Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Täby Ok

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Täby Ok
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: tisdag 29 maj 2012

Öppen motion 1

2 100 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Iris SchölinTäby OK25:4512:15
2Eva HagrotTäby OK33:13+7:2815:49
3Simon NystedtTäby OK33:16+7:3115:50
4Sebastian EklundTäby OK33:35+7:5015:59
5Jonatan TrolåsTäby OK33:38+7:5316:00
6Emili EklundTäby OK33:59+8:1416:10
7Malin HanssonTäby OK34:12+8:2716:17
8Göran HanssonTäby OK34:14+8:2916:18
9Ingrid CarlssonTäby OK34:58+9:1316:39
10Karin HanssonTäby OK36:14+10:2917:15
11Filip LindqvistTäby OK39:07+13:2218:37
12Victor HenningssonTäby OK39:33+13:4818:50
13Lovisa BrinckTäby OK39:46+14:0118:56
14Gustav TorsenTäby OK41:05+15:2019:33
15Loise TorsénTäby OK41:07+15:2219:34
16Tinde JosefssonTäby OK44:19+18:3421:06
17Ida SvenssonTäby OK44:32+18:4721:12
18Alva LeppänenTäby OK44:35+18:5021:13
19Alice RökenTäby OK46:04+20:1921:56
20Lars LundemarkKlubblös46:05+20:2021:56
21Elilia HagrotTäby OK46:37+20:5222:11
22Fredrika NordqustTäby OK46:40+20:5522:13
23Elsa SvenssonTäby OK47:05+21:2022:25
24Vilmar HagrotTäby OK47:11+21:2622:28
25Sandra RosenqvistTäby OK50:58+25:1324:16
26Petronella HedenlundTäby OK53:43+27:5825:34
27Arvid HedenlundTäby OK55:12+29:2726:17
28Amanda SannicoloTäby OK58:31+32:4627:51
29Ella KoertgeTäby OK58:46+33:0127:59
30Ann marie AnderssonTäby OK1:05:49+40:0431:20
31Simon WedinTäby OK3:32:00+3:06:151:40:57
Moa LeppänenTäby OKej godkänd
Karl SchölinTäby OKej godkänd
Elias LjungdellTäby OKej godkänd

Öppen motion 3

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HerbertTäby OK22:328:02
2Anton HänströmTäby OK25:19+2:479:02
3Jonas HellströmKlubblös39:49+17:1714:13
4Fredrik HanssonTäby OK40:39+18:0714:31
5Tobias AndersonTäby OK44:06+21:3415:45
6Nickolina HedenlundTäby OK48:37+26:0517:21
7Jan SteinTäby OK54:52+32:2019:35
8Ingrid GunnarsonTäby OK57:58+35:2620:42
9Viliam SteinKlubblös58:27+35:5520:52
10Martin Mededin TeinTäby OK58:28+35:5620:52
11Victor SannicoloTäby OK59:58+37:2621:25

Öppen motion 4

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl MohlinOK Linné41:3610:08
2Seth WimanTäby OK45:20+3:4411:03
3Magnus HildingKlubblös45:29+3:5311:05

Öppen motion 5

3 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas CarlssonTäby OK34:108:45
2Stefan HörnströmKlubblös41:06+6:5610:32
3Mats BrandonKlubblös43:28+9:1811:08
4My RönnolsTäby OK45:43+11:3311:43
5Ingrid StrömTäby OK48:07+13:5712:20
6Ann SvenssonTäby OK50:19+16:0912:54
7Anna HerbertTäby OK1:05:36+31:2616:49

Öppen motion 6

5 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David PetterssonTäby OK31:105:46
2Johan PalmgrenTäby OK36:38+5:286:47
3Mats HerbertTäby OK40:56+9:467:34
4Anders NilssonTäby OK42:36+11:267:53
5Hedvig MarklundKlubblös43:10+12:007:59
6Lars HörnströmTäby OK43:12+12:028:00
7Sten-Olof MattsonLeksands OK47:06+15:568:43
8Gustav AfedalTäby OK49:45+18:359:12
9Gabriel LundvallTäby OK51:39+20:299:33
10Birgitta OlssonTäby OK52:15+21:059:40
11Anders LindgrenHerrljunga SK Skid o OL53:43+22:339:56
12Martin OlssonTäby OK56:46+25:3610:30
13Leif LundquistEnebybergs IF58:46+27:3610:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser