Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Loffelunken

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Loffelunken
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: lördag 15 september 2012

Östersunds OK

62 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Gösta NilssonH80 (1)1:14:02
1Emma SegevallU1 (34)fullföljt
1Eva Bernhardt KilanderD60 (2)40:41
1Ante WernerssonH20 (6)31:05
1Måns ErikssonH12 (9)24:36
1Åsa FribergD12 (9)23:49
1Christina RavaldÖppen motion 4 (11)34:27
2Alva ErikssonU1 (34)fullföljt
2Axel ArnessonH10 (4)32:19+10:40
2Priska RichterD10 (2)41:00+9:36
2Anton KjellssonH20 (6)40:48+9:43
2Marie BjörklundD21 (5)35:24+6:47
3Axel HedströmH10 (4)36:18+14:39
3William PetterssonU1 (34)fullföljt
3Tua DahlgrenD14 (19)30:52+0:57
3Ida DahlgrenD12 (9)27:24+3:35
4Gustav PetterssonH10 (4)37:02+15:23
4Mattias HolmetunÖppen motion 7 (5)50:11+23:30
4Kajsa WickenbergU1 (34)fullföljt
4Inger DahlgrenD40 (11)28:55+2:06
5Gry DahlgrenU2 (35)32:20+10:35
5Rune JohanssonÖppen motion 7 (5)1:00:27+33:46
5Maja WillénD12 (9)29:15+5:26
6Harriet RichterD12 (9)31:15+7:26
7Jonas NorlanderU2 (35)37:09+15:24
7Kajsa SamellU1 (34)fullföljt
7Daniel BerggrenH21 (9)35:51+12:52
8Adam TengbladU1 (34)fullföljt
9Mats LundqvistH40 (14)30:24+9:58
9Nils KonradssonU1 (34)fullföljt
10Erik TengbladU1 (34)fullföljt
10Flisa RavaldU2 (35)40:25+18:40
11Petrus NordbakkU1 (34)fullföljt
12Elsa ArnessonU2 (35)41:33+19:48
12Felicia CaarlsU1 (34)fullföljt
13Erik WillénH40 (14)46:01+25:35
13Elliot CaarlsU1 (34)fullföljt
14Jakob WickenbergU2 (35)44:05+22:20
15Isa WickenbergU2 (35)44:12+22:27
16Filippa JakobssonU2 (35)46:49+25:04
16Oscar BoströmU1 (34)fullföljt
17Hanna LindqvistU1 (34)fullföljt
18Astrid HedströmU1 (34)fullföljt
21Herman HjelmU2 (35)50:59+29:14
22Ella HjelmU2 (35)51:03+29:18
23Tore HambergU2 (35)55:07+33:22
24Olle HambergU2 (35)55:12+33:27
25Melker IsraelssonU2 (35)56:06+34:21
26Fanny IsraelssonU2 (35)56:15+34:30
27Hilda SjöblomU2 (35)56:20+34:35
30Erik HedströmU1 (34)fullföljt
31Polly PetterssonU2 (35)1:21:19+59:34
32Hilda PetterssonU2 (35)1:21:24+59:39
33Olle SjöblomU2 (35)1:22:01+1:00:16
34Måns RavaldU2 (35)1:22:02+1:00:17
Elin HedmanÖppen motion 4 (11)ej godkänd
Greta HedmanU1 (34)ej godkänd
Arvid HedmanU1 (34)ej godkänd
Rasmus WillénH20 (6)ej godkänd
Lars-Eric GahlinH60 (5)ej godkänd
Vilhelm KilanderH20 (6)ej godkänd
Ulrika WillénD40 (11)ej godkänd
Felix Sjölund MyhrU1 (34)ej start
Frida BerggrenU2 (35)ej start
Anders EliassonU2 (35)ej start
Gustav EliassonU2 (35)ej start
Hannes Sjölund MyhrH10 (4)ej start
Evelina WallentinD20 (7)ej start
Freya RichterD14 (19)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser