Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOF-cup medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOF-cup medeldistans
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 11 mars 2012

Bana 1

2 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika JeppssonUmedalens IF38:4115:51
2Emil SjölundUmeå OK39:30+0:4916:11
3Jonas KärrlanderUmedalens IF40:01+1:2016:24
4Elias SjölundUmeå OK40:02+1:2116:24
5Urban BackmanUmeå OK41:23+2:4216:57
Lena StenbergIFK Umeådiskvalificerad

Bana 2

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janna KarlssonKlubblös45:0619:06
2Jonas JonssonUmeå OK57:23+12:1724:18
3Jonas FjellströmKlubblös58:31+13:2524:47
4Tore FjellströmKlubblös58:34+13:2824:48
Isak LundholmUmeå OKdiskvalificerad

Bana 3

4 090 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK32:137:52
2Tomas AxelssonOK Löftan35:30+3:178:40
3Terho NevalainenUmeå OK36:28+4:158:54
4Stefan KärrlanderUmedalens IF36:42+4:298:58
5Roger KarlssonUmeå OK37:42+5:299:13
6Bernt StenbergIFK Umeå39:26+7:139:38
7Fredrik JohanssonTegs SK40:34+8:219:55
8Magnus SellstedtUPIF41:11+8:5810:04
9Lennart KarlssonUmeå OK42:22+10:0910:21
10Marika LundinTjällmo-Godegårds OK42:46+10:3310:27
11Klara LundgrenUmeå OK43:27+11:1410:37
12Jenny WegebroUmeå OK44:52+12:3910:58
13Gustav KvarnbrinkUmedalens IF45:20+13:0711:05
14Gunnar TigerUmeå OK46:43+14:3011:25
15Peter MathisenKlubblös46:57+14:4411:28
16Börje LjungbergUmeå OK50:48+18:3512:25
17Backtomas ErsonUPIF51:18+19:0512:32
18Björn SandströmUmeå OK52:02+19:4912:43
19Andreas KvarnbrinkUmedalens IF52:42+20:2912:53
20Jenny DanielssonÖstersunds OK53:10+20:5712:59
21Hans-Erik CarlborgIFK Umeå53:46+21:3313:08
22Caroline MathisenUmeå OK54:52+22:3913:24
23Britt KarlssonUmeå OK55:03+22:5013:27
24Olof LundgrenUmeå OK55:07+22:5413:28
25Mattias WadensteinUPIF57:10+24:5713:58
26Ove PerssonKlubblös57:47+25:3414:07
27Erik JohanssonUmeå OK57:59+25:4614:10
28Louise KarlssonUmeå OK1:00:01+27:4814:40
29Håkan ErikssonUmeå OK1:01:17+29:0414:59
30Johan WegebroUmeå OK1:01:56+29:4315:08
31Maria MartinssonKlubblös1:02:37+30:2415:18
32Barbro Nilsson LundgrenUmeå OK1:03:39+31:2615:33
33Per LundgrenUmeå OK1:03:40+31:2715:33
34Mattias KarlssonUmeå OK1:09:04+36:5116:53
35Erik KärrlanderUmedalens IF1:14:24+42:1118:11
36Stig EskoUPIF1:15:11+42:5818:22
Mattias VesterbergUmeå OKdiskvalificerad

Bana 2+3

6 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa DahlbergIFK Umeå1:09:0010:31
1Erika WestlingKlubblös1:09:0010:31
Ann-Sofie JohanssonUmeå OKdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser