Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stöcksjö IS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stöcksjö IS
Arrangörsorganisation: Stöcksjö IS
Datum: söndag 26 augusti 2012

D21

4 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne RutqvistIFK Umeå35:028:19
2Camilla SjöbergIFK Umeå38:41+3:399:11
3Elisabeth FriesUmeå OK39:26+4:249:21
4Raquel CostaIFK Umeå44:35+9:3310:35
Kerstin LarssonIFK Umeåej start

H21

5 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan JohanssonIFK Umeå34:046:27
2Fredrik ÅhmanIFK Umeå35:03+0:596:39
3Tiago AiresIFK Umeå36:14+2:106:52
4Erik MagnussonOK Nolaskogsarna36:39+2:356:57
5Magnus YngvessonRobertsfors IK36:51+2:476:59
6Jakob OdebladIFK Umeå36:53+2:496:59
7Emil NilssonUmeå OK38:48+4:447:21
8Per MagnussonOK Nolaskogsarna38:53+4:497:22
9Erik SandhOK Nolaskogsarna39:00+4:567:24
10Henrik JohanssonUmeå OK40:55+6:517:45
11Anton NilssonUmeå OK41:51+7:477:56
12Andreas LundholmUmeå OK44:44+10:408:29
13Staffan BerglundIFK Umeå52:57+18:5310:02
Jonas SundellUmeå OKej godkänd

D16

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara YngvessonRobertsfors IK32:3210:35
2Elina RönnlundIFK Umeå40:32+8:0013:12

H16

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JohanssonUmeå OK26:568:46
2Martin VikdahlUmeå OK56:34+29:3818:25

D14

2 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny WegebroUmeå OK22:248:12
2Lydia JohanssonUmeå OK27:00+4:369:53
3Alma LaudonVännäs OK28:20+5:5610:22
4Linnea VikdahlUmeå OK31:13+8:4911:26
5Moa JohanssonVännäs OK33:14+10:5012:10
6Emma HanssonHögåkers OK39:15+16:5114:22

H14

2 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon DahlbergOK Nolaskogsarna22:418:18
2Simon ErikssonUmeå OK23:05+0:248:27
3Albin BjörnuddVännäs OK25:13+2:329:14
4Olof LundgrenUmeå OK32:37+9:5611:56
5Per SparresäterUmedalens IF34:49+12:0812:45
6Didrik NylènHögåkers OK40:17+17:3614:45

D12

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena NilssonHögåkers OK20:047:50
2Lovisa ManniUmedalens IF28:38+8:3411:11
3Kristina FridmanVännäs OK31:25+11:2112:16
4Ida GeorgssonVännäs OK35:14+15:1013:45
5Matilda KarlssonUmeå OK36:27+16:2314:14

H12

2 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav KvarnbrinkUmedalens IF20:418:04
2Emil HornlidenUmedalens IF20:55+0:148:10
3Erik KärrlanderUmedalens IF25:28+4:479:56
Vidar BerglundIFK Umeåej godkänd
Mårten ErikssonUmedalens IFej start

D10

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina NilssonHögåkers OK25:2711:37
2Alexandra ÖlundUmedalens IF29:47+4:2013:35
3Nova AnundborgSidensjö IK32:33+7:0614:51
4Livia HedströmUmeå OK38:41+13:1417:39

H10

2 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ErikssonUmeå OK19:048:42
2Jonas KärrlanderUmedalens IF20:10+1:069:12
3Jakob NilssonUmeå OK20:18+1:149:16
4Isak LundholmUmeå OK20:39+1:359:25
5Viktor HolmgrenUmeå OK21:45+2:419:55
6Alvin HornlidenUmedalens IF26:04+7:0011:54
7Ola LundevallerUmeå OK28:17+9:1312:54
8Titan AnundborgSidensjö IK32:33+13:2914:51
9Joel NorénVännäs OK46:15+27:1121:07
10Arvid BerglundIFK Umeå51:47+32:4323:38
Simon HanssonHögåkers OKej start

H35

4 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KärrlanderUmedalens IF39:199:20
2Martin SundqvistUmeå OK42:43+3:2410:08
3Göran BergqvistUmeå OK51:49+12:3012:18

D40

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika ManniUmedalens IF34:4011:17
2Annika VikdahlUmeå OK44:03+9:2314:20

D45

3 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Karin NilssonUmeå OK30:5810:05
2Ann-Sofie JohanssonUmeå OK34:53+3:5511:21
3Helena KönigssonRobertsfors IK39:54+8:5612:59
4Ulrika WahlströmTenhults SOK40:11+9:1313:05
5Maria VredinIFK Umeå57:57+26:5918:52

H45

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär NorénVännäs OK30:387:58
2Christer VredinIFK Umeå37:52+7:149:51
3Anders E JohanssonUmeå OK38:04+7:269:54
4Hjalmar LaudonVännäs OK42:11+11:3310:59
5Erik JohanssonUmeå OK43:33+12:5511:20
6Jonas FridmanVännäs OK47:40+17:0212:24
Roger KarlssonUmeå OKej godkänd

D50

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta FriesUmeå OK28:3510:21
2Eva WalheimRobertsfors IK29:01+0:2610:30
3Tina PetersonIFK Umeå32:19+3:4411:42
4Anita LundmarkIFK Umeå33:31+4:5612:08
5Britt KarlssonUmeå OK34:43+6:0812:34
6Lena StenbergIFK Umeå49:29+20:5417:55
Ingela JohanssonUmeå OKej godkänd

H50

3 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats WalheimRobertsfors IK27:037:49
2Clas FriesUmeå OK28:53+1:508:20
3Hans-Erik CarlborgIFK Umeå29:03+2:008:23
4Anders FriesUmeå OK29:33+2:308:32
5Tom KorsmanUmeå OK30:52+3:498:55
6Mikael YngvessonRobertsfors IK33:04+6:019:33
7Tjelvar OtterbjörkUmeå OK33:35+6:329:42
8Inge NilssonUmeå OK41:32+14:2912:00
9CarlIngvar HanssonHögåkers OK57:43+30:4016:40
Jonas PetersonIFK Umeåej start

H55

3 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HassménUmeå OK39:1111:19
Björn JohanssonUmeå OKej start

H60

3 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn YttergrenTegs SK30:129:50
2Christer WahlbergIFK Umeå31:33+1:2110:16
3Tommy NilbrinkUmeå OK38:30+8:1812:32
4Gunnar TigerUmeå OK52:33+22:2117:07

D65

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit LindgrenSkellefteå OK45:3520:04
2Lena TimnerUmeå OK53:19+7:4423:29
Gerd BerglundHögåkers OKej godkänd

H65

2 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell HemmyrTegs SK32:2311:43
2Mats KlingvallUmeå OK34:11+1:4812:23
3Hardy PaulssonUmeå OK54:19+21:5619:40
Daniel AnderssonUmeå OKej godkänd
Ove VesterbergLycksele IFej start

H70

2 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig KarlssonVidsels IK34:5914:16
2Åke BerglundHögåkers OK45:19+10:2018:29
3Bernt LindgrenSkellefteå OK49:45+14:4620:18
4Jan-Erik PetterssonHökmarks IF Gnistan1:02:51+27:5225:39

H75

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Erik LundgrenUmeå OK58:5524:02
Gunnar TimnerUmeå OKej godkänd
Jan-Erik HolmstedtSkellefteå OKej start

Inskolning

1 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Theia AnundbergSidensjö IKfullföljt
Hilja BerggrundUmeå OKfullföljt
Linnea HelgessonHögåkers OKfullföljt
Lovisa HelgessonHögåkers OKfullföljt
Lova HornlidenUmedalens IFfullföljt
Edvin LundinUmedalens IFfullföljt
Josefine SjöbergHögåkers OKfullföljt
Max StigenlövHögåkers OKfullföljt
Maja Ångström/MalmbergIFK Umeåfullföljt
Nils BerglundIFK Umeåej godkänd

U1

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba MalmStöcksjö IS24:2912:53
2Jasmine BengtssonVännäs OK28:02+3:3314:45
3Emmy KärrlanderUmedalens IF28:09+3:4014:48
4Frida LindmarkRobertsfors IK33:50+9:2117:48
5Jonathan SjöbergHögåkers OK44:19+19:5023:19
Agnes BengtssonVännäs OKej start

U2

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albert HallneborgUmedalens IF25:2211:34
2Thea HolmgrenUmeå OK32:10+6:4814:41
3Ester LaudonVännäs OK32:34+7:1214:52

Öppen motion 1

2 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aaron MyhrbergUmeå OK25:0511:27
2Oscar StrangertUmeå OK25:40+0:3511:43
3Tina LindstenUmeå OK26:02+0:5711:53
4Samuel De LunaUmeå OK30:02+4:5713:42
5Emil SjölundUmeå OK30:55+5:5014:07
6Felicia LindholmUmeå OK33:58+8:5315:30
7Tuva BrändströmStöcksjö IS35:54+10:4916:23
8Espen ThonEdbergUmeå OK36:36+11:3116:42
9Tua RönnlundStöcksjö IS42:17+17:1219:18
10Wilma MalmStöcksjö IS42:20+17:1519:19
11Stefan FriesUmeå OK48:27+23:2222:07

Öppen motion 3

2 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina BrändströmStöcksjö IS25:2311:35
2Per HedströmUmeå OK29:35+4:1213:30
3Elisabeth AnundbergSidensjö IK29:43+4:2013:34
4Carl StrangertUmeå OK32:21+6:5814:46
5Lotta KarlssonUmeå OK36:17+10:5416:34
6Eva HemmyrTegs SK38:30+13:0717:34
7Simon KarlssonUmeå OK45:28+20:0520:45
Wilhelm OlofssonUmeå OKej godkänd

Öppen motion 5

2 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin AgerhällUmeå OK22:378:17
2Mats ForsmanUmeå OK27:18+4:4110:00
3Mattias VesterbergUmeå OK28:22+5:4510:23
4Per LundgrenUmeå OK29:18+6:4110:43
5Tomas VikdahlUmeå OK30:30+7:5311:10
6Sara HornlidenUmedalens IF34:08+11:3112:30
7Therese StenlundUmedalens IF34:45+12:0812:43
8Hanna GeorgssonVännäs OK35:47+13:1013:06
9Ida JohanssonVännäs OK39:25+16:4814:26
10Kajsa HedinUmeå OK39:54+17:1714:36
11Sandra PetterssonSK Björnen45:33+22:5616:41
12Ulrica NilssonUmeå OK50:58+28:2118:40
Margita SundellUmeå OKej godkänd
Karl-Erik JohanssonUmeå OKej godkänd
Håkan WingforsIFK Umeåej godkänd

Öppen motion 7

2 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindgrenSkellefteå OK29:5010:48
2Björn SandströmUmeå OK30:25+0:3511:01
3Malin LindmarkRobertsfors IK32:16+2:2611:41
4Björn OlofssonSidensjö IK39:55+10:0514:27
5Inger EdinSidensjö IK40:07+10:1714:32
6Johan VegebroUmeå OK41:50+12:0015:09
7Mattias KarlssonUmeå OK51:32+21:4218:40
Jenny EkmanStöcksjö ISej godkänd

Öppen motion 8

4 210 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen EdinSidensjö IK36:008:33
2Robert MicekSlovakien36:17+0:178:37
3Thomas BjörnuddVännäs OK47:27+11:2711:16
4Andreas RitzénOK Nolaskogsarna49:44+13:4411:48
5Sara NordbrandtIFK Umeå51:22+15:2212:12
6Anna HolmgrenIFK Umeå51:38+15:3812:15
7Lisa AnderssonVännäs OK53:34+17:3412:43
8Sture AnderssonVännäs OK56:45+20:4513:28
9Björn YttergrenTegs SK59:15+23:1514:04
10Björn ElvinUmeå OK1:05:33+29:3315:34
11Sanna RönnlundUmeå OK1:07:28+31:2816:01
Dan ÖhmanUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser