Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt 7:an med Sjuhäradsmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt 7:an med Sjuhäradsmästerskap
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: torsdag 15 mars 2012

H21

7 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard BörjessonHestra IF44:476:12
2Marcus KvarndalUlricehamns OK45:37+0:506:19
3Conny RantzowHestra IF46:11+1:246:24
4Fredrik HerderssonMarkbygdens OK46:41+1:546:28
5Samuel PlumppuBredareds IF47:10+2:236:32
6Martin AhlbergerHestra IF50:11+5:246:57
7Fredrik SundströmHestra IF56:21+11:347:48
8Peter GrahnHestra IF1:03:10+18:238:45
John BörjessonHestra IFej start

D20

5 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin ClassonOK Orinto45:308:22
2Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:07:03+21:3312:20

H20

7 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto51:347:09
2Gabriel AnderssonUlricehamns OK1:00:05+8:318:20

H18

5 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Einar NordgrenHestra IF41:437:40
2Niklas FriskMarkbygdens OK43:06+1:237:56
Alexander SörqvistBredareds IFej godkänd

D16

3 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara KindlundOK Tranan28:018:08
2Emma NilssonOK Tranan28:10+0:098:11
3Hanna LindströmOK Tranan33:56+5:559:51
4Lina LandergrenHestra IF36:29+8:2810:36
Clara MannfolkUlricehamns OKej godkänd

H16

5 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus LarssonHestra IF36:156:40
2Filip GrahnHestra IF36:27+0:126:42
3Linus LandergrenHestra IF40:27+4:127:26
4Ludvig HolmbergOK Tranan42:07+5:527:45
5Erik ForsHestra IF44:51+8:368:15
6Simon OlaussonOK Tranan44:58+8:438:16

D14

3 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa JohanssonOK Tranan27:558:06
2Klara AxelssonMarkbygdens OK28:11+0:168:11
3Sofia GrahnHestra IF38:47+10:5211:16
4Gina TellnorBredareds IF1:33:15+1:05:2027:06
5Marie LichtenbergBredareds IF1:33:18+1:05:2327:07
Alice AronengHestra IFej start

H14

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric JanssonOK Tranan27:498:05
2Felix AxelssonMarkbygdens OK27:51+0:028:05
3Victor HelgessonHestra IF27:54+0:058:06

D12

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin NilssonOK Tranan23:429:02
2Maja KindlundOK Tranan23:44+0:029:03

H12

2 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel PlumppuBredareds IF21:358:14
2Klas JohanssonOK Tranan23:06+1:318:49
3Gustav ÖstenssonOK Tranan23:33+1:588:59
4Rikard MagnussonBredareds IF36:46+15:1114:01

H10

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav OhlinOK Tranan23:278:57

D40

5 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika JohanssonOK Tranan45:418:24
2Kristina NilssonOK Tranan56:45+11:0410:27

H40

5 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HomannOK Orinto39:267:15
2Fredrik PlumppuBredareds IF45:37+6:118:24
3Peter NilssonOK Tranan59:48+20:2211:00
Mats KindlundOK Trananej start

H45

5 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MarsMarkbygdens OK44:538:15
2Per AnderssonUlricehamns OK59:41+14:4810:59
Anders SörqvistBredareds IFej godkänd
Stefan AronengHestra IFej start

D50

3 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne UddMarkbygdens OK35:1310:14

H50

5 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen IvarssonHestra IF42:297:49
2Tomas TranbergMarkbygdens OK51:31+9:029:29
3Christer MannfolkUlricehamns OK59:50+17:2111:01
4Stefan MagnussonBredareds IF1:11:53+29:2413:14
Gunnar GustavssonOK Reftelediskvalificerad

D55

3 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla LarssonBredareds IF39:0811:22

H55

5 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olof LarssonHestra IF43:147:57
2Anders JohanssonHestra IF44:00+0:468:06
3Roland BörjessonOK Tranan56:48+13:3410:27

H60

5 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo HerderssonMarkbygdens OK45:478:25
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto46:50+1:038:37

D65

3 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt RangertIK Ymer1:08:3419:55
2Monica LarssonOK Tranan1:08:52+0:1820:01

H75

3 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Totte HolmMarkbygdens OK1:34:1227:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser