Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt 7an

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt 7an
Arrangörsorganisation: OK Mark
Datum: torsdag 1 mars 2012

Dam 2,5km

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alma HjertbergIK Ymer36:58
2Alva KnutssonRydboholms SK37:02+0:04
3Gina TellnorBredareds IF37:31+0:33
4Marie LichtenbergBredareds IF37:46+0:48
Hanna LandergrenHestra IFdiskvalificerad

Dam 3,5km

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara KindlundOK Tranan51:11
2Hanna LindströmOK Tranan51:23+0:12
3Lina LandergrenHestra IF51:27+0:16
4Alice AronengHestra IF51:42+0:31
5Sofia GrahnHestra IF53:53+2:42
6Emma NilssonOK Tranan53:59+2:48
7Anne UddMarkbygdens OK1:01:48+10:37
8Gunnel SvenssonOK Tranan1:03:19+12:08
Ebba HjertbergIK Ymerej start

Dam 5km

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin HögstrandMarkbygdens OK56:49
2Hillevi ErikssonIF Hallby SOK1:13:50+17:01

Herr 2,5km

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas LennartssonRydboholms SK42:55
2Emil EksbergRydboholms SK46:29+3:34
3Totte HolmMarkbygdens OK1:14:48+31:53

Herr 3,5km

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alexander SörqvistBredareds IF55:35
2Stig GustafssonIK Ymer1:00:57+5:22
3Anders SörqvistBredareds IF1:05:52+10:17

Herr 5km

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan LundOK Orinto45:56
2Lennart KarlssonMarkbygdens OK49:45+3:49
3Per-Olof LarssonHestra IF49:58+4:02
4Martin FriskMarkbygdens OK52:18+6:22
5Victor HelgessonHestra IF55:12+9:16
6Carl-Henry AnderssonOK Orinto56:19+10:23
7Erik ForsHestra IF57:46+11:50
8Fredrik PlumppuBredareds IF1:00:51+14:55
9Åke JohanssonRydboholms SK1:01:00+15:04
Torgny PetterssonMarkbygdens OKdiskvalificerad
Peter Lillen NilssonOK Trananej start

Herr 8km

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Markus LarssonHestra IF59:39
2Filip GrahnHestra IF59:59+0:20
3Fredrik HerderssonMarkbygdens OK1:00:23+0:44
4Rickard BörjessonHestra IF1:02:33+2:54
5Magnus HomannOK Orinto1:10:28+10:49
6Peter GrahnHestra IF1:19:27+19:48
7Niklas FriskMarkbygdens OK1:35:43+36:04
Samuel PlumppuBredareds IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser