Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien etapp 1
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 28 april 2012

D16

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina PålssonKungälvs OK35:01
2Hanna ÅbergOK Landehof35:56+0:55
3Agnes GranbergGöteborg-Majorna OK46:02+11:01
4Lydia NorinFrölunda OL47:45+12:44
5Julia BlomFrölunda OL50:17+15:16
6Clara WallinSjövalla FK58:00+22:59
Emma HimmelmannSjövalla FKej godkänd

H16

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oscar RenbergSävedalens AIK28:46
2Rasmus ArfwedsonFrölunda OL30:24+1:38
3Albin PålssonKungälvs OK31:12+2:26
4Erik HagmanLerums SOK31:44+2:58
5John GabrielssonSävedalens AIK32:00+3:14
6Fredrik LindFrölunda OL37:48+9:02
7Marcus BraunTolered-Utby Ol-klubb42:25+13:39
8Oskar VamlingFrölunda OL45:40+16:54
9Fredrik CahlinIF Marin Väst46:52+18:06
10Dennis KarströmFrölunda OL49:38+20:52
11Jakob JunkersIF Marin Väst54:49+26:03
12Erik BjörklundSjövalla FK1:05:25+36:39
Felix GarmerGöteborg-Majorna OKej start

D16 Kort

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erika PerlerothOK Landehof38:40
2Frida LundSävedalens AIK50:56+12:16
3Kajsa MagnussonTolered-Utby Ol-klubb1:04:24+25:44

H16 Kort

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattis HallbergIK Uven28:09
2Jakob OlaussonSävedalens AIK35:55+7:46
3Filip LemanGöteborgs SK38:24+10:15
4Max KällmanTolered-Utby Ol-klubb45:52+17:43
5Johan KollénIF Marin Väst46:15+18:06
6Jesper LundmarkTolered-Utby Ol-klubb58:10+30:01
Arvid HammarFrölunda OLej start

D14

26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK26:11
2Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK26:34+0:23
3Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK26:54+0:43
4Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK27:03+0:52
5Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK27:24+1:13
6Emma DjerfLerums SOK29:05+2:54
7Clara CoxLerums SOK29:47+3:36
8Klara DjerfLerums SOK30:12+4:01
9Alice BarreforsIK Uven34:55+8:44
10Emelie KarlssonOK Landehof35:03+8:52
11Maja GunnarssonLerums SOK35:09+8:58
12Isabella LagoGöteborg-Majorna OK35:27+9:16
13Emma RenbergSävedalens AIK37:17+11:06
14Anna HenrikssonSävedalens AIK38:00+11:49
15Sara ForsbergIK Uven38:58+12:47
16Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK39:07+12:56
17Josefin BernhedSävedalens AIK39:08+12:57
18Emelie LorénOK Landehof41:02+14:51
19Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIK43:57+17:46
20Linn SanderGöteborg-Majorna OK45:11+19:00
21Hanna BoquistIK Uven45:12+19:01
22Janneke SnijderIK Uven49:55+23:44
23Julia BergdahlSävedalens AIK52:09+25:58
24Agnes AspMölndal Outdoor IF55:42+29:31
25Anna NordholmSävedalens AIK59:00+32:49
Tuva Carlsson-WallumSävedalens AIKej godkänd
Elin HermanssonKungälvs OKej start

H14

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders MagnussonOK Landehof24:59
2Johan LammFrölunda OL25:11+0:12
3Joel LeanderOK Landehof27:23+2:24
4Albin ClaessonSävedalens AIK28:55+3:56
5Johan OlsonIK Uven29:08+4:09
6Lukas WadstenOK Landehof29:38+4:39
7Douglas Fransson LeeOK Alehof31:01+6:02
8Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK32:07+7:08
9Joel FlakbergIFK Göteborg33:23+8:24
10Jonatan LarssonSävedalens AIK33:42+8:43
11Niclas SparrevikLerums SOK33:56+8:57
12Edvin LjungbergSjövalla FK35:26+10:27
13Lucas FosseTolered-Utby Ol-klubb35:42+10:43
14Johan KnutssonLerums SOK36:11+11:12
15Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK38:45+13:46
16Fredrik GrönbergSävedalens AIK39:22+14:23
17Ville GrahnIK Uven45:45+20:46
18Emil DahlströmFK Herkules49:00+24:01
19Anton BoyertsonTolered-Utby Ol-klubb49:05+24:06
20Hugo SimonssonKungälvs OK57:19+32:20
21Carl AgrellSävedalens AIK58:08+33:09
Karl Pettersson-PalmLerums SOKej godkänd

D14 Kort

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sanna ErikssonOK Alehof22:48
2Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK23:15+0:27
3Alice GatenheimFrölunda OL24:10+1:22
4Paulina LundSävedalens AIK24:32+1:44
5Lisa JonssonSävedalens AIK31:34+8:46
6Emma AnderssonSävedalens AIK31:35+8:47
Hilma MarkinhuhtaOK Landehofej start

H14 Kort

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb23:34
2Jesper MalmbergTolered-Utby Ol-klubb23:48+0:14
3Daniel SvenssonMölndal Outdoor IF24:41+1:07
4Simon FranssonTolered-Utby Ol-klubb26:56+3:22
5Patrik MårtenssonFrölunda OL27:39+4:05
6Oscar BresinGöteborg-Majorna OK27:59+4:25
7Leo WingqvistTolered-Utby Ol-klubb44:47+21:13
John BomanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ludvig JareFrölunda OLej start

D12

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK18:45
2Selma MoqvistLerums SOK19:25+0:40
3Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK19:48+1:03
4Tove PerssonMölndal Outdoor IF20:39+1:54
5Alice KjellanderGöteborg-Majorna OK21:27+2:42
6Johanna WallbergOK Alehof22:59+4:14
7Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK23:07+4:22
8Ellika GrothKungälvs OK23:58+5:13
9Klara WallinderGöteborg-Majorna OK24:07+5:22
10Ida ErikssonOK Landehof24:39+5:54
11Robyn TerningTolered-Utby Ol-klubb26:14+7:29
12Tilda ErixonIFK Göteborg28:15+9:30
13Ester FreidlitzOK Landehof28:59+10:14
14Anna FlakbergIFK Göteborg29:29+10:44
15Rebecca LekbergSävedalens AIK29:52+11:07
16Klara BirringSjövalla FK30:39+11:54
17Johanna NilssonKungälvs OK31:32+12:47
18Rebecka LjungSjövalla FK33:49+15:04
19Tove JohanssonOK Alehof37:58+19:13
20Fanny NilssonOK Landehof38:58+20:13

H12

32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb16:46
2Samuel PihlströmOK Landehof16:52+0:06
3Axel BlomFrölunda OL17:23+0:37
4Martin LammFrölunda OL17:59+1:13
5Per NordholmSävedalens AIK19:09+2:23
6Johan GrahnIK Uven19:24+2:38
7Felix FalkGöteborg-Majorna OK19:28+2:42
8Daniel KnutssonLerums SOK19:37+2:51
9Nils HammarFrölunda OL20:02+3:16
10Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb20:41+3:55
11Alexander RoosOK Landehof20:51+4:05
12Mårten GeddaOK Landehof20:52+4:06
13Johannes HolmgrenSävedalens AIK21:00+4:14
14Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb21:11+4:25
15Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb21:12+4:26
16Oskar PerssonSjövalla FK21:26+4:40
17Rasmus NordgrenOK Landehof22:38+5:52
18Martin GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb22:57+6:11
19Joel HellmanSjövalla FK23:40+6:54
20Isak WideskottSjövalla FK24:08+7:22
21Martin LindenOK Landehof24:28+7:42
22Erik HogedalGöteborg-Majorna OK24:56+8:10
23Alvin Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF25:02+8:16
24Adam OlssonSjövalla FK25:50+9:04
25Johan CahlinIF Marin Väst26:11+9:25
26Johan HjelmérSjövalla FK27:11+10:25
27Oliver Fransson LeeOK Alehof29:02+12:16
28Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OK33:37+16:51
29Edvin AlestigIF Marin Väst34:07+17:21
30Oscar OlsonIK Uven34:08+17:22
31Elvis HammarkloSjövalla FK34:37+17:51
32Viktor Le ClaireFK Herkules43:37+26:51
Axel HermanssonKungälvs OKej start
Jacob FredängGöteborg-Majorna OKej start

D12 Kort

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Micaela SwansonSävedalens AIK14:47
2Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb18:20+3:33
3Annie SjööOK Landehof23:57+9:10
4Ella CasaleOK Landehof26:59+12:12

H12 Kort

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Daniel HolmgrenSävedalens AIK13:57
2Petter JonssonSävedalens AIK16:47+2:50
3Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb17:20+3:23
4Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb18:21+4:24
5Johan BjörckIK Uven20:00+6:03
6Max HenningssonOK Landehof20:32+6:35
7Arvid BrännmanOK Landehof35:16+21:19
Erik DelrydFrölunda OLej godkänd
Jonathan WesterdahlTolered-Utby Ol-klubbej start

D10

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Märta LjungbergSjövalla FK13:30
2Felicia LorénOK Landehof14:36+1:06
3Hanna GabrielssonKungälvs OK15:08+1:38
4Lisa FalkGöteborg-Majorna OK15:29+1:59
5Thea FagerströmIFK Göteborg15:47+2:17
6Lovisa MoqvistLerums SOK15:52+2:22
7Olivia AspIFK Göteborg16:47+3:17
8Ella BjörckIK Uven17:32+4:02
9Isabella HallMölndal Outdoor IF18:11+4:41
10Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb18:29+4:59
11Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK19:27+5:57
12Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK19:49+6:19
13Rebecka PihlströmOK Landehof20:37+7:07
14Andrea WillnerOK Landehof22:55+9:25
15Emma WallinIK Uven34:21+20:51
16Matilda ÅkessonOK Landehof37:22+23:52
17Ella SöderberghIFK Göteborg42:29+28:59
Elin FlakbergIFK Göteborgej start
Ida SüdhoffSävedalens AIKej start

H10

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jakob  L GunnarssonLerums SOK14:06
2Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK14:25+0:19
3Rasmus FjordsideSävedalens AIK15:01+0:55
4Mattias LauriFK Herkules15:17+1:11
5Melker NordgrenOK Landehof15:32+1:26
6Albin NyqvistOK Landehof17:08+3:02
7Anton BöråsIK Uven17:20+3:14
8Nils GrimbeckSävedalens AIK17:24+3:18
9Edvin NilssonKungälvs OK17:25+3:19
10Felix DrejmoOK Landehof17:35+3:29
11Jacob PihelSjövalla FK18:13+4:07
12Erik JohanssonOK Alehof18:33+4:27
13Lukas AndbladOK Landehof18:39+4:33
14Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb19:57+5:51
15Zebastian ArfwedsonFrölunda OL20:47+6:41
16Elias BrattbergOK Landehof21:37+7:31
17Carl ErixonIFK Göteborg23:31+9:25
18Hannes RosendahlIF Marin Väst24:44+10:38
19Emil AxelssonLerums SOK27:06+13:00
20Wilmer HolmqvistSjövalla FK33:16+19:10
Jacob GrahnIK Uvenej godkänd
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start
Filip KlingbergOK Alehofej start

Inskolning

38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Linus AugustssonGöteborgs SKfullföljt
Elin AxelssonLerums SOKfullföljt
Sara BengtssonOK Alehoffullföljt
Rickard BerndtssonFrölunda OLfullföljt
Viktor BerndtssonFrölunda OLfullföljt
Jesper Björklund-GreterIK Sternfullföljt
Albin BoellKlubblösfullföljt
Leo BriveKlubblösfullföljt
Lovisa BriveKlubblösfullföljt
Linus BååthSävedalens AIKfullföljt
Gerda BörjessonOK Alehoffullföljt
Valter CarstamSjövalla FKfullföljt
Valter DrejmoOK Landehoffullföljt
Axel EckerlidSävedalens AIKfullföljt
Lukas ErdalenIFK Göteborgfullföljt
Vilda ErikssonKlubblösfullföljt
Olivia FreiholtzKlubblösfullföljt
Lisa GunnarssonLerums SOKfullföljt
Erik Hellsén LevanGöteborgs SKfullföljt
Emmelie HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Felix JohanssonOK Alehoffullföljt
Albin KarlsmoIK Uvenfullföljt
Ida KörleOK Landehoffullföljt
Arvid LarssonSävedalens AIKfullföljt
Ebba LövegärdOK Alehoffullföljt
Clara LövgärdOK Alehoffullföljt
Linn MånssonKungälvs OKfullföljt
LenaHanna SchälinOK Alehoffullföljt
Simone SnijderIK Uvenfullföljt
Albin SvenssonFK Herkulesfullföljt
Ingrid ToresäterIK Uvenfullföljt
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FKfullföljt
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FKfullföljt
Erik WettergrenIK Uvenfullföljt
Filip WillnerOK Landehoffullföljt
Melker ÅkessonOK Landehoffullföljt
Vilhelm ÖstmanOK Landehoffullföljt
Carl HasselbergKlubblösej godkänd
Evelina CullbrandMölndal Outdoor IFej start
Karl GranforsSävedalens AIKej start

U2

52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alexander WallbergOK Alehof15:41
2Axel ÅhlanderSjövalla FK16:34+0:53
3Jakob ÖstmanGöteborg-Majorna OK17:22+1:41
4Rasmus Frödin-KarlssonSävedalens AIK17:25+1:44
5Oscar HasselbergSävedalens AIK17:27+1:46
6Linus BoströmOK Alehof18:28+2:47
7Hjalmar GeddaOK Landehof18:35+2:54
8Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb18:37+2:56
9Oscar CarlssonIK Uven18:50+3:09
10Emma BengtssonTolered-Utby Ol-klubb18:54+3:13
11Arvid PerssonMölndal Outdoor IF19:01+3:20
12Lucas BoströmOK Alehof19:14+3:33
13Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OK19:18+3:37
14Elsa AspMölndal Outdoor IF20:16+4:35
15Matilda FreidlitzOK Landehof20:25+4:44
16Julia WallbergOK Alehof20:30+4:49
17Henrik ThölinIF Marin Väst20:53+5:12
18Eleonora AlinderSjövalla FK20:55+5:14
19Agnes ThulinKungälvs OK21:06+5:25
20Tilda ThulinKungälvs OK21:17+5:36
21Hilda SandkvistKungälvs OK21:27+5:46
22Elsa SjööOK Landehof22:00+6:19
23Ebbe HolmqvistSjövalla FK22:01+6:20
24Gustav KalanderFrölunda OL22:06+6:25
25Josefin LöfstedtFK Herkules23:21+7:40
26Vilmer Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF23:29+7:48
27Matilda WallströmSävedalens AIK23:47+8:06
28Maja OttossonMölndal Outdoor IF24:54+9:13
28Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF24:54+9:13
30Ida BengtssonOK Alehof24:56+9:15
31Nils KörleOK Landehof25:01+9:20
32Nellie MånssonKungälvs OK25:14+9:33
33Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb25:17+9:36
34Anna UndelandIFK Göteborg25:32+9:51
35Pontus FranssonTolered-Utby Ol-klubb26:20+10:39
36Emma AndbladOK Landehof26:38+10:57
37Linus FranssonTolered-Utby Ol-klubb26:45+11:04
38Klara LemurellSjövalla FK26:46+11:05
39Anton ÖstmanOK Landehof28:17+12:36
40Pontus HedinFK Herkules30:51+15:10
41Alfred JohanssonOK Alehof31:30+15:49
42Emelie BrattbergOK Landehof31:53+16:12
43Lova GustavssonTolered-Utby Ol-klubb32:28+16:47
44Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK33:21+17:40
45Alina JohnssonLerums SOK33:56+18:15
46Tove LindströmGöteborgs SK41:50+26:09
47Emma ForsbergIK Uven43:02+27:21
48Mathilde SnijderIK Uven43:06+27:25
49Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb44:20+28:39
50Elin LarssonTolered-Utby Ol-klubb47:28+31:47
51Iris CarstamSjövalla FK53:17+37:36
Teodor StrubeKlubblösej godkänd
Anton OdéusTolered-Utby Ol-klubbej start
Maurits Sevilla ZieglerOK Landehofej start
Philip SvenssonMölndal Outdoor IFej start

Öppen motion 1

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars BreiveKlubblös15:35
2Lena BriveKlubblös19:28+3:53
3Susanne GabrielssonSävedalens AIK19:38+4:03
4Sara KarlssonGöteborg-Majorna OK20:19+4:44
5Eva NilssonKungälvs OK20:42+5:07
6Elisabeth ÖstmanOK Landehof24:50+9:15
7Carolina PalmLerums SOK25:40+10:05
8Axel ErikssonIK Stern27:08+11:33
9Carl FrisenstamIK Stern27:18+11:43
10Erik FrisenstamIK Stern27:19+11:44

Öppen motion 3

27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arno BaumerKlubblös17:33
2Johan NilssonKungälvs OK21:54+4:21
3Karl NorrmanGöteborg-Majorna OK24:24+6:51
4Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb25:05+7:32
5Hanna HolmgrenSävedalens AIK27:10+9:37
6Thomas HarjuSävedalens AIK27:22+9:49
7Lars MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb27:49+10:16
8Karin GrönbergSävedalens AIK29:00+11:27
9Simon OlaussonSävedalens AIK29:08+11:35
10Anna Ekbom-olsonIK Uven30:06+12:33
11Anders FranssonTolered-Utby Ol-klubb30:24+12:51
12Christina VestergrenIK Uven30:37+13:04
13Hans ByströmIF Marin Väst32:15+14:42
14Karin ÅkesdotterKlubblös33:10+15:37
15Lena KollénIF Marin Väst35:03+17:30
16Birgitta Johansson-CahlinIF Marin Väst35:08+17:35
17Hans GrönbergSävedalens AIK35:52+18:19
18Mona GrönbergSävedalens AIK36:30+18:57
19Svante WesterÖIS Friidrott36:38+19:05
20Hans NilssonKungälvs OK36:49+19:16
21Jacob KarlssonGöteborg-Majorna OK40:16+22:43
22Anna WiklanderGöteborg-Majorna OK41:20+23:47
23Totte HolmMarkbygdens OK43:34+26:01
24Martin KarlssonKlubblös51:27+33:54
25Anne FagerbergIK Uven54:15+36:42
26Magdalena AgrellSävedalens AIK1:01:05+43:32
27Sabine GreterIK Stern1:12:26+54:53

Öppen motion 5

61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan HöglundFK Herkules23:49
2Anders ArfwedsonFrölunda OL24:45+0:56
3Laila B HöglundFK Herkules25:04+1:15
4Anton BlomGöteborg-Majorna OK25:37+1:48
5Ingemar BlomIK Uven25:50+2:01
6Stefan HammarFrölunda OL26:05+2:16
7Fredrik IvanssonFK Herkules28:13+4:24
8Maria HolmqvistSjövalla FK28:25+4:36
9Anna WallinSjövalla FK28:48+4:59
10Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK28:54+5:05
11Anna ErikssonOK Landehof28:56+5:07
12Jan GrahnIK Uven30:01+6:12
13Tomas JanssonOK Landehof30:13+6:24
14Per JohnssonLerums SOK30:23+6:34
15Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK30:37+6:48
16Ulf NyqvistOK Landehof31:32+7:43
17Henrik ErdalenIFK Göteborg32:25+8:36
18Hans CarlstedtSävedalens AIK33:04+9:15
19Lars NyströmKlubblös33:08+9:19
20Magnus CarlstedtSävedalens AIK33:17+9:28
21Sofia KarlssonOK Landehof33:33+9:44
22Ulric BjörckIK Uven34:02+10:13
23Maria FrödinSävedalens AIK34:37+10:48
24Peter OdeusTolered-Utby Ol-klubb35:00+11:11
25Lennart VamlingFrölunda OL35:18+11:29
26Per WillnerOK Landehof35:21+11:32
27Jörgen HedinFK Herkules35:47+11:58
28Magnus KnutssonLerums SOK36:00+12:11
29Pernilla HedinFK Herkules36:20+12:31
30Therese JohanssonFrölunda OL36:50+13:01
31Mikael NömmKlubblös36:54+13:05
32Anders KellströmKlubblös37:01+13:12
33Lars LjungbergSjövalla FK37:02+13:13
34Andreas PihlströmOK Landehof37:08+13:19
35Arjan SnijderIK Uven37:36+13:47
36Dick HimmelmannSjövalla FK37:44+13:55
37Kristoffer DrejmoOK Landehof38:30+14:41
38Linda BöråsIK Uven38:32+14:43
39Gunnar BarreforsIK Uven38:41+14:52
40Lorentz ThelbergIK Uven38:43+14:54
41Malin AlberektssonIFK Göteborg38:55+15:06
42Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb39:41+15:52
43Camilla BjörklundSjövalla FK39:44+15:55
44Magnus KarlssonGöteborg-Majorna OK39:49+16:00
45Gösta MalmerIF Marin Väst42:53+19:04
46Maria VamlingFrölunda OL43:09+19:20
47Niklas DahlströmFK Herkules43:32+19:43
48Sven FreidlitzOK Landehof43:35+19:46
49Jonas SjööOK Landehof44:21+20:32
50Jessica ArfwedsonFrölunda OL44:45+20:56
51Helena LindbergIFK Göteborg45:12+21:23
52Pontus HenningssonOK Landehof46:16+22:27
53Linda DanielssonLerums SOK47:37+23:48
54Peter MattssonIFK Göteborg48:35+24:46
55Kajsa TerningTolered-Utby Ol-klubb49:09+25:20
56Anna KellstömKlubblös49:54+26:05
57Charlotte WikströmSävedalens AIK51:06+27:17
58Cecilia RoosOK Landehof54:19+30:30
59Kerstin ÅsbergOK Landehof54:32+30:43
60Tineke SnijderIK Uven1:02:40+38:51
Peter JareFrölunda OLej godkänd
Jan RydénSjövalla FKej start
Karl RydénSjövalla FKej start

DU1

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Frida PalmqvistMölndal Outdoor IF12:40
2Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb12:42+0:02
3Laura McConellMölndal Outdoor IF13:02+0:22
4Lisa ErikssonOK Landehof15:22+2:42
5Maja AxelssonLerums SOK15:58+3:18
6Julia NilssonKungälvs OK16:45+4:05
7Elsa MoqvistLerums SOK16:49+4:09
8Tuva ÖhgrenSävedalens AIK17:10+4:30
9Ebba NäsmanLerums SOK17:35+4:55
10Tuva BöråsIK Uven17:43+5:03
11Molly GranängKungälvs OK17:45+5:05
12Anna LindénOK Landehof18:11+5:31
13Miranda WallströmSävedalens AIK18:49+6:09
14Ingrid WallinIK Uven19:19+6:39
15Filippa FagerströmIFK Göteborg20:13+7:33
16Signe LundqvistSjövalla FK20:27+7:47
17Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb21:05+8:25
18Matilda LekbergSävedalens AIK23:00+10:20
19Amanda LindgrenSjövalla FK23:01+10:21
20Disa RangertKungälvs OK23:42+11:02
21Hanna CarlströmOK Landehof26:08+13:28
22Emma KarlssonOK Landehof26:31+13:51
23Johanna PihlströmOK Landehof26:41+14:01
24Amanda Ström-EckerlidSävedalens AIK37:53+25:13
puja MuntherSävedalens AIKej start
Linnea OdéusTolered-Utby Ol-klubbej start
Matilda ZieglerOK Landehofej start

HU1

37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jacob GatenheimFrölunda OL9:14
2Casper SkeppSävedalens AIK11:18+2:04
3Lowe HammarFrölunda OL11:24+2:10
4Leo BernardoSjövalla FK13:26+4:12
5Johan Wall JungbjerGöteborgs SK14:27+5:13
6Simon BååthSävedalens AIK15:09+5:55
7Alexander GondingerFrölunda OL16:11+6:57
8Kasper HenningssonOK Landehof16:32+7:18
9Filip SchälinOK Alehof16:33+7:19
10Gustav BertsOK Alehof16:50+7:36
11Lukas KlingOK Alehof16:56+7:42
12Lukas GrothKungälvs OK16:58+7:44
13Tobias UndelandIFK Göteborg17:06+7:52
13Ludvig LinggårdIFK Göteborg17:06+7:52
15Erik LundbergFrölunda OL17:10+7:56
16Ludvig FuxborgSjövalla FK17:12+7:58
16Joakim ClassonFrölunda OL17:12+7:58
18Albin HillenFrölunda OL17:14+8:00
19Mattias MårtenssonFrölunda OL17:15+8:01
20Axel GrimbeckSävedalens AIK17:27+8:13
21Filip LundbergTolered-Utby Ol-klubb17:57+8:43
22Lucas GabrielssonFrölunda OL18:10+8:56
23Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb20:01+10:47
24Victor SottFrölunda OL20:30+11:16
25Jakob AspIFK Göteborg20:36+11:22
26Gustav KlingbergOK Alehof20:48+11:34
27Elias NyqvistOK Landehof21:32+12:18
28Isak GustavssonTolered-Utby Ol-klubb23:25+14:11
29Fredrik BergenhökGöteborg-Majorna OK23:58+14:44
30Elis NorinFrölunda OL24:04+14:50
31Anton SöderberghIFK Göteborg24:16+15:02
32Anton NilssonKungälvs OK24:24+15:10
33Elias LauriFK Herkules27:53+18:39
34Axel CullbrandMölndal Outdoor IF28:43+19:29
35Joel GabrielssonKungälvs OK30:17+21:03
36Elias KarlssonGöteborg-Majorna OK33:14+24:00
37Mikael BjörckIK Uven33:48+24:34
Arvid SkeppSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser