Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för 120315 VSOK Veteran

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 120315 VSOK Veteran
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: torsdag 15 mars 2012

Bana A

4 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olov WiklundArboga OK38:528:38
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK41:32+2:409:13
3Ulf KjellinOK Hedströmmen42:10+3:189:22
4Leif MathisenEskilstuna OL46:39+7:4710:22
5Leo JohanssonVandrarringen46:59+8:0710:26
6Jörgen BergströmNorbergs OK47:21+8:2910:31
7Hans KruskopfKorsnäs IF OK49:05+10:1310:54
8Ragnar ErikssonOK Hedströmmen49:23+10:3110:58
9Hans AnderssonVästerås SOK49:30+10:3811:00
10Leif JanssonEskilstuna OL49:32+10:4011:00
11Kjell AnderssonEskilstuna OL49:56+11:0411:05
12Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL51:30+12:3811:26
13Ulf SvedestamEskilstuna OL51:44+12:5211:29
14Lars AlmqvistArboga OK53:20+14:2811:51
15Lars JohanssonOK Tor55:01+16:0912:13
16Göran AnderssonVästerås SOK56:00+17:0812:26
17Anna-Karin JohanssonVandrarringen56:45+17:5312:36
18Folke LindblomHeby AIF57:22+18:3012:44
19Kurt Håkan AnderssonOK Tor57:34+18:4212:47
20Ingemar GustafssonOK Tjärnen58:01+19:0912:53
21Östen BelinOK Torfinn1:01:39+22:4713:42
22Göran JanzonArboga OK1:02:36+23:4413:54
23Gunnar IvanssonVästerås SOK1:14:23+35:3116:31
24Ronny AnderssonIF Rune1:15:38+36:4616:48

Bana B

3 910 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell MjöbergHallstahammars OK36:419:22
2Anders WelénHallstahammars OK37:18+0:379:32
3Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn Orientering38:38+1:579:52
4Håkan SöderkvistArboga OK38:51+2:109:56
5Lennart JohanssonOK Tor39:58+3:1710:13
6Christer AnderssonAtG40:33+3:5210:22
7Bo JohanssonIK Örnen40:50+4:0910:26
8Tore KangasVästerås SOK41:25+4:4410:35
9Sören JohanssonOK Norden41:28+4:4710:36
10Rolf LindStora Sundby GOIF41:46+5:0510:40
11Rune SandbergHallstahammars OK41:58+5:1710:43
12Hans NordgrenArboga OK42:09+5:2810:46
13Ingemar JonssonHallstahammars OK42:36+5:5510:53
14Per JakobssonArboga OK43:23+6:4211:05
15Lars KjellmanVandrarringen44:02+7:2111:15
16Eva KjellmanVandrarringen44:12+7:3111:18
17Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF44:27+7:4611:22
18Hans BergströmNorbergs OK44:34+7:5311:23
19Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK44:42+8:0111:25
20Rune VikmanVästerås SOK45:05+8:2411:31
21Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn Orientering46:34+9:5311:54
22Kerstin LissEskilstuna OL46:59+10:1812:00
23Erik Edy LundqvistHeby AIF47:17+10:3612:05
24Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo47:56+11:1512:15
25Stig GustavssonSödertälje IF48:08+11:2712:18
26Egon LundquistNorbergs OK49:06+12:2512:33
27Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen49:50+13:0912:44
28Sune AhlinKöping-Kolsva OK50:20+13:3912:52
29Anita JohanssonOK Tor50:46+14:0512:59
30Bo NorenvikOK Tor51:57+15:1613:17
31Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK52:08+15:2713:20
32Rolf TärnfjordOK Tor52:20+15:3913:23
33Berit GustavssonSödertälje IF52:27+15:4613:24
34Göran WiigHallstahammars OK52:54+16:1313:31
35Stig EklundOK Enen54:30+17:4913:56
36Jan ÅhsNorbergs OK56:32+19:5114:27
37Christer LiwellÄrla IF59:41+23:0015:15
38Lars JellvertFellingsbro GOIF1:10:46+34:0518:05
39Leif SundNorbergs OK1:12:08+35:2718:26
Roland SturkVästerås SOKej godkänd

Bana C

2 900 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Åke LarssonOK Enen33:5311:41
2Anders JohanssonKjula IF35:14+1:2112:08
3Altti JärvinenVästerås SOK35:43+1:5012:18
4Arne GustafssonHagaby GOIF36:51+2:5812:42
5Lars SöderlundHallstahammars OK36:53+3:0012:43
6Rolf LindblomKjula IF37:45+3:5213:01
7Stig Uno HellbergEskilstuna OL39:11+5:1813:30
8Lars Olov PetterssonArboga OK39:35+5:4213:38
9Wincent LiljekvistIF Rune39:49+5:5613:43
10Nils-Erik GustafssonEskilstuna OL39:50+5:5713:44
11Inge GustavssonSträngnäs-Malmby OL40:41+6:4814:01
12Nils Gunnar SvenssonKöping-Kolsva OK40:44+6:5114:02
13Rolf WestbergSK Trim/Virsbo40:46+6:5314:03
14Torsten BergstenGarphyttans IF41:00+7:0714:08
15Björn BelfrageKöping-Kolsva OK42:05+8:1214:30
16Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK42:13+8:2014:33
17Lars-Olof LjunggrenArboga OK42:20+8:2714:35
18Lennart ErikssonOK Enen42:55+9:0214:47
19Rolf JanssonIF Rune43:06+9:1314:51
20Per-Ivar MöllbergArboga OK43:13+9:2014:54
20Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK43:13+9:2014:54
22Hans MårtenssonDalaportens OL43:17+9:2414:55
23Lars AndreassonOK Tor43:37+9:4415:02
24Stig WesterbergOK Tor44:37+10:4415:23
25Torolf OlssonOK Tor45:19+11:2615:37
26Jan BurellVandrarringen45:22+11:2915:38
27Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo45:56+12:0315:50
28Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo46:13+12:2015:56
29Peder WikströmKöping-Kolsva OK46:26+12:3316:00
30Ragnar HasselquistHallstahammars OK48:06+14:1316:35
31Boy NymanVandrarringen50:36+16:4317:26
32Birgitta ErikssonSträngnäs-Malmby OL51:07+17:1417:37
33Catrine LundquistNorbergs OK52:09+18:1617:58
34Henry GillowVandrarringen54:57+21:0418:56
35Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK55:31+21:3819:08
36Signar PalmHallstahammars OK55:34+21:4119:09
37Birger HanssonKöping-Kolsva OK59:31+25:3820:31
38Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo1:00:42+26:4920:55
39Bo KarlssonKöping-Kolsva OK1:01:25+27:3221:10
Lars-Olof StenströmEskilstuna OLej godkänd
Kerstin Vidner-ErikssonKöping-Kolsva OKej godkänd

Bana D

2 040 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage PerssonFellingsbro GOIF24:4912:09
2Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL28:07+3:1813:46
3Marianne ArnholmEskilstuna OL30:17+5:2814:50
4Hans JanssonArboga OK30:52+6:0315:07
5Gun AnderssonEskilstuna OL31:12+6:2315:17
6Reijo KivistöVästerås SOK32:14+7:2515:48
7Leif NilssonVandrarringen32:52+8:0316:06
8Lennart LundhÄrla IF32:56+8:0716:08
9Bengt DagermarkÄrla IF33:05+8:1616:13
10John af SandebergEskilstuna OL33:55+9:0616:37
11Gunnar LordArboga OK34:23+9:3416:51
12Meit KruskopfKorsnäs IF OK34:24+9:3516:51
13Torsten OscarssonKöping-Kolsva OK35:01+10:1217:09
14Sten NordgrenArboga OK35:14+10:2517:16
15Martin BergstrandVandrarringen35:43+10:5417:30
16Monica AndreassonOK Tor36:43+11:5417:59
17Runo OldbergEskilstuna OL37:20+12:3118:18
18Ingrid LundinEskilstuna OL38:10+13:2118:42
19Inge GottfridssonNorbergs OK38:39+13:5018:56
20Bengt-Olof BlidströmOK Tor39:14+14:2519:13
21Birgit LundbergEskilstuna OL39:23+14:3419:18
22Benkt LarssonHimmeta IF39:30+14:4119:21
23Lars ErntssonVästerås SOK40:23+15:3419:47
24Eivor MjöbergHallstahammars OK40:55+16:0620:03
25Stig LundinEskilstuna OL41:52+17:0320:31
26Tord NilssonVästerås SOK42:40+17:5120:54
27George GrenellSträngnäs-Malmby OL42:57+18:0821:03
28Bengt AlbinssonVandrarringen44:44+19:5521:55
29Märta SvenssonVandrarringen46:10+21:2122:37
30Gun HolmqvistArboga OK46:15+21:2622:40
31Liz PorteousVandrarringen46:56+22:0723:00
32Ing-Maj GrenellSträngnäs-Malmby OL47:33+22:4423:18
33Tage JohanssonVästerås SOK48:02+23:1323:32
34Lars-Erik JernströmNorbergs OK48:29+23:4023:45
35Pär AnderssonKöping-Kolsva OK51:16+26:2725:07
36Inger JäderVandrarringen54:11+29:2226:33
Lars-Åke SeranderSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser