Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna Weekend, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 12 juli 2013 - söndag 14 juli 2013

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21 Elit

7 730 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering1:06:238:35
2Linn BrännebyOK Kolmården1:09:04+2:418:56
3Cecilia BrattOK Orion1:09:48+3:259:01
4Rebecka NylinOK Tisaren1:10:24+4:019:06
5Elin TyskLeksands OK1:10:53+4:309:10
6Benita HanssonHagaby GOIF1:11:22+4:599:13
7Carolin SvenssonHaninge SOK1:12:35+6:129:23
8Linda LindkvistLeksands OK1:13:19+6:569:29
9Helena AnderssonOK Tisaren1:14:23+8:009:37
10Andrea SvenssonOK Tisaren1:16:22+9:599:52
11Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK1:16:51+10:289:56
12Charlotta BergqvistGävle OK1:16:52+10:299:56
13Therese KlintbergEksjö SOK1:27:41+21:1811:20
14Sara GrenmarkTullinge SK1:28:05+21:4211:23
15Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF1:28:34+22:1111:27
16Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:30:36+24:1311:43
17Annika RidellIF Thor1:31:11+24:4811:47
18Karin LundbergJärfälla OK1:38:44+32:2112:46
19Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:40:59+34:3613:03
20Karin HedbergOK Linné1:42:28+36:0513:15
21Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:46:09+39:4613:43
22Hiromi IwayaSurahammars SOK1:54:20+47:5714:47
Julia Modig TjärnströmLinköpings OKej godkänd
Lovisa LarssonOK Linnéej godkänd
Karin WaldemarssonKöping-Kolsva OKej start
Alexandra BjärrenholtOK Rodhenej start

H21 Elit

10 640 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik PetterssonOK Denseln1:08:206:25
1Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarna1:08:206:25
3Martin RegbornHagaby GOIF1:08:47+0:276:27
4Josef NordlundOK Linné1:09:39+1:196:32
5Olle KaleredOK Denseln1:09:52+1:326:33
6Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:10:13+1:536:35
7Henrik BerggrenOK Denseln1:11:24+3:046:42
8Jörgen OhlinOK Linné1:15:30+7:107:05
9David LingforsOK Linné1:15:56+7:367:08
10Mats RöjgårdOK Kolmården1:16:12+7:527:09
11Oskar DanielsAttunda OK1:16:50+8:307:13
12Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:17:28+9:087:16
12Leif BaderOK Kåre1:17:28+9:087:16
14Sebastian MånssonHagaby GOIF1:18:42+10:227:23
15Per CarlborgLinköpings OK1:19:35+11:157:28
16Samuel AnderssonIFK Umeå1:20:44+12:247:35
17Anton LifRehns BK1:23:14+14:547:49
18Erik ÅhlinOK Måsen1:24:16+15:567:55
19Johan KärrströmTullinge SK1:25:14+16:548:00
20Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK1:27:09+18:498:11
21Johan PerssonHagaby GOIF1:29:31+21:118:24
22Mattias KarlssonVäxjö OK1:30:53+22:338:32
23Carl-Johan HögbergOK Linné1:32:11+23:518:39
24Andreas PetersonHagaby GOIF1:35:11+26:518:56
25Henrik JonssonOK Rodhen1:40:31+32:119:26
26Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:41:49+33:299:34
27Torbjörn JacobssonOK Rodhen1:41:50+33:309:34
28Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK1:46:43+38:2310:01
29Martin FogelbergVästvärmlands OK1:46:55+38:3510:02
30Per SundströmVästerås SOK1:50:56+42:3610:25
31Tomas KobayashiSurahammars SOK2:02:56+54:3611:33
32Andreas SundströmVästerås SOK2:07:42+59:2212:00
33Thomas PetterssonIF Thor2:14:46+1:06:2612:39
Viktor LarssonHagaby GOIFej godkänd
Linus RappIFK Moras OKej start
Emil HyttinenEskilstuna OLej start

D20 Elit

6 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove LagerbergOK Södertörn1:01:049:20
2Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:05:51+4:4710:04
3Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:06:43+5:3910:12
4Josefine KlintbergEksjö SOK1:13:08+12:0411:10
5Channa LönneTullinge SK1:13:58+12:5411:18
6Siri JeppsonKatrineholms OK1:15:09+14:0511:29
7Helena MarkstedtOK Södertörn1:17:18+16:1411:49
Linnea DanielsAttunda OKej godkänd
Laura DAngeloAttunda OKej godkänd
Karin FriströmTullinge SKej start

H20 Elit

8 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BjernulfSundbybergs IK1:03:067:48
2Krister KölzowOK Ravinen1:08:57+5:518:32
3Tobias ForsénTullinge SK1:11:46+8:408:52
4David MellinSundbybergs IK1:12:25+9:198:57
5Torsten MolitorKatrineholms OK1:20:51+17:4510:00
Axel WrådheAttunda OKej godkänd
Kasper WestmanVästerås SOKej start
Magnus GlänneforsTullinge SKej start

D18 Elit

5 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF58:369:56
2Jennifer AnderssonHaninge SOK1:25:11+26:3514:27
Matilda DammvikStora Tuna OKej godkänd
Teresa StafströmVästerås SOKej godkänd

H18 Elit

7 330 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald LarssonHagaby GOIF51:207:00
2Max BerggrenOK Denseln51:37+0:177:02
3Algirdas BartkevičiusOK Denseln52:30+1:107:09
4August MikaelssonVästerås SOK55:32+4:127:34
5Jefta LangerakJärfälla OK56:14+4:547:40
6Carl NäslundVästerås SOK57:46+6:267:52
7Wiliam NilssonOK Södertörn58:19+6:597:57
8Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL58:42+7:228:00
9Sixten WalheimOK Rodhen59:25+8:058:06
10Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:00:54+9:348:18
11Fredrik MalmforsOK Denseln1:01:45+10:258:25
12Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:02:36+11:168:32
13Fredrik RegbornHagaby GOIF1:03:09+11:498:36
14Jonathan KarlssonOK Tisaren1:07:19+15:599:11
15Samuel HedlundKöping-Kolsva OK1:08:31+17:119:20
16Emil AnderssonTullinge SK1:10:32+19:129:37
17Anton GumaeliusWaxholms OK1:20:01+28:4110:54
18Anton DanielsAttunda OK1:41:41+50:2113:52
19Hampus AhlOK Tisaren1:53:22+1:02:0215:27
Erik BerzellAttunda OKej godkänd
Nils GumaeliusWaxholms OKej start

H21

7 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus RamströmOK Kåre1:09:239:27
2Bo HallbergFalköpings AIK OK1:13:29+4:0610:01
3Johan CelanderKristinehamns OK1:17:22+7:5910:33
4Ulf BylundIFK Enskede1:31:22+21:5912:27
5Rasmus BäckTrosabygdens OK1:51:32+42:0915:12
Erik PalmfjordKatrineholms OKej start
Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OLej start

D21 Kort

4 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie HolmströmJärla Orientering46:4010:03
2Sofia StenbergDomnarvets GOIF51:12+4:3211:02
3Elin AhlOK Tisaren1:00:44+14:0413:05
4Emma MiléusLinköpings OK1:19:09+32:2917:03
Nina AnderssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Marie OhlinOK Linnéej godkänd

H21 Kort

5 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SundinOK Tisaren42:298:00
2Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF43:46+1:178:15
3Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL43:58+1:298:17
4Roland PerssonSkarpnäcks OL44:37+2:088:25 Ladda ner rutt i gpx-format
5Oscar ArmanNyköpings OK46:22+3:538:44
6Martin BlomgrenStora Tuna OK47:16+4:478:55
7Henrik WickströmArboga OK48:01+5:329:03
8Niclas LarssonKöping-Kolsva OK50:45+8:169:34
9Erik MelénMotala AIF OL51:14+8:459:40
10Jörgen StegardSkarpnäcks OL52:59+10:309:59
11Roger TynellRånäs OK53:47+11:1810:08
12Emil HammarströmOK Måsen54:10+11:4110:13
13Herman HållHJS-Vansbro OK56:50+14:2110:43
14Johannes EklundRånäs OK57:34+15:0510:51
15Bo NorrmanEskilstuna OL57:53+15:2410:55
16Niklas OlssonIFK Moras OK1:02:48+20:1911:50
17Robert HagströmEskilstuna OL1:09:30+27:0113:06
18Anders OhlinRånäs OK1:13:44+31:1513:54
19Martin NorrmanEskilstuna OL1:18:24+35:5514:47
20Björn BylundIFK Enskede1:21:07+38:3815:18
Michael WickströmArboga OKej godkänd
Tomas LissEskilstuna OLej godkänd
Arne HäggArboga OKej start
Jonathan WintherVästerbergslagens OLej start
Johan WintherVästerbergslagens OLej start

D16

3 930 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolina OlssonÄlvdalens IF OK35:469:06
2Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna36:22+0:369:15
3Johanna HenrikssonGävle OK38:12+2:269:43
4Julia ErikssonOK Kolmården39:15+3:299:59
5Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL39:28+3:4210:02
6Mirjam DalénSala OK41:22+5:3610:31
7Ellen MattssonIF Åland42:08+6:2210:43
8Sandra NäslundVästerås SOK42:17+6:3110:45
9Linn LauridsenKatrineholms OK48:05+12:1912:14
10Alva RasmussenNyköpings OK55:28+19:4214:06
11Rebecka StafströmKöping-Kolsva OK1:05:22+29:3616:37
12Mathilda LindeIF Åland1:15:36+39:5019:14
Magdalena PölderSala OKej godkänd
Matilda ForsbergOK Ravinenej godkänd
Lovisa LarsendahlVästerås SOKej godkänd

H16

5 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SärnbrinkOK Tisaren44:118:20
2Per KarlssonOK Tylöskog46:30+2:198:46
3Simon SchusterVallentuna-Össeby OL51:47+7:369:46
4Simon SjöbergGävle OK53:44+9:3310:08
5Philip EdvardssonEksjö SOK56:21+12:1010:37
6David GunnarssonIK Hakarpspojkarna58:05+13:5410:57
7Tobias KronhelmOK Måsen1:05:08+20:5712:17
8Alexander ZackrissonTumba-Mälarhöjden OK1:28:31+44:2016:42
9Gustav BromanVästerås SOK2:49:15+2:05:0431:56
Johan RydingEskilstuna OLej start
John GunnarssonSurahammars SOKej start
Ludvig LarsendahlVästerås SOKej start

D14

3 670 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BoströmOK Linné33:119:02
2Anna HallménOK Tisaren37:20+4:0910:10
3Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF40:11+7:0010:56
4Frida JohanssonOK Djerf41:01+7:5011:10
5Maja MosslindVandrarringen41:04+7:5311:11
6Selma GumaeliusWaxholms OK43:54+10:4311:57
7Emma ErikssonOK Kolmården46:40+13:2912:42
8Sofie OhlssonÄrla IF48:02+14:5113:05
9Lisa DammvikStora Tuna OK48:08+14:5713:06
10Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK50:29+17:1813:45
11Johanna SärnbrinkOK Tisaren52:16+19:0514:14
12Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL56:56+23:4515:30
13Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:05:23+32:1217:48
14Louise AlmIF Åland1:13:14+40:0319:57
15Shanti SöderströmSala OK1:14:13+41:0220:13
16Katja DalénSala OK1:22:17+49:0622:25
Rebecka ÖhrnellOK Gripej godkänd
Maria JanssonOK Linnéej start

H14

3 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln26:237:12
2Albin AnderssonTullinge SK27:21+0:587:28
3Felix Lindell ÖhmanOK Måsen30:21+3:588:17
4Benjamin LangerakJärfälla OK30:58+4:358:27
5Håkan RambergHallstahammars OK31:17+4:548:32
6Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK32:34+6:118:53
7Thorsten SvenssonFinspångs SOK35:43+9:209:45
8Vít MarešOK Jiskra Nový Bor37:39+11:1610:17
9Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF39:47+13:2410:52
10Josef WennblomHagaby GOIF49:19+22:5613:28
11Simon TyneliusVästerbergslagens OL1:08:41+42:1818:45
12Niklas KronhelmOK Måsen1:08:47+42:2418:47
Viktor WallinKorsnäs IF OKej godkänd

D14 Kort

2 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NorénOK Tjärnen39:1714:07
Emilia WindahlKöping-Kolsva OKej godkänd

H14 Kort

2 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LjungkvistÄrla IF29:4810:43
2Love RasmussenNyköpings OK39:19+9:3114:08

D12

2 780 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK25:219:07
2Ida JohnssonOK Kåre26:06+0:459:23
3Ellika GrothKungälvs OK28:11+2:5010:08
4Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL30:12+4:5110:51
5Jennifer SvenssonKorsnäs IF OK30:15+4:5410:52
6Therese NilssonOK Österåker31:31+6:1011:20
7Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF32:36+7:1511:43
8Lisa HallménOK Tisaren34:01+8:4012:14
9Wilma LarssonOK Tor36:16+10:5513:02
10Emilia BrangefältVästerås SOK37:55+12:3413:38
11Agnes LjungkvistÄrla IF38:34+13:1313:52
12Anna NordströmSigtuna OK41:21+16:0014:52
13Tilda AnderssonTullinge SK43:53+18:3215:47
14Tuva FalkSundbybergs IK1:00:03+34:4221:36
Ella ForsbergOK Ravinenej godkänd
Ida EdvardssonEksjö SOKej godkänd

H12

2 780 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig HolmqvistOK Tor21:547:52
2Joel ErnstssonFinspångs SOK23:22+1:288:24
3Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö24:01+2:078:38
4Johan LangerakJärfälla OK24:36+2:428:50
5Jakob SjöbergGävle OK25:05+3:119:01
6Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK25:13+3:199:04
7Karl LundinKatrineholms OK25:40+3:469:13
8Emil BoströmOK Linné26:50+4:569:39
9Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK27:40+5:469:57
10Axel Leijon ThorellLånghundra IF27:56+6:0210:02
11Tobias SjöstedtOK Måsen30:48+8:5411:04
12Axel FlordalKatrineholms OK31:03+9:0911:10
13Mathias OhlssonÄrla IF40:22+18:2814:31
14Melker LundinKatrineholms OK41:08+19:1414:47
15Henrik HallbergFalköpings AIK OK45:00+23:0616:11
Anton BörjessonOK Måsenej godkänd
Andreas NäslundVästerås SOKej godkänd

D12 Kort

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ResmalmEskilstuna OL46:4522:55
2Tove ErlandssonOK Södertörn1:03:12+16:2730:58

D10

2 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK16:288:04
2Filippa RydensjöOK Tor18:46+2:189:11
3Ella BrattOK Orion20:13+3:459:54
4Disa SvenssonKorsnäs IF OK21:15+4:4710:25
5Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK22:23+5:5510:58
6Sandra LingJönköpings OK23:41+7:1311:36
7Emilia JohnssonOK Kåre26:37+10:0913:02
8Rebecka HaslerSurahammars SOK31:48+15:2015:35
9Agnes WallinKorsnäs IF OK37:45+21:1718:30
10Lina HolmqvistOK Tor57:19+40:5128:05
Amanda LindIK Standardej start

H10

2 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sverre RöjgårdOK Kolmården14:497:15
2Johan FochsenWaxholms OK15:02+0:137:22
3Vilgot WennblomHagaby GOIF15:32+0:437:36
4Erik LingJönköpings OK17:19+2:308:29
5Isak LiljeholmGamleby OK18:02+3:138:50
6Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:09+3:208:53
7Hugo KindbornOK Hällen18:46+3:579:11
8Linus NilssonOK Österåker19:04+4:159:20
9Isak ÅkerlindFellingsbro GOIF20:28+5:3910:01
10Adam BrangefältVästerås SOK20:41+5:5210:08
11Anton JedarOK Tor21:46+6:5710:40
12Eric HallnerOckelbo OK22:44+7:5511:08
13Lukas GrothKungälvs OK24:31+9:4212:01
14Viktor BoströmOK Linné25:08+10:1912:19
15Jonathan TellestedtGarphyttans IF27:28+12:3913:27
16Simon SvenssonKorsnäs IF OK27:46+12:5713:36
17Samuel ResmalmEskilstuna OL28:38+13:4914:02

D35

5 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RinaldoOK Tor44:328:43
2Eva GöhlFinspångs SOK47:23+2:519:17
3Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK50:09+5:379:50
4Karin JohnssonOK Kåre50:24+5:529:52
5Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örby1:05:44+21:1212:53
6Petra LundgrenOK Tor1:17:47+33:1515:15
Liselott SvenssonJönköpings OKej godkänd

H35

7 330 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders DalinLeksands OK54:537:29
2Henrik GöhlFinspångs SOK1:01:04+6:118:19
3Olof BorellOK Linné1:04:40+9:478:49
4Tomas HenrikssonAttunda OK1:05:46+10:538:58
5Henrik BoströmOK Linné1:10:30+15:379:37
6Patrik JohnssonOK Kåre1:11:37+16:449:46
7Andreas MathisenVästerås SOK1:13:08+18:159:58
8Jonas ErikssonRånäs OK1:17:21+22:2810:33
9Henrik FlordalKatrineholms OK1:23:51+28:5811:26 Ladda ner rutt i gpx-format
10Jörgen AurénIK Vikings OK1:28:31+33:3812:04
11Daniel NorwaldOK Tor1:40:17+45:2413:40
12Johan SandbergAttunda OK1:53:09+58:1615:26

D40

4 640 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK41:068:51
2Annika SundströmVästerås SOK45:05+3:599:42
3Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna45:29+4:239:48
4Anette LarssonEskilstuna OL47:05+5:5910:08
5Juliette SoulardStora Tuna OK47:29+6:2310:14
6Åsa LarssonOK Klemmingen48:36+7:3010:28
7Eva HolmqvistOK Tor48:42+7:3610:29
8Agneta ErikssonOK Kolmården48:57+7:5110:32
9Veronica AdolfssonAnderstorps OK51:03+9:5711:00
10Anna NygårdVästerås SOK51:18+10:1211:03
11Cecilia FochsenWaxholms OK58:40+17:3412:38
12Kristin HellbergSundbybergs IK59:23+18:1712:47
13Cecilia GrothKungälvs OK1:02:33+21:2713:28
14Marie BerggrenFagersta OK1:15:06+34:0016:11
15Carin AhlOK Tisaren1:22:50+41:4417:51
16Charlotta WallinKorsnäs IF OK1:29:54+48:4819:22
17Gabriella WennblomHagaby GOIF1:46:32+1:05:2622:57
Theres EricssonOK Ravinenej start

H40

6 540 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HallménOK Tisaren43:086:35
2Anders BoströmOK Linné43:15+0:076:36
3Johan AhlströmVästerås SOK45:44+2:366:59
4Ronny FalkSundbybergs IK51:53+8:457:55
5Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK53:13+10:058:08
6Tomas JonssonJärfälla OK53:15+10:078:08
7Magnus ÖhlingOK Tor53:45+10:378:13
8Fredrik SvenssonJönköpings OK54:42+11:348:21
9Nikolay SytovMosmeridian55:01+11:538:24
10Erik ErnstssonFinspångs SOK58:00+14:528:52
11Björn GrothKungälvs OK59:28+16:209:05
12Johan KarlssonOK Tor1:04:18+21:109:49
13Lars-Erik HaslerSurahammars SOK1:06:16+23:0810:07
14Henrik NordKFUM Örebro OK1:08:53+25:4510:31
15Thomas JohanssonGamleby OK1:09:00+25:5210:33
16Urban SärnbrinkOK Tisaren1:13:17+30:0911:12
17Rickard E.JonforsenHallstahammars OK1:14:53+31:4511:27
18Anders EdvardssonEksjö SOK1:18:47+35:3912:02
19Fredrik AhlOK Tisaren1:20:11+37:0312:15
20Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örby1:22:59+39:5112:41
21Johan KruskopfKorsnäs IF OK1:49:27+1:06:1916:44
Magnus AnderssonSundbybergs IKej godkänd
Anders LingJönköpings OKej start

D45

4 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF33:468:15
2Lotta Thureson GibergHellas Orientering37:31+3:459:10
3Yvonne AnderssonTullinge SK39:17+5:319:36
4Mia BierfeldtÄrla IF40:03+6:179:47
5Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog43:45+9:5910:41
6Laila HallménOK Tisaren44:03+10:1710:46
7Anna EkSödertälje-Nykvarn OF44:18+10:3210:49
8Mia DammvikStora Tuna OK44:59+11:1310:59
9Anette SjöbergGävle OK47:59+14:1311:43
10Lena GumaeliusWaxholms OK49:17+15:3112:02
11Lena ErlandssonOK Södertörn52:09+18:2312:45
12Carina RegbornHagaby GOIF57:32+23:4614:04
13Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF58:33+24:4714:18
14Pernilla EinanKöping-Kolsva OK1:03:23+29:3715:29
15Pavlina MarešováOK Jiskra Nový Bor1:06:26+32:4016:14
16Lena RambergHallstahammars OK1:09:21+35:3516:57
Annika OhlssonÄrla IFej start

H45

6 200 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard AsplundÄrla IF47:527:43
2Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF48:00+0:087:44
3Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna48:25+0:337:48
4Niklas BrattOK Orion50:12+2:208:05
5Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK51:38+3:468:19
6Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna52:51+4:598:31
7Alistair LandelsStora Tuna OK55:51+7:599:00
8Martin MarešOK Jiskra Nový Bor56:10+8:189:03
9Kenneth JönssonTullinge SK58:32+10:409:26
9Petter RanefallIF Thor58:32+10:409:26
11Anders BrinkmanVandrarringen58:43+10:519:28
12Mats GunnemyrSöders-Tyresö59:56+12:049:40
13Anders JonssonIK Vikings OK1:02:22+14:3010:03
14Håkan OlofssonÄrla IF1:02:40+14:4810:06
15Kent BörjessonOK Måsen1:02:49+14:5710:07
16Per WintherVästerbergslagens OL1:04:00+16:0810:19
17Urban RisbergEskilstuna OL1:04:36+16:4410:25
18Tomas JonssonVandrarringen1:04:44+16:5210:26
19Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:04:46+16:5410:26
20Christer ErikssonOK Kolmården1:05:04+17:1210:29
21Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:06:51+18:5910:46
22Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL1:07:04+19:1210:49
23Thomas AnderssonKatrineholms OK1:08:17+20:2511:00
24Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering1:08:58+21:0611:07
25Niclas NilssonOK Österåker1:09:53+22:0111:16
26Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:10:14+22:2211:19
27Rune EngehultNotodden OL1:10:19+22:2711:20
28Christer LinderborgKöping-Kolsva OK1:14:02+26:1011:56
29Jan ViklundVästerås SOK1:19:05+31:1312:45
30Ari HyvönenKFUM Örebro OK1:21:19+33:2713:06
31Thomas MagnussonKvarnsvedens GOIF OK1:22:00+34:0813:13
32Jörgen DalénSala OK1:25:29+37:3713:47
33Tomas BäckTrosabygdens OK1:26:15+38:2313:54
34Tomas GlanshedIFK Enskede1:27:21+39:2914:05
Bengt LundbladÄrla IFej godkänd
Thomas KronhelmOK Måsenej godkänd
Stefan NordströmSigtuna OKej start
Patric JärleskogOK Torej start

D50

3 790 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK35:599:29
2Mona BierfeldtÄrla IF36:20+0:219:35
3Maria SahlinArboga OK39:37+3:3810:27
4Barbro LönnkvistTullinge SK39:51+3:5210:30
5Susanne PerssonÄrla IF41:12+5:1310:52
6Maria AlmerénEskilstuna OL44:55+8:5611:51
7Annika LarssonArboga OK45:28+9:2911:59
8Helen GlänneforsSöders-Tyresö48:27+12:2812:47
9Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn48:45+12:4612:51
10Eva WalheimRobertsfors IK50:38+14:3913:21
11Caroline JohanssonSödertälje-Nykvarn OF53:17+17:1814:03
12Christina GranathOK Södertörn54:03+18:0414:15
13Marie LarssonKöping-Kolsva OK59:38+23:3915:44
14Toni AnderssonVästerås SOK59:50+23:5115:47
15Pirkko HammarströmOK Måsen1:00:46+24:4716:02
16Marie BjörklundEskilstuna OL1:14:08+38:0919:33
Yvonne JohanssonGamleby OKej godkänd

H50

5 890 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ErikssonModum O-lag49:038:19
2Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL51:55+2:528:48
3Jan-Åke Stolt KarlssonHagaby GOIF52:22+3:198:53
4Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK57:30+8:279:45
4Bengt JohanssonOK Tyr57:30+8:279:45
6Stig Johan WiklundOK Grip58:57+9:5410:00
7Roger EngmanHagaby GOIF1:01:02+11:5910:21
8Anders LundhJärfälla OK1:02:46+13:4310:39
9Mats WalheimRobertsfors IK1:03:35+14:3210:47
10Johan HammarströmOK Måsen1:03:44+14:4110:49
11Anders LarssonHagaby GOIF1:04:30+15:2710:57
12Jonas KarlssonOK Tylöskog1:07:24+18:2111:26
13Bo GustavssonOK Tylöskog1:08:23+19:2011:36
14Leif SandahlOK Tyr1:09:36+20:3311:48
15Bosse WiggeSäterbygdens OK1:09:48+20:4511:51
15Björn AlpbergAlmby IK1:09:48+20:4511:51
17Mikael SundqvistTullinge SK1:12:08+23:0512:14
18Anders S NybergSäterbygdens OK1:15:21+26:1812:47
19Håkan AlmqvistOK Djerf1:18:16+29:1313:17
20Torbjörn SvenssonKorsnäs IF OK1:22:57+33:5414:04
21Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:24:02+34:5914:16
22Göran LarsendahlVästerås SOK1:24:05+35:0214:16
23Håkan SvenssonAlmby IK1:28:15+39:1214:58
24Gunnar JonssonHallstahammars OK1:35:02+45:5916:08
25Karri LindellOK Måsen1:52:48+1:03:4519:09
Sune SödergrannTullinge SKej start

D55

3 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF38:2110:07
2Lotta ValentinGustavsbergs OK41:58+3:3711:04
3Anneli LindkvistGustavsbergs OK47:35+9:1412:33
4Mary Falkevik OlssonVästvärmlands OK48:42+10:2112:50
5Anna-Karin OhlssonTullinge SK50:57+12:3613:26
6Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF53:16+14:5514:03
7Margareta WadinOK Älvsjö-Örby53:35+15:1414:08
8Britt GunnarssonKristinehamns OK57:25+19:0415:08
9Eva WareniusDalaportens OL1:07:27+29:0617:47
Maggan BogstedtTullinge SKej start

H55

5 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LönnkvistTullinge SK40:327:56
2Håkan PalmfjordKatrineholms OK44:46+4:148:46
3Jörgen KarlssonAttunda OK46:03+5:319:01
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL46:49+6:179:10
5Ulf BurmanGustavsbergs OK48:56+8:249:35
6Arne KlintbergEksjö SOK50:35+10:039:55
7Tomas AnderssonOK Tor52:54+12:2210:22
8Torgny JeppsonKatrineholms OK53:29+12:5710:29
9Ivar NäsholmÄrla IF54:11+13:3910:37
10Krister GumaeliusWaxholms OK54:12+13:4010:37
11Roland NorellSöders-Tyresö54:23+13:5110:39
12Bengt KärrströmTullinge SK54:39+14:0710:42
13Stefan O JanssonLerums SOK59:50+19:1811:43
14Kenneth HagströmOK Letstigen1:00:03+19:3111:46
15Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:01:56+21:2412:08
16Göran OhlssonTullinge SK1:06:18+25:4613:00
17Karl ZensOK Tor1:06:45+26:1313:05
18Hans EngdahlNyköpings OK1:13:16+32:4414:21
19Uno LarssonEskilstuna OL1:14:52+34:2014:40
20Dag SundinSträngnäs-Malmby OL1:15:48+35:1614:51
21Kenneth PetterssonJärfälla OK1:19:33+39:0115:35
22Jan JohanssonGamleby OK1:24:13+43:4116:30
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej godkänd
Eddie BjärrenholtRånäs OKej start
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

3 270 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne LissEskilstuna OL34:5610:40
2Ingrid E StrömTäby OK39:06+4:1011:57
3Maria KärrströmTullinge SK40:18+5:2212:19
4Anne LundmarkJärfälla OK40:43+5:4712:27
5Margareta AnderssonHellas Orientering44:03+9:0713:28
6Kerstin PalmKjula IF45:35+10:3913:56
7Gunilla PetterssonVästerviks OK46:44+11:4814:17
8Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL50:24+15:2815:24
9Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK51:48+16:5215:50
10Margareta HaraldssonGustavsbergs OK53:34+18:3816:22
11Lena JakobssonVästerås SOK54:39+19:4316:42
12Christina Karlsson ÖbergOK Hällen56:18+21:2217:13
13Lena HedmanHallstahammars OK56:42+21:4617:20
14Annette RagvaldVingåkers OK56:45+21:4917:21
15Monica SvärdOK Klemmingen59:00+24:0418:02
16Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:05:53+30:5720:08
17Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:08:55+33:5921:04
18Britt Linnéa ErikssonSala OK1:10:24+35:2821:31
19Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK1:13:05+38:0922:20
20Britt Marie PersIK Jarl Rättvik1:14:27+39:3122:46

H60

4 460 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent BergendahlNyköpings OK40:058:59
2Göran AnderssonOK Tylöskog40:58+0:539:11
3Sven-Olov WiklundArboga OK42:01+1:569:25
4Hans OhlinRånäs OK42:09+2:049:27
5Ulf RadlerJärfälla OK42:10+2:059:27
6Peter RasmussenNyköpings OK42:12+2:079:27
7Ola LindholmKöping-Kolsva OK42:29+2:249:31
8Carl BachmanTäby OK43:17+3:129:42
9Weine WolterÅkers IF44:27+4:229:57
10Gunnar MunkteliusSurahammars SOK44:31+4:269:58
11Roland WareniusDalaportens OL44:51+4:4610:03
12Lars JakobssonVästerås SOK45:44+5:3910:15
13Hans-Erik SkalbergVästerås SOK46:14+6:0910:21
14Leo JohanssonVandrarringen46:39+6:3410:27
15Bo DavidssonSolna OK47:33+7:2810:39
16Lars OlssonVästvärmlands OK48:33+8:2810:53
17Göran SvärdOK Klemmingen49:52+9:4711:10
18Anders KärrströmTullinge SK50:03+9:5811:13
19Magnus HaraldssonGustavsbergs OK50:50+10:4511:23
20Christer NälemarkOK Djerf54:54+14:4912:18
21Tommy LjungkvistÄrla IF57:01+16:5612:47
22Kjell KaminskyIF Hagen57:12+17:0712:49
23Hans RagvaldVingåkers OK58:58+18:5313:13
24Henrik JohanssonBromma-Vällingby SOK59:21+19:1613:18
25Matz LarssonGustavsbergs OK59:47+19:4213:24
26Rolf KarlssonOK Hällen59:50+19:4513:24
27Billy JakobssonÅkers IF1:01:20+21:1513:45
28Erik HallgrenFinspångs SOK1:01:52+21:4713:52
29Sven-Inge NylundJärfälla OK1:02:08+22:0313:55
30Roger StigssonLinköpings OK1:05:48+25:4314:45
31Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:06:39+26:3414:56
32Conny NilssonNyköpings OK1:08:01+27:5615:15
33Jarl Erik PalmKjula IF1:09:07+29:0215:29
34Bernt ÅströmVästerås SOK1:10:04+29:5915:42
35Olle ArmanNyköpings OK1:10:38+30:3315:50
36Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:13:56+33:5116:34
37Hans LingforsIF Hallby SOK1:14:30+34:2516:42
38Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:17:00+36:5517:15
39Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF1:17:48+37:4317:26
Leif WadmanKöping-Kolsva OKej godkänd
Göran AnderssonAttunda OKej godkänd
Anders GunnarssonSurahammars SOKej start
Lars Erik HermanssonOK Linnéej start

D65

3 270 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindellOK Hällen43:5413:25
2Louise-Marie NilssonOK Klemmingen45:17+1:2313:50
3Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF46:52+2:5814:19
4Margareta HaraldssonSigtuna OK47:57+4:0314:39
5Margareta TidmanOK Kolmården49:12+5:1815:02
6Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK49:35+5:4115:09
7Anita JohanssonOK Tor49:54+6:0015:15
8Birgitta KlangLånghundra IF51:32+7:3815:45
9Britt-Mari KarlssonVäxjö OK51:58+8:0415:53
10Barbro MöllbergArboga OK53:55+10:0116:29
11Ewa NordlundLänna IF56:40+12:4617:19
12Inger HellqvistNyköpings OK58:31+14:3717:53
13Sonja JedarÅkers IF59:19+15:2518:08
14Eva KjellmanVandrarringen59:27+15:3318:10
15Eva HöijeOK Ravinen1:05:21+21:2719:59
16Margareta LöfqvistVästerås SOK1:08:29+24:3520:56
17Marianne SellgrenSigtuna OK1:14:21+30:2722:44
18Viviann AnderssonSnättringe SK1:19:53+35:5924:25
19Barbro NilssonAlvesta SOK1:21:03+37:0924:47
20Barbro BörjesonSigtuna OK1:26:18+42:2426:23
21Birgitta NylundJärfälla OK1:29:01+45:0727:13
Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OFej start

H65

4 090 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK35:178:37
2Torgny PetterssonVästerviks OK36:41+1:248:58
3Kenneth JohanssonEskilstuna OL37:19+2:029:07
4Alf LindbergKöping-Kolsva OK40:58+5:4110:00
4Tage SandbergBromma-Vällingby SOK40:58+5:4110:00
6Leif StrandbergGustavsbergs OK41:39+6:2210:11
7Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL42:19+7:0210:20
8Leif NordlundLänna IF43:55+8:3810:44
9Per-Erik WåhlbergOK Linné44:29+9:1210:52
10Ingemar JohanssonVäxjö OK44:32+9:1510:53
11Curt CarlssonNyköpings OK44:57+9:4010:59
12Ove VesterbergLycksele IF45:51+10:3411:12
13Bertil HöökVästerbergslagens OL46:32+11:1511:22
14Ulf SvedestamEskilstuna OL46:57+11:4011:28
15Jörgen BergströmNorbergs OK47:14+11:5711:32
16Jan Olov JonssonTierps SOK47:36+12:1911:38
17Achim BaderOLF Mainz47:46+12:2911:40
18Börje RåbergOK Tyr50:50+15:3312:25
19Bo NorbäckTullinge SK51:43+16:2612:38
20Kjell NilssonOK Klemmingen52:43+17:2612:53
21Leif ThorssonOK Grip53:18+18:0113:01
22Claes AnderssonSnättringe SK53:55+18:3813:10
23Bengt-Erik LarssonKjula IF54:02+18:4513:12
24Örjan KampegårdOK Södertörn55:37+20:2013:35
25Tommy ÖhlingÄrla IF57:05+21:4813:57
26Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben57:07+21:5013:57
27Göran WiigHallstahammars OK57:54+22:3714:09
27John ÖstlundSundbybergs IK57:54+22:3714:09
29Bo SegerEskilstuna OL58:56+23:3914:24
30Åke GranstamOK Tor59:44+24:2714:36 Ladda ner rutt i gpx-format
31Sören ErikssonLänna IF1:00:11+24:5414:42
32Kennet LöfqvistVästerås SOK1:03:01+27:4415:24
33Inge SundströmNyköpings OK1:04:00+28:4315:38
34Nils-Erik ErikssonSala OK1:04:07+28:5015:40
35Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:09:26+34:0916:58
36Jan RehdinKöping-Kolsva OK1:15:01+39:4418:20
37Lars JohnssonOK Måsen1:15:05+39:4818:21
38Lars NordinSolna OK1:15:26+40:0918:26
39Kenneth LindblomVäxjö OK1:16:34+41:1718:43
Tore MartinssonDegerfors OKej start
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Christer SandhOK Roxenej start
Jan BojlingSolna OKej start
Bo LindkvistKöping-Kolsva OKej start

D70

2 980 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK35:4812:00
2Dagny GustavssonSigtuna OK37:23+1:3512:32
3Solveig DillmanHammarby IF OF38:10+2:2212:48
4Eva von HeijneSigtuna OK39:49+4:0113:21
5Margith ReppesgårdHedrum OL41:58+6:1014:04
6Helen AndertoftMarkaryds FK42:58+7:1014:25
7Britt-Marie SjöbergOK Tor43:10+7:2214:29
8Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo47:37+11:4915:58
9Britt EricsonHammarby IF OF50:35+14:4716:58
10Birgit KarlssonMariestads FK51:18+15:3017:12
11Berit GustavssonSödertälje IF51:19+15:3117:13
12Inger LundOK Norden52:16+16:2817:32
13Siv StamSäterbygdens OK53:09+17:2117:50
14Gunvor GranathNynäshamns OK54:56+19:0818:26
15Siv EkelöfVärend GN OL1:01:46+25:5820:43
16Yvonne RoosAttunda OK1:07:58+32:1022:48
17Siv LarssonKatrineholms OK1:08:18+32:3022:55
18Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OK1:10:13+34:2523:33
19Liz PorteousVandrarringen1:21:21+45:3327:17
Barbro CedérusSnättringe SKej godkänd
Birgitta PeterssonAlvesta SOKej godkänd

H70

3 460 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK31:529:12
2Stig IsraelssonOK Tylöskog34:00+2:089:49
3Jerry HolmEskilstuna OL35:43+3:5110:19
4Lars LjungbergTrollhättans SOK36:30+4:3810:32
5Kurt ÅbergOK Tisaren37:10+5:1810:44
6Jan JohanssonIFK Hedemora OK37:33+5:4110:51
7Bengt NilssonAlvesta SOK38:14+6:2211:03
8Per-Ivar MöllbergArboga OK38:24+6:3211:05
9Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK38:35+6:4311:09
10Lars-B LarssonOK Tyr39:12+7:2011:19
11Lars CedérusSnättringe SK39:24+7:3211:23
12Sverre JonssonOK Ravinen39:34+7:4211:26
13Lars Johansson IOK Tor40:43+8:5111:46
14Åke GatelidSigtuna OK40:57+9:0511:50
15Bertil GranbergOK Klemmingen42:10+10:1812:11
16Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK43:22+11:3012:32
17Sven Erik SjöholmMullsjö SOK43:36+11:4412:36
18Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby43:54+12:0212:41
19Hans KruskopfKorsnäs IF OK44:06+12:1412:44
20Lennart HöijeOK Ravinen44:19+12:2712:48
21Torbjörn EricssonHagaby GOIF45:32+13:4013:09
22Hans AnderssonVästerås SOK45:53+14:0113:15
23Sven-Arne NilssonOK Klemmingen46:56+15:0413:33
24Erling EkelöfVärend GN OL47:22+15:3013:41
25Rune ArvidssonMarkbygdens OK47:24+15:3213:41
26Lars AlmqvistArboga OK48:02+16:1013:52
27Sture NilssonStockholmspolisens IF OF48:38+16:4614:03
28Jouko O PajulampiOK Tjärnen48:40+16:4814:03
29Hans LindgrenTrosabygdens OK49:12+17:2014:13
30Ingemar JonssonHallstahammars OK49:32+17:4014:18
31Anders WelénHallstahammars OK51:03+19:1114:45
32Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK51:25+19:3314:51
33Thor EdvardsenLarvik OK52:58+21:0615:18
34Göran JohanssonSnättringe SK53:03+21:1115:19
35Sven-Olov NorlinRimbo SOK54:12+22:2015:39
36Sören JohanssonOK Norden55:50+23:5816:08
37Lars KjellmanVandrarringen56:31+24:3916:20
38Rune HaulinIF Thor59:04+27:1217:04
39Ingvar JanssonSundbybergs IK59:15+27:2317:07
40Lars RoosAttunda OK59:21+27:2917:09
41Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:49+28:5717:34
42Bo CarlssonOK Tisaren1:01:12+29:2017:41
43Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:03:52+32:0018:27
44Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK1:06:09+34:1719:07
45Nils StenbergStjärnhovs OK 651:06:58+35:0619:21
46Stig GustavssonSödertälje IF1:12:19+40:2720:54
47Lennart TorstenssonOK Rodhen1:15:49+43:5721:54
48Heikki RissanenMariestads FK1:18:55+47:0322:48
49Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 651:25:00+53:0824:33
50Manfred RittwageOK Kolmården2:19:31+1:47:3940:19
Hans NordgrenArboga OKej godkänd
Arne KarlssonOK Torej godkänd
Bengt JönssonÅkers IFej godkänd
Benny BogstedtTullinge SKej start
Thorleif KarlssonStjärnhovs OK 65ej start
Kjell AnderssonEskilstuna OLej start
Rolf LarssonDegerfors OKej start

D75

2 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK44:1414:50
2Birgitta WestergrenTäby OK54:43+10:2918:21
3Margareta WallénTäby OK55:07+10:5318:29
4Sonja SundellSundbybergs IK58:12+13:5819:31
5Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:12:32+28:1824:20
6Dagny AnderssonOK Tjärnen1:17:49+33:3526:06
7Ingrid LundinEskilstuna OL1:43:26+59:1234:42

H75

3 460 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK38:0911:01
2Rolf AnderssonRimbo SOK39:04+0:5511:17
3Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK39:12+1:0311:19
4Jan-Olof GustKatrineholms OK42:16+4:0712:12
5Bo NorenvikOK Tor44:00+5:5112:43
6Rune SandbergHallstahammars OK44:28+6:1912:51
7Tage PerssonFellingsbro GOIF44:47+6:3812:56
8Arne ÅhmanOK Klemmingen44:50+6:4112:57
9Sigurd WallénTäby OK45:08+6:5913:02
10Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK45:44+7:3513:13
11Bo KarlssonKöping-Kolsva OK46:21+8:1213:23
12Per LundLarvik OK49:45+11:3614:22
13Ulf EskilssonOK Södertörn54:22+16:1315:42
14Ronald P. MalcolmLarvik OK54:44+16:3515:49
15Curt ThorénNyköpings OK55:15+17:0615:58
15Nils JanssonSkattkärrs IF55:15+17:0615:58
17Sixten WesterlundOK Grip55:52+17:4316:08
18Rolf WestbergSK Trim/Virsbo58:31+20:2216:54
19Bernt PeterssonAlvesta SOK59:56+21:4717:19
20Lars-Erik LindellVäsby OK1:00:10+22:0117:23
21Kurt ZanderVästerås SK OK1:06:26+28:1719:12
22Åke TidmanOK Kolmården1:07:15+29:0619:26
23Lennart KarlénVästerås SOK1:08:26+30:1719:46
24Magnar ReppesgårdHedrum OL1:11:32+33:2320:40
25Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:12:39+34:3020:59
26Jouko TaskinenVästerås SOK1:16:20+38:1122:03
27Folke HörstrandOK Klyftamo1:41:03+1:02:5429:12
Ove WigertzNyköpings OKej godkänd
Lennart ErikssonOK Enenej godkänd
Martin EngqvistUpsala IFej godkänd
Evgeny TarantsevOK Yeiskej start
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLej start

H80

2 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF40:1113:29
2Lennart ÖbergVästerås SOK45:46+5:3515:21
3Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby46:43+6:3215:40
4Karl-Erik MogrenStigfinnarna47:08+6:5715:48
5Jack BjurkvistSöderhamns OK48:52+8:4116:23
6Gunnar LarssonUddevalla IS49:19+9:0816:32
7Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK50:20+10:0916:53
8Lennart StenbergStigfinnarna50:37+10:2616:59
9Ragnar HasselquistHallstahammars OK1:01:55+21:4420:46
10Lars MagnussonKristinehamns OK1:02:22+22:1120:55
11Tage ErikssonHallstahammars OK1:11:22+31:1123:56
12Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:15:21+35:1025:17
13Stig LundinEskilstuna OL1:37:57+57:4632:52
Sven ErikssonOK Roslagenej start

H90

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WesterGustavsbergs OK51:2920:11
2Tage JohanssonVästerås SOK1:14:19+22:5029:08
Åke SvenssonVästerås SOKej godkänd

Inskolning

1 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Clara AdolfssonAnderstorps OKfullföljt
Hilma BergströmKjula IFfullföljt
Filip BorellOK Linnéfullföljt
NELLY GROTHKungälvs OKfullföljt
Elsa GustavssonOK Tylöskogfullföljt
Moa GöhlFinspångs SOKfullföljt
Arvid JonforsenHallstahammars OKfullföljt
Karin RehnholmOK Tylöskogfullföljt
Caspar SperlingSkarpnäcks OLfullföljt
Palle StegardSkarpnäcks OLfullföljt
Waldemar TengrothOK Måsenfullföljt
Sixten ÅhlinOK Måsenfullföljt
Rasmus EngehultNotodden OLej godkänd
Jens FochsenWaxholms OKej start

U1

1 460 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Judit WennblomHagaby GOIF12:508:47
2Axel BrattOK Orion13:31+0:419:15
3Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL13:42+0:529:23
4Rasmus PåledalOK Roxen13:43+0:539:23
5Erik NederheimHaninge SOK14:07+1:179:40
6Alexander HelminÄrla IF14:21+1:319:49
7Elin LönnqvistÄrla IF14:24+1:349:51
8Niklas ErlandssonOK Södertörn15:32+2:4210:38
9Erik MelinGarphyttans IF19:45+6:5513:31
10Linnéa EdvardssonEksjö SOK20:11+7:2113:49
11Emil LingJönköpings OK20:15+7:2513:52
12Ida ErnstssonFinspångs SOK21:00+8:1014:23
13Wilhelm TengrothOK Måsen24:56+12:0617:04
14Mira BäckTrosabygdens OK25:48+12:5817:40
15Alva WickströmArboga OK26:41+13:5118:16
16Josef MalmforsSkogspojkarnas OK27:26+14:3618:47
17Hugo GustafssonOK Klemmingen27:41+14:5118:57
Måra StegardSkarpnäcks OLej godkänd

U2

2 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas LönnqvistÄrla IF18:259:01
2Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OF19:59+1:349:47
3Yrsa RöjgårdOK Kolmården21:35+3:1010:34
4Maja FalkSundbybergs IK25:35+7:1012:32
5Noah AndertoftVästerås SOK28:07+9:4213:46
6Emma EngehultNotodden OL33:01+14:3616:11
7Filip SköldSäterbygdens OK33:44+15:1916:32
8Sandra SköldSäterbygdens OK34:20+15:5516:49
9Lisen BäckTrosabygdens OK36:06+17:4117:41
10Ester RehnmanVandrarringen58:39+40:1428:45
11Lukas AnderssonFagersta OK1:04:00+45:3531:22
12Edvin BerggrenFagersta OK1:04:11+45:4631:27
Melker FlordalKatrineholms OKej start

Öppen motion 1

2 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel Aristondo MagnussonOK Tor18:168:57
2Patrik EliassonTyresö bgk19:00+0:449:18
3Jakob NordströmSigtuna OK24:54+6:3812:12
4Ture AdolfssonAnderstorps OK26:50+8:3413:09
5Jacob PåledalOK Roxen27:09+8:5313:18
6Kristoffer KlarinVästerås SOK29:49+11:3314:36
7Lucas AhlströmVästerås SOK30:02+11:4614:43
8Pablo Aristondo MelgarOK Tor32:27+14:1115:54
9Amanda LindIK Standard32:46+14:3016:03
10Angelica KahsaiyOK Enen37:10+18:5418:13
11Sara WallinKorsnäs IF OK37:45+19:2918:30
12Carola OhlssonOK Enen38:20+20:0418:47
13Louise StödemanSurahammars SOK39:31+21:1519:22
14Lucas TrollvadSurahammars SOK41:08+22:5220:09
15Joel LindgrenTrosabygdens OK52:40+34:2425:49
16Catarina LindgrenTrosabygdens OK53:18+35:0226:07
17Wilma TrollvadSurahammars SOK1:06:20+48:0432:30

Öppen motion 3

2 780 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AlpbergAlmby IK25:269:08
2Rasmus HanssonOK Tisaren28:13+2:4710:08
3Johanna JonssonOK Andersson30:56+5:3011:07
4Hans WrådheSkarpnäcks OL31:24+5:5811:17
5Helen Aristondo MagnussonOK Tor31:37+6:1111:22
6Svante NordinSkarpnäcks OL31:50+6:2411:27
7Jannike GustafssonOK Klemmingen33:23+7:5712:00
8Ing-Marie NilssonOK Södertörn35:32+10:0612:46
9Katarina LjungkvistÄrla IF37:53+12:2713:37
10Åsa PetterssonSäterbygdens OK38:36+13:1013:53
11Bo WallinKorsnäs IF OK38:44+13:1813:55
12Kristina HöökVästerbergslagens OL39:34+14:0814:13
13Elsa NordinSkarpnäcks OL40:03+14:3714:24
14Gun AnderssonKlubblös40:36+15:1014:36
15Sofia PerssonDomnarvets GOIF40:37+15:1114:36
16Annika MathisenEskilstuna OL40:47+15:2114:40
17Birgitta NorlinRimbo SOK40:57+15:3114:43
17Nils JohanssonOK Tjärnen40:57+15:3114:43
19Alfred CarlssonOK Tjärnen40:59+15:3314:44
20Meit KruskopfKorsnäs IF OK41:44+16:1815:00
21Fredrik SperlingSkarpnäcks OL42:04+16:3815:07
22Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK42:44+17:1815:22
23Anna NordinSkarpnäcks OL42:50+17:2415:24
24Pernilla MalmforsSkogspojkarnas OK42:55+17:2915:26
25Ann-Lis MårtenssonKöping-Kolsva OK47:42+22:1617:09
26Sören MårtenssonKöping-Kolsva OK47:43+22:1717:09
27Viktor PetterssonOK Tjärnen48:29+23:0317:26
28Ulf PetterssonOK Tjärnen48:49+23:2317:33
28Gert NorénOK Tjärnen48:49+23:2317:33
30Maria RasmussenNyköpings OK49:24+23:5817:46
31Ann-Britt FlodinOK Nalle49:49+24:2317:55
32Göran R WallénIFK Lidingö SOK50:58+25:3218:20
33Eva NordströmOK Älvsjö-Örby52:08+26:4218:45
34Ayan LingJönköpings OK53:03+27:3719:04
35Kristina SkoglundHellas Orientering53:35+28:0919:16
36Britt-Marie ÅbergOK Tisaren53:57+28:3119:24
37Ola EklundKatrineholms OK55:01+29:3519:47
38Peter AnderssonFagersta OK59:53+34:2721:32
39Helena CarlssonÄrla IF1:00:06+34:4021:37
40Kevin KlarinVästerås SOK1:04:34+39:0823:13
41Cecilia ÖhrnellOK Grip1:06:07+40:4123:46
42Margaretha NylundOK Södertörn1:08:49+43:2324:45
43Britt BackVandrarringen1:12:18+46:5226:00
44Doris NilssonOK Klemmingen1:17:38+52:1227:55
Adam LundhSurahammars SOKej godkänd
David MårtenssonGarphyttans IFej godkänd
Mattias AnderssonIK Gandvikej godkänd

Öppen motion 5

3 660 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OF42:4611:41
2Torsten RambergHallstahammars OK43:38+0:5211:55
3Kari EklundSödertälje-Nykvarn OF43:47+1:0111:57
4Martin BergqvistKlubblös44:37+1:5112:11
5Magnus ThorOK Bävern44:41+1:5512:12
6Kent PåledalSträngnäs-Malmby OL47:39+4:5313:01
7Victor DavidssonSolna OK50:00+7:1413:39
8Karl-Oskar PlahnOK Enen50:01+7:1513:39
9Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK50:18+7:3213:44
10Anders HolmqvistOK Tor51:12+8:2613:59
11Rickard PerssonVästerås SOK53:48+11:0214:41
12Hélen ErikssonOK Tor54:23+11:3714:51
12Pawel ZajacCentrum OK54:23+11:3714:51
14Emma-Karin RehnmanVandrarringen54:57+12:1115:00
15Tobias KarlssonSträngnäs-Malmby OL55:24+12:3815:08
16Linnea PetrisiVästerbergslagens OL55:51+13:0515:15
17Amanda LundhSurahammars SOK56:35+13:4915:27
18Martin RisbergGarphyttans IF57:26+14:4015:41
19Anders FalkIF Thor58:12+15:2615:54
20Lisa Eriksson RehnmanVandrarringen58:31+15:4515:59
21Kaisa MårtenssonGarphyttans IF59:52+17:0616:21
22Hilde BaderOLF Mainz1:00:49+18:0316:36
23Lisa GrönlundKlubblös1:01:13+18:2716:43
24Jesper MelinGarphyttans IF1:01:34+18:4816:49
25Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK1:02:13+19:2716:59
26Lukas LarsonArboga OK1:02:45+19:5917:08
27Lisbeth CelanderKristinehamns OK1:04:33+21:4717:38
28Elisabeth StödemanSurahammars SOK1:04:46+22:0017:41
29Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:06:26+23:4018:09
30Frida JonforsenHallstahammars OK1:06:38+23:5218:12
31Elin PetterssonSurahammars SOK1:06:39+23:5318:12
32Maud AnderssonOK Tylöskog1:07:33+24:4718:27
33Frida ZeijlonOK Hällen1:07:58+25:1218:34
34Niclas RisbergGarphyttans IF1:08:12+25:2618:38
35Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK1:08:48+26:0218:47
36Pernilla NorwaldOK Tor1:12:24+29:3819:46
37Anna TyneliusVästerbergslagens OL1:15:56+33:1020:44
38Jan BurellVandrarringen1:18:57+36:1121:34
39Karin ZackrissonTumba-Mälarhöjden OK1:21:41+38:5522:19
40Roland PlahnOK Enen1:24:04+41:1822:58
41Irene ÖhlingÄrla IF1:25:28+42:4223:21
42Gunilla KarlssonSäterbygdens OK1:26:26+43:4023:36
43Bo HedmanVandrarringen1:26:39+43:5323:40
44Eva LindOK Tor1:28:51+46:0524:16
45Malin MullerKlubblös1:29:48+47:0224:32
46Ann MolinKlubblös1:30:16+47:3024:39
47Helena DalénSala OK1:30:20+47:3424:40
48Gunilla KarlssonKlubblös1:30:23+47:3724:41
49Leif KarlssonKlubblös1:35:28+52:4226:05
50Jonas MolinKlubblös1:35:32+52:4626:06
Maj-Britt JensenOK 77 ej godkänd
Lena NilssonOK Österåkerej godkänd

Öppen motion 6

3 930 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF33:188:28
2Filip SöderlundOK Milan34:55+1:378:53
3Rolf SkoglundHellas Orientering36:33+3:159:18
4Erika JedarOK Tor37:16+3:589:28
5Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF37:39+4:219:34
6Helena SamuelssonCentrum OK38:56+5:389:54
7Åsa WesterbergKlubblös40:11+6:5310:13
8Rolf MathisenEskilstuna OL41:05+7:4710:27
9Leif MathisenEskilstuna OL43:13+9:5510:59
10Eva Maria AsplundÄrla IF43:41+10:2311:06
11Sara BergquistRånäs OK44:57+11:3911:26
12Monica GustavssonEskilstuna OL45:51+12:3311:40
13Lotta BrangefältVästerås SOK47:40+14:2212:07
14Cecilia VälijeesiöVästerås SOK48:57+15:3912:27
15Nils CarlborgNyköpings OK49:02+15:4412:28
16Ove LarssonEskilstuna OL50:20+17:0212:48
17Johan SvärdOK Tylöskog51:05+17:4712:59
18AnnaLena SvärdOK Tylöskog51:07+17:4913:00
19Mikael  JohnsonKlubblös51:18+18:0013:03
20Michael LinneIF Åland51:35+18:1713:07
21Karl-Erik HildenborgStora Sundby GoIF51:55+18:3713:12
22Alexander AhlgrenTäby OK52:29+19:1113:21
23John TellestedtGarphyttans IF52:57+19:3913:28
24Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK53:05+19:4713:30
25Anna LundhSurahammars SOK53:12+19:5413:32
26Lars-Erik RaskVästerås SOK53:56+20:3813:43
27Göran AnderssonVästerås SOK53:58+20:4013:43
28Åsa ErlandssonStockholm Multisport Klubb54:03+20:4513:45
29Stefan HogartJärla Orientering54:17+20:5913:48
30Leif JanssonEskilstuna OL55:18+22:0014:04
31Leif ZettervallVästerås RK56:43+23:2514:25
32Stefan HedlundKöping-Kolsva OK58:48+25:3014:57
33Björn EkholmVästerås SOK1:01:04+27:4615:32
34Laila NorrmanKjula IF1:02:02+28:4415:47
35Tina LindellKlubblös1:02:06+28:4815:48
36Rolf KarlssonEskilstuna OL1:02:58+29:4016:01
37Björn-Ove BergkvistVallentuna-Össeby OL1:03:41+30:2316:12
38Priscilla FerreraSkarpnäcks OL1:03:50+30:3216:14
39Bengt HanssonSäterbygdens OK1:04:18+31:0016:21
40Mikael ÅhlundAlmby IK1:05:13+31:5516:35
41Alexandra ForssÄrla IF1:06:07+32:4916:49
42Peder JensenOK 771:09:53+36:3517:46
Rolf SvenssonVästerås SOKej godkänd
William NilssonOK Triangelnej godkänd
Thomas AnderssonKisa SKej godkänd

Öppen motion 7

2 980 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LangerakJärfälla OK23:578:02
2Erik ValdemarssonKöping-Kolsva OK26:45+2:488:58
3Jenny RöjgårdOK Kolmården26:49+2:528:59
4Jacob MalmforsSkogspojkarnas OK28:22+4:259:31
5Ulf CarlssonÄrla IF29:20+5:239:50
6Karl MollénOK Denseln30:15+6:1810:09
7Johanna DalinLeksands OK30:23+6:2610:11
8Oskar NederheimHaninge SOK30:28+6:3110:13
9Anders MenilGarphyttans IF30:29+6:3210:13
10Tomas LindgrenTrosabygdens OK31:01+7:0410:24
10Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK31:01+7:0410:24
12Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK31:08+7:1110:26
13Johan HerbstVästerås SOK31:58+8:0110:43
14Lars-Olof LundströmVästerås SOK32:51+8:5411:01
15Erik PåledalSödertälje-Nykvarn OF33:06+9:0911:06
16Roman ZbranekOK Hällen33:19+9:2211:10
17Robert RylanderSpårvägens OK33:24+9:2711:12
18Mats ErikssonOK Norden33:48+9:5111:20
19Magdalena MosslindVandrarringen33:50+9:5311:21
20Gustav LundhSurahammars SOK34:01+10:0411:24
21Lars-Göran DavidssonGöteborg-Majorna OK34:19+10:2211:30
22Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK34:22+10:2511:31
23Elin ErikssonVästerås SOK34:54+10:5711:42
24Helena KruskopfKorsnäs IF OK35:11+11:1411:48
25Martin KarlssonOK Tylöskog35:19+11:2211:51
26Lena JansonArboga OK35:36+11:3911:56
27Anna Eklund TimnerKatrineholms OK35:44+11:4711:59
28Lena KarlssonOK Måsen35:50+11:5312:01
29Peder Wic kströmArboga OK36:22+12:2512:12
30Kerstin LarssonHagaby GOIF36:32+12:3512:15
31Stefan KarlssonSödertälje-Nykvarn OF36:48+12:5112:20
32Per WiigHallstahammars OK37:02+13:0512:25
33Per-Arne RamströmSträngnäs-Malmby OL37:20+13:2312:31
34Linda LundbergOK Linné37:45+13:4812:40
35Mattias KarlssonOK Tylöskog38:35+14:3812:56
36Rolf TärnfjordOK Tor38:57+15:0013:04
37Per Gunnar GustavssonOK Roxen38:58+15:0113:04
38Göran EklundTrosabygdens OK40:05+16:0813:27
39Sofie KarlssonKFUM Örebro OK40:19+16:2213:31
40Erik MalmforsSkogspojkarnas OK40:33+16:3613:36
41Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna40:39+16:4213:38
42Anna-Karin JohanssonVandrarringen40:49+16:5213:41
43Johanna JunkerÄrla IF41:41+17:4413:59
44Johan AnderssonÖlmstads IS41:42+17:4513:59
45Britta EklundTrosabygdens OK42:31+18:3414:16
46Caroline SvenssonOK Linné42:53+18:5614:23
47Jessica ErikssonSödertälje-Nykvarn OF43:16+19:1914:31
47Jan-Erik HolmSigtuna OK43:16+19:1914:31
49Annika PåledalSödertälje-Nykvarn OF43:20+19:2314:32
50Anita TalltjärnVästerås SOK43:43+19:4614:40
51Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL43:46+19:4914:41
52Carina LindmanFinspångs SOK43:58+20:0114:45
53Anders MillingerVästerås SOK44:12+20:1514:49
54Maja-Stina GustavssonOK Roxen44:19+20:2214:52
55Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GOIF45:13+21:1615:10
56Inge GustavssonSträngnäs-Malmby OL45:20+21:2315:12
57Gun MillingerVästerås SOK45:25+21:2815:14
58Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL45:50+21:5315:22
59Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK46:16+22:1915:31
60Ronny AnderssonIF Rune46:49+22:5215:42
61LarsOwe StrömTäby OK47:00+23:0315:46
62Agnes NylinOK Tisaren47:09+23:1215:49
63Lars AndreassonOK Tor47:35+23:3815:58
64Åsa NordströmSigtuna OK48:03+24:0616:07
65Sara MagnussonOK Måsen48:27+24:3016:15
66Ulrika AnderssonHaninge SOK48:30+24:3316:16
67Marica TynellRånäs OK48:59+25:0216:26
68Margareta JönssonÅkers IF49:24+25:2716:34
69Jennie TärnfjordOK Tor49:33+25:3616:37
70Per-Martin SvärdIK Vikings OK49:45+25:4816:41
71Patrik ÖhrnellOK Grip49:58+26:0116:46
72Karin SärnbrinkOK Tisaren50:52+26:5517:04
73Pia WestlinOK Måsen51:07+27:1017:09
74Monica AndreassonOK Tor52:23+28:2617:34
75Anna AnderssonÖlmstads IS52:39+28:4217:40
76N G LindbergOK Nalle52:46+28:4917:42
77Margareta ErikssonOK Klemmingen53:01+29:0417:47
78Gunnar PerssonIFK Enskede53:20+29:2317:53
79Ingrid LundströmVästerås SOK53:31+29:3417:57
80Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL53:40+29:4318:00
81Börje GustafssonHägersta GF56:15+32:1818:52
82Pär JohnssonVandrarringen56:27+32:3018:56
83Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL56:32+32:3518:58
84Georg PelanderOK Alferna57:03+33:0619:08
85Britt-Inger LindbergOK Nalle57:32+33:3519:18
86Tanja Birgit SöderströmSala OK58:01+34:0419:28
87Karin KronhelmOK Måsen58:24+34:2719:35
88Claes RundströmOK Älvsjö-Örby59:41+35:4420:01
89Bo HanssonArboga OK59:57+36:0020:07
90Elisabeth ErikssonNyköpings OK1:01:37+37:4020:40
91Bengt ÅhlanderHammarby IF OF1:02:25+38:2820:56
92Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:02:34+38:3720:59
93Mats RehnholmKlubblös1:04:58+41:0121:48
94Gunnar EricsonNyköpings OK1:12:24+48:2724:17
95Gudrun GrassVallentuna-Össeby OL1:16:03+52:0625:31
96Rune TjörnforsÅgesta OK1:20:58+57:0127:10
Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Öppen motion 8

6 200 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl BomanOs Hjälpkurvan48:557:53
2Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL49:33+0:387:59
3Mikael KindbornOK Hällen54:01+5:068:42
4Henrik SandénIFK Lidingö SOK58:28+9:339:25
5Pär EricssonNyköpings OK58:52+9:579:29
6Gustaf SundbüeOK Hällen1:00:30+11:359:45
7Micael StammOK Klemmingen1:01:34+12:399:55
8Patrik AhlgrenTäby OK1:01:51+12:569:58
9Amelie WallenhammarHagaby GOIF1:03:00+14:0510:09
10Joel SanderiIFK Lidingö SOK1:03:40+14:4510:16
11Sofia SundströmTullinge SK1:05:14+16:1910:31
12Jens AndertoftVästerås SOK1:05:55+17:0010:37
13Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:05:58+17:0310:38
14Patrik KangasVästerås SOK1:08:01+19:0610:58
15Bjarne KampegårdOK Södertörn1:08:03+19:0810:58
16Stina AndreassonGustavsbergs OK1:08:53+19:5811:06
17Mattias ZeijlonOK Hällen1:09:56+21:0111:16
18Lisa WesterbergOK Milan1:11:17+22:2211:29
19Ruhdi KarlssonVästerås SOK1:11:30+22:3511:31
20Leif CelanderKristinehamns OK1:11:54+22:5911:35
21Joakim DahlbergAlmby IK1:12:55+24:0011:45
22Jan IvarssonOK Skogshjortarna1:13:18+24:2311:49
23Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:15:24+26:2912:09
24Mats HastadFellingsbro GOIF1:18:07+29:1212:35
25Maria ZeijlonOK Hällen1:20:37+31:4213:00
26Magnus JedarÅkers IF1:21:33+32:3813:09
27Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF1:21:57+33:0213:13
28Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:22:00+33:0513:13
29Anders ErikssonForssa IK1:23:45+34:5013:30
30Stefan WikströmOK Tor1:24:17+35:2213:35
31Kari TalltjärnVästerås SOK1:24:36+35:4113:38
32Fredrik HildenborgStora Sundby GoIF1:24:57+36:0213:42
33Mark GibbardKlubblös1:25:28+36:3313:47
34Annika DavidssonVästerås SOK1:27:00+38:0514:01
35Göran PolhedeÄrla IF1:27:42+38:4714:08
36Stefan WestlinOK Måsen1:28:41+39:4614:18
37Mats LandqvistKöping-Kolsva OK1:29:21+40:2614:24
38Alexander AlnessLånghundra IF1:32:08+43:1314:51
39Gunilla BomanVästerås SOK1:32:19+43:2414:53
40Hans ErikssonSköldinge IF1:32:46+43:5114:57
41Mats AronssonKlubblös1:38:52+49:5715:56
42Kjell BengtssonTullinge SK1:38:55+50:0015:57
43Petra KoporovaSK Zabovresky Brno1:39:40+50:4516:04
44Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:43:18+54:2316:39
45Ulf BackVandrarringen1:44:39+55:4416:52
46Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:46:33+57:3817:11
47Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:49:50+1:00:5517:42
48Kenneth AlnessLånghundra IF1:50:14+1:01:1917:46
49Henning HolmströmSträngnäs-Malmby OL1:50:58+1:02:0317:53
50Ton LangerakJärfälla OK2:00:23+1:11:2819:25
51Olle KällbäckHammarby IF OF2:46:38+1:57:4326:52
Kjell ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Berit AslaksenJärfälla OKej godkänd
Per BernerssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Lena RisbyOK Ravinenej godkänd
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej godkänd
Magnus GreenSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Ingela AlnessLånghundra IFej godkänd
Tommy BomanVästerås SOKej godkänd

Öppen motion 9

8 080 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:03:257:50
2David PetterssonTäby OK1:06:06+2:418:10
3Lars PalmquistJärfälla OK1:08:01+4:368:25
4Håkan GunnarssonFK Göingarna1:08:15+4:508:26
5Robert JohanssonTäby OK1:13:59+10:349:09
6Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:14:35+11:109:13
7Kent LundvallTäby OK1:23:04+19:3910:16
8Andreas ZeijlonOK Hällen1:23:32+20:0710:20
9Claes AnderssonTullinge SK1:27:09+23:4410:47
10Daniel AnderssonIK Gandvik1:29:15+25:5011:02
11Johan StällbergTullinge SK1:29:24+25:5911:03
12Arvid RinaldoOK Tor1:29:34+26:0911:05
13Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:31:23+27:5811:18
14Niklas NilssonHärlövs IF1:34:25+31:0011:41
15Anders LindgrenLånghundra IF1:54:58+51:3314:13
16Henrik ErikssonTumba-Mälarhöjden OK2:09:35+1:06:1016:02
17Johan KällbäckHammarby IF OF2:24:26+1:21:0117:52
Thomas EekKöping-Kolsva OKej godkänd
Nils FlemströmOK Linnéej godkänd
Kristoffer JanssonOK Måsenej godkänd
Rune KarlssonKlubblösej godkänd
Johanna SanderiIFK Lidingö SOKej godkänd
Lars LjungqvistKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser