Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Långdistans, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Långdistans
Arrangörsorganisation: Gästriklands OF
Datum: lördag 15 september 2012 - söndag 16 september 2012

KvalFinalFinal (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D21 heat 1 | D21 heat 2 | D21 heat 3 | D21 heat 4 | H21 heat 1 | H21 heat 2 | H21 heat 3 | H21 heat 4 | H21 heat 5 | D20 heat 1 | D20 heat 2 | D20 heat 3 | D20 heat 4 | H20 heat 1 | H20 heat 2 | H20 heat 3 | H20 heat 4 | D18 heat 1 | D18 heat 2 | D18 heat 3 | D18 heat 4 | H18 heat 1 | H18 heat 2 | H18 heat 3 | H18 heat 4 | D21 A-final | D21 B-final | D21 C-final | D21 D-final | H21 A-final | H21 B-final | H21 C-final | H21 D-final | H21 E-final | D20 A-final | D20 B-final | D20 C-final | D20 D-final | H20 A-final | H20 B-final | H20 C-final | H20 D-final | D18 A-final | D18 B-final | D18 C-final | D18 D-final | H18 A-final | H18 B-final | H18 C-final | H18 D-final

D21 heat 1

6 350 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BillstamOK Linné48:107:35
2Josefine EngströmAlfta-Ösa OK50:58+2:488:01
3Kristin LöfgrenOK Kolmården51:11+3:018:03
4Sara EskilssonHaninge SOK53:11+5:018:22
5Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna54:34+6:248:35
6Johanna ÖbergOK Hällen55:36+7:268:45
7Sofie JohanssonOK Linné56:59+8:498:58
8Kajsa RisbyOK Kåre57:16+9:069:01
9Elin Dahlstedt-TyskLeksands OK57:22+9:129:02
10Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK57:27+9:179:02
11Lena GillgrenStora Tuna OK58:17+10:079:10
12Elisa ElstnerOK Linné58:53+10:439:16
13Fredrika VångellLinköpings OK59:19+11:099:20
14Alva OlssonVästerås SOK59:21+11:119:20
15Elin SjölanderOK Rodhen1:00:27+12:179:31
16Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK1:01:01+12:519:36
17Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK1:01:07+12:579:37
18Rebecka NylinOK Tisaren1:02:40+14:309:52 Ladda ner rutt i gpx-format
19Josefin AronssonOK Tisaren1:03:52+15:4210:03
20Linda ByströmStora Tuna OK1:08:21+20:1110:45
21Lisa RönnolsOK Linné1:09:27+21:1710:56
22Malin AnderssonOK Nolaskogsarna1:09:47+21:3710:59
23Sofia LevinOK Tyr1:09:50+21:4010:59
24Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:27:51+39:4113:50
25Rebecka AdolfssonOK Kåre1:30:48+42:3814:17
Christina Løvald HellbergTäby OKej godkänd
Petra BaljeuLeksands OKej godkänd
Sofia LundbergGöteborg-Majorna OKej start

D21 heat 2

6 280 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva JurenikovaDomnarvets GOIF55:118:47
2Malin Leijon-LindOK Kolmården55:15+0:048:47
3Therese KlintbergEksjö SOK56:55+1:449:03
4Nadiya VolynskaOK Orion57:21+2:109:07
5Lilian ForsgrenOK Tisaren58:03+2:529:14
6Ida LindkvistLeksands OK58:19+3:089:17
7Johanna LindbergDomnarvets GOIF58:26+3:159:18
8Ursula KadanOK Linné58:40+3:299:20
9Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF58:57+3:469:23
10Inga KazlauskaiteOK Linné59:26+4:159:27
11Lina BäckströmOK Linné1:00:11+5:009:35
12Olga RieznychenkoIFK Moras OK1:00:50+5:399:41
13Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK1:01:01+5:509:42
14Elsa JanssonJärla Orientering1:03:01+7:5010:02
15Sofia SalomonssonLinköpings OK1:04:07+8:5610:12
16Lovisa PerssonOK Tisaren1:04:08+8:5710:12
17Rasa PtasekaiteOK Linné1:04:34+9:2310:16
18Elin DahlinDomnarvets GOIF1:05:08+9:5710:22
19Sara RappIFK Moras OK1:08:40+13:2910:56
20Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK1:08:55+13:4410:58
21Martina KarlssonStora Tuna OK1:09:07+13:5611:00
22Johanna HallbergUmeå OK1:11:39+16:2811:24
23Susanna MårtenssonStora Tuna OK1:11:44+16:3311:25
24Louise MarkstedtOK Södertörn1:17:42+22:3112:22
25Maria BoisLeksands OK1:18:57+23:4612:34
26Annika BjörkDomnarvets GOIF1:19:28+24:1712:39
27Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen1:37:59+42:4815:36

D21 heat 3

6 230 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK50:308:06
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF51:37+1:078:17
3Maria MagnussonSävedalens AIK52:45+2:158:28
4Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK55:13+4:438:51
5Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK55:50+5:208:57
6Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK57:28+6:589:13
7Linda TakeOK Tyr57:34+7:049:14
8Emma AnderssonSävedalens AIK57:57+7:279:18
9Annika ÖstmanIFK Lidingös Skid o OK58:16+7:469:21
10My WestlundOK Tyr58:30+8:009:23
11Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:01:14+10:449:49
12Kristin HylanderNyköpings OK1:02:29+11:5910:01
13Karin PerssonHagaby GOIF1:02:59+12:2910:06
14Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK1:04:06+13:3610:17
15Elin KarlssonOK Linné1:04:16+13:4610:18
16Amy RankkaLinköpings OK1:04:49+14:1910:24
17Rebecka OlssonOK Skogsfalken1:05:23+14:5310:29
18Ausrine KutkaiteSödertälje-Nykvarn OF1:05:48+15:1810:33
19Rebecka LindbergOK Linné1:07:43+17:1310:52
20Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:08:14+17:4410:57
21Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF1:09:21+18:5111:07
22Samantha SaegerOK Linné1:14:29+23:5911:57
23Linn GrällsOK Kåre1:15:13+24:4312:04
24Lena BirkebaekStora Tuna OK1:15:51+25:2112:10
25Zuzana MacuchovaDomnarvets GOIF1:17:50+27:2012:29
26Olga SlutaAlfta-Ösa OK1:22:37+32:0713:15
27Laura FenyvesiIFK Moras OK1:24:17+33:4713:31
Ida HyvönenSkattkärrs IFej godkänd
Emma EdejernAlfta-Ösa OKej start

H21 heat 1

9 370 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK57:326:08
2Jan TroengOK Linné1:00:30+2:586:27
3Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:50+3:186:29
4Oleksandr KratovOK Orion1:00:59+3:276:30
5Josef NordlundOK Linné1:02:54+5:226:42
6Joakim SvenskStora Tuna OK1:02:57+5:256:43
7Johan AronssonOK Tisaren1:02:59+5:276:43
8Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:03:15+5:436:45
9Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF1:03:25+5:536:46
10Johan ModigOK Pan-Kristianstad1:03:44+6:126:48
11Rikard ClaessonStora Tuna OK1:04:47+7:156:54
12Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:05:08+7:366:57
13Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:06:00+8:287:02
14Tomas StenströmOK Linné1:06:43+9:117:07
15Nils OlssonStora Tuna OK1:08:33+11:017:18
16Mathias HallménAttunda OK1:09:10+11:387:22
17Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna1:09:49+12:177:27
18Lasse JanssonGävle OK1:09:50+12:187:27
19Viktor LarssonHagaby GOIF1:10:16+12:447:29
20Tobias EliassonSundsvalls OK1:12:36+15:047:44
21Stefan SjölundSkogslöparna1:12:50+15:187:46
22Greger TyskLeksands OK1:14:15+16:437:55
23Erik LindIFK Umeå1:14:43+17:117:58
24Tommy SöderbergOK Hällen1:15:51+18:198:05
25Simon SjöhedGävle OK1:16:19+18:478:08
26Joel SjölanderIFK Umeå1:21:38+24:068:42
27Göran AnlindOK Skärmen1:24:30+26:589:01
28Simon HedlundÄrla IF1:24:38+27:069:01
29Jan MobergGävle OK1:48:06+50:3411:32
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd

H21 heat 2

9 280 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna57:406:12
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OK58:22+0:426:17
3Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:00:57+3:176:34
4Albin RidefeltOK Linné1:02:22+4:426:43
5Erik PetterssonOK Denseln1:02:57+5:176:47
6Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:03:04+5:246:47
7Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:03:47+6:076:52
8Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:54+6:146:53
9Pavlo UshkvarokSödertälje-Nykvarn OF1:05:37+7:577:04
10Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna1:06:24+8:447:09
11Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna1:06:57+9:177:12
11Johan NordlundLeksands OK1:06:57+9:177:12
13Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:07:36+9:567:17
14Fredrik EliassonIK Stern1:08:01+10:217:19
15Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK1:08:07+10:277:20
16Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK1:11:03+13:237:39
17Börje PaulerSkogslöparna1:11:14+13:347:40
18Niklas OlofssonHelsingborgs SOK1:12:13+14:337:46
19Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:13:49+16:097:57 Ladda ner rutt i gpx-format
20Anton TynongGävle OK1:14:13+16:337:59
21Johan HameliusOK Linné1:15:09+17:298:05
22Ola NybergOK Orion1:19:51+22:118:36
23Anders HåkanssonOK Linné1:22:20+24:408:52
24Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:25:44+28:049:14
25Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:28:56+31:169:35
26Johan ErikssonGävle OK1:29:26+31:469:38
27Johan WikströmOK Tyr1:32:26+34:469:57
Anders JanssonTäby OKej godkänd
Viktor LindbergOK Roslagenej start
Matjaz StanfelMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H21 heat 3

9 430 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AttåsOK Tisaren1:01:236:30
2Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:01:39+0:166:32
3Karl WalheimÄrla IF1:04:24+3:016:49
4Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:04:40+3:176:51
5Gustav BergmanOK Ravinen1:05:13+3:506:54
6Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna1:05:24+4:016:56
7Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:05:44+4:216:58
8Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:06:11+4:487:01
9Jonas NordströmTullinge SK1:09:04+7:417:19
10Mattias MillingerOK Linné1:09:11+7:487:20
11Tomas HallménOK Tisaren1:09:51+8:287:24
12Emil AnderssonÄrla IF1:10:00+8:377:25
13Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna1:10:22+8:597:27
14Markus LangStora Tuna OK1:10:33+9:107:28
15Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:11:14+9:517:33
16Henrik LöfåsOK Linné1:12:32+11:097:41
17Janis KumsIK Hakarpspojkarna1:13:58+12:357:50
18Patrik SvedbergGävle OK1:15:59+14:368:03
19Mattias MårtsStora Tuna OK1:16:41+15:188:07
20Jakob AndersonBredaryds SOK1:23:05+21:428:48
21Erik BlomgrenStora Tuna OK1:23:52+22:298:53 Ladda ner rutt i gpx-format
22Johan KärrströmTullinge SK1:24:35+23:128:58
23Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF1:25:41+24:189:05
24Ross SmithOK Linné1:29:54+28:319:32
25Henrik TostebergLinköpings OK1:33:21+31:589:53
26John HartleyOK Ravinen1:40:59+39:3610:42
27David ModigOK Tyr1:47:06+45:4311:21
Oskar SjöbergOK Linnéej godkänd
Anders ÖsterlundVästerås SOKej start

H21 heat 4

9 380 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PilbladIFK Göteborg1:00:076:24
2David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna1:01:46+1:396:35
3William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:02:18+2:116:38
4Jerker LysellRehns BK1:03:06+2:596:43
5Artem PanchenkoIFK Moras OK1:03:45+3:386:47
6Olle KaleredOK Denseln1:04:39+4:326:53
7Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna1:04:51+4:446:54
8Erik EngstrandIFK Göteborg1:06:40+6:337:06
9Leif BaderOK Kåre1:06:52+6:457:07
10Jesper LysellRehns BK1:07:46+7:397:13
11Jakob EnmarkGävle OK1:07:47+7:407:13
12Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna1:08:06+7:597:15
13Lukas PetersonIFK Umeå1:08:43+8:367:19
14Oskar DanielsAttunda OK1:10:26+10:197:30
15Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:10:39+10:327:31
16Patrik LindÄrla IF1:13:13+13:067:48
17Oscar VångellÄrla IF1:14:37+14:307:57
18Hans PerssonGävle OK1:16:39+16:328:10
19Jonas EngströmOK Hällen1:17:06+16:598:13
20Andreas HolmqvistHestra IF1:17:13+17:068:13
21Viktor AntonssonEksjö SOK1:18:13+18:068:20
22Johan LindahlTäby OK1:18:39+18:328:23
23Peter ErikssonLinköpings OK1:21:24+21:178:40
24Nick BarrableOK Ravinen1:26:11+26:049:11
25Henrik HammasAttunda OK1:33:27+33:209:57
26Clément FumeyTullinge SK1:35:16+35:0910:09
Emil KaleredOK Denselnej godkänd
Göran WinbladRehns BKej godkänd
Rickard BörjessonHestra IFej godkänd
Nils SpetzUlricehamns OKej godkänd
Evan BarrOK Linnéej start
Oskar CarlborgOK Hällenej start

D20 heat 1

4 910 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK41:538:31
2Julia LauriOK Tisaren43:47+1:548:55
3Lovisa AdolfssonTullinge SK45:53+4:009:20
4Linda LindkvistLeksands OK46:08+4:159:23
5Ellinor TjernlundOK Vilse 8746:53+5:009:32
6Lisa AnderssonÄrla IF48:56+7:039:57
7Jenny ErikssonOK Kåre49:01+7:089:58
8Amilia BjörklundSävedalens AIK50:06+8:1310:12
9Anna Nilsson-SimkovicsUlricehamns OK51:03+9:1010:23
10Erika LindqvistSävedalens AIK52:53+11:0010:46
11Therese EnengeBredareds IF53:17+11:2410:51
12Sofie SvenssonVimmerby OK53:25+11:3210:52
13Josefin TjernlundOK Vilse 8754:01+12:0811:00
14Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna55:11+13:1811:14
15Rebecka HeinrupTullinge SK55:33+13:4011:18
16Agnes AdolfssonVimmerby OK55:59+14:0611:24
17Lisa LindgrenStora Tuna OK56:46+14:5311:33
18Linnea DanielsAttunda OK57:37+15:4411:44
19Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK58:06+16:1311:49
20Hedvig MarkgrenTäby OK59:17+17:2412:04
21Maja PetterssonOK Vilse 8759:38+17:4512:08
22Kajsa HammarströmOK Hällen1:03:05+21:1212:50
23Emma BergströmOK Vargen1:07:59+26:0613:50
24Anette ÖnerudOK Ravinen1:09:32+27:3914:09
25Evelina ChristofferssonOK Renen1:13:15+31:2214:55
Madeleine AttforsSävedalens AIKej godkänd
Samantha AhlgrenOK Roslagenej godkänd
Lina NilssonUlricehamns OKej godkänd

D20 heat 2

4 970 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RisbyOK Kåre45:469:12
2Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK46:44+0:589:24
3Elin MånssonOK Löftan46:59+1:139:27
4Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné47:01+1:159:27
5Linnea SundströmOK Renen50:06+4:2010:04
6Karin E. GustafssonHagaby GOIF51:27+5:4110:21
7Annie ForsbergOK Ravinen51:55+6:0910:26
8Amanda LeoBredaryds SOK52:23+6:3710:32
9Susen LöschÄrla IF53:10+7:2410:41
10Helena MarkstedtOK Södertörn55:27+9:4111:09
11Amanda ThellsénOK Roxen55:36+9:5011:11
12Johanna ErlandssonOK Skogsfalken55:48+10:0211:13
13Sara LundstenVittjärvs IK56:48+11:0211:25
14Elin SvenssonNässjö OK57:23+11:3711:32
15Johanka SimkovaIFK Moras OK59:05+13:1911:53
16Sara JonssonOK Klyftamo59:10+13:2411:54
17Joline IngelssonOK Hammaren1:00:29+14:4312:10
18Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:00:37+14:5112:11
19Frida ErkersLeksands OK1:03:14+17:2812:43
20Viktoria HelmerssonOckelbo OK1:04:29+18:4312:58
21Anna LindeOK Linné1:08:56+23:1013:52
22Lina LångStora Tuna OK1:10:30+24:4414:11
23Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna1:12:19+26:3314:33
24Jessica LevinOK Tyr1:15:56+30:1015:16
Linnea HolmqvistHagaby GOIFej godkänd
Lovisa HanssonBredareds IFej start

H20 heat 1

7 490 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mandus RidefeltOK Linné50:426:46
2Jens WängdahlNyköpings OK52:00+1:186:56
3Emil SvenskStora Tuna OK52:05+1:236:57
4Oskar SvenssonFinspångs SOK53:38+2:567:09
5Erik BomanGävle OK53:53+3:117:11
6Johan HögstrandMarkbygdens OK55:04+4:227:21
7Love SintringHagaby GOIF55:05+4:237:21
8Fredrik MattssonOK Kåre57:58+7:167:44
9Hugo MattssonSkåneslättens OL58:22+7:407:47
10Andreas HolmbergIFK Moras OK59:37+8:557:57
11Pontus PeterssonOK Orion1:00:03+9:218:01
12Karl-Johan WestbergIFK Moras OK1:01:05+10:238:09
13Kalle BergmanOK Ravinen1:01:14+10:328:10
14Ian LawfordMalungs OK Skogsmårdarna1:01:30+10:488:12
15Martin LarssonHestra IF1:02:14+11:328:18
16Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF1:02:31+11:498:20
17Daniel SvenssonIFK Moras OK1:03:24+12:428:27
18Erik MagnussonOK Nolaskogsarna1:03:57+13:158:32
19Axel WrådheAttunda OK1:05:09+14:278:41
20Love BerzellAttunda OK1:06:32+15:508:52
21Anders JohanssonRehns BK1:06:50+16:088:55
22Andreas BerganderEksjö SOK1:08:05+17:239:05
23Oscar BjörckOK Älme1:10:19+19:379:23
24Oskar AnderssonIK Hakarpspojkarna1:11:35+20:539:33
25Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:13:24+22:429:47
26Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:14:41+23:599:58
27Simon SkogmanMarkbygdens OK1:22:16+31:3410:59
28Róbert BarcíkOK Kåre1:22:48+32:0611:03
29Andreas NilssonMarkaryds FK1:35:33+44:5112:45
30Nils ErkersLeksands OK1:42:12+51:3013:38
Karl DannbringSkåneslättens OLej godkänd
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej start

H20 heat 2

7 440 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marius Thrane ØdumIFK Göteborg48:166:29
2Fredrik EdénOK Kåre48:51+0:356:33
3Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF51:55+3:396:58
4Linus RappIFK Moras OK54:09+5:537:16
5Erik ClassonOK Orinto54:23+6:077:18
6Magnus GlänneforsSöders-Tyresö54:59+6:437:23
7Marcus JanssonKFUM Örebro OK55:02+6:467:23
8Fredrik IngelssonRehns BK55:55+7:397:30
9Anton HallorOK Tisaren56:13+7:577:33
10Albin AnderssonMarkbygdens OK57:29+9:137:43
11Martin JanssonOK Rodhen57:33+9:177:44
12Simon SmedbergOK Skogsfalken58:38+10:227:52
13Niklas AldénOK Linné59:24+11:087:59
14Gleb TikhonovRehns BK59:54+11:388:03
15Erik SköldLinköpings OK1:00:00+11:448:03
16Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:01:53+13:378:19
17Marcus BerggrenNyköpings OK1:02:28+14:128:23
18Måns BrännebyOK Kolmården1:03:34+15:188:32
19Albin SjöhedGävle OK1:03:43+15:278:33
20Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OK1:04:30+16:148:40
21Jesper SjögrenOK Kullingshof1:05:04+16:488:44
22Philip PålssonSkåneslättens OL1:05:40+17:248:49
23Andreas CallebergRehns BK1:06:31+18:158:56
24Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:36+20:209:13
25Martin RegbornHagaby GOIF1:10:44+22:289:30
26Charlie StoltRehns BK1:11:41+23:259:38
27Johan ForsgrenOK Kåre1:12:46+24:309:46
28Martin AhlbergerHestra IF1:13:10+24:549:50
29Andreas BergqvistStora Tuna OK1:18:03+29:4710:29
30Fredrik BjernulfSundbybergs IK1:31:40+43:2412:19
Henrik JonssonOK Rodhenej godkänd
John BörjessonHestra IFej godkänd
Mårten LundquistSundbybergs IKej start

D18 heat 1

4 360 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SandbergSäterbygdens OK38:088:44
2Olivia KollbergEksjö SOK39:58+1:509:10
3Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK41:41+3:339:33
4Malin LeanderssonOK Tyr41:59+3:519:37
5Amanda HanssonBredaryds SOK43:33+5:259:59
6Laura DAngeloAttunda OK44:36+6:2810:13
7Agnes LeoBredaryds SOK45:10+7:0210:21
8Moa SvenssonNässjö OK46:06+7:5810:34
9Charlotte SandbergOK Roslagen47:07+8:5910:48
10Evelina WickbomVittjärvs IK47:22+9:1410:51
11Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL47:31+9:2310:53
12Emma BacklundSäterbygdens OK47:36+9:2810:55
13Kristin OlovssonRehns BK48:01+9:5311:00
14Stina NilssonUmeå OK49:22+11:1411:19
15Elin HögstrandMarkbygdens OK49:26+11:1811:20
16Ida KallurOK Ravinen50:25+12:1711:33
17Junia BirgerssonVisborgs OK51:06+12:5811:43
18Johanna LarssonKöping-Kolsva OK53:43+15:3512:19
19Sofie GustafssonOK Tyr57:10+19:0213:06
20Akvile PreiksaiteAlfta-Ösa OK59:44+21:3613:42
21Hanna WedinAlmby IK1:00:12+22:0413:48
22Maria AnderssonVästerbergslagens OL1:01:02+22:5413:59
23Mikaela RönnbäckVisborgs OK1:01:17+23:0914:03
24Lydia MartinssonOK Tyr1:01:42+23:3414:09
25Linnéa EngstedtTullinge SK1:03:06+24:5814:28
26Johanna NäslundOK Nolaskogsarna1:04:58+26:5014:54
27Ida RydbergFinspångs SOK1:05:40+27:3215:03
28Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna1:13:50+35:4216:56
29Linnea MalmbergStora Tuna OK1:14:48+36:4017:09
30Sofia JohanssonOK Alehof1:17:43+39:3517:49
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej start

D18 heat 2

4 340 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KlintbergEksjö SOK42:449:50
2Sara HagströmFalköpings AIK OK44:27+1:4310:14
3Linnea AdolfssonTullinge SK44:36+1:5210:16
4Alice HugossonSundsvalls OK46:04+3:2010:36
5Malin WidénUddevalla OK46:12+3:2810:38
6Lisa HolerEksjö SOK46:33+3:4910:43
7Mathilda KarlssonOK Rodhen47:39+4:5510:58
8Elin HåkanssonOK Kolmården48:13+5:2911:06
9Josefin WallenhammarHagaby GOIF49:24+6:4011:22
10Johanna LindgrenIF Hallby SOK49:45+7:0111:27
11Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK50:41+7:5711:40
12Erica PetterssonSjövalla FK52:59+10:1512:12
13Tove ForshällenAttunda OK53:11+10:2712:15
14Siri JeppssonKatrineholms OK53:57+11:1312:25
15Josefin AnderssonMarkbygdens OK56:27+13:4313:00
16Linnea WahlgrenSjövalla FK57:09+14:2513:10
17Channa LönneSkarpnäcks OL57:20+14:3613:12
18Julia AdolfssonOK Kåre59:05+16:2113:36
19Frida HedinHjärnarps GH OL59:44+17:0013:45
20Lisa WallinMarkbygdens OK1:00:48+18:0414:00
21Veronica LindgrenOK Skogshjortarna1:01:45+19:0114:13
22Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:02:33+19:4914:24
23Ida SundströmOK Renen1:03:40+20:5614:40
24Lisa SundströmOK Renen1:07:25+24:4115:32
25Emmeli AxmalmSävedalens AIK1:09:26+26:4215:59
26Josefine TuoremaaVittjärvs IK1:12:21+29:3716:40
27Sophie ErikssonÄrla IF1:15:46+33:0217:27
28Ida WenkloKungälvs OK1:17:38+34:5417:53
Kajsa EngströmOK Kåreej start
Ebba Jansson JärplingOK Klemmingenej start
Karin SvenssonFinspångs SOKej start

D18 heat 3

4 430 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon-LindHaninge SOK38:528:46
2Julia OhlssonUddevalla OK44:22+5:3010:00
3Amelie EkströmOK Kåre44:54+6:0210:08
4Elina Von KrusenstiernaOK Kåre45:36+6:4410:17
5Frida BrogrenKungälvs OK47:19+8:2710:40
6Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL47:52+9:0010:48
7Amanda BlennowFalköpings AIK OK48:49+9:5711:01
8Moa EnmarkGävle OK49:20+10:2811:08
9Rebecka HylanderNyköpings OK50:25+11:3311:22
10Jessica NilssonOK Torfinn50:37+11:4511:25
11Frida LövgrenIFK Moras OK51:14+12:2211:33
12Stina MagnussonOK Nolaskogsarna51:34+12:4211:38
13Anna WallinSjövalla FK52:03+13:1111:44
14Tove LagerbergOK Södertörn53:54+15:0212:10
15Sanna SkoogKils OK54:15+15:2312:14
16Elin BlickOK Alehof55:42+16:5012:34
17Agnes Leffler-RosendahlOK Renen57:22+18:3012:56
18Hanna BerglundOK Kåre59:40+20:4813:28
19Hanna GustafssonOK Kåre1:00:21+21:2913:37
20Elin ClassonOK Orinto1:00:41+21:4913:41
21Julia SipolaVittjärvs IK1:01:03+22:1113:46
22Felicia StuhlhoferOK Landehof1:02:30+23:3814:06
23Hanna SahlinOK Kåre1:06:18+27:2614:57
24Klara PålssonKungälvs OK1:15:20+36:2817:00
25Alexandra LengquistTullinge SK1:20:31+41:3918:10
26Beatrice HuhtaOK Måsen1:30:53+52:0120:30
Cecilia ImarkTullinge SKej godkänd
Anna WehlinSkogspojkarnas OKej godkänd
Sofia SjögrenOK Kullingshofej godkänd
Hanna ErikssonIFK Moras OKej start

H18 heat 1

6 680 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JohanssonOK Orion45:286:48
2Jonatan AronssonOK Tisaren48:19+2:517:13
3Oskar LundqvistOK Orion49:37+4:097:25
4Emil GranqvistOK Ravinen50:04+4:367:29
5William ErikssonHögåkers OK50:12+4:447:30
6Arvid VågLerums SOK52:15+6:477:49
7Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF52:19+6:517:49
8Henrik AnderssonBredaryds SOK52:33+7:057:52
9Niklas GustafssonOK Tisaren52:55+7:277:55
10Daniel RoosAttunda OK53:16+7:487:58
11David MellinSundbybergs IK54:50+9:228:12
12Erik LindgrenKFUM Örebro OK56:31+11:038:27
13Sixten WalheimRobertsfors IK56:41+11:138:29
14Oscar NykvistJönköpings OK58:00+12:328:40
15Emil WikströmOK Tyr58:10+12:428:42
16Kevin StåhlJärbo OK58:23+12:558:44
17David HectorSnättringe SK58:41+13:138:47
18Albin DetterfeltLinköpings OK59:55+14:278:58
19Filip Axelsson MeyersonOK Linné1:01:01+15:339:08
20Erik BerzellAttunda OK1:02:01+16:339:17
21Johan BöniGöteborg-Majorna OK1:05:34+20:069:48
22Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering1:05:54+20:269:51
23Johan SandlundOK Njudung1:08:44+23:1610:17
24Johan IvarssonOK Kullingshof1:08:55+23:2710:19
25Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL1:11:13+25:4510:39
26Jesper TibellLånghundra IF1:11:55+26:2710:45
27Christian Løchting ThunbergOK Roslagen1:27:39+42:1113:07
28Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:29:15+43:4713:21
29Anton DanielsAttunda OK1:30:25+44:5713:32
Gustaf SparrevikLerums SOKej godkänd

H18 heat 2

6 590 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens RönnolsTäby OK44:536:48
2Thor NørskovIFK Göteborg46:44+1:517:05
3Leif SvenssonOK Tisaren47:54+3:017:16
4Philip PerssonOK Orion48:22+3:297:20
5Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna49:01+4:087:26
6Rudolfs ZernisÄrla IF49:31+4:387:30
7Martin GelinderAttunda OK49:51+4:587:33
8Max BerggrenOK Denseln50:03+5:107:35
9Didrik HallNyköpings OK50:42+5:497:41
10Oskar AndrénOK Tisaren51:15+6:227:46
11Fredrik WigertzLånghundra IF54:19+9:268:14
12Carl NäslundVästerås SOK54:46+9:538:18
13Daniel NilssonNyköpings OK54:48+9:558:18
14Johan SöderlundLeksands OK57:22+12:298:42
15Jefta LangerakJärfälla OK58:20+13:278:51
16Victor FlingmarkUddevalla OK1:01:10+16:179:16
17Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad1:02:10+17:179:26
18Andreas ZeijlonOK Hällen1:04:24+19:319:46
19Henrik HåkanssonOK Kolmården1:05:07+20:149:52
20Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg1:05:10+20:179:53
21Simon LundinFinspångs SOK1:06:30+21:3710:05
22Karl ModigOK Alehof1:07:52+22:5910:17
23Jonas RinnbäckOK Ravinen1:08:11+23:1810:20
24Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK1:08:56+24:0310:27
25Håkan PalmOK Klemmingen1:17:45+32:5211:47
26Emil AnderssonTullinge SK1:17:56+33:0311:49
27Simon KappelGotlands Bro OK1:38:28+53:3514:56

H18 heat 3

6 620 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Assar HellströmOK Ravinen48:087:16
2Erik KarlssonMålilla OK51:36+3:287:47
3Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna51:52+3:447:50
4Fredrik AhnlénOK Hammaren53:00+4:528:00
5Jakob WahlIK Vista53:08+5:008:01
6Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb53:30+5:228:04
7Pontus KarlssonMarkbygdens OK54:04+5:568:10
8Simon AnderssonOK Rodhen54:06+5:588:10
9Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK54:56+6:488:17
10Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF56:23+8:158:31
11Björn CederbergVänersborgs SK56:33+8:258:32
12Erik LenningSkåneslättens OL56:39+8:318:33
13Albin AxelssonMullsjö SOK56:47+8:398:34
14Erik AnderssonOK Orion57:10+9:028:38
15Rasmus LarssonOK Alehof57:44+9:368:43
16Jakob IvarssonHaninge SOK58:02+9:548:45
17Anton NilssonOK Tranan59:42+11:349:01
18Gustav BoquistIK Uven1:02:17+14:099:24
19Anton KarlssonOK Kullingshof1:02:59+14:519:30
20William NilssonOK Södertörn1:03:53+15:459:39
21Carl BomanVästerås SOK1:04:25+16:179:43
22Sebastian AgerhällOK Tisaren1:11:15+23:0710:45
23Olle ForsbergOK Ravinen1:12:54+24:4611:00
24Anton PerssonOK Pan-Kristianstad1:13:51+25:4311:09
25Anton BlomdahlTullinge SK1:14:05+25:5711:11
26Simon MarteliusAttunda OK1:25:56+37:4812:58
27Oscar StenbergOK Skogshjortarna1:28:32+40:2413:22
28Pontus JanssonKungälvs OK1:30:57+42:4913:44
29Jesper LundHaninge SOK1:32:07+43:5913:54
Ludvig NilssonKFUM Örebro OKej godkänd
Jesper Kullin AlfredssonOK Tyrej godkänd
Daniel BengtssonTullinge SKej godkänd
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Jonathan KarlssonOK Tisarenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser