:251:34:008-2
4. Aleksi Sorsa37:4112+6:182:11:419+1
Pihkaniskat 1H180ej godkänd
1. Timo Pietikäinen1:01:2420+19:091:01:2412
2. Heikki Sorsa48:5019+14:531:50:1421+9
3. Harri Koikkalainenej startej start
4. Petri Saukkonenej startej godkänd

Rastikarhut

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Hiisirasti / Rastikarhut 1D213:13:19
1. Päivi Autio54:5811+10:2254:5821
2. Inna Somova37:2710+4:261:32:258-13
3. Mira Kaskinen45:196+4:262:17:446-2
4. Natalia Efimova55:352+1:153:13:195-1

Rastivarsat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Rastivarsat / Lahden Suunnistajat-37 / Mäntsälän Urheilijat 1H1803:12:22
1. Simo-Pekka Vennelä1:06:1822+24:031:06:1823
2. Markku Laine43:3214+9:351:49:5019-4
3. Timo Nykänen35:2911+5:502:25:1918-1
4. Hannu Laiho47:039+7:573:12:2215-3

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Ronneby OK 1H1651:54:49
1. Ingemar Månsson36:257+4:0036:257
2. Kjell Månsson43:4514+16:521:20:1012+5
3. Torgny Lindström34:3911:54:497-5

Skogspojkarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Skogspojkarnas OK 1Öppen1:31:29
1. Michael Wehlin (Växjö OK)25:1912+5:1425:1912
2. Anita Seger Wehlin (Växjö OK)22:4713+5:5448:0610-2
3. Johan Wehlin (Växjö OK)43:2322+16:141:31:2913+3

Skåneslättens OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Skåneslättens OL 1H162:26:44
1. Adam Segerslätt46:3921+13:3346:398
2. Erik Barr Zeilon37:1722+12:141:23:5620+12
3. Elias Möller28:2028+8:001:52:16200
4. Isak Prellner34:284+3:052:26:4416-4
Skåneslättens OL 1H21ej godkänd
1. Rasmus Elmelid1:19:0053+20:411:19:0060
2. Sten Segerslätt2:12:0874+1:14:073:31:0871+11
3. Jakob Segerslätt1:11:4069+29:324:42:4870-1
4. Karl Dannbring1:20:0955+22:146:02:5768-2
5. Stefan Pålssonej startej godkänd

SOK Aneby

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20SOK Aneby 1HD121:28:05
1. Ebba Rosander29:2720+8:5929:2720
2. Tilda Rosander23:4426+7:5753:1118-2
2. Felicia Fyhr24:0828+8:2153:35
3. Hampus Fyhr34:5421+14:441:28:0520+2
23SOK Aneby 1Öppen1:42:50
1. Kristin Karlsson29:3022+9:2529:3022
2. Kristin Karlsson26:4025+9:4756:1023+1
3. Kristin Karlsson46:4030+19:311:42:50230

SOK Viljan

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12SOK Viljan 3HD121:13:03
1. Mattias Lindström25:4114+5:1325:4114
2. Emil Wahlström22:1020+6:2347:51140
2. Axel Eveborn22:2021+6:3348:01
2. Olle Erlandsson22:2322+6:3648:04
3. Jonathan Pettersson25:1211+5:021:13:0312-2
19SOK Viljan 2HD121:27:48
1. Elisabet Mikkelsen29:5821+9:3029:5821
2. Daniela Stenfelt28:3534+12:4858:3322+1
2. Linnéa Borg28:3534+12:4858:33
3. Elin Rindstig29:1518+9:051:27:4819-3
24SOK Viljan 1HD121:57:17
1. Stina Lind35:0425+14:3635:0425
2. Wilma Petersson31:3139+15:441:06:3524-1
2. Elin Johansson31:3540+15:481:06:39
2. Klara Hultberg31:5141+16:041:06:55
3. Tuva Lövdahl50:4224+30:321:57:17240

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Sol Tranås 2H162:37:32
1. Victor Thörnkvist44:0716+11:0144:0722
2. Isac Johansson40:4725+15:441:24:5421-1
3. Axel Johansson32:3139+12:111:57:2522+1
3. Lovisa Nord32:3440+12:141:57:28
4. Arvid Nord40:0714+8:442:37:3218-4
Sol Tranås 1H16ej start
1. Victor Thörnkvistej startej start
2. Elin Poschej startej start
3. Axel Johanssonej startej start
3. Lovisa Nordej startej start
3. vacant ej startej start
4. Arvid Nordej startej start

Stora Tuna OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Stora Tuna OK 1H162:00:47
1. Jesper Svensk34:323+1:2634:3214
2. Nils Alexandersson32:0714+7:041:06:394-10
3. Viktor Svensk21:294+1:091:28:083-1
4. Henning Sjökvist32:392+1:162:00:4730
19Stora Tuna OK 1H215:31:05
1. Mattias Mårts1:15:0147+16:421:15:0152
2. Joakim Svensk1:04:5927+6:582:20:0047-5
3. Staffan Eriksson48:1922+6:113:08:1929-18
4. Rikard Claesson1:03:4314+5:484:12:0223-6
5. Anton Sjökvist1:19:0315+7:565:31:0519-4

Suomusjärven Sisu

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Turun Suunnistajat / Suomusjärven Sisu 1D162:04:22
1. Enni Jalava34:292+2:2934:2910
2. Laura Jerkku32:3813+7:541:07:074-6
3. Venla Kinnala22:2711:29:342-2
4. Henna Yliluikki34:487+2:412:04:2220

Sävedalens AIK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17Sävedalens AIK 1D213:33:35
1. Maria Gustafsson1:00:4322+16:071:00:4330
2. Lisa Palm38:0913+5:081:38:5221-9
3. Sara Prince51:4520+10:522:30:3718-3
4. Emma Andersson1:02:5815+8:383:33:3517-1
26Sävedalens AIK / Konnerud IL 2D214:05:25
1. Ida-Maria Svensson1:03:0127+18:251:03:014
2. Amanda Claesson46:3428+13:331:49:3527+23
3. Therese Alfredsson1:06:4626+25:532:56:2128+1
4. Runa Fremstad1:09:0421+14:444:05:2526-2
26Sävedalens AIK 1H215:37:28
1. Aaron Prince1:08:3234+10:131:08:3234
2. Jonas Palm1:08:3638+10:352:17:0832-2
3. Ilya Belianka50:1327+8:053:07:2127-5
4. Johan Levin1:10:1633+12:214:17:37270
5. Sergej Fedatsenka1:19:5118+8:445:37:2826-1

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56Söders-Tyresö 1H216:24:07
1. Göran Thimberg1:22:2362+24:041:22:2361
2. Peter Andersson1:38:2271+40:213:00:4570+9
3. Olof Carlsson57:1753+15:093:58:0265-5
4. Tomas Lilja1:20:3556+22:405:18:3760-5
5. Martin Norling1:05:30566:24:0756-4

Södertälje-Nykvarn OF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Södertälje-Nykvarn OF 1H214:54:59
1. Kent Ohlsson1:00:536+2:341:00:5350
2. Pavlo Ushkvarok58:293+0:281:59:2234-16
3. Erik Liljequist42:0812:41:301-33
4. Scott Fraser1:01:408+3:453:43:1010
5. Jonas Leandersson1:11:493+0:424:54:592+1
9Södertälje-Nykvarn OF 2H215:11:14
1. Ivar Lundanes1:03:1512+4:561:03:154
2. Graham Gristwood59:544+1:532:03:092-2
3. Michal Olejnik45:5612+3:482:49:057+5
4. Eric Börjeskog1:02:3811+4:433:51:438+1
5. Bartosz Pawlak1:19:3116+8:245:11:149+1
Södertälje-Nykvarn OF 3H21ej godkänd
1. Johan Ek-Larsson1:04:1516+5:561:04:152
2. Jesper Sjöblom1:20:5860+22:572:25:1323+21
3. Jonas Borg57:3054+15:223:22:4348+25
4. Anders Axelsson1:13:0639+15:114:35:4945-3
5. Ralph Streetej godkändej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 1D21ej godkänd
1. Jeanette Jönsson Hellstadius1:01:4724+17:111:01:4728
2. Emma Isaksson38:2614+5:251:40:1322-6
3. Anna Kindlundhej godkändej godkänd
4. Frida Jönsson Hellstadiusej startej godkänd

Tenhults SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Tenhults SOK 1H1652:22:07
1. Hans Trofast41:439+9:1841:439
2. Stefan Elmquist32:108+5:171:13:538-1
3. Stefan Hermansson1:08:1412+33:352:22:0712+4
25Tenhults SOK 1H1804:36:20
1. Gunnar A Johansson1:33:4130+51:261:33:4127
2. Tomas Emmes50:5521+16:582:24:3628+1
3. Jan Eliasson1:02:2227+32:433:26:5826-2
4. Per-Olof Claesson1:09:2223+30:164:36:2025-1

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20Tibro OK 1H1803:31:27
1. Peter Brämerson59:0018+16:4559:0011
2. Svante Andrén44:5115+10:541:43:5118+7
3. Joakim Ahnheim47:2224+17:432:31:1320+2
4. Pär-Magnus Bjurek1:00:1419+21:083:31:27200

Tullinge SK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 1H161:56:05
1. Olle Andersson35:104+2:0435:1026
2. Victor Imark27:303+2:271:02:402-24
3. Albin Andersson20:2011:23:0020
3. Jonathan Envall20:242+0:041:23:04
3. Simon Stålhammar26:0720+5:471:28:47
4. Simon Imark33:053+1:421:56:051-1
4Tullinge SK 1H1802:42:29
1. Jörgen Axelsson55:3315+13:1855:337
2. Lars Nordin33:5711:29:309+2
3. Hans Sundqvist29:3911:59:096-3
4. Rikard Imark43:203+4:142:42:294-2
17Tullinge SK 2H1803:26:48
1. Erik Berggren1:09:1225+26:571:09:124
2. Kenneth Jönsson40:5512+6:581:50:0720+16
3. Lennart Hävrén38:5316+9:142:29:0019-1
4. Anders Kärrström57:4818+18:423:26:4817-2
44Tullinge SK 1H216:08:52
1. Magnus Glännefors1:06:3424+8:151:06:3438
2. Markus Adolfsson1:13:0245+15:012:19:3658+20
3. Joel Pettersson54:0440+11:563:13:4036-22
4. Emil Andersson1:16:4247+18:474:30:2241+5
5. Johan Kärrström1:38:3047+27:236:08:5244+3
Tullinge SK 1D21ej godkänd
1. Rebecka Heinrup1:00:4723+16:111:00:4731
2. Cecilia Imarkej startej start
3. Lovisa Adolfssonej startej start
4. Johanna Lönnkvistej startej godkänd
Tullinge SK 1Öppenej godkänd
1. Markus Adolfsson21:333+1:2821:333
2. Olle Andersson18:534+2:0040:262-1
3. Rebecka Heinrupej startej godkänd

Turun Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Turun Suunnistajat / Suomusjärven Sisu 1D162:04:22
1. Enni Jalava34:292+2:2934:2910
2. Laura Jerkku32:3813+7:541:07:074-6
3. Venla Kinnala22:2711:29:342-2
4. Henna Yliluikki34:487+2:412:04:2220

Tykistöprikaati

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50Tykistöprikaati 1H216:29:10
1. Jaani Lantela1:14:5446+16:351:14:5458
2. Anssi Vesanto1:09:1839+11:172:24:1241-17
3. Marc-Andre Bårsti58:4255+16:343:22:5449+8
4. Kari-Pekka Seppänen1:26:2364+28:284:49:17490
5. Jermu Kujanpää1:39:5348+28:466:29:1050+1

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Växjö OK / Umeå OK 1D21ej godkänd
1. Helena Lindénej godkändej godkänd
2. Eva Perssonej startej godkänd
3. Anna-Maria Roubertej startej godkänd
4. Louise Lundgrenej startej godkänd

Vaajakosken Terä

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Vaajakosken Terä 1H215:10:06
1. Jani Lakanen59:273+1:0859:2712
2. Pasi Ikonen1:01:5111+3:502:01:1835+23
3. Juha Sorvisto46:4317+4:352:48:016-29
4. Pavel Kubat1:01:276+3:323:49:2860
5. Tue Lassen1:20:3819+9:315:10:067+1
27Vaajakosken Terä 2H215:43:43
1. Timo Joensuu1:06:4026+8:211:06:406
2. Petteri Huikko1:19:5058+21:492:26:3022+16
3. Petri Saari46:0413+3:563:12:3433+11
4. Toni Saari1:05:1717+7:224:17:5128-5
5. Samuel Heinonen1:25:5229+14:455:43:4327-1
Vaajakosken Terä 3H21ej godkänd
1. Ville Keskisaari1:10:1035+11:511:10:107
2. Tuukka Jurvakainen1:08:2737+10:262:18:374-3
3. Jonas Grundler53:5839+11:503:12:3534+30
4. Urpo Kallunkiej startej start
5. Urpo Kallunkiej startej godkänd

Vimmerby OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Vimmerby OK 1H1652:04:24
1. Mats Adolfsson45:0412+12:3945:0412
2. Urban Svensson29:574+3:041:15:019-3
3. Torbjörn Falk49:2310+14:442:04:2410+1
37Vimmerby OK 2Öppen1:51:07
1. Moa Erlandsson35:1739+15:1235:1739
2. Patrik Arvidsson25:0220+8:091:00:1931-8
3. Julia Arvidsson50:4838+23:391:51:0737+6
46Vimmerby OK 1Öppen2:09:23
1. Elisabeth Danielsson44:2656+24:2144:2656
2. Emelie Danielsson32:5540+16:021:17:2154-2
3. Rickard Danielsson52:0241+24:532:09:2346-8
51Vimmerby OK 4Öppen2:16:59
1. Petra Pettersson44:1555+24:1044:1555
2. Ann Sofie Adolfsson33:3743+16:441:17:52550
3. Karina Svensson59:0751+31:582:16:5951-4
Vimmerby OK 3Öppenej godkänd
1. Anneli Arvidsson Juthe35:2642+15:2135:2642
2. Ann-Sofie Falk34:1745+17:241:09:4343+1
3. Per Erlandssonej startej godkänd

Värend GN OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Värend GN OL 1H1803:06:32
1. John Carlsson52:3013+10:1552:3013
2. Göran Persson50:0720+16:101:42:3716+3
3. Jonas Andersson34:349+4:552:17:1115-1
4. Magnus Forsberg49:2112+10:153:06:3213-2

Västerviks OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Västerviks OK 1H1651:45:44
1. Torgny Pettersson34:306+2:0534:306
2. Anders Pettersson27:452+0:521:02:152-4
3. Rolf E Johansson43:296+8:501:45:443+1
11Västerviks OK 2Öppen1:30:33
1. Henrik Pettersson33:2638+13:2133:2638
2. Isak Hertin19:445+2:5153:1019-19
3. Emil Sjöö37:239+10:141:30:3311-8
21Västerviks OK 1HD121:29:19
1. Eira Hertin34:5022+14:2234:5022
2. Mikaela Johansson32:3742+16:501:07:2725+3
3. Joar Hertin21:523+1:421:29:1921-4
24Västerviks OK 1H163:02:31
1. Isak Hertin48:2923+15:2348:297
2. Oscar Lang41:4826+16:451:30:1724+17
3. Axel Lindeberg29:2035+9:001:59:37240
4. Simon Eckerlid1:02:5427+31:313:02:31240
29Ankarsrums OK / Västerviks OK 1D214:45:22
1. Anna Johansson58:1419+13:3858:1410
2. Camilla Svensson55:1030+22:091:53:2428+18
3. Lovisa Johansson1:22:1829+41:253:15:4229+1
4. Erika Strömbäck1:29:4029+35:204:45:22290
53Västerviks OK 4Öppen2:29:02
1. Thomas Almqvist35:5146+15:4635:5146
2. Ann-Katrin Johansson55:0859+38:151:30:5958+12
3. Lotta Lidman Almqvist58:0348+30:542:29:0253-5
55Västerviks OK 1Öppen2:39:33
1. Arne Larsen47:5558+27:5047:5558
2. Åke Björklund47:0458+30:111:34:5959+1
3. Olof Hjortvid1:04:3453+37:252:39:3355-4
Västerviks OK 3Öppenej godkänd
1. Anders Strömbäck32:1833+12:1332:1833
2. Ulrika Strömbäck38:2850+21:351:10:4644+11
3. vacant ej startej godkänd

Växjö OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Växjö OK 1D1502:16:24
1. Eva Eklund43:293+6:1843:293
2. Eva Pettersson42:243+4:311:25:5330
3. Britt-Mari Karlsson50:313+2:382:16:2430
5Växjö OK 1D1202:00:26
1. Annika Ericsson44:318+8:1344:316
2. Gunilla Karlsson32:592+1:151:17:305-1
3. Lena Regnell42:565+4:052:00:2650
8Växjö OK 2HD121:09:44
1. Hugo Ericsson22:484+2:2022:484
2. Henry Ruiz Frej22:3323+6:4645:2110+6
2. Albin Cronquist22:3323+6:4645:21
3. Maja Porle24:238+4:131:09:448-2
15Växjö OK 1HD121:21:00
1. Edvin Månsson34:5223+14:2434:5223
2. William Björkman21:1416+5:2756:0620-3
3. Alicia Lundgren24:549+4:441:21:0015-5
21Växjö OK 1H162:43:31
1. Gustav Runefors1:01:4829+28:421:01:4828
2. Isac Ericsson36:5321+11:501:38:4126-2
3. Albin Månsson29:0731+8:472:07:4827+1
4. Lukas Lundgren35:437+4:202:43:3121-6
33Växjö OK 1H215:50:37
1. Oskar Stensson-Bohman1:08:2433+10:051:08:2457
2. Mattias Karlsson1:15:4551+17:442:24:0955-2
3. Patrik Rosén51:0432+8:563:15:1340-15
4. Per Lenander1:14:1042+16:154:29:2339-1
5. Patrik Karlsson1:21:1422+10:075:50:3733-6
62Växjö OK 2H217:00:02
1. Niklas Karlsson1:24:0167+25:421:24:0137
2. Markus Klevegård1:38:3272+40:313:02:3359+22
3. Johan Eklund1:05:3465+23:264:08:0768+9
4. Henrik Eklund1:18:1950+20:245:26:2664-4
5. Måns Faxén1:33:36647:00:0262-2
Växjö OK / Umeå OK 1D21ej godkänd
1. Helena Lindénej godkändej godkänd
2. Eva Perssonej startej godkänd
3. Anna-Maria Roubertej startej godkänd
4. Louise Lundgrenej startej godkänd
Västerviks OK 3Öppenej godkänd
1. Anders Strömbäck32:1833+12:1332:1833
2. Ulrika Strömbäck38:2850+21:351:10:4644+11
3. vacant ej startej godkänd
Hestra IF 3H21ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. ej startej start
5. vacant ej startej start
Sol Tranås 1H16ej start
1. Victor Thörnkvistej startej start
2. Elin Poschej startej start
3. Axel Johanssonej startej start
3. Lovisa Nordej startej start
3. vacant ej startej start
4. Arvid Nordej startej start
OK Kolmården 1D21ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Jönköpings OK 1Öppenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Ålems OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
48Ålems OK 1Öppen2:11:57
1. Emilie Ekström45:1757+25:1245:1757
2. Maria Robertsson31:4238+14:491:16:5952-5
3. Karin Dernegård54:5846+27:492:11:5748-4

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
25Ärla IF 1H215:33:42
1. Simon Hedlund1:05:2320+7:041:05:2311
2. Karl Walheim1:07:0733+9:062:12:3049+38
3. Rudolfs Zernis45:208+3:122:57:5018-31
4. Victor Silvemark1:08:2625+10:314:06:1619+1
5. Patrik Lind1:27:2633+16:195:33:4225+6

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser