Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattugglan final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattugglan final
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 14 mars 2012

Långa

9 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KarlssonTullinge SK1:11:057:28
2Markus FredlundTullinge SK1:15:28+4:237:56
3Markus AdolfssonTullinge SK1:16:13+5:088:01
4Henrik PerssonTullinge SK1:21:19+10:148:33
5Johan KärrströmTullinge SK1:27:16+16:119:11
6Emil AnderssonTullinge SK1:48:36+37:3111:25
Per-Ove KivisäkkTullinge SKej godkänd
Anton BlomdahlTullinge SKej godkänd
Daniel BengtssonTullinge SKej start

Mellan

6 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias ForsénTullinge SK44:426:52
2Rikard ImarkTullinge SK46:03+1:217:05
3Simon ImarkTullinge SK47:36+2:547:19
4Andreas HultqvistTullinge SK47:48+3:067:21
5Olle AnderssonTullinge SK47:55+3:137:22
6Kenneth JönssonTullinge SK49:00+4:187:32
7Erik BerggrenTullinge SK49:59+5:177:41
8Niklas SundqvistTullinge SK54:23+9:418:22
9Rebecka HeinrupTullinge SK57:25+12:438:50
10Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:00:13+15:319:15
11Tomas HultqvistTullinge SK1:01:28+16:469:27
12Lars LönnkvistTullinge SK1:01:40+16:589:29
13Johanna LönnkvistTullinge SK1:02:06+17:249:33
14Andrea WesterdahlTullinge SK1:06:10+21:2810:10
15Linnéa EngstedtTullinge SK1:13:01+28:1911:14
16Victor ImarkTullinge SK1:14:24+29:4211:26
Kjell BengtssonTullinge SKej godkänd
Hans SundqvistTullinge SKej start
Yvonne AnderssonTullinge SKej start
Staffan PerssonTullinge SKåterbud

Korta

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sina TommerTullinge SK38:558:50
2Dane CavanaghTullinge SK42:50+3:559:44
3Lennart HävrénTullinge SK45:09+6:1410:15
4Barbro LönnkvistTullinge SK47:46+8:5110:51
5Magdalena van de VoordeTullinge SK1:00:02+21:0713:38
Anders KärrströmTullinge SKej godkänd
Kerstin ImarkTullinge SKej godkänd
Niklas KåviusTullinge SKej start

Kortkort - Röd

3 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonTullinge SK41:5910:45
2Lena SundqvistTullinge SK44:21+2:2211:22
3Amanda BlomdahlTullinge SK47:18+5:1912:07
4Patrik BlomdahlTullinge SK47:21+5:2212:08
Amanda BerggrenTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser