Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Granskog

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Granskog
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: tisdag 19 juni 2012

Öppen motion 1

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna AhlbinJärfälla OK34:4713:38
2Axel BovaliusJärfälla OK43:12+8:2516:56
3Anton MörkforsJärfälla OK51:32+16:4520:12
4Oscar NilssonJärfälla OK59:37+24:5023:22
5Ove JanzénKlubblös1:00:04+25:1723:33
6Joel PerssonKlubblös1:00:27+25:4023:42
7Erica KanhamnKlubblös1:01:46+26:5924:13
Lukas GustafssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 125 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn BoströmKlubblös35:2611:20
2Susanne BovalliusJärfälla OK35:58+0:3211:30
3Lars LöthmanJärfälla OK41:29+6:0313:16
4Mikael CapekKlubblös41:39+6:1313:19
5Karin ArthurssonJärfälla OK42:12+6:4613:30
6Simon AhnbergKlubblös42:48+7:2213:41
7Lukas NorrmanKlubblös44:49+9:2314:20
8Anna LindquistKlubblös50:16+14:5016:05
9Kristina RappeTäby OK52:34+17:0816:49
10Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK56:43+21:1718:08
11Torbjörn KarlssonKlubblös1:02:59+27:3320:09
12Herman PerssonJärfälla OK1:05:32+30:0620:58
13Emil GustafssonJärfälla OK1:07:17+31:5121:31
14Arvid KarlqvistKlubblös1:11:35+36:0922:54
15Niklas SvenssonJärfälla OK1:13:35+38:0923:32
16Marie SvenssonKlubblös1:13:40+38:1423:34
17Isak SöderstenJärfälla OK1:24:09+48:4326:55
18Daniel NordellKlubblös2:08:47+1:33:2141:12
Lena Mörrby SjöblomKlubblösej godkänd
Anette ForsblomKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

4 875 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NilssonJärfälla OK40:328:18
2Leif LundquistEnebybergs IF1:02:23+21:5112:47
3Olle JarrolfKlubblös1:11:49+31:1714:43
4Erik AhlstenKlubblös1:21:59+41:2716:49
Patrik HolmbergKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika BrinkTäby OK43:0111:56
2Conny AnderssonJärfälla OK43:16+0:1512:01
3Fredrik JonssonKlubblös45:07+2:0612:31
4Max NilssonKlubblös45:58+2:5712:46
5Mattias SolbergerKlubblös46:11+3:1012:49
6Jan-Olov EvertssonJärfälla OK51:48+8:4714:23
7Lars NordinSolna OK54:52+11:5115:14
8Hans CalhemTurebergs IF56:05+13:0415:34
9Therese BoströmKlubblös1:00:07+17:0616:41
10Per SvenssonKlubblös1:04:55+21:5418:01
11Anna AxelssonKlubblös1:10:37+27:3619:36
12Carina GullbergOK Österåker1:13:14+30:1320:20
13Birgitta NylundJärfälla OK1:32:32+49:3125:42
Isa LundqvistJärfälla OKej godkänd
Calle NilssonJärfälla OKej godkänd
Viveka Arbeståhl LundqvistJärfälla OKej start
Leif MörkforsKlubblösej start

Öppen motion 6

6 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janne LilienbergJärfälla OK56:308:53
2Christoffer NorrmanKlubblös56:57+0:278:58
3Johan SöderstenJärfälla OK1:00:36+4:069:32
4Ove GustafssonKlubblös1:07:32+11:0210:38
5Maria PedersenJärfälla OK1:16:39+20:0912:04
6Jonny ErikssonJärfälla OK1:23:27+26:5713:08
7Karl FranklinKlubblös1:28:32+32:0213:56

Öppen motion 8

4 950 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK38:377:48
2Stefan SundéliusJärfälla OK50:26+11:4910:11
3Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK56:02+17:2511:19
4Olov HolmgrenKlubblös1:01:34+22:5712:26
5Peter AlbinssonJärfälla OK1:02:32+23:5512:37
6Sven-Inge NylundJärfälla OK1:05:44+27:0713:16
7Bo WinanderJärfälla OK1:08:01+29:2413:44
8Hans SylvanJärfälla OK1:15:41+37:0415:17
9Christina NordströmBodens BK1:21:52+43:1516:32
10Henrik RindlöwJärfälla OK1:35:00+56:2319:11
Anders BerggrenJärfälla OKej godkänd
Linus AlbinssonJärfälla OKej godkänd
David SpetzJärfälla OKej start

Slugger

4 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus PalmqvistJärfälla OK24:516:12
2Jefta LangerakJärfälla OK26:46+1:556:41
3Isak LangerakJärfälla OK29:39+4:487:24
4Nils EdvardssonJärfälla OK35:28+10:378:52
5Tina ErikssonJärfälla OK36:36+11:459:09
6Jesper AhlbinJärfälla OK37:29+12:389:22
7Andreas Winander-SchönningJärfälla OK39:27+14:369:51
8Göran LundqvistJärfälla OK39:37+14:469:54
9Ludvig NilssonJärfälla OK42:03+17:1210:30
10Joel BystedtJärfälla OK55:51+31:0013:57
11Jonna LundbäckJärfälla OK56:34+31:4314:08
12Mats LundbäckJärfälla OK56:39+31:4814:09
13Jonas BystedtJärfälla OK56:56+32:0514:14
14Lisa KalqvistKlubblös57:00+32:0914:15
15Maria EdvardssonJärfälla OK1:03:04+38:1315:46
Hampus NorrbyJärfälla OKej godkänd
Agnes LundqvistJärfälla OKej godkänd
Adam ArthurssonJärfälla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser