Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skigo Cup 12 Sprint (Final)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skigo Cup 12 Sprint (Final)
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: söndag 11 mars 2012

D21

3 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin VedinSundsvalls OK18:475:39
Ida JanssonOK Renenej start

H21

3 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik NordbergBergnäsets AIK13:424:07
2Markus LundholmOK Renen14:14+0:324:17
3Tage NordbergBergnäsets AIK18:40+4:585:37
4Henrik FröjdRehns BK19:53+6:115:59
5Fredrik EngströmOK Renen20:32+6:506:11
Linus BohmanHjärnarps GH OLej godkänd

D20

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine TuoremaaSävast Ski Team IF19:295:52
2Emma BergströmOK Vargen20:17+0:486:06
3Agnes Leffler-RosendahlOK Renen21:56+2:276:36
Lisa SundströmOK Renenej start

H20

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip SalénOK Renen15:464:44
2Victor HenrikssonSeskarö IF18:09+2:235:28
Jonas LarsonBergnäsets AIKej start

D16

3 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida NordlundPiteå IF18:185:46
2Isabel SalénOK Renen20:12+1:546:22
3Linnéa NordbergBergnäsets AIK21:20+3:026:43
4Emelie GranbergPiteå IF22:36+4:187:07
5Signe Leffler-RosendahlOK Renen25:45+7:278:07
6Sigrid HolmgrenOK Renen29:06+10:489:10
Elin BergströmOK Vargenej godkänd

H16

3 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle HenrikssonGammelstads IF16:155:07
2Nils HenrikssonSeskarö IF17:16+1:015:26
3Oscar ÖqvistBergnäsets AIK22:06+5:516:58
Filip SjöströmArvidsjaurs OKej start

D14

3 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna E TuoremaaSävast Ski Team IF20:466:33
2Elin NordlundPiteå IF22:14+1:287:00
3Johanna LundkvistOK Vargen25:15+4:297:57
4Kristina TholerudÖvertorneå IF27:01+6:158:31
5Elin LundgrenSävast Ski Team IF28:54+8:089:07
6Rebecca FahlgrenVittjärvs IK32:35+11:4910:16

H14

3 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WickbomSävast Ski Team IF19:556:16
2Martin GranbergPiteå IF24:21+4:267:40
Robin SalénOK Renenej godkänd

D12

1 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KarlssonÄlvsby IF OK20:2910:57
2Sofia LundkvistOK Vargen26:21+5:5214:05
3Edit KarlssonÄlvsby IF OK50:30+30:0127:00

H12

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel LarssonGammelstads IF15:498:27
2Karl TuuriÄlvsby IF OK17:46+1:579:30

D35

3 320 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Agneta HolmgrenBergnäsets AIKej start

D45

3 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann EnmanGammelstads IF19:306:09
2Lena TuuriÄlvsby IF OK33:18+13:4810:30
3Maria BergströmOK Vargen52:57+33:2716:42

H45

3 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frans WickbomI 19 IF16:044:50
2Sture NorénÄlvsby IF OK17:43+1:395:20
3Kent TuoremaaSävast Ski Team IF19:21+3:175:49
4Sven ÖhrnerlingOK Renen20:40+4:366:13
5Anders RensgardOK Renen22:45+6:416:51
6Anders AbrahamssonGammelstads IF22:46+6:426:51
7Håkan TholerudÖvertorneå IF23:11+7:076:58
8Kjell HenrikssonSeskarö IF25:47+9:437:45
9Roland LarssonGammelstads IF26:23+10:197:56
Krister RosendahlOK Renenej godkänd

D55

3 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WennbergOK Renen23:077:17
2Irene DanielssonPiteå IF32:19+9:1210:11

H55

3 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell SandströmBodens BK19:436:13
2Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK22:00+2:176:56
3Eje AnderssonBodens BK22:27+2:447:04
4Torbjörn LundbergPiteå IF26:37+6:548:23
Matts EngvallBodens BKej start
Robert SvartholmGammelstads IFej start
Hans YlipääSeskarö IFej start

D65

3 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF32:1410:10

H65

3 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo JohanssonIK Örnen17:415:34
2Conny LagerskogArvidsjaurs OK22:12+4:317:00
3Sven-Ivan GrönlundOK Renen23:27+5:467:23
4Birger LundbergArvidsjaurs OK24:15+6:347:38
5Clas-Göran LundBodens BK26:58+9:178:30
6Karl Erik NyströmSeskarö IF42:01+24:2013:15
Kjell MörtbergBodens BKej godkänd
Karl-Erik SjöbergÄlvsby IF OKej start

Öppen motion 1

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia WickbomSävast Ski Team IF25:3213:39
2Simon MarkströmOK Renen44:06+18:3423:34

Öppen motion 2

3 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1MAgnus LundgrenSävast Ski Team IF21:316:47
2Karin E TuoremaaSävast Ski Team IF30:19+8:489:33
3Eva LefflerOK Renen51:07+29:3616:07
Karin KarlssonÄlvsby IF OKej godkänd

Öppen motion 3

3 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan KarlssonÄlvsby IF OK19:345:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser