Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Aleträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Aleträffen
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: lördag 25 september 2010

D21

3 340 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna BerggrenSävedalens AIK30:089:01
2Anne MagnussonOK Landehof30:43+0:359:11
3Camilla EngstrandSävedalens AIK31:03+0:559:17
4Lotta SaetreOK Landehof31:14+1:069:21
5Lisa PedersenOK Skogshjortarna33:07+2:599:54
6Laila B HöglundFK Herkules33:17+3:099:57
7Lina StrandGöteborg/Majorna OK34:05+3:5710:12
8Stina StrömstedtIFK Göteborg34:54+4:4610:26
9Pia JohanssonOK Landehof35:17+5:0910:33
10Ida HördegårdhIFK Göteborg35:44+5:3610:41
11Anna OlssonLunds OK35:55+5:4710:45
12Anna-Karin BondessonFrosta OK36:15+6:0710:51
13Frida NeroGöteborg/Majorna OK36:21+6:1310:52
14Sara SvenssonOK Pan-Kristianstad36:55+6:4711:03
15Katja LüscherGöteborg/Majorna OK40:01+9:5311:58
16Elin StrandhagenGöteborg/Majorna OK41:29+11:2112:25
17Karolina KällstrandGöteborg/Majorna OK42:34+12:2612:44
18Frida KjellbergIFK Göteborg42:50+12:4212:49
19Agneta NordholmSävedalens AIK43:38+13:3013:03
20Therese EnengeBredareds IF44:54+14:4613:26
21Hanna ModinLunds OK45:08+15:0013:30
22Elin ÅkessonOckelbo OK45:33+15:2513:38
23Ylva FonseliusFK Herkules45:35+15:2713:38
24Anna SäfstenFK Herkules47:02+16:5414:04
25Lucie WeissovaFK Göingarna47:48+17:4014:18
26Hanna WesterbergGöteborg/Majorna OK48:04+17:5614:23
27Anna NilssonFK Snapphanarna48:09+18:0114:24
28Lisa WeimannIK Uven49:51+19:4314:55
29Sara HolmbergGöteborg/Majorna OK51:14+21:0615:20
30Hanna HagbergFrölunda OL52:02+21:5415:34
31Hanna WeimannIK Uven52:18+22:1015:39
32Yvonne NymanUddevalla IS58:08+28:0017:24
33Ann SundbergSelånger SOK1:02:53+32:4518:49
34Sofia KarlssonFrölunda OL1:03:35+33:2719:02
Anna JohannessonGöteborg/Majorna OKdiskvalificerad
Sandra AxelssonVänersborgs SKej start

H21

4 390 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas PilbladIFK Göteborg32:137:20
2Anders AxenborgGöteborg/Majorna OK35:58+3:458:11
3Johan G HördegårdhIFK Göteborg36:10+3:578:14
4Erik EngstrandIFK Göteborg36:14+4:018:15
5Henrik LaasIFK Göteborg36:15+4:028:15
6Tommy AnderssonVänersborgs SK36:21+4:088:16
7Magnus CarlstedtSävedalens AIK37:09+4:568:27
8Markus BåthIFK Göteborg39:05+6:528:54
9Christian NielsenIFK Göteborg39:28+7:158:59
10Anders HöijeGöteborg/Majorna OK39:38+7:259:01
11Gunnar ElveljungIFK Göteborg40:21+8:089:11
12Jakob EngOK Pan-Kristianstad40:42+8:299:16
13Martin HogedalVänersborgs SK40:56+8:439:19
14Per-Anders EggertsenIFK Göteborg41:01+8:489:20
15Johan LevinSävedalens AIK41:17+9:049:24
16Daniel NetzVänersborgs SK41:47+9:349:31
17Jonas PalmSävedalens AIK41:48+9:359:31
18Fredrik PerssonOK Pan-Kristianstad41:53+9:409:32
19Niclas TjernlundOK Vilse 8742:11+9:589:36
20Johnny HålsjöVänersborgs SK42:13+10:009:36
21Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb42:25+10:129:39
22Joel NilssonIFK Göteborg42:29+10:169:40
23Rikard PentonenIFK Göteborg43:10+10:579:49
24Johan MacLassenMariager Fjord OK45:28+13:1510:21
25Michal BestaFK Göingarna45:36+13:2310:23
26Henrik SvenssonOK Vilse 8745:39+13:2610:23
27Daniel LarssonVänersborgs SK46:38+14:2510:37
28Anton HemlinIK Uven46:51+14:3810:40
29Peter DellmingIFK Göteborg48:02+15:4910:56
30Alexander SchwabGöteborg/Majorna OK48:12+15:5910:58
31Victor FlingmarkUddevalla OK48:49+16:3611:07
32Simon LennermoNässjö OK48:53+16:4011:08
33Joel SanderiSävedalens AIK49:21+17:0811:14
34Thomas KarlssonSjövalla FK49:26+17:1311:15
35Johan LingstenFK Herkules49:37+17:2411:18
36Erik LauriFK Herkules49:51+17:3811:21
37Thorbjörn EkströmUddevalla OK51:09+18:5611:39
38Johan WinteråsVästerbergslagens OL51:52+19:3911:48
39Joakim MillegårdSävedalens AIK54:40+22:2712:27
40Erik HåkanssonIK Uven57:22+25:0913:04
41Klas ÅströmFK Herkules57:30+25:1713:05
42Johan BerthagHalmstad OK58:55+26:4213:25
43Andreas LeijgårdGudhems IF59:15+27:0213:29
44Andreas SkymbergSävedalens AIK1:02:10+29:5714:09
45Anders SjöbergOK Reftele1:03:37+31:2414:29
Anders HermanssonTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Emil TengvallVänersborgs SKdiskvalificerad
Stepan HolasGoteborgdiskvalificerad
Klas PeterssonIF Marin Västej start
Fredrik WeihardSävedalens AIKej start
Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Andreas ErikssonLunds OKej start
Tomas JohanssonVänersborgs SKej start
Karl LevinSävedalens AIKej start

H20

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian MannfolkUlricehamns OK1:05:0916:42
2Fredrik WessmarkOK Flundrehof1:05:51+0:4216:53

H18

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob ThomasLerums SOK44:5514:55
2Henrik DahlrotIK Uven49:07+4:1216:19

D16

2 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia StuhlhoferOK Landehof36:1312:19
2Amanda ClaessonSävedalens AIK38:29+2:1613:05
3Filippa SpånérSävedalens AIK40:37+4:2413:48
4Frida BrogrenKungälvs OK41:36+5:2314:08
5Paula Glenn JungbjerFK Herkules45:04+8:5115:19
6Danielle FröstadKungälvs OK47:36+11:2316:11
7Jennifer HallelSjövalla FK51:01+14:4817:21
8Lina HenrikssonSävedalens AIK1:05:03+28:5022:07
9Linnea BergstrandKungälvs OK1:06:13+30:0022:31
Anna WallinSjövalla FKej start

H16

3 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton BlomIK Uven33:229:59
2Gustav BoquistIK Uven34:05+0:4310:12
3Albin PetrénKungälvs OK38:15+4:5311:27
4Jesper MattssonGöteborg/Majorna OK46:21+12:5913:52
5Petter Glenn ÖstmanGöteborg/Majorna OK49:10+15:4814:43
6Johannes KuhlinGöteborg/Majorna OK49:30+16:0814:49
7Pontus HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:23+28:0118:22
8Pontus JanssonKungälvs OK1:08:44+35:2220:34
9Karl RydénSjövalla FK1:10:51+37:2921:12
Rickard NorlinKungälvs OKej start
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej start

D14

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara MannfolkUlricehamns OK47:3018:42
2Liselott NymanUddevalla IS49:40+2:1019:33
3Molly RundströmOK Landehof56:01+8:3122:03
4Elin WahlgrenSjövalla FK58:40+11:1023:05
Clara WallinSjövalla FKej start
Elin VokseppOK Skogshjortarnaej start

H14

3 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LindqvistSävedalens AIK24:588:16
2Heino OllinSävedalens AIK30:43+5:4510:10
3John GabrielssonSävedalens AIK31:14+6:1610:20
4Rasmus ArfwedsonFrölunda OL31:29+6:3110:25
5Tobias PentonenHestra IF33:57+8:5911:14
6Johan HöglundFK Herkules36:25+11:2712:03
7Felix GarmerGöteborg/Majorna OK37:38+12:4012:27
8Arvid HammarFK Herkules42:42+17:4414:08
9William JohnssonOK Skogshjortarna42:58+18:0014:13
10Douglas Fransson LeeOK Alehof43:19+18:2114:20
11Fredrik LindFK Herkules43:56+18:5814:32
12Dennis KarströmFK Herkules53:40+28:4217:46
13Eric BrattåsenOK Skogshjortarna1:07:08+42:1022:13
14Markus PetterssonVänersborgs SK1:12:03+47:0523:51
Filip SverlingerTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Adam WesselhoffOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Anton KarlssonOK Skogshjortarnaej start
Adam JohanssonTrollhättans SOKej start

D12

2 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin WadmanGöteborg/Majorna OK18:578:41
2Agnes SpånérSävedalens AIK21:52+2:5510:01
3Kajsa JungbjerFK Herkules23:14+4:1710:39
4Martina Kylebäck-WennerlöfSävedalens AIK26:21+7:2412:05
5Anna HenrikssonSävedalens AIK26:33+7:3612:10
6Moa KuhlinGöteborg/Majorna OK27:06+8:0912:25
7Sanna ErikssonOK Alehof31:47+12:5014:34
8Emelie RoosOK Landehof32:27+13:3014:53
9Kristina PræstgårdMariager Fjord OK33:00+14:0315:08
10Hanna BoquistIK Uven35:28+16:3116:16
11Olivia UllmanOK Alehof36:13+17:1616:36
12Janneke SnijderIK Uven49:05+30:0822:30
13Anna NordholmSävedalens AIK58:37+39:4026:53
Josephine ThorssonOK Gipendiskvalificerad
Julia BergdahlSävedalens AIKej start
Lovisa TillgrenIK Uvenej start

H12

2 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel FlakbergIFK Göteborg22:5910:32
2Eskil TryggöTrollhättans SOK25:15+2:1611:34
3Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK26:02+3:0311:56
4Albin ClaessonSävedalens AIK26:20+3:2112:04
5Johan OlsonIK Uven26:27+3:2812:07
6Jonas LauriFK Herkules29:14+6:1513:24
7Tobias TillgrenIK Uven33:13+10:1415:14
8Arvid StigsonVänersborgs SK34:27+11:2815:48
9Rasmus BäcklundIFK Göteborg36:09+13:1016:34
10Tim OlssonBrattås CK37:58+14:5917:24
Mikael LindFK Herkulesdiskvalificerad
Joel LeanderOK Landehofej start
Linus AnderssonOK Skogshjortarnaej start

D10

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:0313:46
2Anna FlakbergIFK Göteborg31:58+2:5515:09
3Tove JohanssonOK Alehof34:08+5:0516:10

H10

2 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NordholmSävedalens AIK18:078:35
2Oliver Fransson LeeOK Alehof23:02+4:5510:54
3Joar TryggöTrollhättans SOK23:56+5:4911:20
4Alexander RoosOK Landehof24:05+5:5811:24
5Oscar KarlssonTrollhättans SOK31:16+13:0914:49
6Erik JohanssonOK Alehof32:53+14:4615:35
6Mattias LauriFK Herkules32:53+14:4615:35
Nils HammarFK Herkulesdiskvalificerad
Filip JohanssonTrollhättans SOKej start

D35

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika KuhlinGöteborg/Majorna OK1:02:4721:08
Cecilia GrothKungälvs OKej start

H35

3 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer CasselsjöIFK Göteborg43:3511:10
2Tommy JonssonFrölunda OL47:31+3:5612:11
3Pär SvenssonI 15 IF58:49+15:1415:04
4Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK1:00:31+16:5615:31
5Bo KronOK Flundrehof1:17:22+33:4719:50
Mats LjungblomGöteborg/Majorna OKdiskvalificerad
Jan JohanssonFrölunda OLdiskvalificerad
Martin OttossonFK Göingarnadiskvalificerad
Martin AamotOK Skogshjortarnaej start

H40

3 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik NordholmSävedalens AIK32:049:41
2Bjarne BäcklundIFK Göteborg33:59+1:5510:16
3Peter AspIFK Göteborg34:11+2:0710:19
4Nils GustavssonIFK Göteborg35:03+2:5910:35
5Niklas JohanssonOK Landehof38:37+6:3311:40
6Carl NorinFrölunda OL39:14+7:1011:51
7Stefan JohanssonFrölunda OL40:05+8:0112:06
8David GabrielssonSävedalens AIK41:45+9:4112:36
9Ulf NyqvistOK Landehof41:56+9:5212:40
10Erik RuotsalainenFK Herkules43:44+11:4013:12
11Robert WieslanderOK Skärmen47:48+15:4414:26
12Ingemar BlomIK Uven51:25+19:2115:32
13Ole PræstgårdMariager Fjord OK1:11:53+39:4921:43

D45

2 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg/Majorna OK27:0711:20
2Monica KnutssonSävedalens AIK32:16+5:0913:30
3Gunilla AxelssonSävedalens AIK32:31+5:2413:36
4Anita DavalliusUddevalla IS33:04+5:5713:50
5Britta SahlinVänersborgs SK33:08+6:0113:51
6Hillevi ErikssonIF Hallby SOK33:58+6:5114:12
7Annette Falck-LarssonVänersborgs SK35:39+8:3214:54
8Marie KarlssonStenungsunds OK37:27+10:2015:40
9Kristin BackVänersborgs SK38:10+11:0315:58
10Gunnel JernstigVänersborgs SK38:47+11:4016:13
11Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna39:27+12:2016:30
12Karin BergdahlSävedalens AIK51:36+24:2921:35
13Jenny HomannFrölunda OL51:44+24:3721:38
14Frida MannfolkUlricehamns OK1:10:01+42:5429:17

H45

3 120 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK28:018:58
2Stefan LundOK Orinto29:14+1:139:22
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb30:47+2:469:51
4Per-Arne WahlgrenSjövalla FK31:07+3:069:58
5Bertil PeterssonIK Ymer32:53+4:5210:32
6Per FlakbergIFK Göteborg33:29+5:2810:43
7Leif EinarssonKungälvs OK33:46+5:4510:49
8Christer BorgGöteborg/Majorna OK35:22+7:2111:20
9Mikael JungbjerGöteborgs SK35:26+7:2511:21
10Magnus Karlsson 1OK Landehof35:42+7:4111:26
11Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb36:22+8:2111:39
12Lars MagnussonOK Landehof39:25+11:2412:38
13Stefan HammarFK Herkules40:00+11:5912:49
14Pär ClaessonSävedalens AIK40:06+12:0512:51
15Christer CarlssonSävedalens AIK40:12+12:1112:53
16Leif HagmanIK Uven41:56+13:5513:26
17Peter KarlssonStenungsunds OK43:05+15:0413:48
18Magnus OhlssonSjövalla FK43:54+15:5314:04
19Johan WettergrenIK Uven45:28+17:2714:34
20Hans LindgrenOK Skogshjortarna48:03+20:0215:24
21Mats DahlrotIK Uven49:08+21:0715:44
22Lars-Göran DavidssonGöteborg/Majorna OK49:41+21:4015:55
23Dag TryggöTrollhättans SOK52:33+24:3216:50
24Sören KnutsTrollhättans SOK55:01+27:0017:38
25Bernt BerndtssonFrölunda OL57:53+29:5218:33
26Klaus WolsingMariager Fjord OK59:03+31:0218:55
27Graham KempGöteborg/Majorna OK1:06:19+38:1821:15
28Poul LadingMariager Fjord OK1:35:08+1:07:0730:29
Stig LarssonGöteborg/Majorna OKdiskvalificerad
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Hans WedbergSjövalla FKej start
Anders JohanssonOK Landehofej start

D50

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria OlssonLerums SOK34:4114:38
2Gunilla CarlssonGöteborg/Majorna OK35:52+1:1115:08
3Christina NilssonLerums SOK38:19+3:3816:10
4Christina BirathStenungsunds OK41:20+6:3917:26
5Catharina CarlssonTrollhättans SOK51:36+16:5521:46
6Ingela Skarin HåkanssonIK Uven57:10+22:2924:07
Carina WiströmSävedalens AIKdiskvalificerad

H50

2 970 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan HanssonStenungsunds OK27:579:24
2Kjell AnderssonSävedalens AIK29:30+1:339:55
3Ulf WallinSjövalla FK29:47+1:5010:01
4Ulf PalmérUlricehamns OK29:54+1:5710:04
5Stefan SjöblomFrölunda OL33:20+5:2311:13
6Hans GarmerGöteborg/Majorna OK34:47+6:5011:42
7Anders SpånérSävedalens AIK35:17+7:2011:52
8Stefan O JanssonLerums SOK35:23+7:2611:54
9Nils-Olof LarssonVänersborgs SK35:24+7:2711:55
10Dick NymanUddevalla IS36:18+8:2112:13
11Björn BorgGöteborg/Majorna OK36:40+8:4312:20
12Bertil ThomasLerums SOK36:56+8:5912:26
13Lars NorénGöteborg/Majorna OK37:20+9:2312:34
14Martin EickhoffSävedalens AIK39:42+11:4513:22
15Christer MannfolkUlricehamns OK40:22+12:2513:35
16Lars MagnussonTolered-Utby Ol-klubb40:58+13:0113:47
17Gunnar HåkanssonIK Uven42:15+14:1814:13
18Magnus UppströmFK Herkules43:28+15:3114:38
19Jan RydénSjövalla FK45:27+17:3015:18
20Gert RebsdorfMariager Fjord OK47:12+19:1515:53
21Jan FonseliusIF Marin Väst1:17:51+49:5426:12
Björn BältsjöSävedalens AIKej start
Bengt NilssonGöteborg/Majorna OKej start
Torsten BacktemanLerums SOKej start
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start
Ingemar BjörkmanGöteborg/Majorna OKej start
Stefan JohanssonTrollhättans SOKej start

D55

2 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria NorellFK Herkules38:1014:51
2Gunilla HogedalVänersborgs SK41:34+3:2416:10
3Brith MohlinIK Stern1:05:35+27:2525:31
4Margareta SchölinTockarps IK1:22:44+44:3432:11
5Inge IversenMariager Fjord OK1:26:41+48:3133:43
Monica IvarssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Birgitta WiklundOK Skogsvargarnaej start
Ulla CarlstedtSävedalens AIKej start
Karin AxelssonIK Uvenej start

H55

2 810 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto27:239:44
2Yngve NorellFrölunda OL27:41+0:189:51
3Mats StrandhagenGöteborg/Majorna OK29:46+2:2310:35
4Thore JanssonKungälvs OK32:04+4:4111:24
5Kent ErikssonLerums SOK33:43+6:2011:59
6Ulf PeterssonKungälvs OK34:47+7:2412:22
7Johan CarlssonTrollhättans SOK37:15+9:5213:15
8Lars EkbergTrollhättans SOK42:26+15:0315:06
9Kent IvarssonOK Skogshjortarna43:29+16:0615:28
10Sten BlomströmIK Stern47:18+19:5516:49
11Dan WidercrantzOK Skärmen47:32+20:0916:54
12Johan WedlinSävedalens AIK48:09+20:4617:08
13Jens ChristensenMariager Fjord OK49:29+22:0617:36
14Anders MohlinIK Stern56:17+28:5420:01
Per-Anders EnengeBredareds IFdiskvalificerad
Helge SøgårdMariager Fjord OKej start
Yngve NilssonOK Gipenej start
Bo HåkanssonIFK Göteborgej start
Mats BlomLjungskile FKej start

D60

2 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid Rex WallströmIK Uven32:4016:05
2Anita AnderssonOK Skogshjortarna35:20+2:4017:24
3Eva BlomströmIK Stern38:26+5:4618:55
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb38:40+6:0019:02
5Ann-Britt JohanssonIK Stern39:04+6:2419:14
6Ann-Christine BorgFrölunda OL39:06+6:2619:15
7Lotta BörjessonSävedalens AIK40:40+8:0020:01
8Maud NilssonHJS-Vansbro OK40:57+8:1720:10
9Eva HöijeOK Ravinen41:29+8:4920:26
10Rosa JohanssonIK Uven42:52+10:1221:06
11Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK43:38+10:5821:29
12Elisabeth RosénGöteborg/Majorna OK46:08+13:2822:43
13Annelise MacLassenMariager Fjord OK47:18+14:3823:18
14Barbro AnderssonOK Skogshjortarna54:17+21:3726:44
15Gertrud Ulla-Bri OrdasiKungälvs OK1:01:07+28:2730:06

H60

2 370 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HogedalVänersborgs SK25:2910:45
2Per FredrikssonOK Skogshjortarna26:47+1:1811:18
3Björn JägerströmIK Uven27:09+1:4011:27
4Toivo PentonenHestra IF27:39+2:1011:40
5Ingemar ArnessonIK Dran28:32+3:0312:02
6Christer ElfsbergKristinehamns OK29:53+4:2412:36
7Mats KågesonLerums SOK30:41+5:1212:56
8Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb31:06+5:3713:07
9Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK31:37+6:0813:20
10Bill SchölinTockarps IK39:09+13:4016:31
11Lennart AnderssonGöteborgs SK43:37+18:0818:24
12Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK45:00+19:3118:59
13Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK45:19+19:5019:07
14Lars ÖsterbergSävedalens AIK52:26+26:5722:07
15Helge PoulsenMariager Fjord OK53:58+28:2922:46
16Arne BigstenFK Herkules55:16+29:4723:19
Kjell JeppsonIF Rigorej start

D65

2 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta LarssonOK Njudung32:5116:10
2Ulla LindheIK Stern35:04+2:1317:16
3Christina SchedwinIK Stern37:00+4:0918:13
4Britt RangertIK Ymer40:47+7:5620:05
5Lena WaernTrollhättans SOK40:53+8:0220:08
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK42:00+9:0920:41
7Birgitta StenströmVänersborgs SK43:56+11:0521:38
8Eva IsakssonOK Skogshjortarna44:44+11:5322:02
9Margareta JohanssonTrollhättans SOK47:46+14:5523:31
10Anna-Stina ArnessonIK Dran52:38+19:4725:55
11Ann-Catrine AhlströmFjärås AIK1:03:48+30:5731:25
Rigmor SchouMariager Fjord OKdiskvalificerad
Lilian SamuelssonKungälvs OKdiskvalificerad
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej start
Ulla LingJönköpings OKej start

H65

2 410 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna28:0511:39
2Henrik HvoslefIK Stern29:29+1:2412:14
3Lennart CarlströmOK Landehof29:34+1:2912:16
4Göran BengtssonTockarps IK30:20+2:1512:35
5Rune SandbergUddevalla OK32:44+4:3913:34
6Lennart HöijeOK Ravinen33:11+5:0613:46
7Ingemar LindblomIFK Göteborg33:17+5:1213:48
8Lars TuvessonUlricehamns OK34:40+6:3514:23
9Ronny AnderssonOK Skogshjortarna35:28+7:2314:42
10Jan LarssonSävedalens AIK36:01+7:5614:56
11Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna37:02+8:5715:21
12Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna38:25+10:2015:56
13Gunnar VallinOK Landehof39:18+11:1316:18
14Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb41:13+13:0817:06
15Karl-Axel JohanssonIK Uven41:31+13:2617:13
16Hans C JohanssonIK Stern42:09+14:0417:29
17Anders AxelssonSävedalens AIK45:44+17:3918:58
18Bertil OttossonFK Göingarna46:05+18:0019:07
19Kenneth RosénGöteborg/Majorna OK53:14+25:0922:05
20Sune MentorGöteborg/Majorna OK1:06:35+38:3027:37
Jukka RankanenSjövalla FKdiskvalificerad
Stefan G LarssonOK Njudungej start
Lennart OlssonIK Uvenej start
Björn AhlnérGöteborg/Majorna OKej start
Ingemar WiklundOK Skogsvargarnaej start
Arne PedersenMariager Fjord OKej start

D70

1 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK30:2015:28
2Kerstin FredrikssonLjungskile FK32:24+2:0416:31
3Gudrun BromanGöteborg/Majorna OK33:01+2:4116:50
4Marianne GrahnSävedalens AIK37:44+7:2419:15
5Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna38:17+7:5719:31
6Gull-Britt GrönbergKungälvs OK39:48+9:2820:18
7Gunnel BörjessonIK Uven46:48+16:2823:52
8Lillemor HallinOK Landehof53:10+22:5027:07
9Inger HallbergIK Uven1:04:05+33:4532:41
10Anita AnderssonFjärås AIK1:11:55+41:3536:41

H70

2 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland DahlIFK Göteborg31:5813:15
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:05+1:0713:43
3Erland LingJönköpings OK33:36+1:3813:56
4Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb33:57+1:5914:05
5Andre AlexanderssonKungälvs OK34:51+2:5314:27
6Magne HagströmFrölunda OL35:56+3:5814:54
7Ingemar AlfredssonIK Uven36:04+4:0614:57
8Agne ÖstenssonTolered-Utby Ol-klubb38:28+6:3015:57
9Roland BrandshageSävedalens AIK38:39+6:4116:02
10Tore PetterssonOK Gipen39:45+7:4716:29
11Leif JohanssonTrollhättans SOK41:00+9:0217:00
12Per-Hugo LundgrenLerums SOK43:43+11:4518:08
13Gösta GrahnSävedalens AIK47:41+15:4319:47
14Gunnar WaernTrollhättans SOK50:00+18:0220:44
15Vagn LidegårdMariager Fjord OK55:45+23:4723:07
Roland AasaIK Uvendiskvalificerad
Ivan ErnvidUlricehamns OKej start
Matts MattssonOK Gipenej start

D75

1 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva FalkIK Stern34:2517:33
2Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK37:25+3:0019:05
3Signe NymanUddevalla IS40:55+6:3020:52
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK54:27+20:0227:46

H75

1 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Holger PerssonOK Eken29:5215:14
2Gunnar LarssonUddevalla IS39:41+9:4920:14
3Carl-Henrik HallbergIK Uven40:00+10:0820:24
4Totte HolmMarkbygdens OK1:07:02+37:1034:12

H80

1 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BorgGöteborg/Majorna OK47:3624:17
2Ture GunnarssonGöteborg/Majorna OK49:15+1:3925:07
3Åke PetterssonKungälvs OK1:12:49+25:1337:09
KarlErik FranssonTrollhättans SOKej start

H21 Motion

4 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SvenssonGöteborg/Majorna OK1:06:1515:28

D35 Motion

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla KarlssonOK Landehof41:4415:27
2Tina RundströmOK Landehof43:50+2:0616:14
3Agneta LarssonIK Uven52:02+10:1819:16
4Tineke SnijderIK Uven53:12+11:2819:42

H35 Motion

3 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas LarssonIK Uven30:539:44
2Erik AderstedtKungälvs OK34:02+3:0910:44
3Torbjörn SaetreOK Landehof46:29+15:3614:39
4Christer HenrikssonSävedalens AIK1:03:51+32:5820:08

D45 Motion

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria TryggöTrollhättans SOK36:2214:54
2Birgitta LööfEksjö SOK48:11+11:4919:44
3Yvonne JungbjerGöteborgs SK53:16+16:5421:49
Maare OllinSävedalens AIKej start

H55 Motion

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar CarlssonSävedalens AIK34:3714:11

Inskolning

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Andreas FermKungälvs OKfullföljt
Karl GranforsSävedalens AIKfullföljt
Love HammarFK Herkulesfullföljt
Klara HåkanssonKvillebyns SKfullföljt
Disa RangertIK Hakarpspojkarnafullföljt

U1

2 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David ErikssonOK Alehof28:1813:09
2Felix SandbergSjövalla FK28:37+0:1913:18
3Arvid EngströmSjövalla FK29:48+1:3013:51
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK30:35+2:1714:13
5Olivia AspIFK Göteborg34:05+5:4715:51
6Olivia SundforsIK Uven38:34+10:1617:56
7Hanna OlssonBrattås CK38:48+10:3018:02
8Sofia TillgrenIK Uven48:24+20:0622:30
9Kajsa HomannFrölunda OL48:55+20:3722:45
10Lukas GrothKungälvs OK1:01:11+32:5328:27
11Noah MamaniFrölunda OL1:25:53+57:3539:56
12Moa BartholdssonFrölunda OL1:25:57+57:3939:58
13Dena AkbarFrölunda OL1:27:48+59:3040:50
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start

U2

2 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar OlsonIK Uven27:3913:06
2Ellika GrothKungälvs OK28:33+0:5413:31
3Robyn TerningTolered-Utby Ol-klubb30:38+2:5914:31
4Klara SäfstenFK Herkules33:04+5:2515:40
5Alice SvalinVänersborgs SK40:37+12:5819:14
6Emil AxelssonLerums SOK41:38+13:5919:43
7Filippa SandbergSjövalla FK42:25+14:4620:06
Edvin NilssonKungälvs OKej start

U3

2 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix HulthénKungälvs OK39:0417:55
2Fanny SvalinVänersborgs SK47:17+8:1321:41
3Fredrik GrönbergSävedalens AIK49:53+10:4922:52
4Carl Kylebäck-WennerlöfSävedalens AIK53:48+14:4424:40
Markus HuserydOK Skogshjortarnaej start

U4

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LarssonOK Skogshjortarna48:3619:08
2Kim OlssonOK Skogshjortarna1:09:19+20:4327:17

Öppen 1

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eija LauriFK Herkules33:3315:31
2Maria FransenOkänd34:21+0:4815:54
3Kajsa TerningTolered-Utby Ol-klubb37:50+4:1717:30
4Walter ElonssonOkänd1:08:34+35:0131:44
Zebastian ArfwedsonFrölunda OLdiskvalificerad

Öppen 2

3 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan TillgrenIK Uven44:5312:47
2Karin GrönbergSävedalens AIK50:21+5:2814:20
3Karin ÅkesdotterOkänd52:22+7:2914:55
4Lena Carlström-LarssonSävedalens AIK1:07:46+22:5319:18
5Ulf      WennerlöfSävedalens AIK1:16:08+31:1521:41
Rune JungbjerGöteborgs SKdiskvalificerad
Kerstin LarssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Ulla TengnérFK Friskus-Varbergdiskvalificerad

Öppen 4

2 960 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael KuhlinGöteborg/Majorna OK35:3212:00
2Nils IngelhagFrölunda OL35:48+0:1612:05
3Lena OlssonKinnaströms SK41:04+5:3213:52
4Carina BrattströmOK Djerf42:15+6:4314:16
5Daniel LundOkänd44:41+9:0915:05
6Conny SahlinVänersborgs SK47:08+11:3615:55
7Therese BåthIFK Göteborg47:21+11:4915:59
8Anders WesterbergGöteborg/Majorna OK48:40+13:0816:26
9Daniel LundellOkänd50:52+15:2017:11
10Kåre TengnérFK Friskus-Varberg55:18+19:4618:40
11Mikael NömmOkänd1:01:02+25:3020:37
12Anders IngelhagFrölunda OL1:01:57+26:2520:55
13Malin KällströmSjövalla FK1:04:44+29:1221:52
14Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:06:08+30:3622:20
15Marie HallelSjövalla FK1:07:38+32:0622:50
16Febe JacobssonGöteborg/Majorna OK1:09:00+33:2823:18
17Camilla VarjmanIFK Göteborg1:11:08+35:3624:01
18Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:13:45+38:1324:54
19Elsa BorgelssonOkänd1:16:51+41:1925:57
20Eva-Li SaarväliOkänd1:20:58+45:2627:21
21Milena OlssonOkänd2:21:04+1:45:3247:39

Öppen 5

4 190 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes BrattströmOK Djerf44:1410:33
2Lisa AxelssonOkänd50:49+6:3512:07
3Fredrik PerssonFK Åsen57:55+13:4113:49
4Siri HenrikssonUddevalla OK58:52+14:3814:02
5Helmut HansenFjärås AIK59:34+15:2014:12
6Johan NilssonUddevalla OK59:46+15:3214:15
7Peter RoosOK Landehof1:03:51+19:3715:14
8Therese AlfredssonUddevalla OK1:14:06+29:5217:41
9Arne AlfredssonUddevalla OK1:15:14+31:0017:57
10Albertina HenrikssonUddevalla OK1:15:22+31:0817:59
11Johanna RönnqvistOK Löftan1:39:19+55:0523:42
12Jimmy PetterssonOkänd1:47:42+1:03:2825:42
13Jenny RönnqvistOK Löftan1:53:13+1:08:5927:01
14Frida RönnqvistOK Löftan1:57:03+1:12:4927:56

Öppen 7

2 860 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias AhnoffGöteborg/Majorna OK28:3910:01
2Björn GrothKungälvs OK28:57+0:1810:07
3Lisa AhnoffGöteborg/Majorna OK31:38+2:5911:03
4Johan AxenborgGöteborg/Majorna OK31:59+3:2011:10
5Torgny PetterssonMarkbygdens OK33:49+5:1011:49
6Henrik BrusVästerbergslagens OL37:35+8:5613:08
7Jonas NorrmanGöteborg/Majorna OK45:36+16:5715:56
8Mikael AxelssonOK Skogshjortarna46:32+17:5316:16
9Anders EkbergMarkbygdens OK49:27+20:4817:17
10Annica EngIFK Göteborg49:36+20:5717:20
11Marie-Louise PerssonFK Herkules56:09+27:3019:37
12Lena HörbergIK Stern1:14:21+45:4225:59
13Stig DahlgrenGöteborg/Majorna OK1:22:02+53:2328:40
Marianne PeterssonFrölunda OLdiskvalificerad
Ingemar PetterssonVänersborgs SKdiskvalificerad

Öppen 8

4 780 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad41:268:40
2Jens ThorildFK Friskus-Varberg45:21+3:559:29
3Sven GranforsSävedalens AIK47:13+5:479:52
4Mattias GrahnIFK Göteborg47:38+6:129:57
5Fredrik BartholdssonFrölunda OL47:49+6:2310:00
6Max TholénOK Skogshjortarna48:55+7:2910:14
7Kalle PeterssonFrösö IF49:29+8:0310:21
8Rickard RosgrenOK Njudung49:43+8:1710:24
9Anders ArfwedsonFrölunda OL54:39+13:1311:25
10Anders BrattströmOK Djerf57:55+16:2912:06
11Kristina AnelandOK Ravinen58:04+16:3812:08
12Jonas NybergOK Pan-Kristianstad59:25+17:5912:25
13Jennie RunessonGöteborg/Majorna OK1:00:09+18:4312:35
14Marie-Louise AxenborgGöteborg/Majorna OK1:00:37+19:1112:40
15Daniel ValentinGöteborg/Majorna OK1:02:04+20:3812:59
16Håkan FlingmarkUddevalla OK1:06:25+24:5913:53
17Per KlahrTidaholm SOK Sisu1:11:51+30:2515:01
18Joakim ThelbergIK Uven1:13:33+32:0715:23
19Anders ÅdahlOkänd1:28:34+47:0818:31
Andreas JohanssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser