Officiell resultatlista för VOF-cup medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOF-cup medeldistans
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 11 mars 2012

Bana 1

2 440 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Erika Jeppsson Umedalens IF 38:41 15:51
2 Emil Sjölund Umeå OK 39:30 +0:49 16:11
3 Jonas Kärrlander Umedalens IF 40:01 +1:20 16:24
4 Elias Sjölund Umeå OK 40:02 +1:21 16:24
5 Urban Backman Umeå OK 41:23 +2:42 16:57
Lena Stenberg IFK Umeå diskvalificerad

Bana 2

2 360 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Janna Karlsson Klubblös 45:06 19:06
2 Jonas Jonsson Umeå OK 57:23 +12:17 24:18
3 Jonas Fjellström Klubblös 58:31 +13:25 24:47
4 Tore Fjellström Klubblös 58:34 +13:28 24:48
Isak Lundholm Umeå OK diskvalificerad

Bana 3

4 090 m, 37 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Vidar Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 32:13 7:52
2 Tomas Axelsson OK Löftan 35:30 +3:17 8:40
3 Terho Nevalainen Umeå OK 36:28 +4:15 8:54
4 Stefan Kärrlander Umedalens IF 36:42 +4:29 8:58
5 Roger Karlsson Umeå OK 37:42 +5:29 9:13
6 Bernt Stenberg IFK Umeå 39:26 +7:13 9:38
7 Fredrik Johansson Tegs SK 40:34 +8:21 9:55
8 Magnus Sellstedt UPIF 41:11 +8:58 10:04
9 Lennart Karlsson Umeå OK 42:22 +10:09 10:21
10 Marika Lundin Tjällmo-Godegårds OK 42:46 +10:33 10:27
11 Klara Lundgren Umeå OK 43:27 +11:14 10:37
12 Jenny Wegebro Umeå OK 44:52 +12:39 10:58
13 Gustav Kvarnbrink Umedalens IF 45:20 +13:07 11:05
14 Gunnar Tiger Umeå OK 46:43 +14:30 11:25
15 Peter Mathisen Klubblös 46:57 +14:44 11:28
16 Börje Ljungberg Umeå OK 50:48 +18:35 12:25
17 Backtomas Erson UPIF 51:18 +19:05 12:32
18 Björn Sandström Umeå OK 52:02 +19:49 12:43
19 Andreas Kvarnbrink Umedalens IF 52:42 +20:29 12:53
20 Jenny Danielsson Östersunds OK 53:10 +20:57 12:59
21 Hans-Erik Carlborg IFK Umeå 53:46 +21:33 13:08
22 Caroline Mathisen Umeå OK 54:52 +22:39 13:24
23 Britt Karlsson Umeå OK 55:03 +22:50 13:27
24 Olof Lundgren Umeå OK 55:07 +22:54 13:28
25 Mattias Wadenstein UPIF 57:10 +24:57 13:58
26 Ove Persson Klubblös 57:47 +25:34 14:07
27 Erik Johansson Umeå OK 57:59 +25:46 14:10
28 Louise Karlsson Umeå OK 1:00:01 +27:48 14:40
29 Håkan Eriksson Umeå OK 1:01:17 +29:04 14:59
30 Johan Wegebro Umeå OK 1:01:56 +29:43 15:08
31 Maria Martinsson Klubblös 1:02:37 +30:24 15:18
32 Barbro Nilsson Lundgren Umeå OK 1:03:39 +31:26 15:33
33 Per Lundgren Umeå OK 1:03:40 +31:27 15:33
34 Mattias Karlsson Umeå OK 1:09:04 +36:51 16:53
35 Erik Kärrlander Umedalens IF 1:14:24 +42:11 18:11
36 Stig Esko UPIF 1:15:11 +42:58 18:22
Mattias Vesterberg Umeå OK diskvalificerad

Bana 2+3

6 560 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Kajsa Dahlberg IFK Umeå 1:09:00 10:31
1 Erika Westling Klubblös 1:09:00 10:31
Ann-Sofie Johansson Umeå OK diskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser