Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen etapp 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen etapp 7
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: söndag 26 februari 2012

VitGul

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar OlanderIK Uven20:229:41
2Maja OttossonMölndal Outdoor IF28:17+7:5513:28

Orange

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK28:0310:01
2Ville GrahnIK Uven38:02+9:5913:35
3Jan GrahnIK Uven38:05+10:0213:36
4Filip LemanGöteborgs SK39:45+11:4214:11
5Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb42:28+14:2515:10
6Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna52:10+24:0718:37
7Maria PollGöteborg-Majorna OK52:25+24:2218:43
8Yvonne JungbjerGöteborgs SK56:31+28:2820:11
9Irene KullnerOK Skogshjortarna1:07:01+38:5823:56
10Eva Westerholm-LannfeltOK Skogshjortarna1:18:47+50:4428:08

Röd/Svart Kort

3 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NordelöfMölndal Outdoor IF28:049:03
2Ylva FonseliusIF Marin Väst29:58+1:549:40
3Per-Martin JohanssonIF Rigor32:33+4:2910:30
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna33:09+5:0510:41
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:36+5:3210:50
6Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna36:43+8:3911:50
7Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK38:25+10:2112:23
8Jenny HomannFrölunda OL39:22+11:1812:41
9Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK40:24+12:2013:01
10Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb42:11+14:0713:36
11Katarina AlmehedFrölunda OL42:49+14:4513:48
12Håkan BerndtssonFrölunda OL43:59+15:5514:11
13Cherie SjöblomFrölunda OL45:40+17:3614:43
14Eva BlomströmIK Stern47:56+19:5215:27
15Karin ViklundFK Herkules48:04+20:0015:30
16Sten HelmertzFrölunda OL50:11+22:0716:11
17Solrun GottebergMölndal Outdoor IF50:34+22:3016:18
18Hans GarmerGöteborg-Majorna OK50:39+22:3516:20
19Gösta CederinGMOK OL Skytte1:03:00+34:5620:19
20Arif IsikmanIF Marin Väst1:04:27+36:2320:47
21Jan FonseliusIF Marin Väst1:04:29+36:2520:48

Röd/Svart Mellan

5 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AspMölndal Outdoor IF42:298:19
2Anders LeireSävedalens AIK42:42+0:138:22
3Carl NorinFrölunda OL45:39+3:108:57
4Sara PrinceSävedalens AIK49:27+6:589:41
5Mikael JungbjerGöteborgs SK50:34+8:059:54
5Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK50:34+8:059:54
7Viktoria WallinMölndal Outdoor IF54:59+12:3010:46
8Peter KarlssonMölndal Outdoor IF55:25+12:5610:51
9Johan BergmanMölndal Outdoor IF55:45+13:1610:55
10Mats KågesonGöteborg-Majorna OK55:49+13:2010:56
11Stefan JohanssonFrölunda OL56:59+14:3011:10
12Rasmus ArfwedsonFrölunda OL57:52+15:2311:20
13Göran BengtssonTockarps IK59:41+17:1211:42
14Sten BlomströmIK Stern1:00:28+17:5911:51
15Henrik DahlrotIK Uven1:02:56+20:2712:20
16Magne HagströmFrölunda OL1:04:06+21:3712:34
17Staffan BrobergIF Marin Väst1:04:38+22:0912:40
18Åsa OttossonMölndal Outdoor IF1:05:56+23:2712:55
19Mats DahlrotIK Uven1:06:32+24:0313:02
20Anna BrobergIF Marin Väst1:06:41+24:1213:04
21Torbjörn GranIK Uven1:07:57+25:2813:19
22Leif HagmanIK Uven1:15:03+32:3414:42
23Sara AlmehedFrölunda OL1:17:09+34:4015:07
24Lydia NorinFrölunda OL1:26:11+43:4216:53
25Carl Magnus IsakssonMölndal Outdoor IF1:49:47+1:07:1821:31
Martin RådboMölndal Outdoor IFdiskvalificerad

Röd/Svart Lång

6 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK46:037:05
2Aaron PrinceMölndal Outdoor IF49:46+3:437:39
3Magnus HomannOK Orinto51:58+5:557:59
4Anders ArfwedsonFrölunda OL54:04+8:018:19
5Stefan LundOK Orinto58:26+12:238:59
6Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb58:37+12:349:01
7Anders HellgrenFrölunda OL1:01:39+15:369:29
8Richard BlomFrölunda OL1:02:13+16:109:34
9Laila B HöglundFK Herkules1:03:29+17:269:46
10Gustav BoquistIK Uven1:06:42+20:3910:15
11Ulf AlmehedFrölunda OL1:08:55+22:5210:36
12Johan WettergrenIK Uven1:09:35+23:3210:42
13Hillevi ErikssonIF Hallby SOK1:17:35+31:3211:56
14Nils IngelhagFrölunda OL1:18:06+32:0312:00
15Linda MartinssonIF Marin Väst1:19:35+33:3212:14
16Håkan WåhlanderFrölunda OL1:25:13+39:1013:06
17Jonas JerlinFrölunda OL1:44:31+58:2816:04
Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Stefan SjöblomFrölunda OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser